Esileht Kodunurk rabarberi uputus

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: rabarberi uputus

Postitas:
Kägu

Mida teha suure koguse rabarberiga? Nii umbes 90 kg. või isegi rohkem

 

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veini!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rabarberit saab panna niisama sügavkülma. Lõikad sellisteks tükkideks, mida hiljem kasutada tahad. siis teed kisselli,mannavahtu, rabarberikooki, rabarberimuffineid, kui talv käes… Mina näiteks olen teinud rabarberijäätist (külmutatud rabarber enne kergelt moosiks keeta sellisel juhul, aga just värskelt jäätise jaoks, siis on hea).

Rabarberist saab teha siidrit: http://rectorshusband.co.uk/rough-n-ready-rhubarb-cider/

Puuviljakuivatis võid rabarberid ära kuivatada, hiljem lisad putrudele, kookidesse, sobib ka lihatoitudesse panna, marinaadidesse.

Rabarberilikööri saad teha (sama meetodiga võib teha kirsside jm marjadega): https://www.deliciousmagazine.co.uk/recipes/rhubarb-vodka/

Rabarberist saab teha ka head mahla ja siirupit. Mu meelest pole eriti probleemi sellega, et mida rabarberiga peale hakata, nii palju on erinevaid kasutusviise.  Kompotti saab teha, õunaäädikaga saab marineerida… guugelda.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rabarberijäätise tegin ma selle retsepti järgi, mustsõstarde asemel kasutasin rabarberit. Vaarikaid panin ka, aga need lisasin niisama, neid püreeks ei keetnud, mul olid väiksed metsvaarikad, need läksid külmutatuna jäätisesegusse.

http://www.kokkama.ee/2009/08/kodu-tehtud-mustsostra-vaarikajaatis.html

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

müü!  Tallinna kesklinnas ostaksin meelsasti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellise koguse puhul tõesti on ainus variant müüa. Ja müüa kõik see hunnik korraga – neid veini-, mahla- ja siidritootjaid on küll, kes ostavad.

Ma ka ostaksin, aga max paarkümmend kilo, kuid enamasti pole sedagi võimalik leida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Komposti. Kõike ei pea kogu aeg ära tegema kui jaksu ja vajadust pole. Mul naadiuputus, selle niidan lihtsalt maha. Ei tee supiks ega pane sügavkülma.

Ja järgmiseks aastaks kaeva mõned rabarberipõõsad vähemaks. Ma kaevasin kõik välja, sest meil keegi ei söönud, jätsin talveks juured ülespidi, et külm ära võtaks. Järgmisel aastal mõned veel üritasid kasvada, aga paari aastaga komposteerusid needki kui piisavalt ebamugavad tingimused hoidsin.

+8
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rabarberimahla ja siirupit talveks, moosi ja erinevaid vürtsmoose saab teha, mingi osa sügavkülma ka.

Ja kui ikka üle siis paku müügiks, soovijaid ilmselt on piisavalt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee ise niipalju kui omale asju tahad. Ülejääk anna ära või müü ära. Otsi, kas mõni väiketootja tahab. Tasuta fb või mujal ära anda võib ka peaasi, et vanaks puiseks ja raisku ei löheks. Tasuta andmise puhul peaks soovija ise ärq viima.
Ma eelmine aasta andsin ise ka tasuta ära, aga mul nii palju ei olnud.
Muidu olen mahla teinud, sinna löheb palju ja koorima ei pea. Mahl nii hea. Tavalise aurutajaga, aga kohe peaks tegema, muidu pole nii värske enam.
Sügiseti annan õunu ka tasuta ära.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis seal keerulist. Mul ka Tartu lähedal on iga aasta uputus. Teen mõne korra kevadel kooki-kisselli, ca 10 L mahla (nii ilus roosa) talveks ja ülejäänu jagan tasuta ära. Eelmisel aastal panin kuulutuse, et viige tasuta ära ja sain vastutasuks toodud šokolaadi mitu kuud süüa 😀

Aga üldiselt pole nendega midagi ju vaja teha. Las kasvavad, sügisel koristad ära ja viskad komposti.

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

90 kilo on ikka üüratu kogus. Kui praegu juba nii palju, siis neid kasvab ju kogu aeg juurde.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selveris  on

Rabarber, kg

5,99 €
+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

90 kilo on ikka üüratu kogus.

No siis tasukski teha mahla või siidrit.

Aga kui nii palju ei jaksa ise teha, siis saab müüa kokkuostu, näiteks Aakre moos ostab:

https://moos.ee/varumine/

mingit rabarbra mulli tehakse kuskil, sinna saaks pakkuda, kuldesse börsi kuulutus, et müüa rabarberit…

Mõistlik on see üleliigne rabarber siis kas maha müüa või laiali jagada, kõige lollim on see lihtsalt komposti visata või lausa taimi hävitama hakata. See inimene, kes rabarberit naadiga võrdles on küll ikka suht napakas. No mina ka naati ei söö ja ei taha ka süüa, aga rabarber ei ole umbrohi mida lihtsalt prügisse valada, sellele leiab ikka palju tahtjaid.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui nii palju ei jaksa ise teha, siis saab müüa kokkuostu, näiteks Aakre moos ostab: https://moos.ee/varumine/

Hinnad on muidugi ka sellised, et lihtsam on komposti valada, kui neile seda müüa olematu tasu eest.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hinnad on muidugi ka sellised, et lihtsam on komposti valada, kui neile seda müüa olematu tasu eest.

A sa asfalteeri üldse kogu oma õu ära, siis ei pea vaeva nägema ka komposti valamisega.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

90 kilo on ikka üüratu kogus. Kui praegu juba nii palju, siis neid kasvab ju kogu aeg juurde.

Kuskil pole ju kirjas, et need rabarberid tema omad on? Vbl toodi selline kogus? Mina näiteks küll ei oskaks silma järgi hinnata, mitu kilo rabarberit mul peenral kasvab.

Soovitus nagu ühel eelmisel: ei pea ennast lolliks tõmbama ja kõike realiseerima.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rabarberi siirup on laatadel alati päris kalli hinnaga müügis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

90 kilo on ikka üüratu kogus. Kui praegu juba nii palju, siis neid kasvab ju kogu aeg juurde.

Kuskil pole ju kirjas, et need rabarberid tema omad on? Vbl toodi selline kogus? Mina näiteks küll ei oskaks silma järgi hinnata, mitu kilo rabarberit mul peenral kasvab.

Soovitus nagu ühel eelmisel: ei pea ennast lolliks tõmbama ja kõike realiseerima.

Kas on reaalne, et kellelegi tuuakse ilma soovi avaldamata 90 kilo rabareberit!?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vbl toodi selline kogus?

Toodi kokku leppimata ja valati lihtsalt õuele maha nagu prügi? Siis ma kutsuks vist politsei, mitte ei hakkaks uurima, mida sellega rabarberiga peale hakata 🙂

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vbl toodi selline kogus?

Toodi kokku leppimata ja valati lihtsalt õuele maha nagu prügi? Siis ma kutsuks vist politsei, mitte ei hakkaks uurima, mida sellega rabarberiga peale hakata ????

Hea humorist!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

90 kilo on ikka üüratu kogus. Kui praegu juba nii palju, siis neid kasvab ju kogu aeg juurde.

Kuskil pole ju kirjas, et need rabarberid tema omad on? Vbl toodi selline kogus? Mina näiteks küll ei oskaks silma järgi hinnata, mitu kilo rabarberit mul peenral kasvab.

Soovitus nagu ühel eelmisel: ei pea ennast lolliks tõmbama ja kõike realiseerima.

Kas on reaalne, et kellelegi tuuakse ilma soovi avaldamata 90 kilo rabareberit!?

Jaa, meil andsid vaarikapõõsad mullu kahe nädalaga 15 kilo vaarikaid, ilma küsimata.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

90 kilo on ikka üüratu kogus. Kui praegu juba nii palju, siis neid kasvab ju kogu aeg juurde.

Kuskil pole ju kirjas, et need rabarberid tema omad on? Vbl toodi selline kogus? Mina näiteks küll ei oskaks silma järgi hinnata, mitu kilo rabarberit mul peenral kasvab.

Soovitus nagu ühel eelmisel: ei pea ennast lolliks tõmbama ja kõike realiseerima.

Kas on reaalne, et kellelegi tuuakse ilma soovi avaldamata 90 kilo rabareberit!?

Kas see on reaalne teadmine, et TA-le toodi see last soovi avaldamata?
Huvitavad selgeltnägijad siin.
Mulle toob näiteks ema igasugu manti – nö siis soovi avaldamata. Suitsutab liha või kala – jälle osa mulle. Suvikõrvitsad, õunad, tomatid, mahlad-moosid – muudkui teeb ja toob. Las toob, ta juba 80 ja kauaks seda toojat olla võib, ei tea me keegi. Küll ma lahenduse leian.
Aa, rabarber, muide, on raske. Mõbed jämedamad varred annavad juba kilo kokku. Seega ei pea hunnik suur olema, aga kaaluliselt on seda tõesti vägevalt.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vbl toodi selline kogus?

Toodi kokku leppimata ja valati lihtsalt õuele maha nagu prügi? Siis ma kutsuks vist politsei, mitte ei hakkaks uurima, mida sellega rabarberiga peale hakata ????

Keskmise käo nüridus, mida ta ise vaimukaks peab, on klassika ja üldtuntud.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vbl toodi selline kogus?

Toodi kokku leppimata ja valati lihtsalt õuele maha nagu prügi? Siis ma kutsuks vist politsei, mitte ei hakkaks uurima, mida sellega rabarberiga peale hakata ????

Keskmise käo nüridus, mida ta ise vaimukaks peab, on klassika ja üldtuntud.

Mina kirjutasin. Ja üldse ei tahtnud vaimukas olla, täitsa vastupidi. Kui keegi tundmatu  tooks mulle 90 kilo rabarberit, millega ma midagi teha ei oska ja mida mul vaja pole, siis loomulikult paneksin väga pahaks. See oligi vastus inimesele, kes arvas, et äkki keegi lihtsalt tõi. No kuidas saaks niisama tuua, et mina peaksin siis välja mõtlema, mida sellega teha?

Kes siin rääkis, et tema 80-aastane ema toob igasugu asju – no kui ta sulle veab kohale ca tsentneri kraami, mida sul pole kuskil hoida, kas siis ei räägiks, et lõpetagu ära?

Iroonia oli pigem selles, et pole ju võimalik, et keegi tõi ja TA sattus seetõttu hätta. Miks ta siis lubas vastu võtta? Pigem ikka kasvab oma õuel ja ei tea, mida teha, niisama käes, ehk oleks kuidagi kasu neist.

 

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina topin koorimata kiuul aurutisse ja teen mahla. Jube maitsev mahl on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Kodunurk rabarberi uputus