Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 480 )

Teema: Rahanõu

Postitas:
Kägu

Oled ikka kõik kulud kirja pannud?

Mina ei tea, aga see kirjapanek toimib vist ainult ühe inimest, st iseenda puhul. Ma ei tea elusees, mida mu abikaasa päeva jooksul ostab/kulutab, œhtul ta küsimustega üle kallata v tšekke nõuda tundub ka imelik (läheb ka meeledt ära).

Täitsa huvitab, mismoodi pereininesed neid sente ja pisioste üles märgivad? Lisaks tundub igaõhtune kirjapanek/arvutis tabelitega jahmerdamine ajakulukas ja kokkuvõttes mõttetu.

Küll on kärss kärnas ja küll on maa külmunud. Kas sa tõsimeeli arvad, et mingi nõusta vaatab sulle lihtsalt otsa ja ütleb, kuidas sa oma rahaasju korraldama pead?

Oota, jahtu nüüd maha! Mina pole teemaalgataja. Minul pole rahalisi probleeme, küsima ajendas see üle ühe käo soovitus kõik kirja panna. Uurisingi, mismoodi see välja peaks nägema (või kuidas aitama).
Päris imelik naine oled oma pealehüppamisega. ????????

+6
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ilmselgelt pole sulle mingeid nõuandeid vaja sel juhul. Abikaasaga rääkida ei oska? Temal pole üldse aimu, kas raha on või ei ole?

Jah, mulle ei olegi nõuandeid vaja, sest mina seda teemat ei teinud.

Teine loll naine, kes arvab, et teemas osalevad vaid:
1. teemaalgataja
2. tema ise

Teiesuguste rahasoovitusi ei julgeks vist ükski inimene kuulda võtta kui isegi nii elementaarne mõte pähe ei tule, et iga kägu ei ole TA.

+1
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

TA olen: Ma ei soovi kogu probleemi siin lahti lahata. Tunnen, et olen ummikus ja ei soovi asju päris käest lasta ning arvan tõesti, et kogemustega ja vastava haridusega inimene oskaks konkreetsemalt nõu anda.

Mõistlik om jah. Näed ise neid “nõuandjaid” – sellelegi ei saa pihta, et mina pole sina ja vastupidi.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida oligi tarvis tôestada – kulutuste jälgimine ja kirjapanemine on môttetu. Täiesti arusaamatu inimene! Mida sa loodad siis, mis imet see kôutš sinuga siis teeb?

Kolmas loll! ????????????

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii imelik teemaalgataja. Küsib nôu, aga ise miinustab kôiki soovitusi.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida oligi tarvis tôestada – kulutuste jälgimine ja kirjapanemine on môttetu. Täiesti arusaamatu inimene! Mida sa loodad siis, mis imet see kôutš sinuga siis teeb?

Kolmas loll! ????????????

Miks teised sellepärast lollid on, et ei erista sind ja teemaalgatajat?

Kui loll olemises rääkida, siis see sinu kommentaar, kus ütled, kulutustel silma peal hoidmine on môttetu jahmerdamine, siis see ju tegelikt on loll jutt? Vähemalt käesoleva teema kontekstis, kus küsitakse nôu, kuidas kulutusi kontrolli alla saada.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii imelik teemaalgataja. Küsib nôu, aga ise miinustab kôiki soovitusi.

Mina pole küll ühelegi mõistlikule soovitusele miinust pannud. ????

Võtke nüüd rahulikumalt.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled ikka kõik kulud kirja pannud?

Mina ei tea, aga see kirjapanek toimib vist ainult ühe inimest, st iseenda puhul. Ma ei tea elusees, mida mu abikaasa päeva jooksul ostab/kulutab, œhtul ta küsimustega üle kallata v tšekke nõuda tundub ka imelik (läheb ka meeledt ära).

Täitsa huvitab, mismoodi pereininesed neid sente ja pisioste üles märgivad? Lisaks tundub igaõhtune kirjapanek/arvutis tabelitega jahmerdamine ajakulukas ja kokkuvõttes mõttetu.

Küll on kärss kärnas ja küll on maa külmunud. Kas sa tõsimeeli arvad, et mingi nõusta vaatab sulle lihtsalt otsa ja ütleb, kuidas sa oma rahaasju korraldama pead?

Oota, jahtu nüüd maha! Mina pole teemaalgataja. Minul pole rahalisi probleeme, küsima ajendas see üle ühe käo soovitus kõik kirja panna. Uurisingi, mismoodi see välja peaks nägema (või kuidas aitama).

Päris imelik naine oled oma pealehüppamisega. ????????

Kui sa pole teemaalgataja, siis ära solgi tema teemat oma peresuhete lahkamisega. Normaalses peres suheldakse omavahel ning üritatakse probleemi kois lahendada. Ainult sinusugused imelikud naised suudavad selle üle imestada.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suitsud on jube kallid, see oleks esimene kokkuhoid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks teised sellepärast lollid on, et ei erista sind ja teemaalgatajat?

Sest võiks oma plähmimise ja eeldamisega pisut tagasihoidlikum olla ja oodata. Lolli inimese tunnus ongi analüüsimata kohe oletada ja sildistada.

Kui loll olemises rääkida, siis see sinu kommentaar, kus ütled, kulutustel silma peal hoidmine on môttetu jahmerdamine, siis see ju tegelikt on loll jutt?

Ei, nii ma ei ole öelnud. Kirjutasin, et detailne kirjutamine on tüütu ja mõttetu. Seda enam kui ei tea, mida teine-kolmas jne pereliige teeb. Omas peas oskab ka igaüks vajaliku ebavajalikust eraldada, igaõhtune pereliikmete ülekuulamine ja tšekkide kontroll on tõepoolest minu jaoks absurdne. Tahtsin teada, kuidas te sellist adja läbi viite, aga nagu ikka, siis keskenduti muule, mitte küsimusele vastsmisele.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa pole teemaalgataja, siis ära solgi tema teemat oma peresuhete lahkamisega. Normaalses peres suheldakse omavahel ning üritatakse probleemi kois lahendada. Ainult sinusugused imelikud naised suudavad selle üle imestada.

Kui sa pole teemaalgataja, siis ära solgi teemat oma emmeliku tänitamisega kommentaarist, millest sa muffigi aru ei saanud. Vaata, minul ei ole ei raha- ega suhteprobleeme. Abikaasa käest päevaste ostude kohta aruande nõudmine näitab…millist suhet? Usalduslikku, heatahtlikku või lausa hoolivat? Mu mees on täiskasvanud inimene ja kasutb oma raha vastavalt vajadusele ja soovile. Täpselt nii teen ka mina. Naljakas oleks tœesti kui emb-kumb hakkaks œhtul uurima, mida teine päeva jooksul ostis. SEE oligi minu küsimise mõtteks, et mismoodi te seda teete? Aga kui mees/laps/kes iganes unustab või ei taha midagi “üles tunnistada”, mis siis? Kuu lõpus on bilanss paigast ära ja algab juurdlus “Kes on süüdi?”
Ei, tänan, meil on ikka normaalne pere ja me ei nuhi üksteise tagant. Teema vastustest jäi aga mulje, et kui TA ei osta allahinnatud toitu ja ei kirjuta igat pisieset detailselt üles, siis polegi talle nõustajat vaja, sest PK niii häid soovitusi ju ei kuulata.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimesel puudub rahatarkus, siis vôib ta ükskôik, kui hästi teenida, aga kuu lôpus on ikka miinuses, sest tema arvates tulebki kogu palk kuu lôpuks laiaks lüüa. Ja säästavad vaid lollid. Sellist inimest rohkem teenimine ei aita.

See on ka õige. Kui on ikka 8 klassi külakooli, siis kulub kõik raha ära, mis arvel on. Võidad lotoga miljoni ja kahe aasta pärast oled jälle paljas nagu püksinööp. Normaalse mõistusega inimene võiks ise osata kuludel silma peal hoida ja kui palgapäeval on null eurot arvel, siis mõtlema, kas äkki ei peaks rohkem raha teenima. Ega see närutamine ja uute kokkuhoiukohtade otsimine just ka tervisele kasuks ei tule, tekitab lisastressi. Mina oma elus keskendun ikkagi uute võimaluste otsimisele, et rohkem teenida ja seda olukorras, kus palgapäeval on veel piisav summa kontol. Lihtsalt kui jälle võimalust haistan, et siit saab raha teenida, viin jälle plaani ellu ja teenin selle lisaraha.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa pole teemaalgataja, siis ära solgi tema teemat oma peresuhete lahkamisega. Normaalses peres suheldakse omavahel ning üritatakse probleemi kois lahendada. Ainult sinusugused imelikud naised suudavad selle üle imestada.

Kui sa pole teemaalgataja, siis ära solgi teemat oma emmeliku tänitamisega kommentaarist, millest sa muffigi aru ei saanud. Vaata, minul ei ole ei raha- ega suhteprobleeme. Abikaasa käest päevaste ostude kohta aruande nõudmine näitab…millist suhet? Usalduslikku, heatahtlikku või lausa hoolivat? Mu mees on täiskasvanud inimene ja kasutb oma raha vastavalt vajadusele ja soovile. Täpselt nii teen ka mina. Naljakas oleks tœesti kui emb-kumb hakkaks œhtul uurima, mida teine päeva jooksul ostis. SEE oligi minu küsimise mõtteks, et mismoodi te seda teete? Aga kui mees/laps/kes iganes unustab või ei taha midagi “üles tunnistada”, mis siis? Kuu lõpus on bilanss paigast ära ja algab juurdlus “Kes on süüdi?”

Ei, tänan, meil on ikka normaalne pere ja me ei nuhi üksteise tagant. Teema vastustest jäi aga mulje, et kui TA ei osta allahinnatud toitu ja ei kirjuta igat pisieset detailselt üles, siis polegi talle nõustajat vaja, sest PK niii häid soovitusi ju ei kuulata.

Vaata, kui sul pole rahaprobleemi, siis ära tule siia teemasse oma lollide kommentaaridega hüppama. Parem ürita ette kujutada, et sul on rahaprobleem ja mõtle kuidas sina seda lahendaksid. Äkki suudaksid klähvimise asemel asjalikku nõu anda.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja peaks kõigepealt läbi mõtlema kas ta on üldse muutusteks valmis, sest kerged need pole ja tekitavad trotsi, eriti kui oled teatud elustandardiga harjunud. Kas oleksid reaalselt valmis midagi muutma, kui võõras inimene sulle vastumeelset nõu annab, või nimetaksid teda rumalaks a-la ” seda ma küll ei tee”?

Väiks valem, kuidas ree peale saada: oma sissetulek jaga pooleks ja pool läheb julmalt kõrvale (kogumiseks, tagavaraks, tulevikuks, ettenägematuteks kulutusteks). Ülejäänud poolest võtad maha kommunaalid sh. internet, telefon, elekter, prügivedu, kindlustus jne. ja siis sellest, mis järgi jääb saad söönuks ja katad isiklukud kulutused. Ja see hakkamasaamine võibki tähendada seda, et toitud 90% allahinnatud toodetest, loobud sealjuures täiesti väljas söömisest st. teed ise toidu terveks nädalaks valmis ja söödki eelmiste päevade jääke; pesed ennast ja kõike muud, mis pesemist vajab harvem kui tavaliselt ja jahedama veega; liigud kondimootoriga või kasutad ühistransporti; loobud tasulisest meelelahutusest ja pahedest (lisaks suitsule ja alkole ka maiustustest ja valmistoidust). Alguses tundub see küll maailmalõpp, kuid sellise ” vaese inimese eluga” võib päris korraliku meelerahu fondi koguda ja sellest veel hasarti ka sattuda.

Jah, me tõesti elame vaid korra ja närutamine on kohutav….siiski, kui inimene pole miljonär ja ei tule oma soovide rahuldamisega toime, siis tulebki reaalsusele otsa vaadata –  ei saagi elada vaid oma soovide järgi.

Alusta sellest, et loobud kõigest mida tahad ja “raiskad” raha vaid sellele, mida vajad!

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas vald/linn hooldajat ei ole määranud sellisele hädalisele?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja peaks kõigepealt läbi mõtlema kas ta on üldse muutusteks valmis, sest kerged need pole ja tekitavad trotsi, eriti kui oled teatud elustandardiga harjunud. Kas oleksid reaalselt valmis midagi muutma, kui võõras inimene sulle vastumeelset nõu annab, või nimetaksid teda rumalaks a-la ” seda ma küll ei tee”?

Väiks valem, kuidas ree peale saada: oma sissetulek jaga pooleks ja pool läheb julmalt kõrvale (kogumiseks, tagavaraks, tulevikuks, ettenägematuteks kulutusteks). Ülejäänud poolest võtad maha kommunaalid sh. internet, telefon, elekter, prügivedu, kindlustus jne. ja siis sellest, mis järgi jääb saad söönuks ja katad isiklukud kulutused. Ja see hakkamasaamine võibki tähendada seda, et toitud 90% allahinnatud toodetest, loobud sealjuures täiesti väljas söömisest st. teed ise toidu terveks nädalaks valmis ja söödki eelmiste päevade jääke; pesed ennast ja kõike muud, mis pesemist vajab harvem kui tavaliselt ja jahedama veega; liigud kondimootoriga või kasutad ühistransporti; loobud tasulisest meelelahutusest ja pahedest (lisaks suitsule ja alkole ka maiustustest ja valmistoidust). Alguses tundub see küll maailmalõpp, kuid sellise ” vaese inimese eluga” võib päris korraliku meelerahu fondi koguda ja sellest veel hasarti ka sattuda.

Jah, me tõesti elame vaid korra ja närutamine on kohutav….siiski, kui inimene pole miljonär ja ei tule oma soovide rahuldamisega toime, siis tulebki reaalsusele otsa vaadata – ei saagi elada vaid oma soovide järgi.

Alusta sellest, et loobud kõigest mida tahad ja “raiskad” raha vaid sellele, mida vajad!

See poole kõrvalepanek eeldab päris suurt palka. Minu valem on selline: Kõik vältimatud kulud kirja (küte, vesi, elekter, kütus, kindlustus – mis kellelgi). Ülejäänud osast mingi kindel summa hoiule (20,50, 100, 200 jällegi oleneb sissetulekust, aga kindlasti midagi. Kulutamishullud kannavad  jällegi eraldi arvele). Ja siis jagad selle järelejäänud osa nädalatele või kindlatele päevadele ära ja selle piires toimetad. Kulutamishulluse puhul kõige lihtsam – nädala summa sularahas rahakotti, kaarti kaasas ei kanna, mingeid maksmisäppe ei kasuta. Ja kui rahakotis raha pole, siis pole. Nii on. Kui nädala lõpuni süüa tahad, siis vaatadki konkreetset raha rahakotis ja mõtled.

Kõige paremini töötab üksi elades, aga kindlate kulude jagamisel toimetab igaüks oma rahaga samades piirides, lihtsalt kokkuleppeid on rohkem vaja.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida oligi tarvis tôestada – kulutuste jälgimine ja kirjapanemine on môttetu. Täiesti arusaamatu inimene! Mida sa loodad siis, mis imet see kôutš sinuga siis teeb?

Kolmas loll! ????????????

Teemaalgatajale esitati konkreetne küsimus: Oled ikka kõik kulud kirja pannud?

Sina vastad sellele kommentaarile. Millest on loogiline järeldada, et vastaja (sina) oledki teemaalgataja. Ja nüüd sõimad teisi lollakateks, et nad ei osanud ära arvata, et teemaalgatajale esitatud küsimusele vastas hoopis keegi teine.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kulutamishulluse puhul kõige lihtsam – nädala summa sularahas rahakotti, kaarti kaasas ei kanna, mingeid maksmisäppe ei kasuta. Ja kui rahakotis raha pole, siis pole. Nii on. Kui nädala lõpuni süüa tahad, siis vaatadki konkreetset raha rahakotis ja mõtled.

Ja mina müüjana just imestan, miks inimesed üha enam sulas maksavad….Pidevalt loobitakse viiekümneseid.

Ise ma sularaha ei kasuta juba ammu, seega tundubki imelik, et mugava kaardiviipe asemel keegi viitsib ja tahab reaalselt pangaautomaadi juurde minna, sealt selle viiekümnese välja võtta ja siis poodi pätsi leiba ostma tulla???? Nüüd siis tean, miks nii tehakse..

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui jutt on pere raha-asjadest, siis saab sellega ikka ja ainult koos tegeleda.  Kui perel on kuu lõpus raha otsas ja on eesmärk ühiselt säästa, siis muidugi tuleb ühiselt ka eelarvet pidada.  Miks seda peab abikaasale kuidagi eraldi serveerima – ütledki, et meil iga kuu  lõpus on raha otsakorral, me peaksime üle vaatama kuhu meie raha täpsemalt kulub.  Ehk keegi ei nõua õhtul kelleltki aruandlust, vaid  pere eelarvel silma peal hoidmine on ühine eesmärk ja soov. Näiteks lepitakse kokku, et see kuu peame eelarvet, palun võtame  igalt poolt  ja hoiame  alles kõik tšekid.  Kui ei viitsi, ega ei pea iga õhtu tabelit täitma, piisab kord nädalaski kui tšekid alles. Ja mida ja mille ostu peaks teise eest varjama –  mees varjab, et sööb lõuna ajal kallis restos?

Erinevaid keskkondi on ka, kus saab pere eelarvet pidada – siin mõned toodud.

https://www.minuraha.ee/et/rahaasjade-planeerimine/tulude-kulude-kirjapanek

Ma olen ise Exeli tabeli teinud. Toidugrupid on ka eraldi lahtrites, nt maiustused, poolfabrikaadid jne – siis hea vaadata palju sellisele kaubale kulub ja kohe näha palju selle pealt saab kokku hoida vajadusel.

Lastelt pole aruandlust küsinud, saavad taskuraha ja panen selle kirja.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui jutt on pere raha-asjadest, siis saab sellega ikka ja ainult koos tegeleda.  Kui perel on kuu lõpus raha otsas ja on eesmärk ühiselt säästa, siis muidugi tuleb ühiselt ka eelarvet pidada.  Miks seda peab abikaasale kuidagi eraldi serveerima – ütledki, et meil iga kuu  lõpus on raha otsakorral, me peaksime üle vaatama kuhu meie raha täpsemalt kulub.  Ehk keegi ei nõua õhtul kelleltki aruandlust, vaid  pere eelarvel silma peal hoidmine on ühine eesmärk ja soov. Näiteks lepitakse kokku, et see kuu peame eelarvet, palun võtame  igalt poolt  ja hoiame  alles kõik tšekid.  Kui ei viitsi, ega ei pea iga õhtu tabelit täitma, piisab kord nädalaski kui tšekid alles. Ja mida ja mille ostu peaks teise eest varjama –  mees varjab, et sööb lõuna ajal kallis restos?

Sa ei saa aru! See kommenteerija, kes siin praalib, et tema arvates on küll imelik küsida abikaasalt kulutuste kohta – tal on oma mehega lihtsalt nii usalduslik ja hea suhe, et neil ei ole vaja üksteisele aru anda. ????????????

Ja nii jääbki põhiküsimus – miks meie pere oma rahaasjadega toime ei tule, lahendamata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei saa aru! See kommenteerija, kes siin praalib, et tema arvates on küll imelik küsida abikaasalt kulutuste kohta – tal on oma mehega lihtsalt nii usalduslik ja hea suhe, et neil ei ole vaja üksteisele aru anda. ???????????? Ja nii jääbki põhiküsimus – miks meie pere oma rahaasjadega toime ei tule, lahendamata.

Sellel praalijal pole rahast puudust, ajate midagi sassi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kulutamishulluse puhul kõige lihtsam – nädala summa sularahas rahakotti, kaarti kaasas ei kanna, mingeid maksmisäppe ei kasuta. Ja kui rahakotis raha pole, siis pole. Nii on. Kui nädala lõpuni süüa tahad, siis vaatadki konkreetset raha rahakotis ja mõtled.

Muidu olen su kommentaariga nõus, aga ka mulle on see sularaha soovitus arusaamatu. Aga ilmselt on inimeste enesedistsipliinivõime erinev. Mõni lihtsalt ei suuda pangakaardimaksetel järge pidada. Seda on tõestanud ka paljud perekooli teemad, kus kooris imestatakse, miks on vaja internetipangas oma rahaasju regulaarselt jälgida ja kulutustel silma peal hoida.

Minu arust on lihtsam kanda mingi teatud summa kohe hoiuse peale. Ehk siis n-ö eraldada pangakaardist. Ja siis regulaarselt külastada internetipanka ja vahepeal teha väike kokkuvõte, kui palju vaba raha kuu lõpuni on jäänud.

Ma ise ei kujutaks ettegi, et veel sularahaga midagi toimetaks. Ebamugavamat, ebaülevaatlikumat (jälge ostust internetipanka ju ei jää) ja räpasemat maksmismoodust on raske välja mõelda.

Aga noh, igal ühel oma süsteemid. Kui süsteem toimib hästi, siis pole ju vahet. Midagi tuleb muuta siis, kui rahaasjad on kontrolli alt väljas. Nagu teemaalgatajal.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise ei kujutaks ettegi, et veel sularahaga midagi toimetaks. Ebamugavamat, ebaülevaatlikumat (jälge ostust internetipanka ju ei jää) ja räpasemat maksmismoodust on raske välja mõelda.

Kui sul tuleb teenistus sullis, siis mida sa teeksid? Pea kogu iluteenindussektor võtab sullis, ka soliidsed salongid, pole kaardiga isegi võimalust maksta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei saa aru! See kommenteerija, kes siin praalib, et tema arvates on küll imelik küsida abikaasalt kulutuste kohta – tal on oma mehega lihtsalt nii usalduslik ja hea suhe, et neil ei ole vaja üksteisele aru anda. ???????????? Ja nii jääbki põhiküsimus – miks meie pere oma rahaasjadega toime ei tule, lahendamata.

Sellel praalijal pole rahast puudust, ajate midagi sassi.

Vabandust, aga miks sa siis räägid teemaalgataja eest? TA-l on ju rahahäda. Järelikult, ta peab midagi oma elus muutma. Järelikult, ta peab oma mehega asju arutama.

Kui sinul kõik toimib, siis ei ole vaja pidevalt kääksatada teemasse vahele midagi teemasse puutumatut.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise ei kujutaks ettegi, et veel sularahaga midagi toimetaks. Ebamugavamat, ebaülevaatlikumat (jälge ostust internetipanka ju ei jää) ja räpasemat maksmismoodust on raske välja mõelda.

Kui sul tuleb teenistus sullis, siis mida sa teeksid? Pea kogu iluteenindussektor võtab sullis, ka soliidsed salongid, pole kaardiga isegi võimalust maksta.

Minu juuksur ka ei paku kaardimakse võimalust. Küll aga on mul juuksuriga kokkulepe, et teen talle pärast teenuseosutamist ülekande. Talle sobib ja mulle ka.

Kui teenistus tuleks sullis, siis paneksin kindlasti palga kohe kontole. Ja arveldaks ikka läbi konto ja pangakaardi. Oleks vast naljakas käia ringi, kogu palk rahakotis.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see hakkamasaamine võibki tähendada seda, et toitud 90% allahinnatud toodetest, loobud sealjuures täiesti väljas söömisest st. teed ise toidu terveks nädalaks valmis ja söödki eelmiste päevade jääke; pesed ennast ja kõike muud, mis pesemist vajab harvem kui tavaliselt ja jahedama veega

Tegelikult annaks veelgi “vinti peale keerata”. Toitu proovid leida ümbruskonna prügikastidest. Selleks vaata ära õppefilm prügisukeldujatest. Nood said söönuks suisa ilma rahata, googelda märksõna toit prügikastist. Pesta saab end tasuta jões ja järves (kui elad kuni kilomeetri kaugusel nendest). Pesu saab pesulauda kasutades samuti pesta jões ja järves. Seebi asemel kasuta miskit looduslikku.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata, kui sul pole rahaprobleemi, siis ära tule siia teemasse oma lollide kommentaaridega hüppama. Parem ürita ette kujutada, et sul on rahaprobleem ja mõtle kuidas sina seda lahendaksid. Äkki suudaksid klähvimise asemel asjalikku nõu anda.

Kui mees ei tea, mida ja kas ta ostnud on, siis järelikult temal rahaprobleemi ei ole. Võimalik, et ongi täiesti eraldi rahakotid. Kuid harmoonilise paarisuhte üheks olulisimaks alustalaks on sarnane arusaam rahateemadest ja mõistlikest/mittemõistlikest kulutustest.

Lapsega peaks suht-koht lihtne olema, tema kulutuste max summa sõltub sinu antud taskuraha suurusest; lasteaialapsega teemat üldse pole.

Keegi siin eespool tõi võrdlusse ülekaalulised. Arvan, et ega see nii vale polegi. Suurem osa ülekaalulisi sisimas teab, milles põhjus on, kuid iseendale seda mustvalgel tunnistada (st toitumispäevikusse lisada) on nii pagana raske. Nii ka eelarvega kimpus olijad suuremas osa siiski teavad, mis kurjajuur on.

Kui TA otsustab võlanõustaja juurde minna, siis igapäevakulude kirja panekust TA ei pääse 🙂  Kuid täpselt sama võib ju teha ka ilma nõustajata. Lihtsalt iseenda suhtes tuleks aus olla ja tehtud kulutusi mitte pisendada.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teenistus tuleks sullis, siis paneksin kindlasti palga kohe kontole. Ja arveldaks ikka läbi konto ja pangakaardi. Oleks vast naljakas käia ringi, kogu palk rahakotis.

Misasja, see on ju must raha! Mida sa selle selgituseks paned? Iluteenindajad näitavad endale miinumi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teenistus tuleks sullis, siis paneksin kindlasti palga kohe kontole. Ja arveldaks ikka läbi konto ja pangakaardi. Oleks vast naljakas käia ringi, kogu palk rahakotis.

Misasja, see on ju must raha! Mida sa selle selgituseks paned? Iluteenindajad näitavad endale miinumi.

Mis selgituseks panen? Kui ma panen automaadist arvele, siis ei ole võimalik kuhugile mingit selgitust kirjutada.

Kui ma töötaksin alal, milles toimub arveldamine sularahas, siis ma oleksin ilmselt FIE või keegi muu, kes töötab ametlikult, deklareerib oma tulusid ning maksab ilusti makse.

See, et keegi iluteenindaja omal miinimumi näitab, et puutu ju teemasse. See on konkreetse inimese enda valik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõuandeid on siin palju, mis kõik toimiks. Aga kõigepealt peab olema valmisolek tõele näkku vaadata. Enne ei saa midagi muuta, kui ei tea mida peaks muutma hakkama, algandmed peavad olemas olema ja mida täpsemad seda paremad. See on suht sama nagu toitumise korda seadmine, niisama võib heietada aga keegi ei saa abi anda, kui ta ei tea kuidas sa tegelikult sööd ja kui palju.  Ja siis kui esialgsed andmed paigas ja käiku läheb uus tegevusplaan, siis tuleb olla järjepidev. Nt kui söögile on planeeritud nädalas 250 EUR, siis kulutadki 250 EUR ja kui see 250 on reedeks kulutatud, siis nv teed toite nendest asjadest mis olemas on ja poodi ei lähe. Kui eelarvest kinni pidada, pnaneerida oma raha kasutust, siis hakkab ka rahaline olukord paranema. Kõik algab iseendast ja valmidusest midagi ette võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 480 )