Esileht Koolilaps Raamatute lugemine

Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )

Teema: Raamatute lugemine

Postitas:
Kägu

Enamik täiskasvanuid ei loe tänapäeval raamatuid, vähemalt mitte regulaarselt. Kõik, nii lapsed kui täiskasvanud, on ekraani ette kolinud. Raamatusse peab palju rohkem süvenema kui ekraani teel saadavasse kiiresse infosse ja ümberharjumine on isegi täiskasvanu jaoks raske, lapsest rääkimata. Samas ei ole täiskasvanutel survet lugeda, lastel tekib see kohustus aga koolis.

See lause, et “raamatukogus me ei käi, aga koju oleme mõned raamatud ikka ostnud ja need on enamasti ka läbi loetud” näitab tegelikult, et laps tõenäoliselt isegi ei mäleta, et oleks vanemat raamatuga näinud. Mõni ime, et neid siis on raske motiveerida lugema.

Ma ise olin lapsena suur lugeja (ekraane ju veel polnud) ja kui täiskasvanuna uuesti püüdsin alustada, oli see ikka väga raske, mõte läks kogu aeg rändama, ma ei suutnud enam üldse raamatusse süveneda. Aga ei andnud alla ja nüüd olen tagasi reele saanud, käin regulaarselt raamatukogus ja loen iga päev vähemalt pool tunnikest. Lastele on see hästi mõjunud, nad on hakanud minuga raamatukogus kaasas käima ja ka endas lugemishuvi avastanud. Väga oluline on muidugi alustada põnevatest ja eakohastest raamatutest, mida koolis nõutav kohustuslik kirjandus vahel on, aga vahel ka ei ole.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühes eelmises teemas räägiti biblioteraapiast. Ilmselt ka huvitav lugemine.

Seal räägiti ka nt. audioraamatutest. Äkki proovite soovitada lastele hoopis audioraamatuid – võibolla huvitavam kogemus nende jaoks?

Jah, audioraamatud võivad olla hea valik — eriti noortele. Biblioteraapia teemapostitusesse panin ka just selle lingi. Väga huvitav lugemine – https://naistekas.delfi.ee/artikkel/94786979/miks-nouab-laps-et-vanem-sama-lugu-mitu-korda-ette-loeks-mis-on-biblioteraapia-vastuseid-jagab-psuhhoterapeut

0
0
Please wait...

Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )

Esileht Koolilaps Raamatute lugemine