Esileht Koolilaps Raha küsimine võõrastelt

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Raha küsimine võõrastelt

Postitas:
Kägu

Üks võimalus on minna ja osta lapsele kasvõi mingi burger seal kaubanduskeskuses. Kui raha ei taha anda.

Miks peab üldse vôôrale lapsele midagi andma?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks võimalus on minna ja osta lapsele kasvõi mingi burger seal kaubanduskeskuses. Kui raha ei taha anda.

Miks peab üldse vôôrale lapsele midagi andma?

Ei peagi ja mina selles olukorras ka ei annaks. Enda lapsele ka ei lubaks anda. Laps peab teadma raha väärtust, ka 4 euri on väärtuslik ja burger pole esmavajalik toit. See on snäkk, mida ei peagi nii tihti saama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teate, minuk küsis paar aastat /enne koroonat/ üks ütleme 8. aastane poiss kolm eurot. Ma küsisin siis sõbralikult,et annan ikka, millest tal puudus on. Siis hakkas nutma ja ütles,et tahstis leiba,saia, piima ja natuke vorsti otsa, sest kodus on väike õde, süüa pole ja ema on jälle tsüklis.

Ostsime siis suure kärutäie toitu, mida ta tahtis, ja kõik olid asjalikud nõudmised – näiteks pudrumaterjal,hakkliha, hapukoor, kartulid. Ta oskas süüa teha.Ilmselgelt olude sunnil. Ostsin oma algatusel šololaadi ja jäätist ka. Ja viisin poisi autoga koju. Küsisin kas aitan asjad tuppa tuua, siis oli näha, et tal on piinlik aga oli nõus ukseni. Ukse peal jooksis vastu pisike õde kes küsis kohe kas sa said süüa. Ema olevat kolm päeva linna peal, aga tulevat alati lõpuks tagasi.

Süda jäi valutama ja võtsin piirkonna lastekaitsega ka ühendust ja selgus, et probleemne pere. Üksikema, kes joob ja pidutseb palju, isasid pildis pole ja lapsed kasvavad n.ö omapead. Poiss pidi tubli olema, peseb ise enda ja öe pesu, teeb süüa, viib õe lasteaeda ja läheb korralikult kooli. Lastekaitse ütles, et ega emaga polegi midagi peale hakata suurt, aga nad saavad silma eal hoitud, et selle asemel, et emale toimetulekutoetus kätte maksta, toovad näiteks poest koju toitu. Kergem hakkas küll. Ja kohutavalt kahju. See pisike poiss pidi õe sünnist alates tema eest hoolitsema, sest ema on kasutu. Tubli poiss. Nii et võib olla nii ja naapidi, alti ei taha keegi lihtsalt teie arvel kasu saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastekaitse ütles, et ega emaga polegi midagi peale hakata suurt, aga nad saavad silma eal hoitud, et selle asemel, et emale toimetulekutoetus kätte maksta, toovad näiteks poest koju toitu. Kergem hakkas küll. Ja kohutavalt

Ju siis ei too ikka seda toitu piisavalt, kui laps peab poes kerjama! Sellisest perest, kus lapsed omapead ja tühja kõhuga, oleks lastekaitse nad ammu eraldama pidanud, mitte korra kuus kotikest söögiga viima!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lastekaitse ütles, et ega emaga polegi midagi peale hakata suurt, aga nad saavad silma eal hoitud, et selle asemel, et emale toimetulekutoetus kätte maksta, toovad näiteks poest koju toitu. Kergem hakkas küll. Ja kohutavalt

Ju siis ei too ikka seda toitu piisavalt, kui laps peab poes kerjama! Sellisest perest, kus lapsed omapead ja tühja kõhuga, oleks lastekaitse nad ammu eraldama pidanud, mitte korra kuus kotikest söögiga viima!

Ma olen nõus, aga ma ei osanud tol hetkel midagi muud veel teha. Lastekaitses nad mainisid, et edaspidi ei anna kogu toimetulekutoetust emale kätte vaid sotsiaaltötaja viib koju toitu – nagu ma aru sain, siis varem sai ema kogu raha kätte. Ega lastekaitse vist saagi minule kui lihtsalt murelikule kodanikule liiga palju isikuandmeid anda. Küsisin kas saaksin ehk ise iga kuu mingi summaga neid lapsi toetada, aga see ei ollnud mingil bürokraatlikul põhjusel võimalik – ma avan jälle, et isikuandmetega seotud.

Sellest juba mõned aastad möödas, aga mul ikka süda valutab – see olukord oli nii südantlõhestav, et ma ei usu,et on inimest kes selles olukorras lihtsalt minema kõnniks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teate, minuk küsis paar aastat /enne koroonat/ üks ütleme 8. aastane poiss kolm eurot. Ma küsisin siis sõbralikult,et annan ikka, millest tal puudus on. Siis hakkas nutma ja ütles,et tahstis leiba,saia, piima ja natuke vorsti otsa, sest kodus on väike õde, süüa pole ja ema on jälle tsüklis.

Ostsime siis suure kärutäie toitu, mida ta tahtis, ja kõik olid asjalikud nõudmised – näiteks pudrumaterjal,hakkliha, hapukoor, kartulid. Ta oskas süüa teha.Ilmselgelt olude sunnil. Ostsin oma algatusel šololaadi ja jäätist ka. Ja viisin poisi autoga koju. Küsisin kas aitan asjad tuppa tuua, siis oli näha, et tal on piinlik aga oli nõus ukseni. Ukse peal jooksis vastu pisike õde kes küsis kohe kas sa said süüa. Ema olevat kolm päeva linna peal, aga tulevat alati lõpuks tagasi.

Süda jäi valutama ja võtsin piirkonna lastekaitsega ka ühendust ja selgus, et probleemne pere. Üksikema, kes joob ja pidutseb palju, isasid pildis pole ja lapsed kasvavad n.ö omapead. Poiss pidi tubli olema, peseb ise enda ja öe pesu, teeb süüa, viib õe lasteaeda ja läheb korralikult kooli. Lastekaitse ütles, et ega emaga polegi midagi peale hakata suurt, aga nad saavad silma eal hoitud, et selle asemel, et emale toimetulekutoetus kätte maksta, toovad näiteks poest koju toitu. Kergem hakkas küll. Ja kohutavalt kahju. See pisike poiss pidi õe sünnist alates tema eest hoolitsema, sest ema on kasutu. Tubli poiss. Nii et võib olla nii ja naapidi, alti ei taha keegi lihtsalt teie arvel kasu saada.

See ei saa küll tõsi olla. Kui ema on joodik, lapsed nälgivad ja kerjavad ning väike laps on lausa üksi koju jäetud, siis lastekaitse loomulikult eraldab need lapsed. Ja kindlasti ei tohi sotsiaaltöötajad omavoliliselt toimetulekutoetust enda kätte võtta, et selle eest toitu osta. Kes kontrollib, et sotsiaaltöötaja seda raha lihtsalt endale ei võta? Ja mis siis saab, kui nende lastega midagi juhtub, näiteks tekib tulekahju, kui nad üksi kodus on ja lapsed saavad viga? Ükski sotsiaaltöötaja ei riski sellise asjaga, neil endal tuleb ju sellest pahandusi.

 

Võõrastele lastele ei tohi raha anda. Esiteks, häirival viisik kerjamine on vastavalt avaliku korra seadusele keelatud. Teiseks, kuidas te kontrollite, et laps selle raha eest suitsu, alkoholi või narkootikume ei osta? Kolmandaks, kerjav laps on hädasolev ja talle tuleb pakkuda abi, mitte raha. Parem proovige tema nimi teada saada ja politseile ning lastekaitsele teada anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kindlasti raha ei oleks andnud. Oleks küll küsinud, mille jaoks vaja on, et teha selgeks et pole tegemist probleemse lapsega, aga mingiks muuks asjaks pole küll lapsele raha vaja. Minu laps saab saata mulle kohe sõnumi, et küsin raha ja kui pean vajalikuks, siis ka annan raha. Mul on tema rahakasutusest kogu aeg ülevaade olemas. Mitte mingit põhjust pole võõraste käest raha küsida ja ma olekski päris pahane, kui näiteks minu lapsel tuleb selline idee ja keegi annabki lolli peaga. Tahan osta raamatut, snäkki, juua vms ei ole kindlasti mingi adekvaatne põhjus raha andmiseks. Kui laps on hädas, siis oleks politseisse või lastekaitsesse pöördunud, kui ta oleks mulle vastanud, et olen näljas vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )


Esileht Koolilaps Raha küsimine võõrastelt