Esileht Tööelu, raha ja seadused. Raha laenamine ja tagastamine = sõpruse lõpp

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Raha laenamine ja tagastamine = sõpruse lõpp

Postitas:
Kägu

Vanasõna ütleb, et tahad sõbrast lahti saada, laena talle raha.

Jumalast õige väljend.
Ma arvasin, et varem, et see tähendab, et laenad raha ja endine sõber haihtub koos rahaga. Aga viimased päevad on näidanud – seoses pensionikonto tagastustega – et need, kes võla tagasi maksavad, on justkui veenunud, et võlglaste võlgades on  101% süüdi need, kellelt nad võlgu võtsid ja on justkui norm, et kui võlglane on sellele, kellelt laenu võttis, laenu tagasi maksnud, siis pole too laenuandja enam isegi tere väärt vaid on lihtsalt mingi saast.
samas, üldjuhul satuvad võlgadesse samad inimesed korduvalt. kui endine laenuvõtja käitub halvasti inimesega, kes teda korra hädast välja aidanud, siis see laenuandja ju järgmisel korral enam appi ei tule.

ausõna, rohkem ma kellelegi enam iial laenu ei anna.

+21
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laenata võib raha, mille kaotamine ei mõjuta sinu elu.

On täiesti OK, et paremal järjel sõber tuleb appi ning aitab oma kehvemal järjel olevat, kui tal on see võimalus (!). Muidugi pole see kohustus.

Kõige kummalisemad sõprussuhted on need, kus üks pool on heal järjel ja teine keskmisel või alla selle rahalises olukorras.

Enda kogemusest, kus tuhandeid eurosid säästnud sõber ei anna väikest laenu, sest vaja on suurem telekas osta või käia pidutsemas, kus õhtu arved on 500€+.

* Kogemus siis ülikooli õpingute ajast. Natuke oli pettumus hinges küll =)

Ise aitan ikka, kui võimalus on. Ja seni on alati kõik hästi lõppenud, sest tunnen inimesi

+5
-28
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriti absurdne oli selle rahalaenamise juures oli see, et tolle laenaja enda palk on ca 2x suurem kui minul, aga sellegipoolest, nüüd, kui ta mulle raha lõpuks tagasi maksis, olen mina justkui süüdi, et temal üldse seda laenu vaja oli.

+27
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laenata võib raha, mille kaotamine ei mõjuta sinu elu.

On täiesti OK, et paremal järjel sõber tuleb appi ning aitab oma kehvemal järjel olevat, kui tal on see võimalus (!). Muidugi pole see kohustus.

Kõige kummalisemad sõprussuhted on need, kus üks pool on heal järjel ja teine keskmisel või alla selle rahalises olukorras.

Enda kogemusest, kus tuhandeid eurosid säästnud sõber ei anna väikest laenu, sest vaja on suurem telekas osta või käia pidutsemas, kus õhtu arved on 500€+.

* Kogemus siis ülikooli õpingute ajast. Natuke oli pettumus hinges küll =)

Ise aitan ikka, kui võimalus on. Ja seni on alati kõik hästi lõppenud, sest tunnen inimesi

mina olen alati nõus laenu andma!  notariaalselt kinnitatud dokumendi alusel ja väikese teenustasuga. ega tuhanded säästu ei tule niisama heategevusest. paar tuttavat on võtnud ka ja ilusti tagasi maksnud ja saame ikka läbi.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No läks niigi hästi, et said vähemalt rahagi tagasi. Enamus juhtudel lõppeb sõprade vaheline laen sellega, et ignoreeritakse maksmist ja sellega seoses hakatakse vältima ka suhtlust. 😀

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen üldse 2 x elus raha laenanud, ei ole selliseid tuttavaidki, kes laenama kipuks. Aga need kaks ainsat korda olid headele sõpradele, kel jäi veidi korteri sissemaksest puudu. Mõlemad maksid tagasi enne kokkulepitud aega. Tean, et ega see neil lihtne polnud, arvestades seda, et uue koduga alati ikka mingid ettenägematud kulud ja mõlemal lapsed ja pere ka. Nii et on raha tagasi saadud, on sõbrad alles. Kui on tõesti head sõbrad ja samas ka usaldusväärsed inimesed, siis ei pruugi raha laenamine alati sõpruse lõpp olla.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige kummalisemad sõprussuhted on need, kus üks pool on heal järjel ja teine keskmisel või alla selle rahalises olukorras.

Miks see kummaline on? Minu parim sõbranna on miljonär. Mina täiesti keskpärane inimene. Raha laenanud ei ole iialgi. Ei oma rikkalt sõbrannalt ega kelleltki teiselt.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enda kogemusest, kus tuhandeid eurosid säästnud sõber ei anna väikest laenu, sest vaja on suurem telekas osta või käia pidutsemas, kus õhtu arved on 500€+.

Et siis sõber, kes mõistab säästa, on paha, sest ei anna oma säästetud raha sinule? Tal ju on, mis ta õige mõtleb, et oma sääste teistega ei jaga?

Ise aitan ikka, kui võimalus on. Ja seni on alati kõik hästi lõppenud, sest tunnen inimesi

Tühjagi sa aitad! Just lõpetasid jutu, kuidas oled näljarott, kes arvab, et teised peavad sind aitama ja oma säästud sulle andma.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina laenan peaaegu igakuiselt paarile sõbrannale kuulõppudel paarkümmend eurot (oleme kõik alles 20ndate alguses) ja olen nende käest saanud alati raha tagasi. Ise raha tagasi ei nuia kuid kui keegi näiteks enda või mehe sugulastest või muudest sõlradest tagasi maksmise ära unustab siis edaspidi meil ka neile enam raha laenata ei ole. Suvakatele/juhututtavatele enamasti isegi ei vasta, sest kui neile oma lähedasemad sõbrad ning sugulased seda 20€ kuu lõpus tegema nõus ei ole siis ilmselt on sellel ka põhjus.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen elus umbes 30 korda raha sisse laenanud ja umbes 200 korda välja laenanud. Sisse olen laenanud suuremaid summasid. Kaks korda on ära öeldud ka, aga enamasti olen saanud. Kuupalk kuni kaks kuupalka suurusjärgus. Üks kord olen pidanud maksetähtaega kaks päeva edasi lükkama, teatasin sellest kolm nädalat ette. Üks kord küsiti ka intressi 3%, aga kuna oli tõesti hädavajadus ja mul polnud aega isegi aktsiaid müüa ja krediitkaart oli suletud ja varastatud ja loomulikult oli nädalavahetus ja loomulikult oli öö, siis tuli seda teha. Koer jäi auto alla ja tuli ta kiirustades viia Tartusse 🙁 , kus om EMÜ ööpäevaringselt 365 päeva aastas lahtiolev kliinik. Vähemalt oli.

Aga välja laenamist tuleb ülitihti ette. St mida laenamiseks pidada. Enamus nendest on 6-25-eurosed “laenud” a la kolleeg unustas rahakoti autosse ja selle asemel, et lasta tal 200 m parklasse kõmpida ma ütlen, et ma maksan lõuna, eks sa pärast kannad tagasi.

Üks kord ma ei saanud oma raha tagasi, aga siis ka oli umbes 10 eurot summa ja ma saan isegi aru, et miks ta ei maksnud. Mina oleks tema asemel maksnud, aga ma mõistan, miks tema seda ei teinud. Kuna ta saabus purjuspäi tööle ja kukkus laamendama – näiteks murdis maha NAISTE WC ukse, kui seal üks töökaaslane sees oli, siis mina kutsusin politsei ja ta vallandati. Eelmisel päeval laenatud kümnekat ta ilmselt puhtast solvumisest mulle tagasi ei maksnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks kord küsiti ka intressi 3%, aga kuna oli tõesti hädavajadus ja mul polnud aega isegi aktsiaid müüa ja krediitkaart oli suletud ja varastatud ja loomulikult oli nädalavahetus ja loomulikult oli öö, siis tuli seda teha.

3% aastas?

Mulle on pakutud ja olen andnud 5% nädalas intresssiga. Summa oli muidugi väike ka, 3500.-

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3% aastas?

Perioodis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte kunagi ei laena raha, v.a. tõesti sellised summad, millest kahju pole, nt unustab sõber rahakoti autosse või pole parajat raha vms. Aga laenusaamiseks on pank. Nii lihtne see ongi. Kogemused tulid nooruses muidugi valusalt, aga hea õppetund kogu eluks. Kui laenad mitme kuupalga suuruse summa oma sõbrale ja pead ise kuude viisi kartuleid sööma samal ajal kui tema endale uue jalgratta ostab ja matkale sõidab (sinu raha eest), siis kaob isu edaspidi head teha.  Teisegi korra laenasime raha,  sugulasele, kes pole siiani, 20 aastat hiljem, seda tagasi maksnud. Ma ei tea, mis toimub selliste inimeste peas või millega nad mõtlevad, kui teiste raha kasutavad ja väljagi ei tee, et tagasi oleks vaja maksta.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga laenusaamiseks on pank. Nii lihtne see ongi.

Minu teada saab pangast minutitega raha kontole. Seepärast ongi veider, miks inimesed seda ei kasuta.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laenata võib raha, mille kaotamine ei mõjuta sinu elu.

On täiesti OK, et paremal järjel sõber tuleb appi ning aitab oma kehvemal järjel olevat, kui tal on see võimalus (!). Muidugi pole see kohustus.

Kõige kummalisemad sõprussuhted on need, kus üks pool on heal järjel ja teine keskmisel või alla selle rahalises olukorras.

Enda kogemusest, kus tuhandeid eurosid säästnud sõber ei anna väikest laenu, sest vaja on suurem telekas osta või käia pidutsemas, kus õhtu arved on 500€+.

* Kogemus siis ülikooli õpingute ajast. Natuke oli pettumus hinges küll =)

Ise aitan ikka, kui võimalus on. Ja seni on alati kõik hästi lõppenud, sest tunnen inimesi

Mida asja ma just lugesin? Päriselt on sellise mõtteviisiga inimesi olemas?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ikka laenanud sõpradele ja alati tagasi saanud, aga mees langes ühe suli küüsi. Tegu oli tema kunagise nooruspõlve tuttavaga, kes äkki välja ilmus. Käis paar korda külas ja tundus normaalne, aga siis küsis laenu. Mees andiski, tagasisaamisega oli igavene jant, aga mees ei jätnud – läks üle 6 kuu kuni lõpuks oma raha kätte sai. Selgus, et elaski sellist elustiili – laenas ja tagasi ei maksnud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi võiks tõesti seletada seda olukorda, miks inimesed sinu vastu pöörduvad kui oled neile abiks olnud. Mul endal on nii juhtunud ja ka teiste puhul näinud. Jäin ise oma parimast “sõbrast” ilma, sest ta rasketel aegadel küsis minu käest suurema summa raha. Ma isegi arvestasin sellega, et see pole laen ja heast südamest aitasin. Tagasi maksmist ei maininud ma kunagi. Varsti pärast seda hakkas see “sõber” minust laimujutte rääkima ja katkestas suhtlemise.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi võiks tõesti seletada seda olukorda, miks inimesed sinu vastu pöörduvad kui oled neile abiks olnud.

Tõenäoliselt süü- ja häbitunne. Vastik on ju olla kellelegi (tänu)võlgu, justkui peaksid edaspidi alati sellele inimesele tänulik olema või teeneid tegema. Mugavam on ju eemale hoida. Nii ma arvan, täpselt ei tea.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks need sellised närused hinged ole nagu siin perekoolis näha olnud, et isegi anonüümselt on vaja kasvõi nahast välja hüpata, et ikka ennast kõige targema, edukama ja rikkamana esitleda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt on jah nii, et tuttavate/sõprade vahel raha ei laenata vaid kingitakse. Ehk kui pole kahju seda raha ära anda, tee seda. Kui aga soovid seda tagasi saada, siis parem ära laena, sest see on parim viis on sõpradest/tuttavatest ja peale kauba rahast ilma jääda.

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kaotasin sõbra kuna enam laenu ei andnud. Tegin seda põhjusel, et ta ometi sellest laenurattast välja saaks ja hakkaks mõistlikke otsuseid tegema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimestel lihtsalt tekib tunne, et kõigile teistele tuleb raha kuidagi kergemini kätte ja miks nad küll ei raatsi seda piskut mulle kinkida. Nad ei usu iialgi, et on inimesi, kes arvutavad mitu sammu ette, arvestavad juba ette ootamatute väljaminekute, laste õppimiskulude, ravikulude, pensioniaja jms. saabumisega, mistõttu sellist asja, nagu ülearune raha, mida ära anda, tegelikult pikas arvestuses ei ole.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen laenanud õdedele ja nii palju, et kui tagasi ei saa, siis ise nälga ei jää. Neil suured pered ja alla keskmise palgad. Muidu saavad hakkama ilusti, aga mõnikord juhtub ootamatusi. Ükskord noorena laenasin peikale suurema summa ja jube nõme oli seda pärast lahkuminekut tagasi küsimas käia. Peale seda pole väljaspoole perekonda raha laenanud. Endal pole olnud vaja laenata, ainult tööl lõuna jagu, kui rahakott koju on ununenud.

Ise kogun nüüd hoolega lemmikloomafondi, et olla valmis suure koera ootamatuteks arstikuludeks. Muidu oskad ikka enam-vähem ette ennustada tulusid/kulusid, aga lemmiklooma ravi võib olla väga kallis ja tulla ootamatult. Selle jaoks oleks valmis ka laenama tuttavatele väljaspoolt perekonda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimestel lihtsalt tekib tunne, et kõigile teistele tuleb raha kuidagi kergemini kätte ja miks nad küll ei raatsi seda piskut mulle kinkida.

Aitäh, et aitasid nahaalide hingeellu tungida. Pole elus aru saanud, kuidas saab teiste arvel elada nagu parasiit, aga näe, selles ongi põhjus, et oma laiskuses ja küündimatuses on justkui töökamad süüdi…. Vanad eestlased uskusid ju ka kratte, et kui inimesel oli midagi rohkem kui teisel, siis pidi tal hing ikka Vanakuradile müüdud olema, ei saa ju olla, et sel ajal kui mina lõunani põõnan, on tema juba pool tööpäeva põllul rüganud ja õhtul, kui mina pikutan, ta ikka töötab, pigem ikka kuskilt mujalt ebaausalt saab tema lihtsalt raha ja mina näe, olen ilma, kuigi mitu tundi iga päev peaaegu töötan…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Raha laenamine ja tagastamine = sõpruse lõpp