Näitan 30 postitust - vahemik 391 kuni 420 (kokku 480 )

Teema: Rahanõu

Postitas:
Kägu

No see on ju tore. Aga mina olen see naine, kes võtab rahakotti ja telefoni pihku ja läheb välja. Käekoti kasutan ainult siis, kui vaja kuskile reisile minna ja arvuti kaasa võtta. Nii et minu jaoks kalli käekoti ostmine ei ole üldse praktiline, see käekott jääkski kapi põhja seisma.

Kuhu sa väikese peegli. huulepulga ja autopuldi paned?

Mis ma teen väikese peegliga ja huulepulgaga? Autopult mahub ilusti rahakoti. Muide, autos on peegel täiesti olemas. Ja huulepulga kasutan siis, kui kodust välja lähen, püsib ilusti, ei pea värskendama kogu aeg.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis ma teen väikese peegliga ja huulepulgaga? Autopult mahub ilusti rahakoti. Muide, autos on peegel täiesti olemas. Ja huulepulga kasutan siis, kui kodust välja lähen, püsib ilusti, ei pea värskendama kogu aeg.

Huulepulk püsib peal 10h? Mul mitte. Rahakotti mul ka ei ole, on kaarditasku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis ma teen väikese peegliga ja huulepulgaga? Autopult mahub ilusti rahakoti. Muide, autos on peegel täiesti olemas. Ja huulepulga kasutan siis, kui kodust välja lähen, püsib ilusti, ei pea värskendama kogu aeg.

Huulepulk püsib peal 10h? Mul mitte. Rahakotti mul ka ei ole, on kaarditasku.

10h??? Ma ei käi nii kauaks väljas, max 2h. Erandiks on puhkuste periood, aga siis on mul käekott/reisikott kaasas.

Kaarditasku mul oli, aga mul on liiga palju erinevaid kaarte ja kõik sinna ei mahtunud. Pidin ikkagi rahakotti kasuks otsustama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väike keelenõu viimasele käole:

Mille? RahakoTi.

Mida? RahakoTTi.

Näide: Võtsin kaasa rahakoTi.

Näide 2: Ma ei kasuta rahakoTTi.

Nimetav: rahakott

Omastav: rahakoti

Osastav: rahakotti

Jne.

Pole tänu väärt!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väike keelenõu viimasele käole:

Mille? RahakoTi.

Mida? RahakoTTi.

Näide: Võtsin kaasa rahakoTi.

Näide 2: Ma ei kasuta rahakoTTi.

Nimetav: rahakott

Omastav: rahakoti

Osastav: rahakotti

Jne.

Pole tänu väärt!

Aitäh 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja minu jaoks vastuvõetamatu korraldus. Mina ja minu raha on minu asi. Mees maksab kõik eluga seotud arved. Investeerime eraldi, oma raha. Pole minu asi, kus tema raha istub ja pole tema asi, kus minu oma.

Ei saa aru, miks üldse elada sellise inimesega koos, kelle puhul on hoiak, et “pole tema asi” ja “pole minu asi”?

Endale ma ei tahaks sellist meest, kes ütleb minu kohta: pole sinu asi…

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aktsiatega on väga lihtne raha kaotada. vastupidist võib rääkida ainult “finantsgeenius” Rate this item:Submit Rating00

Ah jäta, portfellis pole ju ühe ettevõtte aktsiad vaid minimaalselt 15-20. See, et mõni seal pekki võib minna, teeb hävinguks vaid ca 5-10%, mis on absoluutselt tähtsusetu.

Ma olen see, kes eelnevalt kirjutas, et mul on hoiused.

Kuna ma ise töötan investeerimisvaldkonnas, siis mul on üsna hea pilt sellest maailmast. Fakt on see, et selle aasta algusest on aktsiaturg languses, et mitte öelda sügavas languses. Ainsad, mis aktsiaturgu kuidagi hetkel püsti hoiavad on tehnoloogiaettevõtted. Kõik muu on miinuses. Ja see ei kehti ainult Eesti kohta.

Seega, raiuda igas võimalikus perekooli rahateemas, et tark inimene investeerib ja kraabib omale aktsiaid kokku, on lihtsalt narr. Jah, “põhjast” osta on õige tegu, kui sa oskad seda õiget momenti ära tunda. Aga arvata, et aktsiate omamine on alati kasulik ning kiire ja suur tootlus on garanteeritud, saab vaid rumal inimene.

Investeerida on ok siis, kui sul on vaba raha, mille võimalik kaotamine sind rivist välja ei löö. Aga, kui sul on plaan lähiajal mingit suuremat ostu teha, siis ei tasu oma vaba raha kindlasti aktsiate alla “teenimiseks” panna. Investeerida tasub siis, kui sul on võimalik seda raha seal ehk lausa aastaid hoida.

Toon ühe lihtsa näite enda pealt neile, kes investeerimisega ei tegele. Jaanuaris oli mul ühe ettevõtte aktsiad kogusummas ca 20 000 eurot. Aasta algusest alates on väärtus koguaeg vähenenud. Hetkel on sellest summast alles jäänud natukene üle 14 000 euro. Tegemist ühe väga tugeva Rootsi firma aktsiatega.

Hetkel on hoiuse intressid tõusnud juba 4%-ni aastas. Kui ma siin enne kirjutasin, et 80 000-se hoiuse pealt on aastas teenitav  kasum 2846.67 eurot. Siis nüüd saab sama summa eest juba 3253.33 eurot. Tõsi, mina hoiustan ühe või kolme kuu kaupa, ja seetõttu on intressimäär vastavalt madalam, aga tean, et vajalikul momendil on mul raha kohe olemas. 

Ma ei ütle, et investeerimine on ebamõistlik. Vastupidi! Aga ei ole vaja teemast teemasse tähtsa näoga korrutada, et alati on tark investeerida ja ainult lollid hoiustavad.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega, raiuda igas võimalikus perekooli rahateemas, et tark inimene investeerib ja kraabib omale aktsiaid kokku, on lihtsalt narr. Jah, “põhjast” osta on õige tegu, kui sa oskad seda õiget momenti ära tunda. Aga arvata, et aktsiate omamine on alati kasulik ning kiire ja suur tootlus on garanteeritud, saab vaid rumal inimene. Investeerida on ok siis, kui sul on vaba raha, mille võimalik kaotamine sind rivist välja ei löö. Aga, kui sul on plaan lähiajal mingit suuremat ostu teha, siis ei tasu oma vaba raha kindlasti aktsiate alla “teenimiseks” panna. Investeerida tasub siis, kui sul on võimalik seda raha seal ehk lausa aastaid hoida.

Mul on viimased 15 aastat olnud väärtpaberite all 100 000. Kõige kehvem dividenditulu tuli majanduslanguse ajal, 2900 eurot,  aga siis oli portfellis dividendiaktsiaid vaid 50 000 eest. Vaikselt olen nende osalust suurendanud ning kõigil aastatel olen saanud  dividenditulu 4000-5000 eiurot. See on siis juba maksud maas netosumma. Samas olen müünud portfellist ka kümnete tuhandete eest maha ja ikka on mul 100 000. Kui on kiirelt raha vaja, saab ka pantida või korraks laenu võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on hoiuse intressid tõusnud juba 4%-ni aastas. Kui ma siin enne kirjutasin, et 80 000-se hoiuse pealt on aastas teenitav  kasum 2846.67 eurot. Siis nüüd saab sama summa eest juba 3253.33 eurot. Tõsi, mina hoiustan ühe või kolme kuu kaupa, ja seetõttu on intressimäär vastavalt madalam, aga tean, et vajalikul momendil on mul raha kohe olemas.

See intressitulu hoiustamiselt on ju alles nüüd tekkinud, varematel aastatel oli see 0. Kus siis point oli?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas enam jaburamaks annab minna?

Mis siin jaburat on?

No see suhtumine juba, et mina toonis “luban mehel oma majas elada” viitab sellele, et tegemist ei ole vist eriti võrdse ja üksteisega kõike jagava perega.

Mina pärisin abielu ajal oma vanaema maja. Maja asub maal ja on meie pere suvekoduks väga palju aastaid. Ma pole iialgi selle peale mõelnud, et ma luban oma mehel seal teatud teenete eest olla. Pole isegi sellist mõttepoegagi pähe tulnud. See on minu maja ja tema maja sama palju. Juriidiliselt küll minu nimel, kuid siiski pean seda meie ühiseks suvekoduks. Ja seda ilma igasugu arvet pidamata.

No siin aetakse seda võrdsust nii tikutulega taga, et lausa lust lugeda! Aga teiselt poolelt kinke, reise jne oodatakse küll ja mossitatakse, kui oodatut ei tule. Väga võrdne tõesti.
Ilmselt sama kamp lällab praegu Toompeal ka oma abieluvõrdsuse protestiga ????

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu jaoks on vist Skandinaavia stiil punane viilkatusega maja. Sisekujundus valgest lippidest puit ? Usus, Skandinaavia tänapäevane disain on natuke arenenud ????

Ka tänapäevases Skandinaavia sisekujundusstiilis ei kasutata idamaiseid vaipu ja läbiva värvina punast. Kui kasutad, siis ei saa seda kutsuda puhtaks Skandinaavia stiiliks, vaid Skandinaavia stiilist inspireeritud eklektikaks.

Mõned fotod tänapäevasest Skandinaavia stiilist:

https://shorturl.at/wBEW8

Miks sa arvad, et mul läbiv toon on punane ? Läbivaks on must ja enamasti valge, punane on vaid aktsendiks ehk paar lamp, suur vaas, padjad. Ja see punane ei ole kiiskav Ferrari punane vaid rahulikum toon. Mõtle oma kastist välja ka vahelduseks – punane dekooris ei tähenda tingimata kõrgläikega jubedat punast köögimööblit.

Ja sa ei kujuta ette kui ilus on sellise puhta joonega interjööris üks korralik (mitte kulda ja karda täis tikitud) Pärsia vaip.

elate haagises? Paar lamp?

1 paar Veoauto Tagumine Lamp 12V 10 LED Saba Stopp-Pidur Näitaja Veoauto Van Tuled, Haagise

Sa oskad nii peenetundelist nalja teha, et võiksid hakata stand-up koomikuks. Ise ka aru saad kui totter sa oled ? Isegi mingi kuulutuse viitsisid googeldada kuna keegi suutis trükkides väikese tähevea taha ?

… ikka veel südamest naerdes sinu imelise koomikutalendi üle 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on hoiuse intressid tõusnud juba 4%-ni aastas. Kui ma siin enne kirjutasin, et 80 000-se hoiuse pealt on aastas teenitav kasum 2846.67 eurot. Siis nüüd saab sama summa eest juba 3253.33 eurot. Tõsi, mina hoiustan ühe või kolme kuu kaupa, ja seetõttu on intressimäär vastavalt madalam, aga tean, et vajalikul momendil on mul raha kohe olemas.

See intressitulu hoiustamiselt on ju alles nüüd tekkinud, varematel aastatel oli see 0. Kus siis point oli?

No siin teemas  ju keegi karjus, et hoiustavad ainult lollpead. Ehk siis inimene, kellel puudub info majanduse hetkeseisust, tuleb õpetama teisi, kuidasi on õige rahaasju ajada? Miks?

Jah, aasta tagasi oli tõesti hoiuse tootlus null. Aga majandus on ju pidevas muutumises. Ja need, kes ei suuda muutustega sammu pidada, ei ole õiged teisi inimesi õpetama.

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See intressitulu hoiustamiselt on ju alles nüüd tekkinud, varematel aastatel oli see 0. Kus siis point oli?

Ahsoo! Et, kui varasemalt oli intressitulu hoiustamisel null, siis ei tasu hoiust kunagi teha? Ka siis mitte, kui see enam ei ole null?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kel oli võimalik raha aastateks kinni panna, see sai juba umbes 5 aastat tagasi tähtajalist hoiust teha 2% intressiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne koroonaaega oli Holmis 2,5

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahsoo! Et, kui varasemalt oli intressitulu hoiustamisel null, siis ei tasu hoiust kunagi teha? Ka siis mitte, kui see enam ei ole null?

Kas sa ei oska lugeda? Küsisin, et kus siis hoiustamise point oli, kui intress null oli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahsoo! Et, kui varasemalt oli intressitulu hoiustamisel null, siis ei tasu hoiust kunagi teha? Ka siis mitte, kui see enam ei ole null?

Kas sa ei oska lugeda? Küsisin, et kus siis hoiustamise point oli, kui intress null oli?

Kas keegi soovitas sul hoiustada, siis kui intress oli null?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on hoiuse intressid tõusnud juba 4%-ni aastas. Kui ma siin enne kirjutasin, et 80 000-se hoiuse pealt on aastas teenitav  kasum 2846.67 eurot. Siis nüüd saab sama summa eest juba 3253.33 eurot. Tõsi, mina hoiustan ühe või kolme kuu kaupa, ja seetõttu on intressimäär vastavalt madalam, aga tean, et vajalikul momendil on mul raha kohe olemas.

Tulumaks tuleb sellest maha. Või räägid juba netointressist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi soovitas sul hoiustada, siis kui intress oli null?

Kuidas mina siia puutun, mina hoian raha väärtpaberites ja kinnisvaras. Küsin inimeselt, kellele meeldib hoiustada.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väike keelenõu viimasele käole:

Mille? RahakoTi.

Mida? RahakoTTi.

Näide: Võtsin kaasa rahakoTi.

Näide 2: Ma ei kasuta rahakoTTi.

Nimetav: rahakott

Omastav: rahakoti

Osastav: rahakotti

Jne.

Pole tänu väärt!

Tal on sõna “huulepulk” käänamisega ka raskusi, nii et kui viitsid…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tulumaks tuleb sellest maha. Või räägid juba netointressist?

Firmana hoiustades ei tule miskit maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi soovitas sul hoiustada, siis kui intress oli null?

tähtajalistel ei ole kunagi null olnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Firmana hoiustades ei tule miskit maha.

Firmana? Mis see firma siia puutub? Räägime ikka eraisiku rahast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aktsiatega on väga lihtne raha kaotada. vastupidist võib rääkida ainult “finantsgeenius” Rate this item:Submit Rating00

Ah jäta, portfellis pole ju ühe ettevõtte aktsiad vaid minimaalselt 15-20. See, et mõni seal pekki võib minna, teeb hävinguks vaid ca 5-10%, mis on absoluutselt tähtsusetu.

Ma olen see, kes eelnevalt kirjutas, et mul on hoiused.

Kuna ma ise töötan investeerimisvaldkonnas, siis mul on üsna hea pilt sellest maailmast. Fakt on see, et selle aasta algusest on aktsiaturg languses, et mitte öelda sügavas languses. Ainsad, mis aktsiaturgu kuidagi hetkel püsti hoiavad on tehnoloogiaettevõtted. Kõik muu on miinuses. Ja see ei kehti ainult Eesti kohta.

Seega, raiuda igas võimalikus perekooli rahateemas, et tark inimene investeerib ja kraabib omale aktsiaid kokku, on lihtsalt narr. Jah, “põhjast” osta on õige tegu, kui sa oskad seda õiget momenti ära tunda. Aga arvata, et aktsiate omamine on alati kasulik ning kiire ja suur tootlus on garanteeritud, saab vaid rumal inimene.

Oeh, see, et “aktsiaturg on sügavas languses” ei ole ju mingi fakt iseenesest, kõik oleneb sellest, millal keegi aktsiaid ostetud on. Tundub, et hoolimata investeerimisvaldkonnas töötamisest ei ole sul sugugi “üsna hea pilt sellest maailmast”.

Võtan suvalised 5 S&P 500-s olevat mitte-tehnoloogiaettevõtet ja kujutame ette, et ostsid nende aktsiaid 1000 dollari eest 10 aastat tagasi:

MMM on nüüd väärt 1405 dollarit.

AOS on nüüd väärt 3940 dollarit.

ABT on nüüd väärt 3148 dollarit.

MTD on nüüd väärt 6536 dollarit

NKE on nüüd väärt 3704 dollarit.

Jah, 2022 seisuga on mitmed nendest miinuses, aga kuidas see investorit mõjutab kui ostmise hetke arvestades on kõik mitmekordselt plussis?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahsoo! Et, kui varasemalt oli intressitulu hoiustamisel null, siis ei tasu hoiust kunagi teha? Ka siis mitte, kui see enam ei ole null?

See on nagu mina: kolisin aastaid tagasi maale, maad ja ruumi palju. Sai tehtud peenraid ja aialappe. Mingil hetkel sattus näppu asparaaguse seemnete pakk. Lugesin, et esimesed taimed alles 3-4 aasta pärast. Jessus, kes küll nii kaua oodata viitsib, eks ole? Nüüd olen siin 8 aastat elanud ja…oleks ju võinud maha panna? Aga ei! Mõtlesin lolli peaga, et kui KOHE ei saa, siis ei tahagi. ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Firmana hoiustades ei tule miskit maha.

Ettevõtted ei saa ju tähtajalist hoiust teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ettevõtted ei saa ju tähtajalist hoiust teha.

?????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keda üldse huvitab mingi ettevõtte hoius? Jutt polnud ettevõtetest. Või nüüd tuleb välja, et see 80K hoiustaja räägib hoopis oma ettevõttest, mitte oma rahast?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksikettevõtja investeerib loomulikult maksude eelset raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on hoiuse intressid tõusnud juba 4%-ni aastas. Kui ma siin enne kirjutasin, et 80 000-se hoiuse pealt on aastas teenitav kasum 2846.67 eurot. Siis nüüd saab sama summa eest juba 3253.33 eurot. Tõsi, mina hoiustan ühe või kolme kuu kaupa, ja seetõttu on intressimäär vastavalt madalam, aga tean, et vajalikul momendil on mul raha kohe olemas.

Tulumaks tuleb sellest maha. Või räägid juba netointressist?

Ei, sellest summast läheb tulumaks maha. Ehk siis jah, brutointressist kirjutasin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 391 kuni 420 (kokku 480 )