Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rahaline toetus.

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Rahaline toetus.

Postitas:

Olen esmarase, seega on asi väga segane.
Nimelt, ma jäin 17 aastaselt rasedaks ja oma 18’ndaks sünnipäevaks olen rase olnud peaaegu 4 kuud. Sellel aastal (2012) olen lepinguliselt tööl olnud 3 kuud ja hetkel ei tööta (keskmiselt sain iga kuu kätte 380 euri). Otsin tööd aga vaevalt ma leian, kes ikka rasedat tahaks.
Siis kui suured on need rahad mida ma lapse sünnil saama hakkan/saan? Ja millal?
Olen üritanud googeldada aga need kõik on nii segased. Kas on vahet ka kas sünnitunnistusel on isa nimi või ei ? See ei muuda vist eriti summat ? see 19 euri pole eriline raha.
Nüüd jääb ilmselt mulje, et olen hull rahaahne mõrd vms aga see pole nii, lihtsalt üritan selgusele jõuda kui suure rahaga saan arvestada, mis minu poolt siis tuleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.12 04:06; 12.12 18:43; 13.12 00:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa tööle ei asu, siis enne sünnitust ei saa riigilt midagi (see, kui vana sa ise oled, see ei puuduta kuidagi peretoetusi ega VH9.

Laps sünnib.
registreerid sünni(lapsele nimi ja isikukood).
Teed AVALDUSED:
– peretoetuste avaldus (sellega saad riikliku sünnitoetuse, igakuise lapsetoetuse, lapsehooldustasu alates vanemahüvitise lõppemisest)
– vanemahüvitise avalduse

Avaldused saad esitada riigiportaali kaudu:
http://www.eesti.ee/est/pensionikindlustuse_register/
või Pensioniametis kohapeal.

Perehüvitiste avalduse
saab kas kohapeal (kaasa isikuttõendav dokument,lapse sünnikande väljatrükk võib olla või vähemalt tea tema isikukoodi ja teadma pead oma pangakonto numbrit)
või
elektrooniliselt esitada.

a) Perehüvitiste avaldusega saad:
1. riiklik sünnitoetus 320 EUR(5000 EEK) ÜHEKORDNE
2. igakuine lapsetoetus 19,18 EUR (300 EEK) (I kuu eest päeva täpsusega)lapse sünnist täisealiseks saamiseni
3.edaspidi lapsehooldustasu 38,35 EUR(600 EEK)kuus(pärast vanemahüvitise lõppu kuni lapse 3a saamiseni)

kui vaja, siis
4. üksikvanema lapse toetus (kui lapsel isa pole) 19,18 EUR(300 EEK) kuus
jne
Peretoetused makstakse kuu algul käesoleva kuu eest.

b) vanemahüvitise avaldus
Kas kohapeal
või
internetis

Vanemahüvitis on eelmise kalendriaasta põhjal
aga
kui pisutki töötatud siis vähemalt miinimumpalk (sinu paari kuu töötasu jagada 12k ilmselt suurem ei tule?)

alates rasedus-sünnituspuhkuse (dekreedi) lõpust või kui seda pole, siis lapse sünnist (sinul lapse sünnist 18 kuud)

Makstakse kuu algul eelmise kuu eest – maksepäevad on 8. ja 9. kuupäev (vastavalt piirkonnale)

Peretoetuste ja VH puhul:
Kui avalduse esitad ENNE 15.kuupäeva tehakse I väljamakse kindlasti JÄRGMISE KUU maksepäeval,
kui esitada pärast 15. siis on kohustus seda teha HILJEMALT ÜLEJÄRGMISE KUU maksepäeval

Ja
KOHALIKU OMAVALITSUSE(selle linna või valla, kus sa rahvastikuregistri järgi elad) sotsosakonnale kohaliku sünnitoetuse avalduse

Igal pool eri suurusega toetus ja eroi tingimused, kes saab.

küsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vahe on, kas sünnitunnistusel on isa nimi?

Kui on isadus tuvastatud, siis on lapsel isa, seaduslike kohustuste ja õigustega.
Kui ei ole, siis pole seaduse silmis isa olemaski st see mees pole lapsele mitte keegi. Pole võimalus nõuda, et ta lapse eest hoolitseks jne.
Kui isadust ei tuvastata, maksab riik sulle \”kompensatsiooniks\” üksikvanema lapse toetust 19,18/kuus, lapse sünnist täisealiseks saamiseni.

Kui lapsel on SEADUSLIK ISA (sünnitunnistusel nimi), on sul õigus nõuda isalt ELATIST lapse ülalpidamiseks. Miinimumelatis on 145/kuus. Lapse täisealiseks saamiseni. Kui isa ei maksa, on kohtutäituri kaudu õigus nõuda: arestitakse tema kontod, kinnisvara jne
Ning samuti sulle endale ELATIST:

§ 111. Ülalpidamine lapse sünni korral

(1) Lapse isa on kohustatud lapse ema ülal pidama kaheksa nädalat enne ja kaksteist nädalat pärast lapse sündi.

(2) Kui ema ei ole raseduse tõttu või raseduse või sünnituse põhjustatud tervisehäire tagajärjel võimeline ennast ülal pidama, on isa kohustatud talle ülalpidamist andma kuni ema terviseseisundi paranemiseni. Sama kehtib, kui emal ei ole lapse eest hoolitsemise tõttu võimalik sissetulekut saada. Ülalpidamiskohustus algab varemalt neli kuud enne lapse sündi ja lõpeb lapse sünnist alates kolme aasta möödudes.

§ 101. Elatis alaealisele lapsele

(1) Igakuine elatis ühele lapsele ei või olla väiksem kui pool Vabariigi Valitsuse kehtestatud kuupalga alammäära.

(Perekonnaseadus)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niiet isegi kui ma tööl ei käi siis mul on võimalik iga kuu (kuni lapse 18 elukuuni) saada mingi üle 200 euri? Sain õigesti aru ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.12 04:06; 12.12 18:43; 13.12 00:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tööl käid, saad palka
ja
saad hiljemalt 30p enne sünnituse tähtaega dekreeti minna(st töölt koju jääda) ja siis riigilt 140 p eest dekreediraha (4,6 kuud x miinimumpalk/kuus)
ja
edasi 435 p VH (290 bruto)
st
kokku riigilt 575p e 19k miinimumpalk/kuus.
Kui tööle ei saa, algab VH sünnitusest. Kokku 18k.

RIIGILT
Lapse sünni puhul ühekordselt 320 eurot
Igakuiselt lapsetoetus 19,18
Igakuiselt(sünnist kuni lapse 18k saamiseni) VH 290 bruto st kätte miinus tulumaks

Lapse 1a6k saamisest(VH lõpp) kuni 3a saamiseni lapsehooldustasu 38,35/kuus

Edasi jääb vaid 19,18 lapsetoetust

Kas vallalt/linnalt saad ühekordse sünnitoetuse, sõltub sinu elukohast (mis tingimused on).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui ma olen sisse kirjutatud ühte linna aga elan teises ja laps sünnib ka teises linnas, mis siis?mõjutab see midagi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.12 04:06; 12.12 18:43; 13.12 00:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohalikku sünnitoetust saad SELLEST KOHAST, kus oled sisse kirjutatud(registris), sinna läheb ametlikult ka laps, kui tema sünni registreerid,
sest
last üksi mujale ei registreerita, ikka ema juurde.

See, kus haiglas(mis linnas) sünnitad pole oluline ega määra midagi. Kõik käib ikka registri(\”sissekirjutuse\”) alusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rahaline toetus.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.