Esileht Pereelu ja suhted Rahaasjad peres

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Rahaasjad peres

Postitas:

Alguses mõtlesin selle küsimuse raha teema alla panna, aga see käib pigem ikka pereelu alla.

Kommunaalid. Leppisime mehega ammu kokku, et maksame pooleks (kooselu, abielu 13 aastat). Nüüd on aga nii, et iga kuu pean talt peaaegu roomates selle summa välja kauplema. Korter on minu, arve tuleb minu nimele, võlglaseks jääksin mina.

Hoolitsen oma mehe eest, pesen ta pesu, teen süüa, hommikul saab kohvi voodisse. Seks on ka hea. Aga kommunaalide maksmisel on tal “raha otsas”. Mitte reaalselt, aga ta lihtsalt ei taha maksta seda ca sadat eurot.

See pole ju ok! Ta töötab IT juhina. Elementaarne, et inimene oma eluaseme kulud ise hüvitab. Kõik muud arved on meil eraldi, mina teenin tast vähem. Mees võiks ju ometi suuta oma elamise eest maksta!

+17
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 09:21; 22.11 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kokkulepe on kokkulepe. Nõuadki kuu algul raha, muidu ei ole ei pesupesemist, toitu ega ammugi kohvi voodisse, sest ütledki, et toidu- ja kohviraha talle ei jagu, sest maksid ära tema osa maksudest.
Proovi, mis saab kui maksadki tema eest see 100 ja hoiad temale suunatust 100 siis kokku. Mõnele mõjub puustjapunaseks ainult.
Samuti küsi raha kuu algul, kohe palgapäeval…mitte ära oota kuu lõpuni. Palgapäeval vaevalt saab öelda, et raha pole.

Mõistlik oleks n otsekorraldus, millega igakuiselt kuu algul tuleb selle arvele, kes maksud maksab või üldse majapidamisega tegeleb, teiselt kokkulepitud summa.

Või eraldi nn majapidamisarve, kuhu mõlemad igakuiselt võrdselt raha panevad.

Kui te just eraldi leivas ei ole ja kumbki ise kordamööda ei korista (selleks eraldi koristusvahendid ja kemikaalid jms ostes), eraldi oma pesupulbriga pesu ei pese jne siis pole ju vaid kommunaalid 100/kuus. Kui kogu majapidamine on ühine, siis inimene kulutab ainuüksi toidule kuus siiski veel +100, lisaks majapidamisele v-o +50, mõistlik majandada on 2 inimesel u 400-500 eest kuus võimalusel.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ise teenid siis nii vähe või, et peab mingi 100€ pärast hädaldama?
Miks sa mehelt seda nõuad kui sinu korter üldse?

+2
-46
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 10:46; 22.11 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja järgmine libateema tuli ära.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ise teenid siis nii vähe või, et peab mingi 100€ pärast hädaldama?

Miks sa mehelt seda nõuad kui sinu korter üldse?

Sa oled loll või mängid lolli? Mees kasutab seal korteris samuti vett, elektrit, tahab, et tuba oleks soe… Arvad, et kui eluase kuulub naisele, siis mees võib seal elada lihtsalt niisama? Ei saa isegi öelda, et nagu hotellis, sest isegi hotellis ei saa tasuta elada.

Jah, mees ei pea maksma naise kodu pangalaenu, aga selles polegi ju küsimus, jutt on kommunaalidest, mille alla kuulub vesi, küte, elekter, gaas, prügivedu… Miks naine peaks need üksi kinni maksma?

Lisaks ma ei saa üldse sellest aru, miks sa, teemaalgataja, mehe pesu pesed? Tal endal pole käsi küljes? IT inimene, aga ei oska pesumasinal nuppu vajutada? Te võiksite neid koduseid töid siiski jagada, nii söögitegemist kui muud.

+21
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 11:01; 22.11 11:31; 22.11 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees võiks ju ometi suuta oma elamise eest maksta!

Sa unustasid sellest rääkida, kes söögi ostab.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ise teenid siis nii vähe või, et peab mingi 100€ pärast hädaldama?

Miks sa mehelt seda nõuad kui sinu korter üldse?

Sa oled loll või mängid lolli? Mees kasutab seal korteris samuti vett, elektrit, tahab, et tuba oleks soe… Arvad, et kui eluase kuulub naisele, siis mees võib seal elada lihtsalt niisama? Ei saa isegi öelda, et nagu hotellis, sest isegi hotellis ei saa tasuta elada.

Jah, mees ei pea maksma naise kodu pangalaenu, aga selles polegi ju küsimus, jutt on kommunaalidest, mille alla kuulub vesi, küte, elekter, gaas, prügivedu… Miks naine peaks need üksi kinni maksma?

Lisaks ma ei saa üldse sellest aru, miks sa, teemaalgataja, mehe pesu pesed? Tal endal pole käsi küljes? IT inimene, aga ei oska pesumasinal nuppu vajutada? Te võiksite neid koduseid töid siiski jagada, nii söögitegemist kui muud.

Küsimus on 100 euros. Peab ikka ihne või vaene olema, et sellise asja pärast tõmmelda.
Sa see kägu kes sama summaga õe toetamisest skandaali ketrab?
Mis see pesu pesemine siia puutub?
See ju loogiline, et naiste töö.

+2
-41
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 10:46; 22.11 11:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie elame samuti minu korteris. Teenime mehega võrdselt. Kommunaalide, elektri ja Telia kodulahenduse eest maksan mina. Samuti käin mina enamasti toidupoes. Meil on asi lahendatud nii, et mees annab mulle igal kuul sulas kindla summa majapidamisraha. Et ei peaks kogu aeg kauplema, jagama ja arveid kokku liitma.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus on 100 euros. Peab ikka ihne või vaene olema, et sellise asja pärast tõmmelda.

Küsimus on 100 euros, peab ikka ihne või vaene olema, kui sellist summat ei suuda kommunaalide katteks naisele anda.

+30
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 11:01; 22.11 11:31; 22.11 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie elame samuti minu korteris. Teenime mehega võrdselt. Kommunaalide, elektri ja Telia kodulahenduse eest maksan mina. Samuti käin mina enamasti toidupoes. Meil on asi lahendatud nii, et mees annab mulle igal kuul sulas kindla summa majapidamisraha. Et ei peaks kogu aeg kauplema, jagama ja arveid kokku liitma.

No teil mees panustab omalt poolt, ma saan teemaalgataja jutust aru nii, et neil oli kokkulepe, et mees panustab, aga ta ei taha seda kuidagi teha. Sinu mees siiski annab kindla summa kuus, sel juhul vahet pole, kes ülekanded sooritab, aga teemaalgatajal mees ootab, et naine maksaks, omalt poolt midagi sellesse arvemaksmisse andmata.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 11:01; 22.11 11:31; 22.11 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest kommunaalid on suhteliselt väike kulu võrreldes näiteks toidule kuluva rahaga. Ma küsingi nüüd, kes teil poes käib? Peamiselt? Või kui koos käite, kumb arve tasub?
Meil näiteks on nii, et mina teenin mikroskoopilist raha võrreldes mehega. Töötan poole kohaga, arvele tuleb u 400 iga kuu. Mees teenib u 5x rohkem. Eluasemelaenu tagasimakse on minu arvelt, kuna mina võtsin kunagi laenu ja mees oli kaastaotleja. Eluasemelaen 300 e võtab kolmveerandi minu sissetulekust naksti ära. Seetõttu kõik muud arved maksab mees ja vahel ka kannab mulle 500 e üle, kui küsin. Näiteks ma ostan vahel talust liha, pool lammast või hunniku veist korraga, paarisaja euro eest. Siis mees teeb ülekande, et pangal ikka midagi võtta oleks. Toidupoes käime 1-2 x nädalas koos ja arve maksab mees. Mul on mehega väga vedanud. Tema käsitleb oma raha kui meie ühist raha. On seda korduvalt öelnud. Mina päris nii ei suhtu, aga samas tänu väiksele töökoormusele ma teen kõik kodused tööd. Mees tuleb oma pingeliselt töökohalt ega pea muretsema ahju kütmise või toidu tegemise pärast. Või et peaks nädalavahetusel terve perega koristama. Ma arvan, et see on ju ka midagi väärt.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kõik kulud pooleks ongi kehv variant. Mängige kulud ümber. Sina maksad kommunaalid, tema maksab poe arved.

Mida tähendab,e t teil kõik muud arved eraldi? 2 autot, kumbki maksab ise? Kes maksab poes toidu eest,kui väljas käite jne?

Näiteks meie peres on nii korraldatud püsikulud:
Minul on majalaen, 2 lapse lasteaiatasud, laste trennid.
Mehel on 2 auto liisingud ja kindlustused, kommunaalid. Kütust ostab kumbki eraldi muidugi.
Mehel on natuke suuremad kulutused, aga nt lastele ostan riideid peamiselt mina (lisaks on ka mehel suurem palk ja tema nt otsustab rohkem, “kui kallis auto” osta, mina ainult sekkun siis, kui arvan, et uus auto käib meile üle jõu (või kohe üldse ei meeldi mulle).
Lisaks on meil eraldi pangaarve toidu- ja majapidamistarvete jm nipet-näpet tarbeks,kuhu igakuiselt võrdselt raha kanname (lisaks kannan mina sinna ka lastetoetuse). Seda siis kasutame ühiselt.

Suuremad ühekordsed kulutused lepime eraldi kokku, kuidas katame.

Sellega oleme välistanud igasuguse rahamangumise. Ühiselt peetav majapidamisarve võimaldab meil mõlemal koguaeg saada ülevaadet, palju meil toiduraha on ja vältida olukordi, et kuu lõpus pole kummalgi raha, et süüa osta, arvates, et küll teisel on.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poes käime üsna võrdselt, pigem mina rohkem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 09:21; 22.11 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See üsna sarnane teema siit varem läbikäinule, kus mehest oli saanud investeeringu-sõltlane ja kogu igapäevane elu käis naise rahakotist. Löö oma kulutused kokku ja las sama teeb ka mees. Istuge maha ja arutage. Olles abielus, ei peaks sa seda teemat häbenema. Ütledki, et kogu elu on sinu õlul ja rahakotil ja rohkem sa niimoodi nõus pole. Lepite kokku, et mees teeb püsikorralduse, kus igakuiselt maksab x-summa. Sa siis majandad sellega ja kindlasti ei ole nii, et pead ise samuti 50% sinna panustama. Mees kasvõi sööb rohkem ja kui tema palk on sinu omast suurem, siis tehke summad näiteks osakaaludega. Mõlemad kannate igakuiselt 20% palgast ühele ühisele pangakontole – teetegi nüüd ühe uue pangakonto, kust hakkab edaspidi arveldus käima. Mõne kuu möödudes saab sealt juba hea info, palju üldse perel raha kulub ja kas igakuist summat, mida sinna kanda, peaks suurendama või võib vähendada. Või kui miskit jääb sinna koguaeg järele, siis selle eest lähete väikesele reisile või spaasse vms.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis pere see üldse on, kus kõik on eraldi? Saan aru, kui oleks just tutvunud, aga kui ollakse üle 10 aasta abielus ja lapsedki olemas, ja siis ikka räägitakse “minu korter” ja “minu voodi” ja saetakse sente, ei saa aru sellest.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis pere see üldse on, kus kõik on eraldi? Saan aru, kui oleks just tutvunud, aga kui ollakse üle 10 aasta abielus ja lapsedki olemas, ja siis ikka räägitakse “minu korter” ja “minu voodi” ja saetakse sente, ei saa aru sellest.

Oled natuke liiga negatiivne, st võiksid proovida mõista, et kõik pered pole samasugused. Mõnel juhul võib ühine rahakott hoopis pingeid juurde tuua, näiteks on mõlemal raha kulutamise osas täiesti erinev nägemus. Kui aga mõlemad oma rahakoti peale jäävad, ühiseid kulusid jagades, st näiteks võrdse summa panustades, võivad mõlemad n-ö allesjäänud isiklikku raha kulutada täpselt nii, nagu tahavad. Eks loomulik tundub ikka see, mis enda peres toimib, aga teises peres ei pruugi see täpselt nii toimida. Minu mehel oli ka eelmises suhtes eraldi rahakott (põhjendusi ei tea), meil aga kujunes see väga kiirelt ja loomulikult hoopis ühiseks, ja seni toimib hästi.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina isiklikult ei saa sellest aru. Kui meil on perekond, siis meil on ka perekonna raha. Mis vahet seal on, kes maksab. Peaasi, et makstud saab. Raha on ju pere oma. Nagu ka leib laual. Ei küsi ju teiselt, et kuida täpselt sa selle ühe viilu kulutasid. Ja kui raha kulutamisest on erinev nägemus, siis mis selles halba? Kui mees maksab algul ära maksud, ostab söögi ja siis ostab endale 999-eurose helikopterimudeli, no miks ta ei peaks seda tegema. Või kui sel kuul satub nii, et ma maksan, siis loomulikult ei tule keegi küsitlema, kas mul oli ikka vaja seda nädalavahetust spaas. Ja see, et kes maksab, on ikka nii, et enamasti mõlemad pakuvad, et kle, ma maksan selle ise. Kokkuvõttes on see ju ühine raha. Maksame maksud, ostame söögi ja siis natuke paneme kõrvale ja siis ülejäänu laristab igaüks maha, annetab, investeerib, ostab riideid vms.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 17:25; 22.11 17:47; 22.11 17:56; 22.11 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hommikul saab kohvi voodisse.

Mis see tähendab? Või miks see vajalik peaks olema?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina isiklikult ei saa sellest aru. Kui meil on perekond, siis meil on ka perekonna raha. Mis vahet seal on, kes maksab. Peaasi, et makstud saab. Raha on ju pere oma. Nagu ka leib laual. Ei küsi ju teiselt, et kuida täpselt sa selle ühe viilu kulutasid. Ja kui raha kulutamisest on erinev nägemus, siis mis selles halba? Kui mees maksab algul ära maksud, ostab söögi ja siis ostab endale 999-eurose helikopterimudeli, no miks ta ei peaks seda tegema. Või kui sel kuul satub nii, et ma maksan, siis loomulikult ei tule keegi küsitlema, kas mul oli ikka vaja seda nädalavahetust spaas. Ja see, et kes maksab, on ikka nii, et enamasti mõlemad pakuvad, et kle, ma maksan selle ise. Kokkuvõttes on see ju ühine raha. Maksame maksud, ostame söögi ja siis natuke paneme kõrvale ja siis ülejäänu laristab igaüks maha, annetab, investeerib, ostab riideid vms.

See on lahe siis kui ise teenid vähem, aga kui hakkad mehest rohkem teenima, siis enam ei meeldi see ühine rahakott. Siis tahaks oma raha eest ise otsustada.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 17:33; 22.11 17:50; 22.11 18:02; 22.11 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina isiklikult ei saa sellest aru. Kui meil on perekond, siis meil on ka perekonna raha. Mis vahet seal on, kes maksab. Peaasi, et makstud saab. Raha on ju pere oma. Nagu ka leib laual. Ei küsi ju teiselt, et kuida täpselt sa selle ühe viilu kulutasid. Ja kui raha kulutamisest on erinev nägemus, siis mis selles halba? Kui mees maksab algul ära maksud, ostab söögi ja siis ostab endale 999-eurose helikopterimudeli, no miks ta ei peaks seda tegema. Või kui sel kuul satub nii, et ma maksan, siis loomulikult ei tule keegi küsitlema, kas mul oli ikka vaja seda nädalavahetust spaas. Ja see, et kes maksab, on ikka nii, et enamasti mõlemad pakuvad, et kle, ma maksan selle ise. Kokkuvõttes on see ju ühine raha. Maksame maksud, ostame söögi ja siis natuke paneme kõrvale ja siis ülejäänu laristab igaüks maha, annetab, investeerib, ostab riideid vms.

See on lahe siis kui ise teenid vähem, aga kui hakkad mehest rohkem teenima, siis enam ei meeldi see ühine rahakott. Siis tahaks oma raha eest ise otsustada.

Ma teenin mehest palju rohkem (temakätte kuskil 990 ja mina kuskil 2200) ja ma otsustan niikuinii oma rahaasjade eest ise ju. Perel on mingi raha ja selle raha eest siis kas mina teen hambaimplantaadid ja mehe soovitud pikksilmad peavad ootama või ostame diivani ja kõik peab ootama – peale söögi ja loomatarvete. 🙂 Või see kuu ostab mees pärast makse ja söögikulusid ning samuti ühiselt tehtud väikest säästukogumist endale kasvõi helendava karukuju, mis vilgub pimedas – jumala pärast, kui see teda õnnelikuks teeb.

Vaata, kui abiellud mehega, keda sa ei usalda…on inimesel sinu mured. Meie oleme kaua abielus ja pole muresid olnud.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 17:25; 22.11 17:47; 22.11 17:56; 22.11 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina isiklikult ei saa sellest aru. Kui meil on perekond, siis meil on ka perekonna raha. Mis vahet seal on, kes maksab. Peaasi, et makstud saab. Raha on ju pere oma. Nagu ka leib laual. Ei küsi ju teiselt, et kuida täpselt sa selle ühe viilu kulutasid. Ja kui raha kulutamisest on erinev nägemus, siis mis selles halba? Kui mees maksab algul ära maksud, ostab söögi ja siis ostab endale 999-eurose helikopterimudeli, no miks ta ei peaks seda tegema. Või kui sel kuul satub nii, et ma maksan, siis loomulikult ei tule keegi küsitlema, kas mul oli ikka vaja seda nädalavahetust spaas. Ja see, et kes maksab, on ikka nii, et enamasti mõlemad pakuvad, et kle, ma maksan selle ise. Kokkuvõttes on see ju ühine raha. Maksame maksud, ostame söögi ja siis natuke paneme kõrvale ja siis ülejäänu laristab igaüks maha, annetab, investeerib, ostab riideid vms.

See on lahe siis kui ise teenid vähem, aga kui hakkad mehest rohkem teenima, siis enam ei meeldi see ühine rahakott. Siis tahaks oma raha eest ise otsustada.

Ma teenin mehest palju rohkem (temakätte kuskil 990 ja mina kuskil 2200) ja ma otsustan niikuinii oma rahaasjade eest ise ju. Perel on mingi raha ja selle raha eest siis kas mina teen hambaimplantaadid ja mehe piksilmad peavad ootama või ostame diivani ja kõik peab ootama – peale söögi ja loomatarvete. ????

Vaata, kui abiellud mehega, keda sa ei usalda…on inimesel sinu mured. Meie oleme kaua abielus ja pole muresid olnud.

Oh jah, eks ma unustasin kui võimekad perekoolikad, ikka rikkad ja ilusad.

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 17:33; 22.11 17:50; 22.11 18:02; 22.11 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jah, eks ma unustasin kui võimekad perekoolikad, ikka rikkad ja ilusad.

Ilus ma ei ole, aga oma tööd oskan küll hästi.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 17:25; 22.11 17:47; 22.11 17:56; 22.11 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jah, eks ma unustasin kui võimekad perekoolikad, ikka rikkad ja ilusad.

Ilus ma ei ole, aga oma tööd oskan küll hästi.

Kohe ilusti tõid nii enda kui mehe palganumbri välja, milline normaalne inimese seda teeks? Ei teegi, teeb ainult liba:)

0
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 17:33; 22.11 17:50; 22.11 18:02; 22.11 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jah, eks ma unustasin kui võimekad perekoolikad, ikka rikkad ja ilusad.

Ilus ma ei ole, aga oma tööd oskan küll hästi.

Kohe ilusti tõid nii enda kui mehe palganumbri välja, milline normaalne inimese seda teeks? Ei teegi, teeb ainult liba:)

Mida mul varjata on 🙂 Ka mitte-anonüümsena on need numbrid ju samad. Ma ei saa su murest aru,

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 17:25; 22.11 17:47; 22.11 17:56; 22.11 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses mõtlesin selle küsimuse raha teema alla panna, aga see käib pigem ikka pereelu alla.

Kommunaalid. Leppisime mehega ammu kokku, et maksame pooleks (kooselu, abielu 13 aastat). Nüüd on aga nii, et iga kuu pean talt peaaegu roomates selle summa välja kauplema. Korter on minu, arve tuleb minu nimele, võlglaseks jääksin mina.

Hoolitsen oma mehe eest, pesen ta pesu, teen süüa, hommikul saab kohvi voodisse. Seks on ka hea. Aga kommunaalide maksmisel on tal “raha otsas”. Mitte reaalselt, aga ta lihtsalt ei taha maksta seda ca sadat eurot.

See pole ju ok! Ta töötab IT juhina. Elementaarne, et inimene oma eluaseme kulud ise hüvitab. Kõik muud arved on meil eraldi, mina teenin tast vähem. Mees võiks ju ometi suuta oma elamise eest maksta!

Sul pole meest ja pole töökohta. Lisaks pole ka korterit. Kuidas ma seda tean? Loen su kirja ja sealt tuleb välja, et toidu ostad mehele ise, küsid ainult kommunaalide raha. Aga kommunaalide raha on taskuraha võrreldes toiduga, mida koos süüakse. KOhvi mida sa väidad siin, et viid oma mehele voodisse, maksab muideks raha. Ja kommunaalidega rahast seda osta pole võimalik. Kui mõtled lugu välja, mõtle nii, et see oleks tõene. Nii et elementaarne on ka see, inimene oma toidu ise maksab!!!!Kommunaalid on peenraha sellekõrval 🙂

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada on välja mõeldud püsikorraldus.
Süüa ma muidugi ammu talle ei ostaks. Kohvi ka ei teeks. Oleks kapis luku taga. No mida meest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus on 100 euros. Peab ikka ihne või vaene olema, et sellise asja pärast tõmmelda.
Sa see kägu kes sama summaga õe toetamisest skandaali ketrab?
Mis see pesu pesemine siia puutub?
See ju loogiline, et naiste töö.

Pesu pesemine oli naiste töö ajal, kus mees tassis koju mammuti ja naine siis tegi süüa, kasis lapsed ja pesi pesu. Nüüdse aja mõites oleks pesupesemine siis naiste töö juhul, kui mees kataks kõik kulud, maksaks toidu, kommunaalid, enda ja naise riided, lõbustused jne. Kui mees vingub isegi 100 euro pärast, siis pole ses peres kindlasti traditsiooonilist rollijaotust, kus pesupesemine peab just naiste töö olema.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 19:24; 22.11 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus on 100 euros. Peab ikka ihne või vaene olema, et sellise asja pärast tõmmelda.

Sa see kägu kes sama summaga õe toetamisest skandaali ketrab?

Mis see pesu pesemine siia puutub?

See ju loogiline, et naiste töö.

Pesu pesemine oli naiste töö ajal, kus mees tassis koju mammuti ja naine siis tegi süüa, kasis lapsed ja pesi pesu. Nüüdse aja mõites oleks pesupesemine siis naiste töö juhul, kui mees kataks kõik kulud, maksaks toidu, kommunaalid, enda ja naise riided, lõbustused jne. Kui mees vingub isegi 100 euro pärast, siis pole ses peres kindlasti traditsiooonilist rollijaotust, kus pesupesemine peab just naiste töö olema.

Hahaaaa, mammuti ajal polnudki pesu, polnudki põllumajandust ja polnud linakasvatust, polnud mitte kui millegist seda riiet teha. Kanti loomanahku, aga neid ei pesta vaid võetakse uued.

Aga kas sa pesed siis pesu käsitsi, tänapäeval? Oi, osta pesumasin, pesu sisse ja kuivalt välja ja argument kaob kohe ära.

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.11 17:33; 22.11 17:50; 22.11 18:02; 22.11 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kokkulepetest võiks ikka kinni pidada. Aga kui need mingi aja jooksul enam ei toimi, siis võiks ehk miskit muuta ja kuidagi muudmoodi kokku leppida.
Meie peres on välja kujunenud nii, et abikaasa maksab kõik eluasemega seotud kulud (laen, kommunaalid, internet jne) ja mina tasun poeskäikude ( u 90% ulatuses), laste trennide, riiete ja muude igapäeva asjade eest. Autodega seonduvad kulud tasub kumbki ise.
Nii on toiminud juba viisteist aastat ja keegi ei nurise 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hahaaaa, mammuti ajal polnudki pesu, polnudki põllumajandust ja polnud linakasvatust, polnud mitte kui millegist seda riiet teha. Kanti loomanahku, aga neid ei pesta vaid võetakse uued.

Aga kas sa pesed siis pesu käsitsi, tänapäeval? Oi, osta pesumasin, pesu sisse ja kuivalt välja ja argument kaob kohe ära.

Sa saad ainult väga otsesest sõnastusest aru? Veelkord, kodused asjad olid naiste tööks siis, kus mees peret üksi ülal pidas, siis naine tegeles koduse poolega. Sina paistad eeldavat, et naise asi on nii meest ülal pidada kui ka kodutööd teha. Eriline lödipüks pead sa olema, normaalsel mehel oleks piinlik sellist juttu rääkida.

Teemaalgataja, soovitan teil teha püsikorrldus, et mehe palgapäevl see 100 sinu arvele automatselt ja sina siis maksad kommunaalid.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 19:24; 22.11 20:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Pereelu ja suhted Rahaasjad peres