Esileht Pereelu ja suhted Rahaasjad kärgperes.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )

Teema: Rahaasjad kärgperes.

Postitas:
Kägu

Meil on kärgpere. Minul on 3 last. Üks Lastest otsustas peale lahutust minna elama isa juurde. Tegu on teismelisega. Tunnistan, et mina ei ole sellest üle saanud, et laps ära läks. Seda on ehk oluline selles postituses märkida, kuna see mõjutab kahtlemata viisi, kuidas asju näen.

Aga probleem- mõlemad praegused kasvatajad vanemad on töötud. Nende paari aasta jooksul ei ole ma näinud mitte ühtdgi riideeset

+7
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on kärgpere. Minul on 3 last. Üks Lastest otsustas peale lahutust minna elama isa juurde. Tegu on teismelisega. Tunnistan, et mina ei ole sellest üle saanud, et laps ära läks. Seda on ehk oluline selles postituses märkida, kuna see mõjutab kahtlemata viisi, kuidas asju näen.

Aga probleem- mõlemad praegused kasvatajad vanemad on töötud. Nende paari aasta jooksul ei ole ma näinud mitte ühtdgi riideeset

Vabandust, jäi kirjutamine pooleli, teks hüppas üles- alla ja ehk nüüd saan lõpuni teema kirjutada. Aga ei ole ostetud ühtegi riideeset lapsele sealtpoolt. Olen lapse kätte saanud sõna otseses mõttes aukus pükstega ( ei, mitte need moodsad augud). Korduvalt on tehtud sinna neile raha ülekandeid, sest neil ei ole söögiraha. Peale minu lapse on seal kasvamas veel 2 last.

Kandsin ka eelmisel kuul lapse arvele 100 eur, et tal oleks võtta, kui vaja. Ja arve tühi, toidupoodide arved. Üldiselt on tegu kokkuhoidliku lapsega ja ta ei laristaks oma raha ära.

Ühest küljest on tegu mu oma lapsega ja mul ei ole tõesti kahju osta talle riideid ja ka kõhutäidet mitte. Teisest küljest on see olukord nõmedast nõmedam! Milleks oli vaja laps kodust ära meelitada ( jajah, 3 lapse toetus on tõesti hea argument), aga kui ei saa lapsi kaetud ja toidetud, siis milleks ometi? Ma ei tahaks sinna ausalt senti ka anda, sest ka mul on raha ainult seetõttu, et teen palju tööd. Jube mugav on hommikuti nagada kaua tahad ja käia ning toetusi nuruda. Ja teisest küljest, see on ju minu laps seal! Kuidas ma siis ei anna? Mõtteid?

+25
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta võiks ju tulla koos sinuga riideid ostma? Ja mis ta ise oma raha kasutamise kohta ütleb, millele see läheb?

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teismelisega peaks saama juba rahulikult rääkida. Ära ole tema peale kuri ega pettunud, vaid küsigi ausalt kuidas olukord on. Ilmselt poiss, kes läks? Pole muidugi reegel, aga teismelisele tüdrukule üldiselt olulisem millised ta riided ja välimus on. Küsidki talt ausalt, et kuidas tal oma raha kulub, kas tuleb välja, kas saab kõhu täis, kas kõik on hästi. Väljendagi enda muret. Ma muidugi ei tea, mis tagamaa seal oli, et saadi ära meelitada ja miks teismeline läks. Elate muidu samas kohas edasi ja kui tihti näete? Kas laps ikka teab, et võib iga aeg “koju” tagasi tulla kui tahab?

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks nad tööle ei lähe? Kas laps ei taha tagasi kolida? On seal rahul sellise vireleva elustiiliga? Kas teismelisel on tõesti ükskõik, et tal aukus riided seljs?

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta võiks ju tulla koos sinuga riideid ostma? Ja mis ta ise oma raha kasutamise kohta ütleb, millele see läheb?

Käimegi koos ostmas, arvestan juba, et kolnekohalised summad kuluvad aasta jooksul. Samas, see peaks olema ikkagi selle pere hool, kus ta praegu elab, et laps oleks korralikult ja puhtalt riides!

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aaa, töötu mees, kellel 5 last üleval pidada? Lisaks on ta sulle ju ka elatise võlgu 1 lapse eest. Oleks normaalne kui ka teismeline ametlikult sinu juures elaks, et sina saaksid 3 lapse toetuse.

 

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks nad tööle ei lähe? Kas laps ei taha tagasi kolida? On seal rahul sellise vireleva elustiiliga? Kas teismelisel on tõesti ükskõik, et tal aukus riided seljs?

Väidetavalt ei ole tööd, töökohtadel siiani olnud halb sisekliima, tervis kehva ja kõik muu sinna otsa!

Tagasi kolida ei taha ja pere asjadest ei räägi. See uus pere on ise korduvalt halba rahalist seisu kurtnud ja söögiraha palunud. Teise lapse suust ( kes seal külas käib) tean, et õhtuti käib ka viina joomine. Alkohoolikud ei ole, aga probleeme on küllaga.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik küll. Mis sa arvad, mis see põhjus võib olla, miks ta seal olla tahab?

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aaa, töötu mees, kellel 5 last üleval pidada? Lisaks on ta sulle ju ka elatise võlgu 1 lapse eest. Oleks normaalne kui ka teismeline ametlikult sinu juures elaks, et sina saaksid 3 lapse toetuse.

1 lastest on juba täiskasvanu ja elab/ õpib/ majandab omaette. Asi ei olegi rahas, et kes kuskil elab, asi on selles, et kui oled võtnud endale lapse kasvatada, siis peab tema eest suutma ka hoolt kanda, sh. Söök ja riided..

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teismelisega peaks saama juba rahulikult rääkida. Ära ole tema peale kuri ega pettunud, vaid küsigi ausalt kuidas olukord on. Ilmselt poiss, kes läks? Pole muidugi reegel, aga teismelisele tüdrukule üldiselt olulisem millised ta riided ja välimus on. Küsidki talt ausalt, et kuidas tal oma raha kulub, kas tuleb välja, kas saab kõhu täis, kas kõik on hästi. Väljendagi enda muret. Ma muidugi ei tea, mis tagamaa seal oli, et saadi ära meelitada ja miks teismeline läks. Elate muidu samas kohas edasi ja kui tihti näete? Kas laps ikka teab, et võib iga aeg “koju” tagasi tulla kui tahab?

Ma ise kahtlustan, et raha oligi suur põhjus, miks ta sinna meelitati. Eelnevalt oleks ju isa pidanud maksma lastele, nüüd langes see ära. Lisaks seal oli 2 last ( naise poolt), 1 juurde ja vormistati 3 lapseliseks pereks ja tuli kohe lisaraha. Siis hakkas ka see, et enam ei mindud tööle.

Lapsel oli põhjus minemiseks ilmselt see, et lootis, et tal on maakoolis kergem. Ta on düsgraafik ja õpetajad ei ole just liialt leebed selliste laste suhtes ( isegi, kui diagnoos pandud jne..)

Olen lapsega rääkinud, aga ta ei taha rääkida väga sealsetest asjadest. Ma ka ei tea, mida talle üldse räägitud on. Selge on see, et ta taskuraha on läinud taas toidupoodidesse. Ja ma ei saa ka nagu jätmata anda talle raha, sest ma ei taha, et ta näljas peaks olema.

Riided ka- ta on väga õnnelik, kui saab uued riided, näha, et hoiab väga ja peab puhtust, osasid riideid ei võta ta seal kapist väljagi, et oleks veel midagi korralikku alles.

Mul süda nii valutab 🙁

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik küll. Mis sa arvad, mis see põhjus võib olla, miks ta seal olla tahab?

1. Kool

2. Ilmselt ta saab aru, et siis jääb isa pere veel hullemasse rahalisesse seisu, kui see juba niigi on. Laps armastab oma vanemaid.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui Tallinnas elad, siis on sellisele lapsele kõige parem Ristiku kool. Seal väga head logoperfid, tugipersonal jne. Sarnadte muredegavlapsed õpivad koos.  Uuri kindlasti, äkki õnnestub seal sügisest alustada.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arutage lapsega, et järsku nüüd võimalik siiski uuest õppeaastat sinu juurde tulla ja kooli vahetada – saate koos eeltööd teha ja uurida, mis kool/klass võiks sobida. Suvi ka kohe tulemas – järsku tahab näiteks suvel sinu juures olla ja leiate talle ka mingi töö/maleva koha vmt.

Lapsele võidki seletada, et armastus vanemate vastu on hea, sh ka selle, kel kehvemini läheb ja ise end aidata ei taha AGA laps ei pea võtma vastutust ja kohustust vanemate eest vastutada ja muretseda. Ta paneb enda vaimsele tervisele sellisel juhul põntsu kui isa ja tema pere heaolu enda omast ette paneb.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arutage lapsega, et järsku nüüd võimalik siiski uuest õppeaastat sinu juurde tulla ja kooli vahetada – saate koos eeltööd teha ja uurida, mis kool/klass võiks sobida. Suvi ka kohe tulemas – järsku tahab näiteks suvel sinu juures olla ja leiate talle ka mingi töö/maleva koha vmt.

Lapsele võidki seletada, et armastus vanemate vastu on hea, sh ka selle, kel kehvemini läheb ja ise end aidata ei taha AGA laps ei pea võtma vastutust ja kohustust vanemate eest vastutada ja muretseda. Ta paneb enda vaimsele tervisele sellisel juhul põntsu kui isa ja tema pere heaolu enda omast ette paneb.

Tahan lisada, et kui laps muretseb kuidas isa pere hakkama saab võite rääkida ja leppida kokku, et las laps jääb siis nende “kolmandaks lapseks” st las nad saavad siis laste raha kolme eest, aga tegelikkuses võib laps siiski sinuga elada. See järsku lahendaks probleemi, et neil on rohkem raha justkui, vähem lapsi kasvatada. Laps elaks siiski sinuga edasi, sul sisuliselt kuluks ikka lapse peale sama palju raha ja lapse vaimne tervis ei kannataks. Juhul kui see oleks variant.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väidetavalt ei ole tööd, töökohtadel siiani olnud halb sisekliima, tervis kehva ja kõik muu sinna otsa!

See on nüüd küll loll jutt. Kes tahab ja viitsib teha, leiab igalt poolt tööd. Selle asja nimi on puhas laiskus.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tal koolis ei lähe hästi ja elab sellises keskkonnas, kui temale mingeid nõudmisi/ootusi pole, siis ta tunnebki ennast seal hästi ja nende sarnasena. Arvab, et on lihtsam.
Näeb, et Sina oled edukas ja arvab, et ei vasta Su ootustele. Ja nii prooviski põgeneda.

Ristiku kool on väga hea variant.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näeb, et Sina oled edukas ja arvab, et ei vasta Su ootustele. Ja nii prooviski põgeneda.

Kas see on siis tema mugavustsoon? Ja kas selles olemine on hea või pigem halb?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on kärgpere. Minul on 3 last. Üks Lastest otsustas peale lahutust minna elama isa juurde. Tegu on teismelisega. Tunnistan, et mina ei ole sellest üle saanud, et laps ära läks. Seda on ehk oluline selles postituses märkida, kuna see mõjutab kahtlemata viisi, kuidas asju näen.

Aga probleem- mõlemad praegused kasvatajad vanemad on töötud. Nende paari aasta jooksul ei ole ma näinud mitte ühtdgi riideeset

Ah?

+1
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega siin midagi eriti teha ei ole, laps on juba suur ja otsustab ise, kus elab. Alates 14 aastast ei saa üldse tema tahtevastaselt otsustada. Seega, kui laps isa juurest (olgu see olukord, kui halb tahes) ära ei tule, siis sinna ta ka jääb. Teiseks – oluline on see, et lapsele ka koolis meeldib.

Samuti ei saa sa sundida ega muuta pere rahaasju, võid anda mehe kohtusse ja nõuda ühele lapsele elatist, aga mis sellest kasu – tööl nad ju ei käi ja ei hakka ka kohtuotsust täitma.

Mina annaks teada olukorrast teada kohalikule lastekaitsetöötajale, et tegu võib olla abivajava perekonnaga – tööl ei käida, lapse taskurahast ostetakse süüa jne. Las kontrollivad seda peret.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega siin midagi eriti teha ei ole, laps on juba suur ja otsustab ise, kus elab. Alates 14 aastast ei saa üldse tema tahtevastaselt otsustada. Seega, kui laps isa juurest (olgu see olukord, kui halb tahes) ära ei tule, siis sinna ta ka jääb. Teiseks – oluline on see, et lapsele ka koolis meeldib.

Samuti ei saa sa sundida ega muuta pere rahaasju, võid anda mehe kohtusse ja nõuda ühele lapsele elatist, aga mis sellest kasu – tööl nad ju ei käi ja ei hakka ka kohtuotsust täitma.

Mina annaks teada olukorrast teada kohalikule lastekaitsetöötajale, et tegu võib olla abivajava perekonnaga – tööl ei käida, lapse taskurahast ostetakse süüa jne. Las kontrollivad seda peret.

Jah, ma tean, et ma ei saa midagi teha. Ma lihtsalt ei tea enam kuidas mõelda. Nägin öösel juba õudukaid, et tal on külm ja paha. Kui küsin, vastab, et kõik on hästi. Samas, ma ei usu. Kui eksmehe, või ta naisega räägin, siis öeldakse, et neil on arvel veel ainult mõned sendid ja söögiraha ei ole. Laps teab, et ta saab alati ära tulla, kui tahab. Kas peaksin südame kõvaks tegema ja üldse mitte mõtlema enam lapse rahalisele hakkamasaamisele. Minu hoole all on teine laps ja tema ei saa loomulikult isa perelt mitte mingit taskuraha, isegi mitte mingisugust sünnipäevakinki. Vastik seis 🙁

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tal koolis ei lähe hästi ja elab sellises keskkonnas, kui temale mingeid nõudmisi/ootusi pole, siis ta tunnebki ennast seal hästi ja nende sarnasena. Arvab, et on lihtsam.

Näeb, et Sina oled edukas ja arvab, et ei vasta Su ootustele. Ja nii prooviski põgeneda.

Ristiku kool on väga hea variant.

Ma tean, et tal oli koolis raske. Käisimegi temaga mööda logopeede jne. Aga siis tuli jutt, et aga maakoolis on parem jne. Noh, tegelikult on tal jätkuvalt probleeme nii õpetajate, kui ka kirjutamisega. Ristiku kooli me ei jõudnud, enne tuli see äraminek. Tõenäoliselt ta läks jah lihtsamat teed. Ma tahan väga loota, et ta on sellest lihtsamast teest nüüd üht-teist õppinud. Et ta jumala eest ei tahaks hakata samamamoodi töötuks. Ehk ta õpib ja teab sisimas, et elus on alati valikuid ja valikutel on ka tagajärjed.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitmendas klassis laps on? Räägi temaga Ristiku koolist, et Seal on väga head spetsialistid, kes teda aidata saavad. Uuri koolist, et kas sasksite  millalgi koos kooli vaatama minna. Et sealt saab hea põhju kuskile ametikooli edasi liikuta ja endale oluliselt parema elu võimaldada, kui ta isa. Proovi kuidagi motiveerida kooli vahetama ja enda juurde kolima.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tal koolis ei lähe hästi ja elab sellises keskkonnas, kui temale mingeid nõudmisi/ootusi pole, siis ta tunnebki ennast seal hästi ja nende sarnasena. Arvab, et on lihtsam.

Näeb, et Sina oled edukas ja arvab, et ei vasta Su ootustele. Ja nii prooviski põgeneda.

Ristiku kool on väga hea variant.

Ma tean, et tal oli koolis raske. Käisimegi temaga mööda logopeede jne. Aga siis tuli jutt, et aga maakoolis on parem jne. Noh, tegelikult on tal jätkuvalt probleeme nii õpetajate, kui ka kirjutamisega. Ristiku kooli me ei jõudnud, enne tuli see äraminek. Tõenäoliselt ta läks jah lihtsamat teed. Ma tahan väga loota, et ta on sellest lihtsamast teest nüüd üht-teist õppinud. Et ta jumala eest ei tahaks hakata samamamoodi töötuks. Ehk ta õpib ja teab sisimas, et elus on alati valikuid ja valikutel on ka tagajärjed.

Maakoolis tuleb ju samuti logopeedi juures käia. Kui on selline probleem. Terve põhikooli aja tehakse seda, ja mitte ainult. Peale selle nn isikliku logopeedi kasutatakse sel puhul ka dif. Hindamimist vajalikes ainetes ja parandusõppe moodi abi. Lisaks pluss kodune koos tegwmine nendes ainetes, milles vaja. See ei ole ainult, et natuke logopeedi vahepeal ja sellega asi piirdub. See on elu osa lapsele, temaga töötavatele spetsialistideke, koostöö ja kodus vanema föö. See ongi lisakoormus lapsele ja perele.
Kuidas teil on sellega?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näeb, et Sina oled edukas ja arvab, et ei vasta Su ootustele. Ja nii prooviski põgeneda.

Kas see on siis tema mugavustsoon? Ja kas selles olemine on hea või pigem halb?

Tundub, et see on jah tema mugavustsoon ja see on väga halb.
väga hea oleks leida mõni äge ja teotahteline noor, kes temaga võiks tulevikust ja elust rääkida. See mõjuks arvatavasti hästi ja motiveerivalt.
Kas tal hobisid on? Mis teda üldse huvitab? Mis ta pärast 9. kl lõppu teha plaanib?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teealgatuses kajab läbi meeleolu kõikumine ja võime hakata süüdistama ja halvustama.  Sellises seisundis ei suuda keegi pikalt teemaalgatajaga suhelda. Kas sa rahulikult ja tunnustavalt suudad lastega rääkida? See on sinu laps, aga kiri on mürgine. Miks ometigi? Nii et alustuseks, mine ja otsi ise abi. Õpi selgeks, kuidas suhelda, et närveldava suhtlemise eest keegi minema ei jookseks. Kui ise ebastabiiline, siis keegi pikalt koos elada ei taha. Nii et alusta endale abi otsimisest

+6
-32
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Teealgatuses kajab läbi meeleolu kõikumine ja võime hakata süüdistama ja halvustama. Sellises seisundis ei suuda keegi pikalt teemaalgatajaga suhelda. Kas sa rahulikult ja tunnustavalt suudad lastega rääkida? See on sinu laps, aga kiri on mürgine. Miks ometigi? Nii et alustuseks, mine ja otsi ise abi. Õpi selgeks, kuidas suhelda, et närveldava suhtlemise eest keegi minema ei jookseks. Kui ise ebastabiiline, siis keegi pikalt koos elada ei taha. Nii et alusta endale abi otsimisest

Mida sina küll ometi lugesid?

Teemaalgatusest just kumab läbi siiras mure lapse pärast ja see, et taha ka nagu liiga pealetükkiv olla, et laps üldse täitsa eemale peletada.

+27
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teealgatuses kajab läbi meeleolu kõikumine ja võime hakata süüdistama ja halvustama. Sellises seisundis ei suuda keegi pikalt teemaalgatajaga suhelda. Kas sa rahulikult ja tunnustavalt suudad lastega rääkida? See on sinu laps, aga kiri on mürgine. Miks ometigi? Nii et alustuseks, mine ja otsi ise abi. Õpi selgeks, kuidas suhelda, et närveldava suhtlemise eest keegi minema ei jookseks. Kui ise ebastabiiline, siis keegi pikalt koos elada ei taha. Nii et alusta endale abi otsimisest

Kuidas annab nii valesti teise juttu ja mõtet mõista ja väänata küll?

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küsisin logopeedilise abi ja selle kasutamise kohta. Ja tahan seda ka öelda, et sellise lapsega peavad nüüd need täiskasvanud selle õpiprobleemiga tegelema, kelle juureds ta elab. Ja kuna nad tööl ei käi, siis seda enam on neil selleks aega ju. Kui seda ei tehta sellises täies mahus, on see lapsele karuteene. Seda peab iga päev tegema. Ei saa niisama minna lasta. Kui need kaks seal seda ei tee, on see põhjus lapse koju toomiseks, kus sina pead sellega teglema.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teealgatuses kajab läbi meeleolu kõikumine ja võime hakata süüdistama ja halvustama. Sellises seisundis ei suuda keegi pikalt teemaalgatajaga suhelda. Kas sa rahulikult ja tunnustavalt suudad lastega rääkida? See on sinu laps, aga kiri on mürgine. Miks ometigi? Nii et alustuseks, mine ja otsi ise abi. Õpi selgeks, kuidas suhelda, et närveldava suhtlemise eest keegi minema ei jookseks. Kui ise ebastabiiline, siis keegi pikalt koos elada ei taha. Nii et alusta endale abi otsimisest

Kuidas annab nii valesti teise juttu ja mõtet mõista ja väänata küll?

Eks igaüks näeb ja loeb seda, mis tema enda sisemusest vastu kajab- see käis selle tsiteeritud pika jahu kohta. Teemaalgataja on mures ja teismelisega ei saa käituda nagu titega, et võtan kaenlasse ja vean koju, las jonnib natuke, küll lepib.

Lapsele ostad riided ise. Kas laps ise ostab oma taskuraha eest perele toitu või on ta andnud oma kaardi isale-võõrasemale kasutada?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )


Esileht Pereelu ja suhted Rahaasjad kärgperes.