Esileht Tööelu, raha ja seadused. Raha olemasolu teeb mind närviliseks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Raha olemasolu teeb mind närviliseks

Postitas:
Kägu

Olen 27-aastane kuid olin paar aastat võlgades. Nüüdseks olen võlgu ainult oma emale, maksan talle 100 euro kaupa tagasi. Olid ajad, mil mu konto oli mitu kuud miinuses, ma varjasin seda oma pere eest, käisin pandimajades ja jooksin nö ajaga võidu, et mind inkassosse ei antaks. Lõpuks tuli ikkagi kõik välja. Miks ma sinna sattusin? Eirasin tõde, et valisin enda lapse isaks inimese, kel tol hetkel ei olnud absoluutselt raha ja meil polnud remonditud kohta, kuhu elama minna. Võtsime minu emalt 8000 laenu, mida ma ise nüüd tagasi maksan.

Nüüd aga on ametlikud võlad makstud, emale loomulikult jään edasi maksma ning meie mõlema palgad on tõusnud nii, et saame ka väljaskäimisi lubada. Mind aga valdab tohutu ärevus vaadates oma pangakontot. Absoluutselt esimese asjana peale palga laekumist maksan ma ära kõik arved jms. Peale seda aga ma hakkan kulutama, panen ka 50 eurot iga kuu kõrvale ja ma ei suuda lihtsalt oma kontole vaadata, lükkan seda päevi ja isegi nädalaid edasi, kuni tajun, et nüüd küll peaks raha otsas olema ja siis läheb ikkagi see viimnegi käiku. Kuidas asja ratsionaalselt suhtuda? See tants raha ümber ajab mind juba hulluks, mul on miljon ideed, mida sellega teha. Mis viib juba teise probleemini, selline tunne on, et mul on peas täielik segadus. Nii palju ideid, aga suutmatus prioritiseerida, rahulikult mõelda. See kõik on tegelikult tulnud peale lapse saamist. Mul on peas pilti, kuidas ma elan rahaliselt stabiilset elu, aga ma ei tea, kuidas sinna jõuda. Käin hetkel poole kohaga tööl ning summad on küllaltki väikesed, v.a nüüd viimatine ületundide tõttu laekunud suurem palk. Kuidas mõjutada iseennast rahaga normaalselt ümber käima?

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õige pealkiri olnuks “Raha puudumine teeb mind närviliseks”. Sul ju pole raha. Kuidas raha olemasolu saab sind närviliseks teha?

Pealkirja lugedes mõtlesin mina, et keegi miljonär kirjutab siia, kuidas tal on palju raha, aga ei oska seda õigesti kasutada ja investeerida. Nüüd tuleb välja, et hoopis keegi võlavanglas kodanik hädaldab asja pärast, mida tal ei ole.

+31
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsi juurde ei tee vähemalt järgmised kolm aastat
Vaatate üle oma hariduse ja oskused, millega raha teenida
Otsid/otsite uued töökohad, kus on veidi suurem palk või rohkem võimalusi tööd teha
Paned rohkem kõrvale
Eelis on see, et teil juba kodu ostetud. Loodetavasti ainult sinu nimel, kui mees ei panustanud.
Stabiilsuse all pead silmas finantsvabadust? Mina ei tea, kuidas sinna jõuda, aga rohkem raha saab ainult tasuvat eriala õppides, ükskõik, kumb teist mehega seda teeb. Midagi seotud reaalainetega arvatavasti.

PS oled tubli, et emale maksad. Paljud mõtlevad, et milleks maksta, pereliige ju.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsi peaks just juurde tegema, 3 lapse puhul on tegu juba arvestatava summaga. Mees on olemas, noor ollakse, oma kodu on, mida veel oodata?

Maksad arved ära esimesena ja käid poes ainult nimekirja alusel. Iga mittevajalikku ostu kaalud mitu korda enne üle, hoidud impulsist raha lihtsalt kulutada. Teed kasvõi kindla limiidi pangas, üle mille sa päevas või kuus kulutada ei saa.

Säästetud raha on mõttekas investeerida.

+2
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsi peaks just juurde tegema, 3 lapse puhul on tegu juba arvestatava summaga. Mees on olemas, noor ollakse, oma kodu on, mida veel oodata?

Ja siis Selveris lastele koolitarbeid kerjama?

+19
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Lapsi peaks just juurde tegema, 3 lapse puhul on tegu juba arvestatava summaga. Mees on olemas, noor ollakse, oma kodu on, mida veel oodata?

Maksad arved ära esimesena ja käid poes ainult nimekirja alusel. Iga mittevajalikku ostu kaalud mitu korda enne üle, hoidud impulsist raha lihtsalt kulutada. Teed kasvõi kindla limiidi pangas, üle mille sa päevas või kuus kulutada ei saa.

Säästetud raha on mõttekas investeerida.

Lapsed kasvavad, varsti on tudengid ja katsu sa kolme tudengit toetada. Enne aga võib mehest ilma jääda, kuhu siis minna ja mida teha? Ema juurde kolme lapsega?

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsi peaks just juurde tegema, 3 lapse puhul on tegu juba arvestatava summaga. Mees on olemas, noor ollakse, oma kodu on, mida veel oodata?

Ja siis Selveris lastele koolitarbeid kerjama?

Nii õudne kommentaar.

+2
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta ette oma eelmise kuu kulutused ja märgi ära kõik, mis ei olnud hädavajalik. Löö summa kokku ja vot see summa pane järgmine kuu kohe kuu alguses kuhugi kõrvale. Nt kolmandasse sambasse. Tee nii paar kuud (mida kauem, seda parem), kuni oled harjunud. Ja siis võid vaikselt seda summat jupikaupa vähendama, et natuke ka lõbutseda.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik, et seda emale võlga ei peeta nagu millekski, vaid jorutatakse sellega kõige muu kõrvalt. Ema ju kaotab iga päevaga oma raha, mis te sellega venitate. Sinu arust jääb nüüd nagu raha üle ja mees ka ei võta emale võla tasumisest osa, kuigi võiks selle võla kõigepealt likvideerida ja siis edasi arutada, mida oma rahaga teha.

+15
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Et paneme 50 euro kaupa krüptosse või maksame kolmanda samba fondivalitseja autot kinni?

TA, sa ei saagi incesteerida ega midagi. Sa saad vsid säästa. Mis on keeruline, kuna sa pole kunagi saanud laristada ja ka kaheeurone ost toob sulle õnnetunde.

Unusta ära muud mõtted. Säästa see 50 eurot kuus, ära kasuta seda. Unusta ära, et seda osa üldse kasutada.

Lähed täiskohaga tööle või otsid lisatöö, tööampsud. Mis sa lastetoetusega teed?

Vaatad veelkord kulutused üle.

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS oled tubli, et emale maksad. Paljud mõtlevad, et milleks maksta, pereliige ju.

Mitte eriti tubli, kui maksab vaid 100 eurot kuus ja mees ei võta üldse maksmisest osa, kuigi kulutamisest ju võttis osa küll. Nii läheb selle summa tagasimaksmiseks 7 aastat ja sellest summast ei jää emale mitte midagi alles.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis Selveris lastele koolitarbeid kerjama?

Ole parem vait.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsi peaks just juurde tegema, 3 lapse puhul on tegu juba arvestatava summaga.

Ei ole ju, kui arvestada, mis lapse peale kõik kulub.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale seda aga ma hakkan kulutama, panen ka 50 eurot iga kuu kõrvale ja ma ei suuda lihtsalt oma kontole vaadata, lükkan seda päevi ja isegi nädalaid edasi, kuni tajun, et nüüd küll peaks raha otsas olema ja siis läheb ikkagi see viimnegi käiku. Kuidas asja ratsionaalselt suhtuda?

Ma soovitaksin kord nädalas siiski kontoseisu vaadata ja kõrvalepandud 50 eurot mitte puutuda.

Suurenda emale tagasimakstavat summat vähemalt 150 euroni. Saad varem makstud ja euro väärtuse langust arvestades on ehk emalgi kahju pisut väiksem.

See on hea, et raha laekudes kõik maksud kohe ära maksad.  Loodetavasti paned kõrvale kohe ka selle eeldatava summa, mis sinu teadmise järgi sel kuul suurema kulu tuua võib (nt lapsele talvekombekas, endale saapad, juuksuriskäik, vanaisa sünnipäevakink jms).

Ja selle, mis üle jääb, jagad nädalate peale ära. Kui on teada, et nädalas saad kulutada 100 eurot, siis nii ongi ja seda arvestust ei ole enam raske pidada.

 

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Prioriteet peaks olema eelkõige sissetulekute suurendamine (täiskohaga töö, kui lapse vanus kannatab, muidu jah mingid lisatööd või tööampsud) ning emale võla tasumine.

Perspektiivis oleks kindlasti oleks vaja tekitada ka vähemalt paari kuu sissetulekute suurune meelerahufond, et ei peaks jälle emalt laenu võtma, kui näit. külmkapp katki läheb. Ideaalis võis see muidugi suurem olla, et ka võimaliku töökaotuse risk mingil määral maandatud oleks. Mina isiklikult elaksin seni, kuni seda puhvrit veel pole, väga koonrilt, vähendaksin miinimumini igasuguseid väljaskäimisi jms eluks mitte vajalikke kulutusi.

Ja tundub, et ka mehe mõttemaailm on selline… pehmelt öeldes mitte väga täiskasvanulik. Kuidas on võimalik otsustada pere luua ja laps saada, kui pole absoluutselt raha ega elukohta? Nii et mehele tuleks ka selgeks teha, et laps on vastutus, mis eeldab seda, et on olemas varud hädaolukordade jaoks.

Olen aegajalt mõelnud, kuidas inimesed suudavad niimoodi elada, et kuu lõpuks on konto nullis ja mingeid varusid pole – mind teeks see olukord nii närviliseks, et teeksin kõik sellest pääsemiseks, nii sissetulekute suurendamise kui kulutuste vähendamise kaudu. Aga  nüüd saan aru, et nende inimeste meelerahu tagabki see, et on olemas ema, kes vajadusel tuhandeid eurosid laenab. Mul ei ole olnud, vastupidi, olen pidanud veel lisaks koguma, et vanemate võimalikke hooldekodutasusid maksta (läkski vaja).

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen aegajalt mõelnud, kuidas inimesed suudavad niimoodi elada, et kuu lõpuks on konto nullis ja mingeid varusid pole – mind teeks see olukord nii närviliseks, et teeksin kõik sellest pääsemiseks, nii sissetulekute suurendamise kui kulutuste vähendamise kaudu.

Olen sama mõelnud. Alustasin rahateenimisega(ost-müük) 14-aastaselt ning seal edasi järgmised 37 aastat ei ole mul olnud mitte kordagi sellist momenti, et raha on otsas.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma nüüd aga teemaalgatusest õigesti aru sain, siis üks osa küsimusest oli ka see, kuidas praktiliselt rahaga nii majandada, et kuu lõpuni välja tuleks. See, et laekunud palgast kohe kõik arved ära maksad, on hea, jätka nii. Eeldan, et emale maksad ka kohe tagasi, püüa seda osa suurendada (väljaskäimiste arvelt näiteks, ise tead, kui palju kannatab). Ülejäänud raha kanna enda teisele pangakontole (võib ka teise panka), millelt kaardiga maksta ei saa. Arvesta oma tavalisest sissetulekust mingi osa (näit. seesama 50 eur) säästudeks, ülejäänu jaga neljaga ja tee enda tavalisele pangakontole 4x kuus püsikorraldus selles summas. Nii hakkab sellele kontole, mida sa igapäevakulutusteks ei kasuta, mingil määral sääste kogunema ja sina ei saa korraga rohkem ära laristada, kui u ühe nädala raha.

Iseenesest on  endale niimoodi jaokaupa raha jagamine muidugi natuke narr, aga ma ei oska ka hetkel midagi targemat soovitada, kui  rahaga sellised imelikud suhted on kujunenud. Võibolla harjud niimoodi vähem kulutama ja seda polegi enam varsti vaja.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alustasin rahateenimisega(ost-müük) 14-aastaselt ning seal edasi järgmised 37 aastat ei ole mul olnud mitte kordagi sellist momenti, et raha on otsas.

Sry, aga mida üks 14-aastane ostab ja müüb?

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sry, aga mida üks 14-aastane ostab ja müüb?

Ostsin komisjonipoest(aasta oli 1984)stiilseid asju ja müüsin mitmekordse hinnaga. Tellisin Soomest ja müüsin. Jne.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostsin komisjonipoest(aasta oli 1984)stiilseid asju ja müüsin mitmekordse hinnaga. Tellisin Soomest ja müüsin. Jne.

1984-ndal aastal tellisid Soomest kaupa?!

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sry, aga mida üks 14-aastane ostab ja müüb?

Ostsin komisjonipoest(aasta oli 1984)stiilseid asju ja müüsin mitmekordse hinnaga. Tellisin Soomest ja müüsin. Jne.

See on nüüd küll puhas umbluu. Nõukaajal oli selline tegevus spekulatsioon, mille eest karistati vangistuse ning vara konfiskeerimisega.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS oled tubli, et emale maksad. Paljud mõtlevad, et milleks maksta, pereliige ju.

Mitte eriti tubli, kui maksab vaid 100 eurot kuus ja mees ei võta üldse maksmisest osa, kuigi kulutamisest ju võttis osa küll. Nii läheb selle summa tagasimaksmiseks 7 aastat ja sellest summast ei jää emale mitte midagi alles.

Kui inimesel pole väga palju raha, siis on ta tubli kui iga kuu maksab. Sa maksad alati kõigile 5000 ja 7000 korraga tagasi v? Arvestades kommentari ja suhtumist, siis jah.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on nüüd küll puhas umbluu. Nõukaajal oli selline tegevus spekulatsioon, mille eest karistati vangistuse ning vara konfiskeerimisega.

Tollal tekkisid komisjonipoed Jah, sai teha äri, misoli tollal ebaseaduslik-sinusugune idikas poleks julgenud, eks.

0
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

See on nüüd küll puhas umbluu. Nõukaajal oli selline tegevus spekulatsioon, mille eest karistati vangistuse ning vara konfiskeerimisega.

Sa oled täisloll mutt.

0
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sry, aga mida üks 14-aastane ostab ja müüb?

Ostsin komisjonipoest(aasta oli 1984)stiilseid asju ja müüsin mitmekordse hinnaga. Tellisin Soomest ja müüsin. Jne.

Komisjonipoed olid sel ajal tõesti olemas, aga et seal midagi nii stiilset oleks olnud, et seda mitmekordse hinnaga müüa, seda ma küll ei mäleta.

Paremat kaupa liikus valuutapoodides,  aga selleks oli vaja kas valuutat, mida ühel 14-aastasel kuidagi olla ei saanud või siis boone või žetoone/serte, mida ka ainult üksikutel  saada õnnestus. Samamoodi nagu ei olnud võimalik ka Soomest kaupa tellida.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on nüüd küll puhas umbluu. Nõukaajal oli selline tegevus spekulatsioon, mille eest karistati vangistuse ning vara konfiskeerimisega.

Sa oled täisloll mutt.

Miks ta täisloll on, kui kirjutab asjast nii, nagu see oli?

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimesel pole väga palju raha, siis on ta tubli kui iga kuu maksab. Sa maksad alati kõigile 5000 ja 7000 korraga tagasi v? Arvestades kommentari ja suhtumist, siis jah.

Sinu ja teemalgataja suhtumine on jälle selline, et emale võlg ei tähenda midagi, selle võib ka põhimõtteliselt üle lasta ja sinusugune näiteks vist ei maksaks emale üldse midagi tagasi. Teemaalgataja räägib, et nüüd on võlgadega korras, raha jääb veel ülegi, saab väljas söömas käia jne, kuigi tal on ju tegelikult veel suur võlg kaelas. Saan aru, et selle raha eest remonditi korterit, seega peaks ka mees ju võla tagasimaksmisest osa võtma ja teemaalgataja võiks sellesse suhtuda tõsisemalt.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et paneme 50 euro kaupa krüptosse või maksame kolmanda samba fondivalitseja autot kinni?

TA, sa ei saagi incesteerida ega midagi. Sa saad vsid säästa.

Arvestades, et meil on mitmeid III samba fonde, mille jooksvad tasud on umbes 0.30% ringis, siis ei saa ma sellest fondivalitseja auto kinnimaksmise jutust hästi aru. Kas sinu meelest on mõistlikum panna see 50 eurot kuus lihtsalt kuhugi kontole tiksuma ja lasta inflatsioonil see ära süüa?

See, et paned oma jutus ühte patt kolmanda samba (üks turvalisemaid ja samal ajal tulumaksutagastust arvestades ka mõistlikuma tootlikusega instrumente) ning krüpto (üks kõige riskantsemaid instrumente üldse) ütleb muidugi su enda rahatarkuse kohta nii mõndagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimesel pole väga palju raha, siis on ta tubli kui iga kuu maksab. Sa maksad alati kõigile 5000 ja 7000 korraga tagasi v? Arvestades kommentari ja suhtumist, siis jah.

Sinu ja teemalgataja suhtumine on jälle selline, et emale võlg ei tähenda midagi, selle võib ka põhimõtteliselt üle lasta ja sinusugune näiteks vist ei maksaks emale üldse midagi tagasi. Teemaalgataja räägib, et nüüd on võlgadega korras, raha jääb veel ülegi, saab väljas söömas käia jne, kuigi tal on ju tegelikult veel suur võlg kaelas. Saan aru, et selle raha eest remonditi korterit, seega peaks ka mees ju võla tagasimaksmisest osa võtma ja teemaalgataja võiks sellesse suhtuda tõsisemalt.

Ma ütlesin, et ta on tubli, et maksab. Ma tean väga hästi kui raha on vähe ja tahad endale ka midagi lubada ja samas ka koguda. Mis sa arvad, kuidas minul siis kogumine ja endale lubamine lõppes? Väga halvasti- ei olnud kogutud ja ei olnud endale lubatud. Kindlasti oleksin ka siis paremini saanud majandada, aga see hetk oli nii, et püüdsin hambad ristis koguda. Igal ühel ongi omamoodi, aga inimest tuleb toetada, mitte öelda, et miks sa küll nii vähe tagasi maksad. See, et miks nii vähe on minu arvates õel ja kuri arvamus ja seetõttu ka kommenteerisin. Ja kust üldse võetakse, et neil polnud kokkulepet, et maksab kuidas saab? Ja ka teema oli ju hoopis muus. Ja igas peres on omamoodi ja mul tõesti pole nii olnud, et vanem laenab raha, vaid ta on mingitel aegadel andnud. Andnud, sest nemad teavad, et noortel läheb alati rohkem raha. Mina ei oota midagi, aga nad lihtsalt tahavad ja annavad.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja igas peres on omamoodi ja mul tõesti pole nii olnud, et vanem laenab raha, vaid ta on mingitel aegadel andnud.

Jah, sellest ma räägingi, et osad on harjunud, et  vanemad muudkui annavad ja tagasi ei pea midagi maksma. See suhtumine on vale ja ongi näiteks sinu rahasse suhtumist ju halvasti mõjutanud. Sinagi ju ütled, et noortel läheb rohkem raha ja siis muudkui andke. Selline suhtumine oma vanematesse pole eriti ilus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Raha olemasolu teeb mind närviliseks