Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 480 )

Teema: Rahanõu

Postitas:
Kägu

Igakuiselt läheb rahadega hakkama saamine aina keerulisemaks. Mul on tunne, et me ei oska piisavalt hästi majandada. Kuu lõpus on arve praktiliselt nullis. Enamasti läheb kasutusse ka kuu alguses kõrvale pandud summa.

Seetõttu mõtlesin, et kas on võimalik saada kuskilt nõustamist, kuidas oma eelarve paika saada. Keegi, kes aitaks numbrid üle käia ja oskaks nõu anda.

+11
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Pead leidma tasuvama töö, lõputult pole võimalik kokku hoida.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pead leidma tasuvama töö, lõputult pole võimalik kokku hoida.

Ja samas on inimesi, kes ei oskagi olemasoleva summa piires majandada. Kui saavad suurema palga, siis ka kulud kasvavad…

Ma ei oska soovitada, kust leida nõustaja, aga alustuseks võiks ka ise oma kulud üle vaadata ja läbi mõelda. Oled ikka kõik kulud kirja pannud?

+23
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pead leidma tasuvama töö, lõputult pole võimalik kokku hoida.

Ja samas on inimesi, kes ei oskagi olemasoleva summa piires majandada. Kui saavad suurema palga, siis ka kulud kasvavad…

No rohkem raha on ikka rohkem raha, milleks seda raha üldse hoida? Elad ühe korra.

0
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja samas on inimesi, kes ei oskagi olemasoleva summa piires majandada. Kui saavad suurema palga, siis ka kulud kasvavad…

Ma ei oska soovitada, kust leida nõustaja, aga alustuseks võiks ka ise oma kulud üle vaadata ja läbi mõelda. Oled ikka kõik kulud kirja pannud?

Eks olen käinud ka, kuid tunnengi, et mingit kõrvalpilku oleks vaja, enne kui asjad päris hapuks lähevad.

Töökohtade vahetus tundub praeguses olukorras riskantne, kuid püüame ikka silmad lahti hoida.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa pere eelarvet pead? Alustuseks pane kuu aja jooksul (parem pikemal perioodil) kõik oma väljaminekud ja sissetulekud sendi pealt kirja. Siis saad analüüsida kuhu raha kulub.

Kas on arutuid väljaminekuid, mida pole vaja teha, nt ostad pidevalt kusagilt topsikohvi, sööd sageli väljas, ostab sageli asju, mida pole tegelikult vaja, külmkapp on kodus asjadest pungil ja viskad sageli halvaks läinud asju ära, lapsed kasvavad enne riietest välja kui neid selgagi jõuavad panna jne

Või ostad niigi alati kõige odavamaid toiduaineid, riideid ostad ainult siis, kui olemasolevad on katki, ei mäleta millal viimati meelelahutusele kulutasid või väljas söömas käisid.

Kui esimene variant, siis saab enda harjumusi muuta ja vähem tarbida. Kui teine variant, siis tuleb leida võimalusi kuidas oma sissetulekuid suurendada – töökoha vahetus, õppida juurde ja siis töökoha vahetus, ajutiselt tööampsud?

Kui raha kuidagi ei jagu, siis äkki üle vaadata ka elukoht – kas liiga suur ja luksuslikus piirkonnas ning laenumaksed seetõttu üüratud? Samuti auto – kas on hädavajalik (ilma on võimatu jõuda tööle) või mugavus ja tegelikult saab ka jalgsi-ühistranspordiga hakkama?

+26
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üldiste soovitustega kursis, kuid otsin hetkel nõustajat, kellega koos numbrid läbi käia, et paremini aru saada, kus meil hetkel kõige enam lappama läheb ning millistest muudatustest mõistlik alustada. Auto on hädavajalik tarbeese ja kuskil peab ju elama. Söögile kulub ka päris korralik summa.

Sama hästi võiksid ju ülekaalulised ka ise aru saada, et kui süüa vähem ja liikuda rohkem, siis kaal hakkabki langema.????‍♀️

+7
-25
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üldiste soovitustega kursis, kuid otsin hetkel nõustajat, kellega koos numbrid läbi käia, et paremini aru saada, kus meil hetkel kõige enam lappama läheb ning millistest muudatustest mõistlik alustada. Auto on hädavajalik tarbeese ja kuskil peab ju elama. Söögile kulub ka päris korralik summa.

Sama hästi võiksid ju ülekaalulised ka ise aru saada, et kui süüa vähem ja liikuda rohkem, siis kaal hakkabki langema.????‍♀️

No kui sa juba nii kirjutad, siis kas ise ei oska veidi analüüsida neid numbreid? Miks peab nõustaja ütlema, et ei ole vaja seda või teist osta? Ise ei tule selle peale?

Auto kui tarbeese – ok, aga kas teed selliseid sõite ka igapäevaselt, mis võiks vabalt olemata olla?

Kuskil peab elama – ok, aga kas saaks sellepealt kulusid vähendada?

Söök – mida ja kuidas sööd/sööte? Teed ise söögid? Viskad ära ka toitu? Mõtle ja analüüsi.

+21
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üldiste soovitustega kursis, kuid otsin hetkel nõustajat, kellega koos numbrid läbi käia, et paremini aru saada, kus meil hetkel kõige enam lappama läheb ning millistest muudatustest mõistlik alustada. Auto on hädavajalik tarbeese ja kuskil peab ju elama. Söögile kulub ka päris korralik summa.

Sama hästi võiksid ju ülekaalulised ka ise aru saada, et kui süüa vähem ja liikuda rohkem, siis kaal hakkabki langema.????‍♀️

Kuidas on vôimalik, et inimene ise ei suuda oma tulusid ja kulusid üle vaadata ning aru saada, kust asjad valesti lähevad, ja kust saaks asjad ümber vaadata ning kokku hoida?

Et siis vôôras inimene peab tulema ja sulle ôpetama näiteks, et ära enam lôunal väljas söö ja tee omale ise kodus järgmise päeva lôunasöök kaasa. Vôi et ära osta omale igal hommikul bensukast 3-eurost kohvi, vaid vôta termostassiga kodust kohv kaasa? Ära vôta tarbimis- vôi kiirlaene jne jne. Kuidas saab lms kulude ülevaatine nii keeruline olla?

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas elad üksi või saad perest kedagi appi paluda. Algklassi lapski suudaks selle analüüsi ära teha.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mõtlesin, et meil on igasugu toitumisnõustajad, treenerid (liikumisnõustajad), seksterapeudid, life coachid, kes õpetavad kuidas elada jnejnejne…..raha on nii igapäevane teema, et võiks ju olla ka inimesed, kes ses osas oskavad head personaalset nõu anda.

Kuid siingi kumab läbi, et rahateema on tabu ja sellega peaks igaüks ise hakkama saama.

+8
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esialgu soovitan lihtsalt peast oma asjad läbi kerida ja mõelda. Sissetulekut tead. Siis mis on kindlad väljaminekud, milles loobuda ei saa. Siis toit, kas oskad hinnata enda tarbimist ja ostlemist ja majandamist? Siis tarbeasjad, riided ja kodukaup.
Ja siis vidinad, millega oled harjunud ja ehk ei peagi väga kuluks, takso, kui saaks ilma, kohvid bensukatest ja maiused jms.
Ja peale seda pane asjad paberile. Pangast väljavõte ja tsekid lisaks, kui on.
Ja siis mõtle, milliseks ennast hindad tagasivaates. Kas oled kokkuhoidlik majandaja, kui tarvis ja elu nõuab? Või pigem mitte. Ja milline olid varemalt, kui raha oli veel vähem või siis ka rohkem?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üldiste soovitustega kursis, kuid otsin hetkel nõustajat, kellega koos numbrid läbi käia, et paremini aru saada, kus meil hetkel kõige enam lappama läheb ning millistest muudatustest mõistlik alustada. Auto on hädavajalik tarbeese ja kuskil peab ju elama. Söögile kulub ka päris korralik summa.

Sama hästi võiksid ju ülekaalulised ka ise aru saada, et kui süüa vähem ja liikuda rohkem, siis kaal hakkabki langema.????‍♀️

Kuidas on vôimalik, et inimene ise ei suuda oma tulusid ja kulusid üle vaadata ning aru saada, kust asjad valesti lähevad, ja kust saaks asjad ümber vaadata ning kokku hoida?

Et siis vôôras inimene peab tulema ja sulle ôpetama näiteks, et ära enam lôunal väljas söö ja tee omale ise kodus järgmise päeva lôunasöök kaasa. Vôi et ära osta omale igal hommikul bensukast 3-eurost kohvi, vaid vôta termostassiga kodust kohv kaasa? Ära vôta tarbimis- vôi kiirlaene jne jne. Kuidas saab lms kulude ülevaatine nii keeruline olla?

Aga miks sa nii eluvõõras oled? Lihtsalt üritad teist kamandada, õpetaja oled koolis? Kuidas sina ei saa aru, et inimene ei ole valmis loobuma sellest millele raha kulub?

+3
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mõtlesin, et meil on igasugu toitumisnõustajad, treenerid (liikumisnõustajad), seksterapeudid, life coachid, kes õpetavad kuidas elada jnejnejne…..raha on nii igapäevane teema, et võiks ju olla ka inimesed, kes ses osas oskavad head personaalset nõu anda.

Kuid siingi kumab läbi, et rahateema on tabu ja sellega peaks igaüks ise hakkama saama.

Võlanõustaja on selline tegelane, Abiotsijale – Eesti Võlanõustajate liit (evnl.ee)

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mõtlesin, et meil on igasugu toitumisnõustajad, treenerid (liikumisnõustajad), seksterapeudid, life coachid, kes õpetavad kuidas elada jnejnejne…..raha on nii igapäevane teema, et võiks ju olla ka inimesed, kes ses osas oskavad head personaalset nõu anda.

Kuid siingi kumab läbi, et rahateema on tabu ja sellega peaks igaüks ise hakkama saama.

Võlanõustaja on selline tegelane, Abiotsijale – Eesti Võlanõustajate liit (evnl.ee)

Kuna ma veel kellelegi võlgu (st oma kohustustega toimetulekuga maas) ei ole, siis tundus see veidi liiga ekstreemne, kuid ilmselt hetkel ainuvõimalik samm.

Tänan!

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

life coachid

ok, hakkan sulle kõutsiks. Annad enne igat ostu mulle teada mida osta tahad ja mina siis kas annan loa või mitte. Palju mulle sellise käehoidmise eest maksma valmis oled?

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegu küll noortele suunatud lehega, aga ega rahatarkusel pole vahet, nõuanded  kehtivad igas vanuses.  https://www.teeviit.ee/kuidas-olla-rahatark/

Siin ka üks e-tund, kus räägitakse kuidas õppida säästma

https://etunnid.tagasikooli.ee/e-tund/kuidas-koguda-reisiks-umber-maailma/

Ega palgatud inimene sulle mingeid muud soovitusi jaga, kui eelpool toodud linkidel. Tee pere eelarve ja analüüsi millised rahakulukad mustrid su käitumises on.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

.raha on nii igapäevane teema, et võiks ju olla ka inimesed, kes ses osas oskavad head personaalset nõu anda. Kuid siingi kumab läbi, et rahateema on tabu ja sellega peaks igaüks ise hakkama saama.

Äkki sellepärast, et raha peab igaüks ise teenima. Miks peab ses osas keegi mingit personaalset nõu andma? Rahateemaga peabki igaüks ise hakkama saama, mida sina siis mõtlesid?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ikka ise kuidagi hakkama ei saa, siis eks ikka on eraisikute finantsnõustamine ka olemas. Kui tahad oma raha anda inimesele, kes ütleks sulle kuhu on mõistlik oma raha kulutada ja kuhu mitte, siis ikka saab seda teha.

Nt sellised tegelased

https://evispo.wixsite.com/evispo/mida-pakume

https://www.fk.ee/finantsnoustamine-eesti-vene-ja-inglise-keeles/

Aga saab ka minna näiteks koolitusele:

https://majandus.ut.ee/et/sisu/eraisikufinantsplaneerimine

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üldiste soovitustega kursis, kuid otsin hetkel nõustajat, kellega koos numbrid läbi käia, et paremini aru saada, kus meil hetkel kõige enam lappama läheb ning millistest muudatustest mõistlik alustada. Auto on hädavajalik tarbeese ja kuskil peab ju elama. Söögile kulub ka päris korralik summa.

Sama hästi võiksid ju ülekaalulised ka ise aru saada, et kui süüa vähem ja liikuda rohkem, siis kaal hakkabki langema.????‍♀️

Kas sa oled kõik oma kulud detailselt üles kirjutanud? Ega nõustaja ei oska ju ka midagi peale hakata infoga, et söögile kulub x ja kodule y summa. Vaja on ikka teada, kas seal söögikulude hulgas on allahindlusega ostetud kaup, mis kõik ära süüakse või ostad head ja paremat kokku ning osa sellest läheb ära viskamisele. Samuti kas tellid toitu, käid väljas söömas jne.
Pane alustuseks iga oma kulutus kitja. Ka siis kui ainult sente kulutad. Ja kuu lõpus löö kokku oma vältimatud kulud, mida sul muuta pole võimalik, ning ülejäänud kulusid vaata selle pilguga, kuidas odavamalt saaks.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled ikka kõik kulud kirja pannud?

Mina ei tea, aga see kirjapanek toimib vist ainult ühe inimest, st iseenda puhul. Ma ei tea elusees, mida mu abikaasa päeva jooksul ostab/kulutab, œhtul ta küsimustega üle kallata v tšekke nõuda tundub ka imelik (läheb ka meeledt ära).
Täitsa huvitab, mismoodi pereininesed neid sente ja pisioste üles märgivad? Lisaks tundub igaõhtune kirjapanek/arvutis tabelitega jahmerdamine ajakulukas ja kokkuvõttes mõttetu.

+9
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mõtlesin, et meil on igasugu toitumisnõustajad, treenerid (liikumisnõustajad), seksterapeudid, life coachid, kes õpetavad kuidas elada jnejnejne…..raha on nii igapäevane teema, et võiks ju olla ka inimesed, kes ses osas oskavad head personaalset nõu anda.

Kuid siingi kumab läbi, et rahateema on tabu ja sellega peaks igaüks ise hakkama saama.

Kunagi oli telekas lausa saade, kus majandama õpetati. Pealkirja ja kanslit enam ei mäleta, aga päris huvitav oli. Jälgiti pere rahalist käitumist ja anti nõu. Üldiselt oli päris palju piinlikke hetki, kus pere leudiski, et on jsh vaja kuuendat tolmuimejat (piltlik näide!) ja ühed saates küsis pereema üleokevalt, et kas peaksin äkki kaltsukates käima hakkama?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled ikka kõik kulud kirja pannud?

Mina ei tea, aga see kirjapanek toimib vist ainult ühe inimest, st iseenda puhul. Ma ei tea elusees, mida mu abikaasa päeva jooksul ostab/kulutab, œhtul ta küsimustega üle kallata v tšekke nõuda tundub ka imelik (läheb ka meeledt ära).

Täitsa huvitab, mismoodi pereininesed neid sente ja pisioste üles märgivad? Lisaks tundub igaõhtune kirjapanek/arvutis tabelitega jahmerdamine ajakulukas ja kokkuvõttes mõttetu.

Küll on kärss kärnas ja küll on maa külmunud. Kas sa tõsimeeli arvad, et mingi nõusta vaatab sulle lihtsalt otsa ja ütleb, kuidas sa oma rahaasju korraldama pead?

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tunne, et me ei oska piisavalt hästi majandada. Kuu lõpus on arve praktiliselt nullis

Ma olen seda ka varem öelnud, aga kordame siis koos üle. Mida teevad vaesed valesti? Nad keskenduvad olemasolevale summale (nagu TA) ja üritavad sealt kokku hoida, ümber jagada jne. See mõtteviis ei vii kuhugi. Õige oleks hoopis hakata mõtlema, mida ma pean selleks tegema, et rohkem teenida? Kuidas on see võimalik? Ehk siis teemaalgata fookus on vales kohas. Pea tuleb hoopis tööle panna selles suunas, kuidas rohkem teenida, et ei peaks kuu lõpus sente veeretama.

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üldiste soovitustega kursis, kuid otsin hetkel nõustajat, kellega koos numbrid läbi käia, et paremini aru saada, kus meil hetkel kõige enam lappama läheb ning millistest muudatustest mõistlik alustada. Auto on hädavajalik tarbeese ja kuskil peab ju elama. Söögile kulub ka päris korralik summa.

Sama hästi võiksid ju ülekaalulised ka ise aru saada, et kui süüa vähem ja liikuda rohkem, siis kaal hakkabki langema.????‍♀️

Aga miks sa nii eluvõõras oled? Lihtsalt üritad teist kamandada, õpetaja oled koolis? Kuidas sina ei saa aru, et inimene ei ole valmis loobuma sellest millele raha kulub?

Ja siis, kui keegi raha- vôi vôlanôustaja täpselt sama ütleb mis mina, siis on inimene valmis loobuma môttetutest ja rumalatest kulutustest? Et, kui spetsialist on rääkinud, siis on see info ôige ja tasub arvesse vôtta, aga kui sama soovitavad teised inimesed, siis on see tühi jutt, mida ei tasu kuulatagi?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled ikka kõik kulud kirja pannud?

Mina ei tea, aga see kirjapanek toimib vist ainult ühe inimest, st iseenda puhul. Ma ei tea elusees, mida mu abikaasa päeva jooksul ostab/kulutab, œhtul ta küsimustega üle kallata v tšekke nõuda tundub ka imelik (läheb ka meeledt ära).

Täitsa huvitab, mismoodi pereininesed neid sente ja pisioste üles märgivad? Lisaks tundub igaõhtune kirjapanek/arvutis tabelitega jahmerdamine ajakulukas ja kokkuvõttes mõttetu.

Ilmselgelt pole sulle mingeid nõuandeid vaja sel juhul. Abikaasaga rääkida ei oska? Temal pole üldse aimu, kas raha on või ei ole?

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üldiste soovitustega kursis, kuid otsin hetkel nõustajat, kellega koos numbrid läbi käia, et paremini aru saada, kus meil hetkel kõige enam lappama läheb ning millistest muudatustest mõistlik alustada. Auto on hädavajalik tarbeese ja kuskil peab ju elama. Söögile kulub ka päris korralik summa.

Sama hästi võiksid ju ülekaalulised ka ise aru saada, et kui süüa vähem ja liikuda rohkem, siis kaal hakkabki langema.????‍♀️

Aga miks sa nii eluvõõras oled? Lihtsalt üritad teist kamandada, õpetaja oled koolis? Kuidas sina ei saa aru, et inimene ei ole valmis loobuma sellest millele raha kulub?

Ja siis, kui keegi raha- vôi vôlanôustaja täpselt sama ütleb mis mina, siis on inimene valmis loobuma môttetutest ja rumalatest kulutustest? Et, kui spetsialist on rääkinud, siis on see info ôige ja tasub arvesse vôtta, aga kui sama soovitavad teised inimesed, siis on see tühi jutt, mida ei tasu kuulatagi?

TA olen: Ma ei soovi kogu probleemi siin lahti lahata. Tunnen, et olen ummikus ja ei soovi asju päris käest lasta ning arvan tõesti, et kogemustega ja vastava haridusega inimene oskaks konkreetsemalt nõu anda.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled ikka kõik kulud kirja pannud?

Mina ei tea, aga see kirjapanek toimib vist ainult ühe inimest, st iseenda puhul. Ma ei tea elusees, mida mu abikaasa päeva jooksul ostab/kulutab, œhtul ta küsimustega üle kallata v tšekke nõuda tundub ka imelik (läheb ka meeledt ära).

Täitsa huvitab, mismoodi pereininesed neid sente ja pisioste üles märgivad? Lisaks tundub igaõhtune kirjapanek/arvutis tabelitega jahmerdamine ajakulukas ja kokkuvõttes mõttetu.

Mida oligi tarvis tôestada – kulutuste jälgimine ja kirjapanemine on môttetu. Täiesti arusaamatu inimene! Mida sa loodad siis, mis imet see kôutš sinuga siis teeb?

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tunne, et me ei oska piisavalt hästi majandada. Kuu lõpus on arve praktiliselt nullis

Ma olen seda ka varem öelnud, aga kordame siis koos üle. Mida teevad vaesed valesti? Nad keskenduvad olemasolevale summale (nagu TA) ja üritavad sealt kokku hoida, ümber jagada jne. See mõtteviis ei vii kuhugi. Õige oleks hoopis hakata mõtlema, mida ma pean selleks tegema, et rohkem teenida? Kuidas on see võimalik? Ehk siis teemaalgata fookus on vales kohas. Pea tuleb hoopis tööle panna selles suunas, kuidas rohkem teenida, et ei peaks kuu lõpus sente veeretama.

Kui inimesel puudub rahatarkus, siis vôib ta ükskôik, kui hästi teenida, aga kuu lôpus on ikka miinuses, sest tema arvates tulebki kogu palk kuu lôpuks laiaks lüüa. Ja säästavad vaid lollid.
Sellist inimest rohkem teenimine ei aita.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võlanõustamine kui selline on teenusena täiesti olemas. Minule teadaolevalt ei pea sinna pöördumiseks olema võlgades, võib ka just TA soovitud nõustamisele minna, aga sellisel juhul on tegemist tasulise teenusega. Tasuta pakutakse KOVi suunamisega nendele, kes on selle teenuse sihtgrupp. Samas kui tõesti on soov sellega tegeleda, siis tasub nõustamisele ehk see ühekordne kulutus teha ja ehk ei ole rohkem vajagi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 480 )