Näitan 30 postitust - vahemik 421 kuni 450 (kokku 480 )

Teema: Rahanõu

Postitas:
Kägu

Firmana hoiustades ei tule miskit maha.

Ettevõtted ei saa ju tähtajalist hoiust teha.

Mis mõttes nagu?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ettevõtted ei saa ju tähtajalist hoiust teha.

Äkki vaataksid enne mõne panga lehelt järele kui sellist lollust kirjutad?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aktsiatega on väga lihtne raha kaotada. vastupidist võib rääkida ainult “finantsgeenius” Rate this item:Submit Rating00

Ah jäta, portfellis pole ju ühe ettevõtte aktsiad vaid minimaalselt 15-20. See, et mõni seal pekki võib minna, teeb hävinguks vaid ca 5-10%, mis on absoluutselt tähtsusetu.

Ma olen see, kes eelnevalt kirjutas, et mul on hoiused.

Kuna ma ise töötan investeerimisvaldkonnas, siis mul on üsna hea pilt sellest maailmast. Fakt on see, et selle aasta algusest on aktsiaturg languses, et mitte öelda sügavas languses. Ainsad, mis aktsiaturgu kuidagi hetkel püsti hoiavad on tehnoloogiaettevõtted. Kõik muu on miinuses. Ja see ei kehti ainult Eesti kohta.

Seega, raiuda igas võimalikus perekooli rahateemas, et tark inimene investeerib ja kraabib omale aktsiaid kokku, on lihtsalt narr. Jah, “põhjast” osta on õige tegu, kui sa oskad seda õiget momenti ära tunda. Aga arvata, et aktsiate omamine on alati kasulik ning kiire ja suur tootlus on garanteeritud, saab vaid rumal inimene.

Investeerida on ok siis, kui sul on vaba raha, mille võimalik kaotamine sind rivist välja ei löö. Aga, kui sul on plaan lähiajal mingit suuremat ostu teha, siis ei tasu oma vaba raha kindlasti aktsiate alla “teenimiseks” panna. Investeerida tasub siis, kui sul on võimalik seda raha seal ehk lausa aastaid hoida.

Toon ühe lihtsa näite enda pealt neile, kes investeerimisega ei tegele. Jaanuaris oli mul ühe ettevõtte aktsiad kogusummas ca 20 000 eurot. Aasta algusest alates on väärtus koguaeg vähenenud. Hetkel on sellest summast alles jäänud natukene üle 14 000 euro. Tegemist ühe väga tugeva Rootsi firma aktsiatega.

Hetkel on hoiuse intressid tõusnud juba 4%-ni aastas. Kui ma siin enne kirjutasin, et 80 000-se hoiuse pealt on aastas teenitav kasum 2846.67 eurot. Siis nüüd saab sama summa eest juba 3253.33 eurot. Tõsi, mina hoiustan ühe või kolme kuu kaupa, ja seetõttu on intressimäär vastavalt madalam, aga tean, et vajalikul momendil on mul raha kohe olemas.

Ma ei ütle, et investeerimine on ebamõistlik. Vastupidi! Aga ei ole vaja teemast teemasse tähtsa näoga korrutada, et alati on tark investeerida ja ainult lollid hoiustavad.

A vot korrutan. Ma ei tea, mis investeerimisvaldkonnas sina küll töötad, et nii kehvasti sul aktsiatega on, aga minul on portfellis umbes 50 erinevat välismaist dividendiaktsiat ja 70% neist on plussis. Sa ikka dividendi oskad tootlusesse diskonteerida?:)

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aktsiatega on väga lihtne raha kaotada. vastupidist võib rääkida ainult “finantsgeenius” Rate this item:Submit Rating00

Ah jäta, portfellis pole ju ühe ettevõtte aktsiad vaid minimaalselt 15-20. See, et mõni seal pekki võib minna, teeb hävinguks vaid ca 5-10%, mis on absoluutselt tähtsusetu.

Ma olen see, kes eelnevalt kirjutas, et mul on hoiused.

Kuna ma ise töötan investeerimisvaldkonnas, siis mul on üsna hea pilt sellest maailmast. Fakt on see, et selle aasta algusest on aktsiaturg languses, et mitte öelda sügavas languses. Ainsad, mis aktsiaturgu kuidagi hetkel püsti hoiavad on tehnoloogiaettevõtted. Kõik muu on miinuses. Ja see ei kehti ainult Eesti kohta.

Seega, raiuda igas võimalikus perekooli rahateemas, et tark inimene investeerib ja kraabib omale aktsiaid kokku, on lihtsalt narr. Jah, “põhjast” osta on õige tegu, kui sa oskad seda õiget momenti ära tunda. Aga arvata, et aktsiate omamine on alati kasulik ning kiire ja suur tootlus on garanteeritud, saab vaid rumal inimene.

Investeerida on ok siis, kui sul on vaba raha, mille võimalik kaotamine sind rivist välja ei löö. Aga, kui sul on plaan lähiajal mingit suuremat ostu teha, siis ei tasu oma vaba raha kindlasti aktsiate alla “teenimiseks” panna. Investeerida tasub siis, kui sul on võimalik seda raha seal ehk lausa aastaid hoida.

Toon ühe lihtsa näite enda pealt neile, kes investeerimisega ei tegele. Jaanuaris oli mul ühe ettevõtte aktsiad kogusummas ca 20 000 eurot. Aasta algusest alates on väärtus koguaeg vähenenud. Hetkel on sellest summast alles jäänud natukene üle 14 000 euro. Tegemist ühe väga tugeva Rootsi firma aktsiatega.

Hetkel on hoiuse intressid tõusnud juba 4%-ni aastas. Kui ma siin enne kirjutasin, et 80 000-se hoiuse pealt on aastas teenitav kasum 2846.67 eurot. Siis nüüd saab sama summa eest juba 3253.33 eurot. Tõsi, mina hoiustan ühe või kolme kuu kaupa, ja seetõttu on intressimäär vastavalt madalam, aga tean, et vajalikul momendil on mul raha kohe olemas.

Ma ei ütle, et investeerimine on ebamõistlik. Vastupidi! Aga ei ole vaja teemast teemasse tähtsa näoga korrutada, et alati on tark investeerida ja ainult lollid hoiustavad.

See 20 tuhat versus 14 tuhat näitab väga kehva investeerimisotsust, muud midagi. Ma ei kujuta ettegi, mis saaks niipalju kukkunud olla.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on hoiuse intressid tõusnud juba 4%-ni aastas. Kui ma siin enne kirjutasin, et 80 000-se hoiuse pealt on aastas teenitav kasum 2846.67 eurot. Siis nüüd saab sama summa eest juba 3253.33 eurot. Tõsi, mina hoiustan ühe või kolme kuu kaupa, ja seetõttu on intressimäär vastavalt madalam, aga tean, et vajalikul momendil on mul raha kohe olemas.

See intressitulu hoiustamiselt on ju alles nüüd tekkinud, varematel aastatel oli see 0. Kus siis point oli?

No siin teemas ju keegi karjus, et hoiustavad ainult lollpead. Ehk siis inimene, kellel puudub info majanduse hetkeseisust, tuleb õpetama teisi, kuidasi on õige rahaasju ajada? Miks?

Jah, aasta tagasi oli tõesti hoiuse tootlus null. Aga majandus on ju pidevas muutumises. Ja need, kes ei suuda muutustega sammu pidada, ei ole õiged teisi inimesi õpetama.

Ja just võtad sina, et ma ei tea, mis toimub majanduses või kui suur on depo intress? Ma lihtsalt ütlen, et see on naeruväärselt väike tootlus.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on hoiuse intressid tõusnud juba 4%-ni aastas. Kui ma siin enne kirjutasin, et 80 000-se hoiuse pealt on aastas teenitav kasum 2846.67 eurot. Siis nüüd saab sama summa eest juba 3253.33 eurot. Tõsi, mina hoiustan ühe või kolme kuu kaupa, ja seetõttu on intressimäär vastavalt madalam, aga tean, et vajalikul momendil on mul raha kohe olemas.

See intressitulu hoiustamiselt on ju alles nüüd tekkinud, varematel aastatel oli see 0. Kus siis point oli?

No siin teemas ju keegi karjus, et hoiustavad ainult lollpead. Ehk siis inimene, kellel puudub info majanduse hetkeseisust, tuleb õpetama teisi, kuidasi on õige rahaasju ajada? Miks?

Jah, aasta tagasi oli tõesti hoiuse tootlus null. Aga majandus on ju pidevas muutumises. Ja need, kes ei suuda muutustega sammu pidada, ei ole õiged teisi inimesi õpetama.

Ja just võtad sina, et ma ei tea, mis toimub majanduses või kui suur on depo intress? Ma lihtsalt ütlen, et see on naeruväärselt väike tootlus.

Ei sa ütlesid nii: Kõik hoiused on sügav miinus ju.

Ehk siis sa ei tea, et hoiustel on intressid viimase poole aasta jooksul päris hästi tõusnud. Inflatsioon on küll suur, kuid tootlus on siiski olemas. Selle vastu ei ole ju keegi vaielnud, et mõne aktsia ostu-müügiga võid dividendituluga poleks võimalik paremini teenida. Muidugi on, aga seda on siin juba mitu korda selgitatud ka, miks mõni otsustab aktsiate kokku ostmise asemel hoiuseid teha.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See 20 tuhat versus 14 tuhat näitab väga kehva investeerimisotsust, muud midagi. Ma ei kujuta ettegi, mis saaks niipalju kukkunud olla.

Ma ei ole ise ostnud neid aktsiaid. Sain need teistmoodi. Kui sa ei kujuta ettegi, mis saaks olla nii palju kukkunud olla, siis sa ilmselt ei ole kuigi käpp investeerimise valdkonnas. Või on sul lihtsalt väga väikesed kogemused.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole ise ostnud neid aktsiaid. Sain need teistmoodi. Kui sa ei kujuta ettegi, mis saaks olla nii palju kukkunud olla, siis sa ilmselt ei ole kuigi käpp investeerimise valdkonnas. Või on sul lihtsalt väga väikesed kogemused.

Keda huvitab mingi nii väike kukkumine? Aktsiainvesteering on pikaajaline ning mingid kukkumised üldse ei koti.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole ise ostnud neid aktsiaid. Sain need teistmoodi. Kui sa ei kujuta ettegi, mis saaks olla nii palju kukkunud olla, siis sa ilmselt ei ole kuigi käpp investeerimise valdkonnas. Või on sul lihtsalt väga väikesed kogemused.

Keda huvitab mingi nii väike kukkumine? Aktsiainvesteering on pikaajaline ning mingid kukkumised üldse ei koti.

Aa, nüüd siis on juba nii väike kukkumine? Otsustage siis ometi kord ära, kas on selline kukkumine on nii palju või hoopis nii väike kukkumine…. 😀 Loodan, et sa vähemalt seesama tädi ei ole, keda ma just tsiteerisin. Muidu on sul asjad ikka puhta sassis.

Lihtsalt väike vahemärkus. Kuna ma ei taha kogu oma vaba pikaaajaliselt kinni hoida, siis sellepärast mul ongi osa raha hoiustel. Need ei ole pikaajalised (kui ma just ise ei soovi) ja mingi garanteeritud tootlus on seal vähemalt hetkel olemas. Aga saan aru, et sul on jutujärg sassis, ja mõttelõng vist üleüldse katkend, seega mõistan, et sa ei saa aru, mille üle me siin diskuteerime.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa, nüüd siis on juba nii väike kukkumine? Otsustage siis ometi kord ära, kas on selline kukkumine on nii palju või hoopis nii väike kukkumine…. ???? Loodan, et sa vähemalt seesama tädi ei ole, keda ma just tsiteerisin. Muidu on sul asjad ikka puhta sassis.

Ei, ma ei ole see, aga jagan ta mõttelaadi. Olen elanud üle kukkumise 120 000 pealt 33 000-le ja see ei pannud mind kulmugi kergitama. Mõni aasta hiljem oli kõik tagasi ning enamgi veel. Tollal teenisin hoopis lühiajaliste laenudega, 5%intressi nädalas. Mingi raha ju ikka on ja peale tuleb, seda saab palju paremini kasutada, kui hoiustades.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ma ei ole see, aga jagan ta mõttelaadi. Olen elanud üle kukkumise 120 000 pealt 33 000-le ja see ei pannud mind kulmugi kergitama. Mõni aasta hiljem oli kõik tagasi ning enamgi veel. Tollal teenisin hoopis lühiajaliste laenudega, 5%intressi nädalas. Mingi raha ju ikka on ja peale tuleb, seda saab palju paremini kasutada, kui hoiustades.

Kuidas sa siis jagad tema mõttelaadi? See kägu just ütles, et selline kukkumine on täiesti utoopiline, et mitte öelda võimatu ja igal juhul halvasti tehtud investeerimisotsus.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sa siis jagad tema mõttelaadi? See kägu just ütles, et selline kukkumine on täiesti utoopiline, et mitte öelda võimatu ja igal juhul halvasti tehtud investeerimisotsus.

Jagan mõttelaadi, et hoiusel hoida pole mõttekas.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keda huvitab mingi nii väike kukkumine? Aktsiainvesteering on pikaajaline ning mingid kukkumised üldse ei koti.

Oletame, et jaanuraris on sul vaba raha 20 000 eurot, mille kohta sa tead, et juunis läheb sul seda raha kindlasti vaja. Kas sa siis paneksid selle raha aktsiaturule keerlema, avastades juunis, et 20 000st eurost on järele jäänud 14 000 eurot. Või paneksid 6-ks kuuks tähtajalisele hoiusele, kus see teenib 306 eurot? Mina valiksin nii lühikese aja kohta hoiustamise.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oletame, et jaanuraris on sul vaba raha 20 000 eurot, mille kohta sa tead, et juunis läheb sul seda raha kindlasti vaja. Kas sa siis paneksid selle raha aktsiaturule keerlema, avastades juunis, et 20 000st eurost on järele jäänud 14 000 eurot. Või paneksid 6-ks kuuks tähtajalisele hoiusele, kus see teenib 306 eurot? Mina valiksin nii lühikese aja kohta hoiustamise.

Täiesti oleneb, mida saada on. Mingi IPO alla paneks kindlasti. Või mõne sellise väärtpaberi alla, millele on analüütikud kõvasti tõusu seadnud. Või mõni aktsia, millelt jõuan divika saada.

Nii et jah, mina riskiks väärtpaberitega nii pikas plaanis. Kuu-kahe lõikes mitte, kui jällegi just IPO pole.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on hoiuse intressid tõusnud juba 4%-ni aastas. Kui ma siin enne kirjutasin, et 80 000-se hoiuse pealt on aastas teenitav kasum 2846.67 eurot. Siis nüüd saab sama summa eest juba 3253.33 eurot. Tõsi, mina hoiustan ühe või kolme kuu kaupa, ja seetõttu on intressimäär vastavalt madalam, aga tean, et vajalikul momendil on mul raha kohe olemas.

See intressitulu hoiustamiselt on ju alles nüüd tekkinud, varematel aastatel oli see 0. Kus siis point oli?

No siin teemas ju keegi karjus, et hoiustavad ainult lollpead. Ehk siis inimene, kellel puudub info majanduse hetkeseisust, tuleb õpetama teisi, kuidasi on õige rahaasju ajada? Miks?

Jah, aasta tagasi oli tõesti hoiuse tootlus null. Aga majandus on ju pidevas muutumises. Ja need, kes ei suuda muutustega sammu pidada, ei ole õiged teisi inimesi õpetama.

Ja just võtad sina, et ma ei tea, mis toimub majanduses või kui suur on depo intress? Ma lihtsalt ütlen, et see on naeruväärselt väike tootlus.

Ei sa ütlesid nii: Kõik hoiused on sügav miinus ju.

Ehk siis sa ei tea, et hoiustel on intressid viimase poole aasta jooksul päris hästi tõusnud. Inflatsioon on küll suur, kuid tootlus on siiski olemas. Selle vastu ei ole ju keegi vaielnud, et mõne aktsia ostu-müügiga võid dividendituluga poleks võimalik paremini teenida. Muidugi on, aga seda on siin juba mitu korda selgitatud ka, miks mõni otsustab aktsiate kokku ostmise asemel hoiuseid teha.

Arvestades inflatsiooni määra on hoiused sügav miinus.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keda huvitab mingi nii väike kukkumine? Aktsiainvesteering on pikaajaline ning mingid kukkumised üldse ei koti.

Oletame, et jaanuraris on sul vaba raha 20 000 eurot, mille kohta sa tead, et juunis läheb sul seda raha kindlasti vaja. Kas sa siis paneksid selle raha aktsiaturule keerlema, avastades juunis, et 20 000st eurost on järele jäänud 14 000 eurot. Või paneksid 6-ks kuuks tähtajalisele hoiusele, kus see teenib 306 eurot? Mina valiksin nii lühikese aja kohta hoiustamise.

Nõus, nii piiratud vahenditega inimesed ei peaks aktsiatesse investeerima tõesti.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki vaataksid enne mõne panga lehelt järele kui sellist lollust kirjutad?

Pangast mulle nii just öeldigi.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See 20 tuhat versus 14 tuhat näitab väga kehva investeerimisotsust, muud midagi. Ma ei kujuta ettegi, mis saaks niipalju kukkunud olla.

Telia näiteks.

Rootsi aktsiad on üldse väga kõvasti kukkunud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki vaataksid enne mõne panga lehelt järele kui sellist lollust kirjutad?

Pangast mulle nii just öeldigi.

Milleks esineda nii rumalate väidetega, mida sul on endal võimalik mõne klikiga järele kontrollida?

Kogumine | SEB

Hoiused – Swedbank

Sealt vali äriklient ja siis vaata edasi.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keda huvitab mingi nii väike kukkumine? Aktsiainvesteering on pikaajaline ning mingid kukkumised üldse ei koti.

Oletame, et jaanuraris on sul vaba raha 20 000 eurot, mille kohta sa tead, et juunis läheb sul seda raha kindlasti vaja. Kas sa siis paneksid selle raha aktsiaturule keerlema, avastades juunis, et 20 000st eurost on järele jäänud 14 000 eurot. Või paneksid 6-ks kuuks tähtajalisele hoiusele, kus see teenib 306 eurot? Mina valiksin nii lühikese aja kohta hoiustamise.

Nõus, nii piiratud vahenditega inimesed ei peaks aktsiatesse investeerima tõesti.

Nii, ja tuleme siis veel kord teemaalgatuse juurde tagasi. TA ju ometi võiks hoiustamisega tegeleda või vähemalt alustada sellega, nagu see üks kägu talle siin soovitas. Selle asemel kargasid sina ja veel paar kägu soovitajale kraesse, et hoiustavad ainult lollid.

Aga nüüd tunnistad ise ka, et piiratud vahenditega inimesed ei peaks aktsiatesse investeerima. Aga just seda TA ju täna on.

Nii et lõpeta nüüd see vaidlus. Inimeste rahalised võimalused on erinevad. Sinul on vaba raha, millega mängida ja riskida. TA-l ei ole. Sellepärast saigi ta väiksema tootluse, kuid siiski riskivaba soovituse, kuidas hakata tegelema säästmisega, et oma elujärge parandada. Ka juhul, kui tootlus on väga väike, tasub ikka panna raha mustadeks päevadeks kõrvale – eraldada see n-ö tava arvelduskontost, mille juures on pangakaart.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestades inflatsiooni määra on hoiused sügav miinus.

No kui me poole aasta või ka aasta lõikes vaatame, siis kindlasti mitte. Kui sa paned oma raha viieks aastaks hoiuse alla kinni, siis ilmselt tõesti.

Majandus- ja rahatarkust sa kindlasti ei peaks teistele jagama, sest ega sa hästi ei orienteeru, mis see inflatsioon, investeerimine ja tootlus tähendab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või paneksid 6-ks kuuks tähtajalisele hoiusele, kus see teenib 306 eurot? Mina valiksin nii lühikese aja kohta hoiustamise.

Swedi kalkulaatori järgi teenib 200 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või paneksid 6-ks kuuks tähtajalisele hoiusele, kus see teenib 306 eurot? Mina valiksin nii lühikese aja kohta hoiustamise.

Swedi kalkulaatori järgi teenib 200 eurot.

LHV oma järgi 306. Või sina arvad, et hoiust tohib teha ainult Swedis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just tegin ettevõttele tähtajalised hoiused 3,5% aastas. Töötan finantsalal ja kogu see aktsiatega sehkendamine on nii tüütu – eelistan kinnisvara ja hoiuseid (nüüd seal ju täiesti arvestatav intress jälle). Ka valuutadega olen mänginud.

Pole nii rikas ka, et palju ja mõtetult kaotada – ja see aktsiatega enamasti juhtub. Ok, kunagi 10a pärast äkki jälle võidupoolel, aga mul on raha varem vaja kasutada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

LHV oma järgi 306. Või sina arvad, et hoiust tohib teha ainult Swedis?

61 intressid maha unustasid ära või? See vaid 245.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole nii rikas ka, et palju ja mõtetult kaotada – ja see aktsiatega enamasti juhtub. Ok, kunagi 10a pärast äkki jälle võidupoolel, aga mul on raha varem vaja kasutada.

No mis lollus see veel on, et enamasti juhtub.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just tegin ettevõttele tähtajalised hoiused 3,5% aastas. Töötan finantsalal ja kogu see aktsiatega sehkendamine on nii tüütu – eelistan kinnisvara ja hoiuseid (nüüd seal ju täiesti arvestatav intress jälle). Ka valuutadega olen mänginud.

Loomulikult, kui on vabu sadu tuhandeid, on see mõistlikum kinnisvara alla panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

LHV oma järgi 306. Või sina arvad, et hoiust tohib teha ainult Swedis?

61 intressid maha unustasid ära või? See vaid 245.

Mis intresse sa hoiuse pealt maksad? ????????????

Eksole, inimene, kes ei erista tulumaksu ja intressi, annab perekoolis tähtsa näoga rahanõu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis intresse sa hoiuse pealt maksad? ???????????? Eksole, inimene, kes ei erista tulumaksu ja intressi, annab perekoolis tähtsa näoga rahanõu.

Sorry, tulumaksu pidasin silmas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aktsiatega tegelemine eeldab suurt huvi ja ajakulu, et uurida mida ja millal osta, kuidas ostetul läheb, millal müüma tormata. Kui firmal asi hapu, ega siis vist müüa õnnestugi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 421 kuni 450 (kokku 480 )