Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Ilu ja tervis radikuliit/radikulopaatia

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: radikuliit/radikulopaatia

Postitas:
Kägu

Jagage palun positiivseid kogemusi, kuidas jalgadesse kiirgavast pidevast seljavalust jagu saada. MRTs tuvastati 4.-5. lüli vahelise diski laial alusel protrusioon, närvijuurele ei pidavat otseselt suruma, spinaalkanal ei ole ahenenud ka. Taastusraviarstile sain haigekassa aja alles veebruariks. Harjutuse,d mida olen kuu aega teinud, on hakanud viimastel nädalatel valu süvendama.

Mõtlen, kas minna massaaži, kiropraktikule või tasulise füsioterapeudi juurde või teha seda kõike korraga või järgemööda (mis järjekorras?). Kollageeni söön ka, mõnele pidi aitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valutavat kohta tuleks määrida Ibumetiin geeliga.Kui raha vähegi on siis mine tasulisele taastusravi arstile ja alates veebruarist edasi haigekassa taastusravi arsti juurde.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tasulise füsioterapeudi juurde võiks minna küll.

endal kogemus nii väljasopistunud kaeladiski kui seljadiskiga. kaela puhul oli lahenduseks vaid op, sopistus oli nii ulatuslik, et muu ei aidanud. op oli 8 a tagasi ja kergendus oli tohutu, ehkki paranemine võttis aega ja oli kohati üsna ebamugav. täiesti valuvaba oli ca aasta, hiljem on valu periooditi tagasi ja MRT-s näha ka väljasopistumine samas lülivahemikus, aga füsioteraapia ja peamiselt siiski koduse võimlemise toel on olukord niipalju kotrolli all, et väga palju ja pidevalt see mu elu ei sega.

seljast jalgadesse kiirgava valuga probleeme ka juba ligi 10 a, ehkki on ka väga pikki täiesti valuvabu perioode. kehvemal juhul valu ikka pidev nii istudes kui seistes, liikudes alati kergem ja kuna arstid liikumist ei keela, olen praegu sportlikus plaanis paremas vormis kui iial varem (olen 42a). ravimeid reeglina ei kasuta, aga nüüd sügisel oli seis nii hull, et arst soovitas valu vastu gabapentiini, mis on peamiselt kasutatav epilepsiaravis, aga aitab teadaolevalt ainsana ka pikaajaliste närvivalude puhul. sain aru küll, et see ei kõrvalda valu põhjust, aga andis võimaluse valust puhata nii kehal kui vaimul ja keskenduda lihtsamini võimlemisele/trennile. algul tegin peamiselt füsio soovitatud harjutusi ja lisaks kindlasti igapäevane plank, joogakava spetsiaalselt selja toetamiseks, pikad jalutuskäigud, pisut jooksu ja sulgpalli, nüüd olen lisanud igapäevased kodused juhendatud trennid seguna võimlemisest/pilatesest/joogast, mis ei tegele enam ainult selja, vaid kogu kehaga.

raviga planeerisime jätkata seni, kuni valu on täiesti kadunud, aga piirdusin 2 kuuga, sest lõpuks tekkisid tugevad kõhuvalud, mida ei osanud muuga seostada, nii et jätsin rohud ära ja nüüdseks pea nädala ravimivaba. pisut närvivalu tunnen jalas teatud painutus/venitusharjutuste või muu nö vale liigutuse ajal, aga igapäevatoimetuste ajal tunda ei anna. trenniga jätkan samas mahus kindlasti ja loodan, et edaspidi sellest piisab, aga praegu olen tänulik arstile selle valuvaba perioodi eest peale mitut kuud pidevat valu. see ei tohiks kunagi olla esimene ega kergekäeline valik, sest võimalikud kõrvaltoimed on päris hirmutavad, aga kuude kaupa pidevat valu kannatada röövib ka ära igasuguse elujõu ja energia.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kaela radikulopaatia. Hullemal perioodil oli kogu üks pool liikumisvõimetu valu pärast: kael, õlg, käsi. Kõigepealt määras neuroloog tabletiravi, et hullemast valust lahti saada, samal ajal käisin ka nõelravis. Siis sain füsioteraapiasse aja (taastusraviarsti saatekirjaga). Füsioteraapiast oli pikas perspektiivis kõige rohkem kasu. Võttis aega, aga neist harjutustest oli tõesti kasu. Sellise jubeda valuga enam kimpus pole olnud. Teen neid harjutusi ennetuseks edasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Olin septembris-oktoobris ka veel üsna liikuv ja sportlik, just ei jooksnud, aga sõitsin rattaga ja kõndisin pikalt, isegi tegin mingeid kiropraktikult saadud harjutusi. Ja alles kolm nädalat tagasi hakkas hullemaks minema, sõltumata võimlemisest ja venitamisest. Nüüd proovin ettevaatlikult üht või teist harjutust, aga saan alati valude ägenemise, nii et ei teagi … Mõni päev on jalad ka jalutamiseks liiga nõrgad. Vb tõesti lasta mõne tasulisel füsiol harjutusi õpetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis radikuliit/radikulopaatia