Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 480 )

Teema: Rahanõu

Postitas:
Kägu

Mis selgituseks panen? Kui ma panen automaadist arvele, siis ei ole võimalik kuhugile mingit selgitust kirjutada. Kui ma töötaksin alal, milles toimub arveldamine sularahas, siis ma oleksin ilmselt FIE või keegi muu, kes töötab ametlikult, deklareerib oma tulusid ning maksab ilusti makse. See, et keegi iluteenindaja omal miinimumi näitab, et puutu ju teemasse. See on konkreetse inimese enda valik.

Kui sa töötad bisnesis, kus saad sulli ja näitad miinimumi, siis mida sa EMTA-le räägid, kui igakuiselt 1K-2K sulas arvele paned? Nalja teed või?

Mingid FIE-d ei deklatreeri oma kogukäivet ega maksa selelst üle poole maksudest, tule mõistusele.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et keegi iluteenindaja omal miinimumi näitab, et puutu ju teemasse. See on konkreetse inimese enda valik.

Siois ta käibki oma sulliga ringi ja maksab sullis, see oli teemaks. Sest tal pole see raha ametlik ja ta ei saa seda oma kontol näidata. On sul kõva pea?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa töötad bisnesis, kus saad sulli ja näitad miinimumi, siis mida sa EMTA-le räägid, kui igakuiselt 1K-2K sulas arvele paned? Nalja teed või?

Miks peaks miinimum sissetulekut näitama? Seklareerin ikka kõike, mida on vaja deklareerida. Kõik ettevõtjad ei hiili maksude tasumisest kõrvale,

Ja seda võiks ikka ka teada, et miinimumi näitajad ja maksude tasumisest kõrvalehoidjad kodulaenu ei saa. Ainuüksi juba sellepärast võiks oma raamatupidamises korrektne olla.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et keegi iluteenindaja omal miinimumi näitab, et puutu ju teemasse. See on konkreetse inimese enda valik.

Siois ta käibki oma sulliga ringi ja maksab sullis, see oli teemaks. Sest tal pole see raha ametlik ja ta ei saa seda oma kontol näidata. On sul kõva pea?

Paistab, et mingi pehme peaga, maksude tasumisest kõrvale hoidev iluteenindaja on siin möllamas.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paistab, et mingi pehme peaga, maksude tasumisest kõrvale hoidev iluteenindaja on siin möllamas.

Ei, mina olen ettevõtja ja mitte iluteenindaja. Mine tutvu natuke eluga ka, mitte ära kõvata siin, mida sa teeks.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei tea, aga see kirjapanek toimib vist ainult ühe inimest, st iseenda puhul. Ma ei tea elusees, mida mu abikaasa päeva jooksul ostab/kulutab, œhtul ta küsimustega üle kallata v tšekke nõuda tundub ka imelik (läheb ka meeledt ära).

Sinul on probleem, nii alustagi iseenda kulude kirjapanemisega. Kui su enda asjad paigas ja korras, küll siis saad ka abikaasa rahaasjad ette võtta. Ei ole ju väga raske õhtul kirja panna, kui palju kulutasid täna toidule/ väljas söömisele/ toidukullerile/ koerale/ lapsele/ enda riietele jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liisi Kirch ja Kristi Saare on kirjutanud raamatuid rahateemadel, neid leiab raamatupoodidest. Tasuta aga jälgi rahaasjadest rääkijaid Instagramis. Liitu Facebookis Naisinvestorite klubiga, Tarbi Targalt grupiga või muude sarnaste gruppidega, kust saab häid näpunäiteid, kuidas oma eelarvet planeerida, säästa, enesekindlamalt oma sissetulekuid suurendada, investeerimisega alustada jne.

Isegi kui investeerima ei plaani hetkel hakata, siis teadlikult oma rahaasjadele keskendudes hakkad juba ise nägema neid asju, mida saaks muuta ja oskad märgata erinevaid võimalusi oma elujärje parandamiseks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liisi Kirch ja Kristi Saare on kirjutanud raamatuid rahateemadel, neid leiab raamatupoodidest. Tasuta aga jälgi rahaasjadest rääkijaid Instagramis. Liitu Facebookis Naisinvestorite klubiga, Tarbi Targalt grupiga või muude sarnaste gruppidega, kust saab häid näpunäiteid, kuidas oma eelarvet planeerida, säästa, enesekindlamalt oma sissetulekuid suurendada, investeerimisega alustada jne.

Isegi kui investeerima ei plaani hetkel hakata, siis teadlikult oma rahaasjadele keskendudes hakkad juba ise nägema neid asju, mida saaks muuta ja oskad märgata erinevaid võimalusi oma elujärje parandamiseks.

Igapäevaste kulude kontrolli all hoidmiseks soovitaks pigem Kogumispäeviku gruppi. Instas @finantsfooniks ja @elli_the_saver keskendunud igapäevaste kulude kontrolli all hoidmisele, kuid loomulikult on veel palju häid tegijaid, sh Liisi Kirch, Kristi Saare, Jekaterina Tint ja näiteks Kristjan Liivamägi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igapäevaste kulude kontrolli all hoidmiseks soovitaks pigem Kogumispäeviku gruppi. Instas @finantsfooniks ja @elli_the_saver keskendunud igapäevaste kulude kontrolli all hoidmisele, kuid loomulikult on veel palju häid tegijaid, sh Liisi Kirch, Kristi Saare, Jekaterina Tint ja näiteks Kristjan Liivamägi.

Jah, head soovitused. Mul ei tulnud kiiruga Kogumispäevik meelde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seriaal, millele üks esimesi kommenteerijaid viitas on “Mõistlik või mõttetu”. Jupiteris täitsa olemas.

Alustama peab kulude ülevaatest. Mai alles algas, tehke see mehega mai kohta. Kõik kulud kirja, alles on vaja hoida kõik tšekid. Need tuleb Exceli panna.

Esmalt selgitada välja püsikulud ja nii teemade kaupa edasi. Nii hästi näha, kust vaja kokkuhoida. Nt äkki teie finantsolukord ei luba sul iga kuu juuksuris käia või ehk peaks mees suvehooajal jõusaali asemel õues trenni tegema jne. Kus teie prioriteedid on.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igakuiselt läheb rahadega hakkama saamine aina keerulisemaks. Mul on tunne, et me ei oska piisavalt hästi majandada. Kuu lõpus on arve praktiliselt nullis. Enamasti läheb kasutusse ka kuu alguses kõrvale pandud summa.

Seetõttu mõtlesin, et kas on võimalik saada kuskilt nõustamist, kuidas oma eelarve paika saada. Keegi, kes aitaks numbrid üle käia ja oskaks nõu anda.

Hinnad Eestis ongi ebarealistlikult kõrgele tõstetud (mõtlen siinkohal just meelelahutust)., mistõttu ka meie pere on selle tarbimise hetkel täiesti miinimumi viinud.  Vaatasin just spaade hindu ja no ei hakka neid pakutava hinna eest  ostma (samas lennupiletid Stockholmi edasi-tagasi R-P olid ühele inimesele 45 eurot). Ehk siis meie oleme loobunud Eestis puhkamast ja väljas söömast. Eestis käime tasuta üritustel, matkame rabades, teeme teed kaasa termostesse ja võileivad paneme seljakotti. Spordime vabas õhus, sest suusatamine, rulluisutamine ja jooksmine on tasuta.  Puhkama oleme sõitnud Eestist ära (sihtkohad vaatame odavate pakkumiste põhjal. Tihti on odavaid lennupileteid pikkadeks nädalalõppudeks suurlinnadesse, oleme nii käinud sel aastal Pariisis ja Milanos). Emotsiooniostudest loobumisega on võimalik päris arvestatava summa kokku hoida; valmistoite reeglina ei osta; jälgin, et külmutuskapist sööme toidu ära, ei mäletagi, millal viimati pidin toitu ära viskama. Palgast kanname neljandiku kogumisarvele. Kui ootamatuid väljaminekuid kuu jooksul ei tule, siis saame hakkama.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igakuiselt läheb rahadega hakkama saamine aina keerulisemaks. Mul on tunne, et me ei oska piisavalt hästi majandada. Kuu lõpus on arve praktiliselt nullis. Enamasti läheb kasutusse ka kuu alguses kõrvale pandud summa.

Seetõttu mõtlesin, et kas on võimalik saada kuskilt nõustamist, kuidas oma eelarve paika saada. Keegi, kes aitaks numbrid üle käia ja oskaks nõu anda.

Hinnad Eestis ongi ebarealistlikult kõrgele tõstetud (mõtlen siinkohal just meelelahutust)., mistõttu ka meie pere on selle tarbimise hetkel täiesti miinimumi viinud. Vaatasin just spaade hindu ja no ei hakka neid pakutava hinna eest ostma (samas lennupiletid Stockholmi edasi-tagasi R-P olid ühele inimesele 45 eurot). Ehk siis meie oleme loobunud Eestis puhkamast ja väljas söömast. Eestis käime tasuta üritustel, matkame rabades, teeme teed kaasa termostesse ja võileivad paneme seljakotti. Spordime vabas õhus, sest suusatamine, rulluisutamine ja jooksmine on tasuta. Puhkama oleme sõitnud Eestist ära (sihtkohad vaatame odavate pakkumiste põhjal. Tihti on odavaid lennupileteid pikkadeks nädalalõppudeks suurlinnadesse, oleme nii käinud sel aastal Pariisis ja Milanos). Emotsiooniostudest loobumisega on võimalik päris arvestatava summa kokku hoida; valmistoite reeglina ei osta; jälgin, et külmutuskapist sööme toidu ära, ei mäletagi, millal viimati pidin toitu ära viskama. Palgast kanname neljandiku kogumisarvele. Kui ootamatuid väljaminekuid kuu jooksul ei tule, siis saame hakkama.

Eestis puhkamine koguaeg kallis olnud. Tellime isegi koera toidu, majutusasutused palju kallimad kui mujal. Seega ma ei saa eriti aru sellest halast et käibemaks tôuseb majutusasutustele. Vahe läheb muu maailmaga suuremaks veelgi lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just logisin oma netipanka ja märkasin, et näiteks Swedbank pakub veebis (või äpis) just sellist eelarve teenust (et lahterdad oma väljaminekud ja kuu lõpus siis saad teada, palju nt väljas söömisele kulus). Ise ma seda süsteemi ei kasuta (sest mul on kontod ka teistes pankades ja ristkasutus läheks liiga keeruliseks), aga ma märgin tavalisse märkmikku kõik suuremad sundkulutused üles (praegune algas aastast 2013 – seega olemas ülevaade 10 aasta kohta).

Raamatukogust saab laenutada ka palju eelarve koostamise ja aruka tarbimise kohta käivaid raamatuid, FB-s on ka vastavad grupid (nt Kogumispäevik) – liitu ja tee kaasa.

Võlanõustaja kui selline on tõesti olemas, aga see on KOVi poolt pakutav sotsiaalteenus ja siiski  tasuline. Teatud juhtudel maksab KOV ise selle teenuse kinni (aga siis peab olema tõesti juba kaelani võlgades).

Võlanõustajatel on oma veebileht, sealt saad soovi korral nende kontaktid (ja võid näiteks Rahaasjade märkmiku alla laadida – täiesti tasuta)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean küll mille peale liiga palju kulutan ja kust saaks kokku hoida, aga vot ma ei suuda elada nii, et kogu aeg loen igat sente, närutan ja söön toitu, mis ei paku mulle midagi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata, kui sul pole rahaprobleemi, siis ära tule siia teemasse oma lollide kommentaaridega hüppama.

Lollide kommentaaridega hüppama? Ma palusin vastust, mismoodi te seds detailset kirjapanekut läbi viite. Puhtalt huvi pärast. Aga mis sai? Mind peeti TA-ks ja pidajate kommentaarid olid lollid ja halvustavad (sest ma julgesin kirjutada, et selline õhtune lisatöö ja uurimine on mõttetu). Oma küsimusele ma vastust ei ole päevi juba saanud, millest ma järeldan, et te ei tea ise ka, kuidas sellist juurdlust läbi viia ja kas sellel üldse pointi on, kuna teine inimene ei pruugi kõike mäletada, viitsida või “üles tunnistada”.

Aga tee hea ots lahti ja räägi sina! Mismoodi see detailse info väljapigistamine toimub?
– Peeter, ja nüüd enne telekavaatamist ja puhkamist päeva kokkuvõte. Palju sul kodust lahkudes raha olu? Tšekid ikka võtsid? Mismoodi “vist mõne unustasin”? Käisid turul maasikaid ostmas ja maksid sularahas? Aga tšekk? Aa, sul oli 20€, maasikad maksid 18€. Kus 2€ on? Mismõttes “vist ostsin veel midagi”? Mida siis? Millise kulurea peale ma nüüd selle panen? Mis kuu lõpu kokkuvõttest saab? Ja see 10€? Mart pidi võla ära maksma, aga sinu püksitaskus oli ainult 5€? Mida sa ülejäänuga tegid? Jälle ei mäleta? Söömas käisid? Äkki läks sinna? Aa, sesl läks veel eraldi raha, kaardilt? Aga kus need 2€ ja 5€ nüüd on? Ühe päevaga on 7€ kadunud ja mina pean nüüd nuputama, millisesse lahtrisse see panna? Nii ei saa ju kuu lõpus aru, kas kokku peab hoidma toidult, kütuselt, meelelajutuselt vm….jne

Väga huvitavad õhtud on Eesti kodudes ????

+6
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kõigepealt ütle, mitu inimest missuguse rahaga hakkama saama peab, siis selle pealt saaks üldse hindama hakata, kas sul on midagi mõtet seal säästa või punnitada. Mõnel juhul on siiski kõige õigem variant suurendada sissetulekuid ja selle juures siis juba ette endale paika panna, et väljaminekuid ei suurenda, vaid lisaraha panedki kõrvale. Näiteks teed mingeid tööampse ja see raha läheb teisel kontole, mida ei kasuta. Võtad aeg-ajalt mõne lisaprojekti (olenevalt tööst) jms. Selleks, et sissetulekut suurendada, ei pea ilmtingimata harjumuspärasest töökohast loobuma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see Peeter ise ei suuda oma oste excelisse lisada?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi see detailse info väljapigistamine toimub?

Kui te olete perekond, siis suudate ka normaalsete inimeste kombel omavahel rahateemadel suhelda, mitte ei pea oma perekonnaliikmetelt mingit infot välja pressima. Kui üks seda teha ei taha, siis ei huvita teda ka “perekonna” heaolu. Siis on juba mõttekoht, kas tahad sellise inimesega üldse koos olla, kas tema peale saab loota.

Kui teil on eraldi rahakotid, siis kõik ise teavad, millele ja kui palju nad raha kulutavad. Kui raha saab otsa, siis ei osta enam midagi või leiate võimaluse raha juurde teenida. Kui see probleeme ei valmista, siis elategi niimoodi edasi.

Kui on aga ühine rahakott, siis lepitakse näiteks suurte ostude puhul kokku, mida ja millises summas ostetakse. Jooksvaid asju ostab see, kes sel hetkel saab pere ühise raha eest. Kui on ikka näha, et enne uut palgapäeva on näpud põhjas, siis tulebki maha istuda, oma kulud üle vaadata ja millegi pealt kokku tõmmata. Või muudate midagi oma elustiilis ja elukorralduses.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lollide kommentaaridega hüppama? Ma palusin vastust, mismoodi te seds detailset kirjapanekut läbi viite. Puhtalt huvi pärast. Aga mis sai? Mind peeti TA-ks ja pidajate kommentaarid olid lollid ja halvustavad (sest ma julgesin kirjutada, et selline õhtune lisatöö ja uurimine on mõttetu). Oma küsimusele ma vastust ei ole päevi juba saanud, millest ma järeldan, et te ei tea ise ka, kuidas sellist juurdlust läbi viia ja kas sellel üldse pointi on, kuna teine inimene ei pruugi kõike mäletada, viitsida või “üles tunnistada”. Aga tee hea ots lahti ja räägi sina! Mismoodi see detailse info väljapigistamine toimub? – Peeter, ja nüüd enne telekavaatamist ja puhkamist päeva kokkuvõte. Palju sul kodust lahkudes raha olu? Tšekid ikka võtsid? Mismoodi “vist mõne unustasin”? Käisid turul maasikaid ostmas ja maksid sularahas? Aga tšekk? Aa, sul oli 20€, maasikad maksid 18€. Kus 2€ on? Mismõttes “vist ostsin veel midagi”? Mida siis? Millise kulurea peale ma nüüd selle panen? Mis kuu lõpu kokkuvõttest saab? Ja see 10€? Mart pidi võla ära maksma, aga sinu püksitaskus oli ainult 5€? Mida sa ülejäänuga tegid? Jälle ei mäleta? Söömas käisid? Äkki läks sinna? Aa, sesl läks veel eraldi raha, kaardilt? Aga kus need 2€ ja 5€ nüüd on? Ühe päevaga on 7€ kadunud ja mina pean nüüd nuputama, millisesse lahtrisse see panna? Nii ei saa ju kuu lõpus aru, kas kokku peab hoidma toidult, kütuselt, meelelajutuselt vm….jne Väga huvitavad õhtud on Eesti kodudes ????

Me juba saime aru, et sinu jaoks on see kohutavalt keeruline teema. Sul ei ole vaja seda koguaeg korrutada.

Minul isiklikult on mehe pangakontole ligipääs. Ja temal minu omale. Sealt ma näen, kui palju tal läks toidu peale, kui palju bensiini peale. Vajadusel saame üksteise kontodelt ülekandeid teha.

Kui peres toimub ühine arveldamine (eeldan, et toimub), siis võiks ka üksteise kontodele ligipääs olla.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul isiklikult on mehe pangakontole ligipääs. Ja temal minu omale. Sealt ma näen, kui palju tal läks toidu peale, kui palju bensiini peale. Vajadusel saame üksteise kontodelt ülekandeid teha.

OMG kui jube! Never!

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul isiklikult on mehe pangakontole ligipääs. Ja temal minu omale. Sealt ma näen, kui palju tal läks toidu peale, kui palju bensiini peale. Vajadusel saame üksteise kontodelt ülekandeid teha.

Ilmselt oled sina see vaesem pool, kel seda vaja on ning enda teeniutud rahaga toime ei tuleks.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kulutamishulluse puhul kõige lihtsam – nädala summa sularahas rahakotti, kaarti kaasas ei kanna, mingeid maksmisäppe ei kasuta. Ja kui rahakotis raha pole, siis pole. Nii on. Kui nädala lõpuni süüa tahad, siis vaatadki konkreetset raha rahakotis ja mõtled.

Ja mina müüjana just imestan, miks inimesed üha enam sulas maksavad….Pidevalt loobitakse viiekümneseid.

Ise ma sularaha ei kasuta juba ammu, seega tundubki imelik, et mugava kaardiviipe asemel keegi viitsib ja tahab reaalselt pangaautomaadi juurde minna, sealt selle viiekümnese välja võtta ja siis poodi pätsi leiba ostma tulla???? Nüüd siis tean, miks nii tehakse..

Sulle ei mahu pähe, et osadele inimestele pritsibki sularaha peale ja mõistlik seda kasutada?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lollide kommentaaridega hüppama? Ma palusin vastust, mismoodi te seds detailset kirjapanekut läbi viite. Puhtalt huvi pärast. Aga mis sai? Mind peeti TA-ks ja pidajate kommentaarid olid lollid ja halvustavad (sest ma julgesin kirjutada, et selline õhtune lisatöö ja uurimine on mõttetu). Oma küsimusele ma vastust ei ole päevi juba saanud, millest ma järeldan, et te ei tea ise ka, kuidas sellist juurdlust läbi viia ja kas sellel üldse pointi on, kuna teine inimene ei pruugi kõike mäletada, viitsida või “üles tunnistada”. Aga tee hea ots lahti ja räägi sina! Mismoodi see detailse info väljapigistamine toimub? – Peeter, ja nüüd enne telekavaatamist ja puhkamist päeva kokkuvõte. Palju sul kodust lahkudes raha olu? Tšekid ikka võtsid? Mismoodi “vist mõne unustasin”? Käisid turul maasikaid ostmas ja maksid sularahas? Aga tšekk? Aa, sul oli 20€, maasikad maksid 18€. Kus 2€ on? Mismõttes “vist ostsin veel midagi”? Mida siis? Millise kulurea peale ma nüüd selle panen? Mis kuu lõpu kokkuvõttest saab? Ja see 10€? Mart pidi võla ära maksma, aga sinu püksitaskus oli ainult 5€? Mida sa ülejäänuga tegid? Jälle ei mäleta? Söömas käisid? Äkki läks sinna? Aa, sesl läks veel eraldi raha, kaardilt? Aga kus need 2€ ja 5€ nüüd on? Ühe päevaga on 7€ kadunud ja mina pean nüüd nuputama, millisesse lahtrisse see panna? Nii ei saa ju kuu lõpus aru, kas kokku peab hoidma toidult, kütuselt, meelelajutuselt vm….jne Väga huvitavad õhtud on Eesti kodudes ????

Me juba saime aru, et sinu jaoks on see kohutavalt keeruline teema. Sul ei ole vaja seda koguaeg korrutada.

Minul isiklikult on mehe pangakontole ligipääs. Ja temal minu omale. Sealt ma näen, kui palju tal läks toidu peale, kui palju bensiini peale. Vajadusel saame üksteise kontodelt ülekandeid teha.

Kui peres toimub ühine arveldamine (eeldan, et toimub), siis võiks ka üksteise kontodele ligipääs olla.

Õudne elukorraldus!

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lollide kommentaaridega hüppama? Ma palusin vastust, mismoodi te seds detailset kirjapanekut läbi viite. Puhtalt huvi pärast. Aga mis sai? Mind peeti TA-ks ja pidajate kommentaarid olid lollid ja halvustavad (sest ma julgesin kirjutada, et selline õhtune lisatöö ja uurimine on mõttetu). Oma küsimusele ma vastust ei ole päevi juba saanud, millest ma järeldan, et te ei tea ise ka, kuidas sellist juurdlust läbi viia ja kas sellel üldse pointi on, kuna teine inimene ei pruugi kõike mäletada, viitsida või “üles tunnistada”. Aga tee hea ots lahti ja räägi sina! Mismoodi see detailse info väljapigistamine toimub? – Peeter, ja nüüd enne telekavaatamist ja puhkamist päeva kokkuvõte. Palju sul kodust lahkudes raha olu? Tšekid ikka võtsid? Mismoodi “vist mõne unustasin”? Käisid turul maasikaid ostmas ja maksid sularahas? Aga tšekk? Aa, sul oli 20€, maasikad maksid 18€. Kus 2€ on? Mismõttes “vist ostsin veel midagi”? Mida siis? Millise kulurea peale ma nüüd selle panen? Mis kuu lõpu kokkuvõttest saab? Ja see 10€? Mart pidi võla ära maksma, aga sinu püksitaskus oli ainult 5€? Mida sa ülejäänuga tegid? Jälle ei mäleta? Söömas käisid? Äkki läks sinna? Aa, sesl läks veel eraldi raha, kaardilt? Aga kus need 2€ ja 5€ nüüd on? Ühe päevaga on 7€ kadunud ja mina pean nüüd nuputama, millisesse lahtrisse see panna? Nii ei saa ju kuu lõpus aru, kas kokku peab hoidma toidult, kütuselt, meelelajutuselt vm….jne Väga huvitavad õhtud on Eesti kodudes ????

Me juba saime aru, et sinu jaoks on see kohutavalt keeruline teema. Sul ei ole vaja seda koguaeg korrutada.

Minul isiklikult on mehe pangakontole ligipääs. Ja temal minu omale. Sealt ma näen, kui palju tal läks toidu peale, kui palju bensiini peale. Vajadusel saame üksteise kontodelt ülekandeid teha.

Kui peres toimub ühine arveldamine (eeldan, et toimub), siis võiks ka üksteise kontodele ligipääs olla.

Õudne elukorraldus!

Õudne muidugi, sest teie peres on ju nii, et kui teatakse üksteise rahaasjadest, siis see on kohutav nuhkimine ja ülekuulamine ja teise järelt luuramine, aga samas, teil on ju niiiiii üksteist usaldav ja ühtne suhe.

Minul on hoopis kahju sellistest inimestest, kelle peres rahaasjad kuidagi ei laabu, aga teise poolega ei saa neid asju ka läbi arutada, sest muidu oleks see teise privaattsooni tungimine.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on pangas neli kontot. Ühele tuleb raha, teiselt lähevad arved maha, kolmas on säästudele ja neljas on pangakaardiga seotud. Esimene kokkuhoiu koht – kui just pangaga laenu tõttu laulatatud pole, tasub vaadata mõni, mis ei küsi raha iga liigutuse eest. Nt LHV.

Palk on mul üsna mõistlik, aga kipusin ikka ära kulutama kõik. Kusjuures ei suitseta ja alkoholi tarbin vähe. Kuu alguses kannan kohe viiendiku säästuarvele. Ülejäänust 1/3 läheb arvetele. Edasi kannan igal nädalal kindla summa kaardiga seotud arvele. Kui raha otsas nädala lõpuks, siis on laual praekartulid ja muud soodsad toidud. Vahel ikka lähen lõhki nädalasummaga, siis kannan lisa, päris nii pole, et siis istungi näljas. Igapäeva toiduga saan hakkama, aga igasugune meelelahutus on kallis. Aga teismeliste lastega ikka vahepeal peab käima ka kinos/teatris/kohvikus. Nt tööl ei raatsi väljas söömas käia enam. 140€ kuus kokku hoitud. Aga ma arvan, et ongi raske, kui poes igat asja soodusega ei otsi ja ainult hädavajalikku ei osta. Rääkimata osade inimeste suurtest elektriarvetest.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õudne muidugi, sest teie peres on ju nii, et kui teatakse üksteise rahaasjadest, siis see on kohutav nuhkimine ja ülekuulamine ja teise järelt luuramine, aga samas, teil on ju niiiiii üksteist usaldav ja ühtne suhe.

Milleks on mu mehel vaja teada, et käekott, mille oststin, maksis 2500 eurot, eile tellisin näiteks Versacest 1 rulli tapeeti 145 eurot ja 50% soodukaga voodikatte, soodushind 515?

Mida see talle andma peaks?

Mind ka ei huvita, palju ta täpselt metsa müügist sai ning palju ja kuhu ta selle investeeris.

Jätke ikka inimestele oma elu ja privaatsus ka.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õudne muidugi, sest teie peres on ju nii, et kui teatakse üksteise rahaasjadest, siis see on kohutav nuhkimine ja ülekuulamine ja teise järelt luuramine, aga samas, teil on ju niiiiii üksteist usaldav ja ühtne suhe.

Milleks on mu mehel vaja teada, et käekott, mille oststin, maksis 2500 eurot, eile tellisin näiteks Versacest 1 rulli tapeeti 145 eurot ja 50% soodukaga voodikatte, soodushind 515?

Mida see talle andma peaks?

Mind ka ei huvita, palju ta täpselt metsa müügist sai ning palju ja kuhu ta selle investeeris.

Jätke ikka inimestele oma elu ja privaatsus ka.

Seal su ebamôistlikud kulud ju on. Järelikult pole sul ka mingeidki probleeme. Kuluta aga edasi. Jôudu!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seal su ebamôistlikud kulud ju on. Järelikult pole sul ka mingeidki probleeme. Kuluta aga edasi. Jôudu!

Kuidas need ebamõistlikud on? Ainult sinu arust. Minu arust on väga mõistlikud. Vajalikud asjad ka.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pean ütlema, et meile oli suureks abiks kõikide kulude-tulude kaardistamine.

Panime kokku Exceli faili, kuhu pedantsent panime kirja iga viimse kui sendini väljaminekud ja sissetulekud. Ja sealt oli hea jälgida ka, kuhu kulub raha rohkem, kui vaja ja saime ka kärpida sealt, kus sai kärpida. Ja kui ei mängi välja, siis näed kui palju puudu on ja mis on need kohad, mis puudujäägi tekitavad ja ehk on võimalik kuskil kokku tõmmata, nt toidupoes või vähem väljas käimisi või midagi. Ehk on võimalik mingi lisakulu teenida, nt seesama Goworkabit tundub hea koht lisaraha teenimiseks. Kodus mingid üleliigsed asjad, mida saab müüa vms.

Praegu oleme nii harjunud oma kulutabeliga, et ilma selleta ei kujuta elu ka, väga mugav tegelikult kui sul tabelis ilusti kirjas, palju sul tuleb raha sisse ja palju läheb välja ja millele sa kulutad ja palju alles jääb.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks on mu mehel vaja teada, et käekott, mille oststin, maksis 2500 eurot, eile tellisin näiteks Versacest 1 rulli tapeeti 145 eurot ja 50% soodukaga voodikatte, soodushind 515?

Mida see talle andma peaks?

Mind ka ei huvita, palju ta täpselt metsa müügist sai ning palju ja kuhu ta selle investeeris.

Jätke ikka inimestele oma elu ja privaatsus ka.

Tõesti võrdled siin end inimesega, kes küsib rahanõu? Kui ikka söögi jaoks raha ei jätku, siis ei osteta mitmetonnist käekotti, Versace tapeeti ja viiesotist voodikatet. Oma elu ja privaatsust saavad endale lubada inimesed, kes ei pea anonüümselt rahanõu küsima. Kes peavad, need peavad suutma ka oma partneriga raha liigse kulutamise piiramisest rääkida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 480 )