Esileht Kodunurk Radikas külm

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Radikas külm

Postitas:
Kägu

Mind huvitab, mis probleem on keskküte radikaga ilmadega, mil õues on vähe külma, +1…-2? Radikas lihtsalt ei lähe soojaks. Pole isegi mitte leige. Kui on üle -5 kraadi, kütab hirmus soojaks tuba. Kas on minu radikal midagi viga? Eelmisel aastal oli tuba igasuguse temperatuuriga ühtlaselt soe, naabritel pidi olema endiselt soe. Miks mul siis kord on küte ja kord nagu pole? Radiaator on mul pidevalt 4-5 peal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järsku peaks radikat õhutama? Kui naabritel soe siis võib teil seal õhk sees olla.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

radikaga pole sul mingit probleemi,
probleem on keskkütteautomaatikaga, graafiku kaldenurka tuleb muuta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

radikaga pole sul mingit probleemi,

probleem on keskkütteautomaatikaga, graafiku kaldenurka tuleb muuta.

Kortermajaga on tegu. Kuidas siis osadel korteritel on radikas soe ja mul külmad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui soe on toas? Mul ka radikas jahe, aga sooja 22 kraadi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitmendal korrusel sa elad? Ja kas on vanad radikad või vahetatud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhu pöörduda, et toas soojem hakkaks? On see ühistu rida või kes selle kütte eest vastutab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

radikaga pole sul mingit probleemi,

probleem on keskkütteautomaatikaga, graafiku kaldenurka tuleb muuta.

Kortermajaga on tegu. Kuidas siis osadel korteritel on radikas soe ja mul külmad?

No lase radikast õhk välja!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

radikaga pole sul mingit probleemi,

probleem on keskkütteautomaatikaga, graafiku kaldenurka tuleb muuta.

Kortermajaga on tegu. Kuidas siis osadel korteritel on radikas soe ja mul külmad?

No lase radikast õhk välja!

ühistu poole, kui ise õhutada ei saa. Ise elan 5 dal, vanad radikad, eile näiteks olid kahe toa radikad külmad, õhutasin. Vahest ei aita ka õhutamine, siis lasen vunki juurde panna ühistul ja nagu väljas soojem nii radikad ikka hulga jahedamad. Ühistu aitab, kui ikka ise korda ei saa, küsi julgelt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soojad radiaatorid ei ole ühegi küttesüsteemi eesmärk. Eesmärk on toa temperatuuri hoida. Pärast 120 korteriga korterelamu rekonstrueerimist oli mul lausa järjekord kõnedest, kurdeti, et radiaatorid ei ole enam kuumad nagu varem. Läksin kohale, mõõtsin tubades temperatuuri: 22 kraadi vähemalt. Kõik oleneb hoone energiakaost!

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soojad radiaatorid ei ole ühegi küttesüsteemi eesmärk. Eesmärk on toa temperatuuri hoida. Pärast 120 korteriga korterelamu rekonstrueerimist oli mul lausa järjekord kõnedest, kurdeti, et radiaatorid ei ole enam kuumad nagu varem. Läksin kohale, mõõtsin tubades temperatuuri: 22 kraadi vähemalt. Kõik oleneb hoone energiakaost!

Mis oleneb hoone energiakaost? Muks seda energiakadu siis eelmisel talvel polnud? Inimesed tahavad elada pidevalt ühtlaselt soojas toas. Praegu siiski on kütteperiood, aga kütet ennast ei ole ja tuba on jahe. Mis mõte sel radikal siis üldse on, kui see soojaks ei lähegi? Kas ühistu siis ise muudab kuidagi seda kütet, et kord on ja kord pole või kus see viga on? Mis selle mõte on?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühe toa radikas või kogu korteris? Kas see toru, mis tuleb radikasse ka täitsa külm? Kas vanad malmradikad? Ja kui palju sooja on korteris, küsiti? Mitmendal korrusel? Kui kuskil vahepealne korter, kas üles läheb soe toru ja külm tuleb sinu radikasse.

Ei ole torumees, n.71

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt kogu korteris on radikad külmad. Viimati olid radikad soojad laupäeval 26.02. Toas oli normaalne olla. Peale seda pole isegi mitte kergelt soojad, kuigi termostaat 5 peale keeratud. Toas pole eriti soojem kui koridoris. Pole vanad radikad vaid termostaadiga. Nurgapealne korter, 2.korrus. Milles asi?

 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt kogu korteris on radikad külmad. Viimati olid radikad soojad laupäeval 26.02. Toas oli normaalne olla. Peale seda pole isegi mitte kergelt soojad, kuigi termostaat 5 peale keeratud. Toas pole eriti soojem kui koridoris. Pole vanad radikad vaid termostaadiga. Nurgapealne korter, 2.korrus. Milles asi?

Lisan seda ka, et ülejäänud naabritel on radikad soojad. Kõik algas juba eelmisel sügisel, küte oli ja siis kadus 4-5 päeva, tuli ise tagasi. Nii igas kuus olid radikad külmad või hästi vähe soojad u nädala, ülejäänud aja olid tavapäraselt soojad ja sai ise reguleerida toasoojust. Asi pole minu radikates, need töötavad. Ma tahan lihtsalt teada, kas seda kütte ära võtmist ja tagasilülitamist korraldab firma, kust toasoe tuleb või ühistu tegutseb nii? Kui nii, siis mis on selle eesmärk? Lihtsalt ebameeldivust tekitada? Selline küttega mängimine ju ühes korteris ei anna majale erilist kokkuhoidu.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tahan lihtsalt teada, kas seda kütte ära võtmist ja tagasilülitamist korraldab firma, kust toasoe tuleb või ühistu tegutseb nii? Kui nii, siis mis on selle eesmärk? Lihtsalt ebameeldivust tekitada? Selline küttega mängimine ju ühes korteris ei anna majale erilist kokkuhoidu.

Kuidas see korteriühistu saab sinu korterit sisse ja välja lülitada? Või kaugkütet pakkuv firma? Sealt tulevad need inimesed, kes mitte midagi ei jaga, aga kukuvad kaebama, et lihtsalt kiusatakse kogu aeg.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks variant lisaks õhutamisele (mida TA tundub eiravat) on see, et keegi korrus allpool on ise mingit ümberehitust teinud ja miskit ära käkkinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks variant lisaks õhutamisele (mida TA tundub eiravat) on see, et keegi korrus allpool on ise mingit ümberehitust teinud ja miskit ära käkkinud.

Ehk siis alumine naaber või kes käkkis ja mil viisil? Õhutada pole vaja, ma ju räägin, et muul ajal töötab kõik korralikult.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see korteriühistu saab sinu korterit sisse ja välja lülitada? Või kaugkütet pakkuv firma? Sealt tulevad need inimesed, kes mitte midagi ei jaga, aga kukuvad kaebama, et lihtsalt kiusatakse kogu aeg.

Tundub, et sa ise ka midagi ei tea antud teemast. Tuled aga siia sisutult kommenteerima, endal aimugi pole millestki, mis minu teemat üldse puudutab.

Ilmselgelt ma ei tea, kui mul oleks endal aimu, milles asi on, ma ei teeks ju siia seda teemat, eks?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks variant lisaks õhutamisele (mida TA tundub eiravat) on see, et keegi korrus allpool on ise mingit ümberehitust teinud ja miskit ära käkkinud.

Ehk siis alumine naaber või kes käkkis ja mil viisil? Õhutada pole vaja, ma ju räägin, et muul ajal töötab kõik korralikult.

Õhtumine võib siiski probleem olla. Köetakse vastavalt õue temperatuurile, sel ajal kui sul on “soe” on teistel hoopiski kuum, kui sul külm, on teistel radikad soojad.

 

Tean, et probleeme on olnud kui keegi näiteks ehitab ümber neid vanu rätikukuivatustorusid, viiakse neid kuskile põranda alla, tehakse mingi vale ühendus (kasvõi vale nurgaga) või pannakse mingi sulgur ette vmt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks variant lisaks õhutamisele (mida TA tundub eiravat) on see, et keegi korrus allpool on ise mingit ümberehitust teinud ja miskit ära käkkinud.

Ehk siis alumine naaber või kes käkkis ja mil viisil? Õhutada pole vaja, ma ju räägin, et muul ajal töötab kõik korralikult.

Õhtumine võib siiski probleem olla. Köetakse vastavalt õue temperatuurile, sel ajal kui sul on “soe” on teistel hoopiski kuum, kui sul külm, on teistel radikad soojad.

Tean, et probleeme on olnud kui keegi näiteks ehitab ümber neid vanu rätikukuivatustorusid, viiakse neid kuskile põranda alla, tehakse mingi vale ühendus (kasvõi vale nurgaga) või pannakse mingi sulgur ette vmt.

Ehk siis mis ma teha saaks, et minu korter ka soe oleks?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt ma ei tea, kui mul oleks endal aimu, milles asi on, ma ei teeks ju siia seda teemat, eks?

See oletus on ju naeruväärne, et korteriühistu või kaugkütte firma sind spetsiaalselt sisse ja välja käivad lülitamas, et sind kiusata. Mina ei hakka midagi oletama, sest mina ei tea midagi teie küttesüsteemist, mis sa seal ise oled teinud, mis naabrid on teinud vms. Täpselt samamoodi ei tea ka keegi teine siinkirjutaja, lihtsalt pakuvad mingeid oletusi välja. Ainuke võimalus sinu probleemi lahendada on korteriühistu poole pöörduda ja üle vaadata, mis teil seal küttesüsteemis valesti on.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul äkki mõni majanaaber käib radikaveega vannis, mis tõmbab küttesüsteemi veetasakaalu valeks ja siis jäävadki osad korterid jahedaks. Meil kunagi ühes ühistus oli nii, et vesi kogu aeg kadus ära küttesüsteemist müstiliselt ja siis mingil hetkel keegi kuulatas keset ööd, et mingi pidev sulin käib seal torudes ja siis hakatigi uurima, mis värk, ja avastatigi, et mingi tüüp oli omale teinud radikast väljavoolu ja muudkui vannitas ennast :p

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul äkki mõni majanaaber käib radikaveega vannis, mis tõmbab küttesüsteemi veetasakaalu valeks ja siis jäävadki osad korterid jahedaks. Meil kunagi ühes ühistus oli nii, et vesi kogu aeg kadus ära küttesüsteemist müstiliselt ja siis mingil hetkel keegi kuulatas keset ööd, et mingi pidev sulin käib seal torudes ja siis hakatigi uurima, mis värk, ja avastatigi, et mingi tüüp oli omale teinud radikast väljavoolu ja muudkui vannitas ennast :p

Luul?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul äkki mõni majanaaber käib radikaveega vannis, mis tõmbab küttesüsteemi veetasakaalu valeks ja siis jäävadki osad korterid jahedaks. Meil kunagi ühes ühistus oli nii, et vesi kogu aeg kadus ära küttesüsteemist müstiliselt ja siis mingil hetkel keegi kuulatas keset ööd, et mingi pidev sulin käib seal torudes ja siis hakatigi uurima, mis värk, ja avastatigi, et mingi tüüp oli omale teinud radikast väljavoolu ja muudkui vannitas ennast :p

Luul?

Kusjuures ei ole luul, täitsa tõestisündinud lugu on, kuskil aastast 2005 või nii, vanade malmradikatega ühetorusüsteem oli, kui ma ei eksi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul äkki mõni majanaaber käib radikaveega vannis, mis tõmbab küttesüsteemi veetasakaalu valeks ja siis jäävadki osad korterid jahedaks. Meil kunagi ühes ühistus oli nii, et vesi kogu aeg kadus ära küttesüsteemist müstiliselt ja siis mingil hetkel keegi kuulatas keset ööd, et mingi pidev sulin käib seal torudes ja siis hakatigi uurima, mis värk, ja avastatigi, et mingi tüüp oli omale teinud radikast väljavoolu ja muudkui vannitas ennast :p

Luul?

Kusjuures ei ole luul, täitsa tõestisündinud lugu on, kuskil aastast 2005 või nii, vanade malmradikatega ühetorusüsteem oli, kui ma ei eksi.

See ikka päris võimatu tänapäeval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures ei ole luul, täitsa tõestisündinud lugu on, kuskil aastast 2005 või nii, vanade malmradikatega ühetorusüsteem oli, kui ma ei eksi.

Miks ta siis kraanist vannivett ei lasknud, vaid radikast?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures ei ole luul, täitsa tõestisündinud lugu on, kuskil aastast 2005 või nii, vanade malmradikatega ühetorusüsteem oli, kui ma ei eksi.

Miks ta siis kraanist vannivett ei lasknud, vaid radikast?

Kokku hoidis. Nii vee kui ka vee soojendamise pealt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures ei ole luul, täitsa tõestisündinud lugu on, kuskil aastast 2005 või nii, vanade malmradikatega ühetorusüsteem oli, kui ma ei eksi.

Miks ta siis kraanist vannivett ei lasknud, vaid radikast?

Kokku hoidis. Nii vee kui ka vee soojendamise pealt.

Just nii, kraanivett soojendasid meil elektriboilerid, radikates oli aga keskküttetrassi (pehmendatud) soe vesi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teemaalgataja andmete põhjal tundub, et midagi on valesti maja küttesüsteemis.

tundub, et alati kui mingi korteri elanikud ära sõidavad (praegu ju ka koolivaheaeg) ja reisi ajaks oma korteris kütte maha keeravad, mõjutab see tegevus teemaalgataja korteri küttetemperatuuri.

tuleks pöörduda ühistusse, las uurivad, vajadusel tellivad küttesüsteemi auditi

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan samuti, et ühistu küttesüsteemis on viga. Kui tegemist ühetorusüsteemiga, siis seal liigub soojus kõigepealt üles ja hakkab siis alla tulema. Teisele korrusele jõudes võib see olla juba jahtunud. Eriti, kui õues on soojemad ilmad ja on peale pandud liiga madal pealejooksu temperatuur. Seega uurida tasuks kõigepealt, kas Teie peal korteris on ka sama probleem?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Kodunurk Radikas külm