Esileht Lapse ootamine raamatut mehele

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: raamatut mehele

Postitas:

Tere!

Olen 7n rase ja vaikselt hakkan ise ka uskuma, et me mehega lapse saame 🙂
Mees aga uudise kuulmise järgselt minumeelest vägagi distantseeritud olnud, ei küsi, kuidas mul nt enesetunne vms. Me ei räägi absoluutselt rasedusest, kui mina just seda jutuks ei võta.
Saan aru, et kõik on alles hästi algus ja kuna praegune rasedus on tulnud läbi raskuste, siis ongi raske uskuda, et see tõsi on. Seda enam, et südametöö tuvastamine tuleb alles järgmisel nädalal. Niikaua on ju tegelikult kõik veel lahtine, ei tea ju, kas asjad ikka korras või ei.
Paar korda olen teema üles ka võtnud, et ta võiks nagu rohkem toetavam olla ja ka uurida ja “asjas sees” olla, aga võib-olla ongi veel vara tahta? Mees on väga kahe jalaga maas mees, niiet äkki ta enne südametöö tuvastamist ei oskagi veel midagi loota…?
Lisaks olen ma mitu korda maininud, et mul tuju hormoonide tõttu ongi selline kõikuv ja katsugu mind ka mõista (ma ausõna ei ole mingit draamat teinud, pigem natuke pettunud tujus kogu aeg, kuna ma ei tunne nagu mingit toetust tema poolt), kuid selle peale ütles ta, et kas ma siis ei teadnud, mille kõigega ma arvestama pean, et kas ma pole siis valmistunud? Ja kas see kõik kestabki raseduse lõpuni? Et tema küll niimoodi ei jõua.. Ausõna, vahest on mul tunne nagu ta ei armastaks mind enam 🙁
Kuna mulle tundub, et meil üksteise mõistmisega praeguses muutuvas olukorras suured käärid, siis kas keegi oskaks soovitada mõnda raamatut, kus räägitud naise emotsionaalsest muutumisest raseduse ajal, kuidas teda mõista ja kuidas toeks olla?
Ma lihtsalt kardan, et ma ei oska ennast äkki tema jaoks piisavalt väljendada, mida ma täpselt tunnen, ning minu “nõudmised” lähedusele võivad tunduda näägutamisena vms..

Keegi olnud samas olukorras?
Murelikult tänades.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 11:02; 12.07 16:34; 12.07 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ilmaasjata ei öelda, et naised saavad emaks juba positiivset rasedustesti nähes, aga mehed alles siis, kui laps neil kätel 🙂

Võimalik, et mees tunneb endal ka nüüd suuremat vastutust oma pere ees ja seepärast on eemale tõmbunud – pea muresid ja hirme täis tuleviku ees.

Kindlasti on oma roll ka su hormoonidel, mis täistuuridel töötavad ja võib-olla näed kõike mustemates toonides, kui asjad tegelikult on.

Aga võite külastada nt perekooli loengut, Pelgus oli väga hea loeng rasedusaegsest ja sünnitusjärgsest meeleolumuutusest. Seal keskenduti rohkem küll just sünnitusjärgsele ajale, aga räägiti ka raseduse ajal toimuvatest emotsionaalsetest muutustest. Võib-olla on kasu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, ma igaks juhuks küsisin, et kas lapse saamine oli enne reaalsset rasestumist ikka ka mehe soov?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 12:58; 14.07 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehed on teinekord yllatusi täis. Ta on vbla just väga palju lugenud selle kohta, et praegune staadium on veel ōrn ja täis riske ning ei julge veel rōõmustada. Nii või naa ei ole see tal 100% kohale jõudnud. Ei ole last, ei ole kõhtu, kõik on justkui abstraktne veel.

Kusjuures isegi lapse syndides ei ole meestel veel nii tugevaid tundeid kui naistel. Emad kannavad 9 kuud, tunnevad beebide liigutusi, hormoonid môllavad jne, aga mees näeb kasvavat kõhtu. Kui on ära syndinud ja mees ka vaikselt saab osa võtta, siis kasvab ka tema side lapsega.

Võib ka muidugi olla see, et tegelikult on kõik väga hæsti, aga kuna sa oled hormonaalne, siis oled veidi crazy ja mōtled yle, mis on raseduse puhul täitsa tavaline nähtus. Nt kui mees enne rasedust ei olnud ka suur nunnutaja ja see oli sinu jaoks okei, aga nyyd rasedana sooviksid rohkem hellust ja tähelepanu, aga tema on ikka endine nagu tavaliselt, aga sulle tundub, et eemalolev ja mittearmastav.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 13:37; 12.07 17:01; 13.07 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie nägime lapse saamisega ikka aastaid aega. Lõpuks õnnestus alles kolmas IVF. Mees ei ole mul eriti emotsionaalne ja kohati mulle tundus, et teda nagu ei huvitakski. Olin muidugi jube pettunud, aga üritasin seda talle mitte ette heita. Tema jaoks on see veel 8-9 kuud ootamist, kui meie juba tunnene end emadena ????Kui kõht juba välja hakkas paistma ja lapse liigutusi tundma hakkasin, siis tuli ka mees n.ö teemasse sisse. Aeg-ajalt ikka silitas kõhtu ja ootas puksimisi. Tänaseks rasedust 40+3 ja iga mu liigutuse peale on mees valmis haiglasse tormama.
Anna oma mehele aega. Rasedus sul alles nii algusjärgus, oota veidi kuni kõhuke kasvama hakkab ja beebi tulekuks vaikselt asju hakkad varuma, siis hakkab ka mehele rohkem kogu see beebimajandus reaalsemaks muutuma. Seniks aga naudi oma rasedust ☺️

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastajatele!

Rasedaks sain ivf-ga, probleem oli nö minupoolne. Mees tõestj ei ole kunagi nunnutaja tüüpi olnud ning ka enne ivfi küsisin, et kas ta ikka on kogu selle asjaga pardal, et pole ainult lõppude lõpuks “minu projekt”, kuna suures osas on seal ju kõik vaid minu teha. Mees klassikaliselt kõikide asjade peale alati öelnud, et kui ma ei tahaks, siis ma ei teeks – a la oleks sinuga koos, nõus ivf-ga jne. Eks see ole ilmselt ivf-ga veits teistmoodi ka, kuna asi on pigem tehniline kui kire ajendil ja emotsionaalselt valmis nagistatud beebi. Eks seetõttu võib see rasedus talle ka praegu vist ebareaalne kuidagi tunduda..
Ja noh, tõsi ilmselt ka see, et ma ise hormoonide lainel emotsionaalsem ja tõesti äkki mõtlen liialt üle. Aga mingi hea raamat emotsioonidest raseduse ajal kuluks siis ka vast minule ära, niiet olen endiselt pakkumistele avatud 🙂
Eks ma pean siis lihtsalt mehele aega andma ja lootma.
Oeh, hea oli endast korra see kõik välja kirjutada ja kuulda, et ma ei ole selles olukorras ainukesena nii tundnud 🙂

Autor

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 11:02; 12.07 16:34; 12.07 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehele pole raamatut vaja. Ehk sulle endale? Et kuidas teisi inimesi mitte hulluks ajada.
Äkki lõpetad tujutsemise ja oleks normaalne?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sinusugused ****** rasedate foorumit loevad ja kommenteerivad? ????

Mehele pole raamatut vaja. Ehk sulle endale? Et kuidas teisi inimesi mitte hulluks ajada.

Äkki lõpetad tujutsemise ja oleks normaalne?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 13:37; 12.07 17:01; 13.07 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees tõestj ei ole kunagi nunnutaja tüüpi olnud.

Vot siin ongi see nö “tõde”. Üldreeglina täiskasvanud inimesed (sh mehed) kuigivõrd ei muutu. On loomulik, et sinul on ootus, et ta seoses laste saamisega muutuks, aga enamasti ei muutu mehed ka siis. Küllalt ju nähtud seda, et naine loodab, et laste saabudes saaks peoloomast korralik pereisa, aga sedagi juhtub harva.
Sina hetkel loodad, et mittenunnutajast saaks nunnutaja, aga tõenäoliselt ei saa. Mõistlik lahendus ongi, et pead ise leidma viisi, kuidas sellest üle olla.

Ja kahjuks see “kui ma ei tahaks, siis ma ei teeks” ei kõla ka just nii nagu ta päriselt tahaks. Võibolla see sinu mehe puhul on teisiti, aga mul oli kunagi kaaslane, kes ka igasugu sellistele teemadele just nii vastas ja lõppkokkuvõttes tuli välja, et selle lause õige tõlge oli pigem “tegelikult ma väga ei taha, aga võib kah, kui muud üle ei jää”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 17:09; 14.07 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka aru ei saa milleks mehele ajudele kãia? Rasedus alles 7 nädalat, mis hormoonidest ja tujudest sa räägid?
Las mees harjub mõttega, aega ju küll veel.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 18:11; 13.07 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Olen 7n rase ja vaikselt hakkan ise ka uskuma, et me mehega lapse saame ????

Mees aga uudise kuulmise järgselt minumeelest vägagi distantseeritud olnud, ei küsi, kuidas mul nt enesetunne vms. Me ei räägi absoluutselt rasedusest, kui mina just seda jutuks ei võta.

Saan aru, et kõik on alles hästi algus ja kuna praegune rasedus on tulnud läbi raskuste, siis ongi raske uskuda, et see tõsi on. Seda enam, et südametöö tuvastamine tuleb alles järgmisel nädalal. Niikaua on ju tegelikult kõik veel lahtine, ei tea ju, kas asjad ikka korras või ei.

Paar korda olen teema üles ka võtnud, et ta võiks nagu rohkem toetavam olla ja ka uurida ja “asjas sees” olla, aga võib-olla ongi veel vara tahta? Mees on väga kahe jalaga maas mees, niiet äkki ta enne südametöö tuvastamist ei oskagi veel midagi loota…?

Lisaks olen ma mitu korda maininud, et mul tuju hormoonide tõttu ongi selline kõikuv ja katsugu mind ka mõista (ma ausõna ei ole mingit draamat teinud, pigem natuke pettunud tujus kogu aeg, kuna ma ei tunne nagu mingit toetust tema poolt), kuid selle peale ütles ta, et kas ma siis ei teadnud, mille kõigega ma arvestama pean, et kas ma pole siis valmistunud? Ja kas see kõik kestabki raseduse lõpuni? Et tema küll niimoodi ei jõua.. Ausõna, vahest on mul tunne nagu ta ei armastaks mind enam ????

Kuna mulle tundub, et meil üksteise mõistmisega praeguses muutuvas olukorras suured käärid, siis kas keegi oskaks soovitada mõnda raamatut, kus räägitud naise emotsionaalsest muutumisest raseduse ajal, kuidas teda mõista ja kuidas toeks olla?

Ma lihtsalt kardan, et ma ei oska ennast äkki tema jaoks piisavalt väljendada, mida ma täpselt tunnen, ning minu “nõudmised” lähedusele võivad tunduda näägutamisena vms..

Keegi olnud samas olukorras?

Murelikult tänades.

Ma usun, et kõik on tegelikult korras. Mehele raamatu soovitamine võib mõjuda temale veidi küüniliselt. Seega, võta rahulikult ja naudi rasedust ning ikka jaga mehele oma tundmusi õnnistatud seisusest. Küll ta “ree peale” tuleb. Mehed kogevad laste saamist juba füüsiliselt hoopis teisiti, rääkimata vaimsest poolest.

Ma ise 8+3 IVF rase ja soovin Sulle kannatlikkust ja pikka meelt. Meestel on kõva koore all väga õrn hing ja mõnel võtab kauem aega, et sealt koore alt julgeda välja tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna oma mehele aega. 7 nädalat on veel nii alguses. Esimene trimester on kõige ohtlikum aeg (on väga palju katkemisi ja peetumisi, mul endal peetus rasedus 1. Trimestri lõpus). Mehed ei tunnetagi rasedust nii nagu naised. Nemad ei kasvata kõhtu, ei tunne algul liigutusi jms. Neile jõuab asi tõsisemalt kohale siis kui sünnitus algab 😀 Mida üldse mees uurima su käest peaks 7. nädalal? Kuidas kõht kasvab? Emotsioonid? Ta ju näeb kõrvalt ise ära kuidas sa käitud ja võib-olla ta ei tahagi sinuga väga suhelda. Mul on praegune rasedus emotsionaalselt raske (ise olen peast sooda) ja mu mees pigem ei päri, sest ma võin isegi pisikese asja peale vingu üles tõmmata ja ta pigem eelistab seda vältida. Hetkel tundub, et sa ise oled pigem natukene emotsionaalselt sassis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaksin sama.Lase mehel harjuda,meil oli samamoodi alguses,kui triibud saime.Rööm oli muidugi mölemapoolne,kuid kuna ma ei tahtnud meest kogu selle rasedusteemaga ära ehmatada,sest talle ikkagi esimene laps,siis vötsime asja rahulikult.Selgitasin palju,mis minuga parasjagu toimub,miks need tujud nii köiguvad vöi miks ma söön erinevaid toite korraga,mis reaalselt vöibolla ei sobiks üldse kokku.
Esimesed 3 kuud oli mul enamasti koguaeg paha olla,headel päevadel suutsin isegi kodus midagi teha,halvematel pikutasin lihtsalt diivanil ja ei teinud midagi,sest lihtsalt jaksu polnud.
Otseselt tujutsemist polnud,lihtsalt väsimus oli koguaeg ja enamasti eelistasin igal vöimalusel magada.Mehele aga lihtsalt ütlesin,et väsimus ja muutuvad isud tulevadki sellest ja tollest.
Mida rohkem mees tundis,et ta on selle asjaga kursis,seda rohkem ta oli valmis köike tegema,ses möttes et kas apteegist midagi tuua,poekotte tassida vöi lihtsalt toeks olla,kui tekkis tunne et enam ei jaksa.
Raamatut vöid küsida oma ämmaemandalt vöi mönest raamatupoest.See tujumuutus vöib olla normaalne aga äkki oleks parem,kui sa ütleksidki mehele,et tunned et vajaksid tuge.Mina ütlesin otse ja see muutis ka omavahelised suhted tugevamaks,sest ka mehel vöivad olla taetud hirmud vöi mured tulevikuga seoses,mida ta ei taha välja näidata.Köik mehed ei ole tundetud matsid,keda emotsioonide puudumisel kohe mökudeks peaks tembeldama.
Kuigi meil nüüd nädalaid 34 ja löpp hakkab vaikselt paistma siis vahel tundub ka mulle,et mees ei taha nagu üldse sellesse süveneda,aga samas on näha et on elevil ja ootab väga.
Seega,ära muretse ja rääkige omavahel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 20:01; 14.07 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna mehele aega. Rasedus on täitsa alguses, raskelt tulnud. Arusaadav, et inimene ei taha sellest igal sammul rääkida. Lase tal olla. See rasedusele kaasaelamine alles tuleb. Ja kui kõht juba näha, käite uuringutel, uh jne, siis muutub see reaalsemaks. Praegu ootad liiga palju. Inimesed on erinevad, mees ei pea reageerima täpselt samamoodi nagu sina. See ei keela sul endal muidugi enda tundeid jagamast või rasedusest rääkimast. Võta vabalt.

Meil tuli ka esimene laps raskelt, mitu peetumist enne, viljatusravi jne. Kui rasedaks jäin jälle, oli mees muidugi väga rõõmus, aga muidu oli samamoodi, et ega ta rasedust jutuks ei võtnud. Lugemise ja loengute jmt kohta ütles, et kui on midagi tähtsat, küll sa ise mulle räägid. Kuna teadsin niigi, et ta on seda tüüpi, et olulisi asju korduvalt nämmutada ei taha ja elab rohkem sissepoole, siis jätsin talle hingamisruumi. Ta ise ütles ka, et oli samamoodi minu raseduse pärast mures, kuna enne oli halvasti lõppenud, nii et temalgi oli omajagu pinget ja muretsemist. Tema lihtsalt ei tahtnud sellest rääkida, tal oli seda enda sees hoides kergem üle elada. Praegu on ta väga tore kahe tütre isa, ilma igasuguste raamatuteta.

Ükski raamat ei tee meest osaliseks raseduses. Ta võib ju neid lugeda, aga samas teie omavahelise suhtluse väikesed asjad on palju olulisemad. Kasvõi see, kui mainid, et 7ndal nädalal on loode nii või nii suur jne, jagad temaga oma ootusi, et kas tekivad isud, millal kõht välja paistma hakkab jne. Sellised tavalised asjad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh tagasiside eest.

Mainiks ära, et ma ise olen ka pigem selline sissepoole elaja ja vaikne, tagasihoidlik. Kui mulle tundub, et minust ei huvituta, siis lähen ka ise “lukku” ja kurvastan tasakesi omaette. Ei aja meest meelega närvi ega tujutse või karju niisama.

Raamatut küsisin seepärast, et ta ise ütles, et ma andku talle kogu selle raseduse kohta pigem mingi raamat, kui et ta ise peaks mingeid teadmiseid guugeldama hakkama.

Võtan rahulikult, aitäh 🙂

Autor

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 11:02; 12.07 16:34; 12.07 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh tagasiside eest.

Mainiks ära, et ma ise olen ka pigem selline sissepoole elaja ja vaikne, tagasihoidlik. Kui mulle tundub, et minust ei huvituta, siis lähen ka ise “lukku” ja kurvastan tasakesi omaette. Ei aja meest meelega närvi ega tujutse või karju niisama.

Raamatut küsisin seepärast, et ta ise ütles, et ma andku talle kogu selle raseduse kohta pigem mingi raamat, kui et ta ise peaks mingeid teadmiseid guugeldama hakkama.

Võtan rahulikult, aitäh ????

Autor

Oma ämmaka käest saad raamatuid. Ka isa&beebi raamatu. Kuigi minu mees ütles, et kasulikku infot oli vähe, pigem reklaam erinevatele toodetele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 18:11; 13.07 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ultraheli.ee lehel saab jälgida rasedust nädalate kaupa, lisaks on erinevad æpid selleks, kus siis igal nädalal selgitatakse, kui suur on embryo/loode, mis organid parasjagu moodustavad, mis toimub emaga samal ajal jne.

Mul esimese raseduse ajal alguses tundus, et mehele ei ole veel kohalegi jõudnud, mis saama hakkab, aga siis ta yllatas mind igasuguste lootefaktidega- käis end aegajalt salaja netis harimas. Kõhu kasvades ei lubanud ta mul yhtegi poekottigi tassida jne. Aga tõeline heureka saabus synnitusel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 13:37; 12.07 17:01; 13.07 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ise küsib, et anna mingi raamat?? Kui tal oleks päriselt huvi, suudaks ta poest või raamatukogust ise sobiva raamatu leida. Ei kõla see kahjuks nii, et mees lapsest huvitatud on.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ise küsib, et anna mingi raamat?? Kui tal oleks päriselt huvi, suudaks ta poest või raamatukogust ise sobiva raamatu leida. Ei kõla see kahjuks nii, et mees lapsest huvitatud on.

wow,geenius!See,et mees pole jooksnud raamatukokku vöi poodi sellealast kirjandust otsima,ei tähenda kohe,et ta poleks lapsest huvitatud.Mul ka mees pole siiani otsinud ega lugenud sellealaseid raamatuid,aga see ei tähenda et ta üldse midagi ei tea.Köik mis tahtis teada vöi huvitas,otsis netist vöi küsis minu käest.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 20:01; 14.07 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ise küsib, et anna mingi raamat?? Kui tal oleks päriselt huvi, suudaks ta poest või raamatukogust ise sobiva raamatu leida. Ei kõla see kahjuks nii, et mees lapsest huvitatud on.

wow,geenius!See,et mees pole jooksnud raamatukokku vöi poodi sellealast kirjandust otsima,ei tähenda kohe,et ta poleks lapsest huvitatud.Mul ka mees pole siiani otsinud ega lugenud sellealaseid raamatuid,aga see ei tähenda et ta üldse midagi ei tea.Köik mis tahtis teada vöi huvitas,otsis netist vöi küsis minu käest.

Aga teemaalgataja mees ju ei viitsi ka otsida ega küsida…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 17:09; 14.07 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su mees inglisekeeles viitsib lugeda, siis on siin näiteks kolm nimekirja raamatutest, mida soovitatakse tulevastele isadele:
https://www.parents.com/parenting/dads/101/pregnancy-books-for-dads/?slide=slide_a1dedb45-2aae-4d0e-ac5a-852fb5947ad6#slide_a1dedb45-2aae-4d0e-ac5a-852fb5947ad6
https://fathercraft.com/best-books-expecting-dads/
https://www.madeformums.com/reviews/best-books-for-new-dads/
Kahtlen, kas eesti keeles leiab midagi asjalikku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ise küsib, et anna mingi raamat?? Kui tal oleks päriselt huvi, suudaks ta poest või raamatukogust ise sobiva raamatu leida. Ei kõla see kahjuks nii, et mees lapsest huvitatud on.

Kui inimene on millestki huvitatud, siis ta ka suudab ise infot otsida. Käsklus “Anna mulle siis mingi raamat” ei kõla huvitundva tulevase isa moodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 12:58; 14.07 14:35;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Lapse ootamine raamatut mehele