Esileht Hobinurk Raamatute hulk kodus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Teema: Raamatute hulk kodus

Postitas:

Mul oli mõni aeg tagasi kodus soolaleivapidu. Paar päeva hiljem sain teada, kuidas üks kolleeg mind taga kirus, teatades, et hulk raha ära raisatud, aga näe, raamatuid nii vähe kodu, et ei saa küll tegu intelligentse inimesega olla. Ja kahjuks olid teised takka kiitnud.

Kuigi mina ise tean, kuidas asjad on, siis haiget tegi ikkagi.

Tõepoolest, mõned aastad tagasi otsustasin, et ei osta enam arutult raamatuid koju. Vanas elamises sorteerisin põhjalikult raamatud ära, jätsin alles ainult kõige olulisemad, ülejäänud jagasin sõpradele, viisin lasteaeda või annetasin ära.

Lastel on riiulis 10-15 kõige lemmikumat, minul vast 50-60. Kusjuures oleme väga suured lugejad terve perega. Raamatuid laenutame raamatukogust (lapsed nii linna kui kooli omast), lisaks sõpradelt (meil on sarnane maitse ja ka erialane kirjandus klapib).

Mida teie arvate, kas raamatute hulk kodus on nii oluline, et selle pealt mingeid järeldusi inimese kohta teha?

+21
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse, see oli lihtsalt ettekääne, et saaks klatšida. Kui kodu oleks raamaturiiuleid täis, oleks öelnud, et “WC oli räpane” vms.

+42
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kogu aeg olnud kodus palju raamatuid, juba vanavanematel oli, vanematel, kelle raamatud kõik mulle jäid. Mingil ajal olin ka seda meelt, et raamatuid peab olema. Nüüd olen hädas. Suur osa sellest kraamist on selline, mida vähemalt minu peres mitte keegi enam ei loe. Seisavad ja koguvad tolmu. Uus raamat peab olema midagi väga erilist, et selle koju ostaksin. Loen endiselt palju, aga kasutan raamatukogu.
Ära põe. Raamatute hulk kodus ei näita mitte intelligentsust, vaid nt minu puhul lihtsalt inertsust 😀

+30
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa teiste arvamuse pärast nii väga põed, sina ju siin ka põhimõtteliselt räägid neid taga, kui rumalasti nad arvavad ja halvasti käitusid

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui raamatuid ÜLDSE pole (tean ka mõnda sellist perekonda), siis mõtleksin, et ju neile ei meeldi lugeda. Kas just väheintelligentne, no seda vast ainult raamatute põhjal ei otsustaks.
Endal kodus kolm seina raamatuid täis, osa päritud, osa ostetud. Praegu ostan raamatuid harva, ainult selliseid, mida korduvalt loeks. Laenutan palju.

Miks sa oma koju kutsud inimesi, kes sinust halvasti taga räägivad?

+19
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 17:17; 11.02 19:13;
To report this post you need to login first.

mõõtsin huvi pärast – 9 meetrit raamatuid riiulitel, 2 inimest.
Ostetud ca viimase 30 aasta jooksul, sellest ajast kui oma elu peal. Nõukaaegsetest mõni üksik lemmik.

Ostame ilukirjandust väga vähe, paar tükki aastas, aga ikkagi koguneb aastatega palju. Lisaks hobide ja kunstiga seotud, reisijuhid jne. Kõiki oma juturaamatuid olen 3-4 korda lugenud.
Raamatukogus iganädalane klient.

50-60 raamatut on ju täitsa ok, aga neist, kel raamaturiiul üldse puudub, ma ka aru ei saa. Või vägemalt imestan. Ja ei usu, et need, kel ÜLDSE raamatuid pole, on agarad raamatukogu külastajad.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen otsustanud, et kuna ma ühte raamatut mitu korda enamasti niikuinii ei loe, siis ma raamatuid koju ei osta. Mul on kodus vaid umbes 4 meetrit raamaturiiulipinda.
* Kõiki inimesi valimatult koju ka ei kutsu.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on raamatud kappides uste taga ja nutiseadmetes. Mingit väljanäitust ei ole. Lapsepõlvest meeles see raamaturiiulitelt tolmu pühkimine. Uhh. Suhtumine, et raamaturiiuli kõrgus ja laius intelligentsi või lugemust näitavad, on minu arvates naeruväärne.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka väga vähe raamatuid kodus. Laenutame väga palju ja oleme avastanud ka e-lugeri, seal on meie raamatukogu. Kujutan ette, et 1-2 tuttavat võivad meid samamoodi klatšida, lasku käia.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan samuti, et kui üldse raamatuid ei ole, siis tõenäoliselt raamatukogu usinalt samuti ei külastata. Ma ei solvuks kui keegi mulle sellist asja ütleb, et mul on vähe raamatuid kodus, ilmselt mõnel on märksa rohkem kui mul ja arvab, et need tuhatkond raamatut pole piisav või need pole piisavalt intelligentse inimese raamatud :). Ma jätaks igaühele tema arvamuse.
Meie pere umbes tuhandest raamatust saime kolmandiku pärandusena, nende hulgas palju toredaid lasteraamatuid ja kuna ma palusin juba laste sündides, et mänguasju me kingiks ei soovi, pigem midagi vajalikku või raamatuid, siis on lastele toodud aastate jooksul üsna palju raamatuid. Samuti on mu mees kinkinud tähtpäevadeks ja jõuludeks mulle alati raamatuid ja vastupidi, mina talle, siis on neid aastate jooksul kogunenud ja minu riiulis on raamatud 100% loetud. Lapsed on saanud suuremaks ja jagan paljud lasteraamatud sõprade lastele, lemmikumad jätan alles, et lastelastele kunagi raamatuid ette lugeda. Ilukirjandust ostan, kui olen mõne kuu järjekorras olnud ja enam ei taha oodata, sest puhkuse ajal või suvel tahaks rohkem aega raamatutele kulutada ja nii need raamatud kogunevad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli mõni aeg tagasi kodus soolaleivapidu. Paar päeva hiljem sain teada, kuidas üks kolleeg mind taga kirus, teatades, et hulk raha ära raisatud, aga näe, raamatuid nii vähe kodu, et ei saa küll tegu intelligentse inimesega olla. Ja kahjuks olid teised takka kiitnud.

Kuigi mina ise tean, kuidas asjad on, siis haiget tegi ikkagi.

Tõepoolest, mõned aastad tagasi otsustasin, et ei osta enam arutult raamatuid koju. Vanas elamises sorteerisin põhjalikult raamatud ära, jätsin alles ainult kõige olulisemad, ülejäänud jagasin sõpradele, viisin lasteaeda või annetasin ära.

Lastel on riiulis 10-15 kõige lemmikumat, minul vast 50-60. Kusjuures oleme väga suured lugejad terve perega. Raamatuid laenutame raamatukogust (lapsed nii linna kui kooli omast), lisaks sõpradelt (meil on sarnane maitse ja ka erialane kirjandus klapib).

Mida teie arvate, kas raamatute hulk kodus on nii oluline, et selle pealt mingeid järeldusi inimese kohta teha?

Raamatute hulk kindlasti kodus ei näita midagi, aga see küll, kui TÄISKASVANUD inimene käitub nagu murdeealine, reageerides tagarääkimise tagarääkimisele. Kes see oli, kes tuli sulle rääkima, mida sinust räägitakse. Ja kes oli see, kes sellele reageeris. Raamatute puudumine küll ei räägi millestki, küll aga selline külajutu tasandile reageerimine. Nii et võta seda sinust räägitut tõsiselt 🙂 Aga mitte raamatute seisukohalt, vaid külajututasandilt

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on huvitav, sest minu raamaturiiulid asuvad ruumis, kuhu ma kolleege ei vii. Elutoas on paremad palad ja neid on paarikumne ringis. Mis must mõeldakse?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul näiteks seisab kolimine ees ja praeguses kodus tõesti pole nii palju raamatuid kui võiks, sest elan korteris ja ruum on piiratud.

Olen käinud kodudes, kus pole ühtegi raamatut ja ausaltöeldes pole selle üle pikemalt juurelnud. Võib-olla inimestel on muud huvid, aga võibolla on neil raamatud hoopis oma magamistoa riiulis, mida ma näinud pole või käivad raamatukogus… kes teab.

Kolleegi poolt nõme käitumine.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ülivähe raamatuid, lastel ka vähe. Aga ma loen väga palju. Ise ja lastele ette. Kõik on raamatukogust.

Kodus on ports erinevaid määrajaid, õpikuid, teatmeteoseid (Eesti jõed jms). Üksikud luuleraamatud, veidi ilukirjandust. Juurde ostan ainult erialast.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu esimene raamatukogu hävis vee- ja suitsukahjustustuse tõttu. Teisest jätsin alles parimad lemmikud, süda tilkus verd, kui pisikesele pinnale kolisin. Viimasel ajal ostan harva mõne erialase/hobi raamatu või luulekogu. Huvitav on see, et enamus külalisi astub esimesena raamatute juurde. Raamatute rohkusest või puudumisest ei arva ma midagi. See on raamatu sisu üle otsustamine tema kaante järgi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on huvitav, sest minu raamaturiiulid asuvad ruumis, kuhu ma kolleege ei vii. Elutoas on paremad palad ja neid on paarikumne ringis. Mis must mõeldakse?

Kui tullakse soolaleivale, siis enamasti näidatakse ka uus kodu ju ette. Hiljem jah enam kõigile külalistele tuuri ei tee.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 17:17; 11.02 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on huvitav, sest minu raamaturiiulid asuvad ruumis, kuhu ma kolleege ei vii. Elutoas on paremad palad ja neid on paarikumne ringis. Mis must mõeldakse?

mõtlesin just sama asja peale, et meil nt ei ole elutoas ühtki raamaturiiulit.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned inimesed ei saa lihtsalt elada ilma teisi mingitesse kastidesse surumata. Mul on ema selline. Ta ei mõtlegi midagi, kui sellist jama ajab. Samas ma pidin terve elukooli läbi tegema, et aru saada, et maailm ei koosnegi steitmentidest ja värve on rohkem kui ainult must ja valge

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

raamatute hulk küll lugemust ei näita
üha enam loetakse lugerist, üks ekraan, miljon raamatut.
raamatukogust tood korraga paar raamatut – üks neist läheb kohe öökapile ja teine parimal juhul riiulisse järge ootama

sul on võibolla vanemaealised kolleegid, kellel on NL ajast kõigil tonn raamatuid kodus. Nooremast põlvest tean väheseid kellel oleks palju raamatuid – need pole jõudnud veel koguneda ja vanaema pärandatud Leninini kogutud teoseid pole oma koju toodud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga mulle just meeldib raamatuid osta ja neid omada. raamatukogust laenutan ka, aga rohkem ikka ostan.
kui kõik loobuvad raamatute ostmisest, siis varsti enam eestikeelseid raamatuid ei ilmugi.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 20:14; 14.02 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii toreda kolleegi sünnipäevaks kingiksin talle omalt poolt vastu etiketiõpiku.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul raamatuid ikka vaikselt koguneb, aga külaline neid küll ei näe. Kuna riiulitesse enam ei mahtunud, ladustasin need teemade kaupa kastidesse. Ja lugemust nende põhjal ka hinnata ei saa, piinlik tunnistada, aga viimastel aastatel olen vaid erialaseid ajakirju lugeda jõudnud. No ja kokaraamatud sirvin ka.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav on see, et enamus külalisi astub esimesena raamatute juurde.

Minul samuti. Seepärast otsustasin ka uues elamises elutuppa ikkagi raamaturiiuli jätta, kuigi enamus läks kabinetti. See kohe tekitab seltskonnas mõnusa elevuse ja arutelu selle üle, mida keegi on lugenud ja mida sellest arvab, mulle nii meeldib.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal toas, mis on konkreetselt minu raamatud, neid on kuskil 30-40 ringis. Elutoas on vist 100+ kandis, kuna vanaisa on kokku ostnud endale aegamööda. Ja ta neid luges kah. Enam ei loe neid keegi, ära anda ma ei raatsiks ega maha müüa vms. Seega – raamatute kogus kodus ei näita midagi, oluline on ju siiski, see et keegi loeks neid. Üldjuhul ma siiski laenutan raamatuid raamatukogust, pole põhjust osta kokku raamatuid, mida ma loen 1x ainult. (Jah neid, mis mul on endal, olen üldjuhul paar korda ikka lugenud, enamusi 1 ja mõnda vist pole üldse, puhas raiskamine, ma tean). Nõustun eelmistega, ära põe, mõni leiab alati vingumiseks põhjuse. Oleks sul rohkem raamatuid olnud, oleks too sama inimene ilmselt rääkinud, kuidas pole põhjust osta kokku nii palju raamatuid, kui neid ei loeta eriti. (Sellised inimesed kipuvad arvama, et teavad su elu paremini kui sina ise) Ja tõesti pole põhjust muretseda. Teised ilmselt nõustusid/kiitsid takka moe pärast, või lihtsalt ei viitsinud vastu vaielda. Endalgi endine kolleeg oli seda tüüpi. Alatasa oli tema jaoks midagi kuskil valesti, keegi ei võtnud tõsiselt teda väga.
Ma ise satun ka tihti raamatute juurde esimesena. Huvitav on näha, mida keegi loeb. On inimesi, kellel olengi 10-20 raamatut riiulis näinud, pole kunagi viltu vaadanud. Ju pole rohkem vaja ja enamus on e-lugeris vms.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida teie arvate, kas raamatute hulk kodus on nii oluline, et selle pealt mingeid järeldusi inimese kohta teha?

No tänapäeval kindlasti enam mitte. Mu e-luger mahutab rohkem raamatuid kui keegi riiulitesse koju jõuaks kuhjata. Odavam, säästab ruumi ja ei mingit metsa langetamist.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

50-60 raamatut on küll märgatav kogus, ma küll selle kohta vähe ei ütleks.

Mul on endal ka raamaturiiul elutoas, kus see tekitab alati jutuainet, nagu siin ennegi mainitud. Mulle meeldib. Külalistele ka üldjuhul on meeldinud. Üks inimene ükskord mainis, et ilukirjandus ei ole tema jaoks raamat ja raamaturiiulil peaksid ikka teatmeteosed olema. Võibolla su külaline vaatas ka, et hmm, EE-sid polegi, imelik…
Ma olen vältinud seda EE väljapanekut, mida ma nii paljudes kodudes näen, nii noortel kui vanadel. Minu riiul on täis mu lemmikautoreid (iga autor on omale pisikese riiulivahe saanud) ja krimkasid, enamik on ingliskeelsed. Natuke erialast kirjandust on ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin perekooliski on mingite kinnisvara teemade all korduvalt läbi käinud, kuidas mõni ikka sellises kodus elab, kus pole üldse raamatuid.
Ise likvideerisin hiljuti just raamaturiiuli ära ja panin kõik raamatud kappi kinniste uste taha. Ilusti teemade kaupa eraldi riiulitele, ei mingit suuruse ja kuju järgi sorteerimist enam. Minu arvates ei ole raamaturiiul ilus, kui raamatud eri kõrguse ja väljanägemisega. Erandid on näiteks mingid sarjad, kus kõik raamatud sobivad omavahel kokku. Lisaks see tolm. On kodusid, kus maast laeni avatud raamaturiiulid ja ma ei ole suutnud seal pikalt olla, kuna tolm ajab meeletult aevastama. Ka raamatukogudes on mul sellega raskusi.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kinnises kapis peidus. Aga Goodreads on avalik – seal on peaaegu 800 raamatut märgitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaühe valik, kas ja kui palju ta neid tahab.
Kellel neid pole, on mui huvi.
Kui teiste kodudes käin, siis ka vaatan, kas on raamatuid ja kui on, et mida on. Mitte hinnangu andmiseks, aga oma uudishimu pärast.
Mul omal on küll ilukirjandust ja ma ei häbene seda. Päris uusi ostan väga harva sellest vallast. Ikka vanu ja kasutatult, odavalt. Lemmikumaid. Suurt hulka pole plaanis osta, vähehaaval, kui tekib mõne vastu huvi, siis uurin, kuskohast saaks.
Kõik nimetavad siin aina erialast kirjandust. Mul ei olegi seda eriti.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks maast laeni riiul koridoris (!). Sobib lihtsalt hästi ühte orva. Uued, äsja loetud või lugemist ootavad raamatud on elutoas kummuti lahtise osa riiulis. Ma valin, mida ostan, aga ikka koguneb aastas kümmekond raamatut või rohkemgi.
Minu lapsepõlvekodus oli suur raamaturiiul ja ma ei kujuta ka enda oma ilma selleta ette.
Loen muidugi palju. Raamatukogus olen iganädalane stammkunde.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )


Esileht Hobinurk Raamatute hulk kodus