Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rahad peale sünnitust

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Rahad peale sünnitust

Postitas:

Tere. Mul mure.

    <li style=”text-align: center;”>Mai lõpp tähtaeg, plaanin dekreeti minna kuu varem. Tulemas alla 3 aastase vanusevahega lapsed. Aga saan dekreedirahad, sünnitades ära ja registreerides sünni siis kompeseeritskse see vahe. Aga siis edasi ma ei saa kuni dekreedi ametlikulõpumi enam midagi, seni kuni hakkab VH jooksma 140 päeva jooksul? Ehk siis sügisel alles millalgi?
0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna sinu sünnitushüvitis(nn dekreediraha) nakstakse 140p e 4,6 k eest siis koos kompensatsiooniga(kui VH on suurem kui miinimumpalk, mille alusel saad esialgu sünnitushüvitise) ongi mõeldud selle 140p jaoks.

St VH algab tõesti alles rsp(dekreedi) lõpust.

Küll aga saad pärast sünni registreerimist ühekordse riikliku sünnitoetuse 320.- ja ka sellele lapsele igakuise lapsetoetuse.
Kui peres 2 last, siis igas kuus 60 I ja 60 II lapsele riigilt.

Ilmselt ka KOV st linna või valla sünnitoetuse, kui vastad tingimustele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aga vahet ei ole ju, kas antakse korraga see raha kätte ja siis ise majandad iga kuu jooksul palju kulutad, või antakse iga kuu-sama tuleb välja! 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, aga vahet ei ole ju, kas antakse korraga see raha kätte ja siis ise majandad iga kuu jooksul palju kulutad, või antakse iga kuu-sama tuleb välja! ????

Masendavalt palju inimesi, ei oska rahaga majandada ja pikemas perspektiivis mõelda. Elatakse nii, et palgapäeval on pidu ja kuu lõpus nälg.
Sellistele võib päris raske olla, kui peab viis kuud suutma ette mõelda.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Mul mure.

    <li style=”text-align: center;”>Mai lõpp tähtaeg, plaanin dekreeti minna kuu varem. Tulemas alla 3 aastase vanusevahega lapsed. Aga saan dekreedirahad, sünnitades ära ja registreerides sünni siis kompeseeritskse see vahe. Aga siis edasi ma ei saa kuni dekreedi ametlikulõpumi enam midagi, seni kuni hakkab VH jooksma 140 päeva jooksul? Ehk siis sügisel alles millalgi?

Jah. Jagad raha 5 kuu peale (4,5, kui täpne olla) ja arvestad ette. Sünnitushüvitis ei ole kalli emmaljunga ostmiseks, vaid asendussissetulek. Titeasjade jaoks on riigi ja KOV sünnitoetused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 11:52; 06.04 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 kuu peale (4,5, kui täpne olla)

+ lisaks veel kui dekreedi lõppkuupäev juhtub olema kuu alguses, siis esimene vanemahüvitise makse tuleb veel alles järgmise kuu alguses (tagantjärele)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Mul mure.

    <li style=”text-align: center;”>Mai lõpp tähtaeg, plaanin dekreeti minna kuu varem. Tulemas alla 3 aastase vanusevahega lapsed. Aga saan dekreedirahad, sünnitades ära ja registreerides sünni siis kompeseeritskse see vahe. Aga siis edasi ma ei saa kuni dekreedi ametlikulõpumi enam midagi, seni kuni hakkab VH jooksma 140 päeva jooksul? Ehk siis sügisel alles millalgi?

Jah. Jagad raha 5 kuu peale (4,5, kui täpne olla) ja arvestad ette. Sünnitushüvitis ei ole kalli emmaljunga ostmiseks, vaid asendussissetulek. Titeasjade jaoks on riigi ja KOV sünnitoetused.

Seda ma mõtlesin, et kes need inimesed küll on, kes selliste hindadega kärusid ostavad. Need kes elus esimest korda 4 kuu sissetuleku summat korraga kontol näevad 😀
Mehega mõlemal korralikud sissetulekud, aga kuidagi väga julmad tunduvad need kärude hinnad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 13:19; 06.04 13:51;
To report this post you need to login first.

Seda ma mõtlesin, et kes need inimesed küll on, kes selliste hindadega kärusid ostavad. Need kes elus esimest korda 4 kuu sissetuleku summat korraga kontol näevad ????

Mehega mõlemal korralikud sissetulekud, aga kuidagi väga julmad tunduvad need kärude hinnad.

Ostsin 1,5 aastat tagasi kasutatud Emmaljunga 250 euroga ja müüsin nädal tagasi 150 euroga edasi. 18 kuud oli käru käigus, kuu kasutusrent seega 5,55 eurot. Minu meelest üldse mitte kallis, eriti arvestades seda, kui mugav ja funktsionaalne see kärukomplekt on.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Mul mure.

    <li style=”text-align: center;”>Mai lõpp tähtaeg, plaanin dekreeti minna kuu varem. Tulemas alla 3 aastase vanusevahega lapsed. Aga saan dekreedirahad, sünnitades ära ja registreerides sünni siis kompeseeritskse see vahe. Aga siis edasi ma ei saa kuni dekreedi ametlikulõpumi enam midagi, seni kuni hakkab VH jooksma 140 päeva jooksul? Ehk siis sügisel alles millalgi?

Jah. Jagad raha 5 kuu peale (4,5, kui täpne olla) ja arvestad ette. Sünnitushüvitis ei ole kalli emmaljunga ostmiseks, vaid asendussissetulek. Titeasjade jaoks on riigi ja KOV sünnitoetused.

Seda ma mõtlesin, et kes need inimesed küll on, kes selliste hindadega kärusid ostavad. Need kes elus esimest korda 4 kuu sissetuleku summat korraga kontol näevad ????

Mehega mõlemal korralikud sissetulekud, aga kuidagi väga julmad tunduvad need kärude hinnad.

No see on ajupesu. Ja kahjuks teiste emade poolt. Tihti selliste, kellel korralik sissetulek puudub, võetakse kiirlaene või elatakse Soomes töötava mehe kulul. Ma nägin seda ise FB beebigrupis, milline ületarbimine osadel – veel enne LA-d on ostetud 2 vankri soojakotti mais sündivale beebile, hiljem probleem, et ei sobi vankri värviga. Ostetakse kokku eri soojusastmes kombesid, sest tekk on nõme. Käib ajupesu, et meriino on ainus spobiv materjal ja puuvill on saatanast jne. Ja juurde käib brändide mainimine – kõne ja stiili järgi madalama haritusega, aga kahjuks mõjusfääri jäävad ka just vähemintelligentsed ja väiksema sissetulekuga. Ise hakkamasaav normintellektiga naine ei ole sellisest ajupesust mõjutatud, aga just nõrgemad vajavad abi…

Võidab see, kellel on surres rohkem asju?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 11:52; 06.04 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda ma mõtlesin, et kes need inimesed küll on, kes selliste hindadega kärusid ostavad. Need kes elus esimest korda 4 kuu sissetuleku summat korraga kontol näevad ????

Mehega mõlemal korralikud sissetulekud, aga kuidagi väga julmad tunduvad need kärude hinnad.

Ostsin 1,5 aastat tagasi kasutatud Emmaljunga 250 euroga ja müüsin nädal tagasi 150 euroga edasi. 18 kuud oli käru käigus, kuu kasutusrent seega 5,55 eurot. Minu meelest üldse mitte kallis, eriti arvestades seda, kui mugav ja funktsionaalne see kärukomplekt on.

Tegin umbes samuti, kui olin uute kärude hindadega tutvunud 🙂
Aga keegi peab ju esimesena selle 900-2000 eurot uue käru eest välja käima, et meie saaks teist või kolmandat ringi vana osta. Isiklikult olengi ainult beebigrupis näinud inimesi, kes uusi kärusid ostavad. Tuttavad kõik korralike sissetulekutega, aga ostavad teiste vanu..

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 13:19; 06.04 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda teemat lugedes, murdus … pean jälle küünetehniku juurde minema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa enne esimest last tööl ei käinud (hakkasid kohe VH saama), et see sulle nüüd uudisena tuleb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tähtaeg on mai viimastel päevadel ja lähed dekreeti 30p varem, hakkab lapsehoolduspuhkus septembri keskel. Vanemahüvitist makstakse 8ndal kuupäeval eelmise kuu eest. Oktoobris saad raha poole kuu eest. Täies mahus hakkad hüvitist saama alates novembri teisest nädalast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Mul mure.

    <li style=”text-align: center;”>Mai lõpp tähtaeg, plaanin dekreeti minna kuu varem. Tulemas alla 3 aastase vanusevahega lapsed. Aga saan dekreedirahad, sünnitades ära ja registreerides sünni siis kompeseeritskse see vahe. Aga siis edasi ma ei saa kuni dekreedi ametlikulõpumi enam midagi, seni kuni hakkab VH jooksma 140 päeva jooksul? Ehk siis sügisel alles millalgi?

Jah. Jagad raha 5 kuu peale (4,5, kui täpne olla) ja arvestad ette. Sünnitushüvitis ei ole kalli emmaljunga ostmiseks, vaid asendussissetulek. Titeasjade jaoks on riigi ja KOV sünnitoetused.

Seda ma mõtlesin, et kes need inimesed küll on, kes selliste hindadega kärusid ostavad. Need kes elus esimest korda 4 kuu sissetuleku summat korraga kontol näevad ????

Mehega mõlemal korralikud sissetulekud, aga kuidagi väga julmad tunduvad need kärude hinnad.

No see on ajupesu. Ja kahjuks teiste emade poolt. Tihti selliste, kellel korralik sissetulek puudub, võetakse kiirlaene või elatakse Soomes töötava mehe kulul. Ma nägin seda ise FB beebigrupis, milline ületarbimine osadel – veel enne LA-d on ostetud 2 vankri soojakotti mais sündivale beebile, hiljem probleem, et ei sobi vankri värviga. Ostetakse kokku eri soojusastmes kombesid, sest tekk on nõme. Käib ajupesu, et meriino on ainus spobiv materjal ja puuvill on saatanast jne. Ja juurde käib brändide mainimine – kõne ja stiili järgi madalama haritusega, aga kahjuks mõjusfääri jäävad ka just vähemintelligentsed ja väiksema sissetulekuga. Ise hakkamasaav normintellektiga naine ei ole sellisest ajupesust mõjutatud, aga just nõrgemad vajavad abi…

Võidab see, kellel on surres rohkem asju?

Ma kuulun ka ühte sellisesse gruppi… Suvelapsele soojakotte (ikka Voksi ja meriinoriietega sisse), ja siis teemad stiilis “1 kuusele vaksiin”…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, Eesti beebigrupid on köömes.

Olen ka paaris rahvusvahelises, ja seal niipea kui sugu teada saadakse, sisustatakse terve lastetuba ja ostetakse kapp riideid täis lapsele. Selliste detailideni välja, et on juba olemas halloweeni kostüüm juulis sündivale lapsele, igaks juhuks kolmes erinevas suuruses.

Mind teeb kadedaks, et välismaal antakse enda vana ikka pooltasuta ära. Eestis ka kasutatud korralik vanker maksab mitusada, käest-kätte vanad riided maksavad peaaegu sama palju kui poes, kuni neil veel brändi nimi pesus maha pole pleekinud. Mujal tuleb emal tuju kõik ümber teha, ja kõik viiakse salvation army poodi, kust saab asju soetada sümboolse hinna eest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rahad peale sünnitust