Esileht Koolilaps Rahumäe eelkool ja kas saab siis …

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Rahumäe eelkool ja kas saab siis …

Postitas:
Kägu

Mul selline küsimus kes on kokkupuutunud.Kelle laps on käinud Rahumäe eelkoolis kas ta on saanud siis ka sinna kooli,tean et on veel vara paanitseda,ei tea ju kuidas sel aastal saab.
On teil kogemusi?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Rahumäe eelkool ja kas saab siis …

rahumäe kool peaks ju sel aastal olema täitsa tavaline piirkonnakool ehk sinna määrab lapsed haridusamet vastavalt kodulähedusele. ja katseid ei tohiks sinna küll olla…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
mirru

katseid ei ole aga kooliküpsustest tehakse , nii mulle vastati kui uurisin:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

2 last on käinud Rahumäe kooli eelkoolis ja mõlemad õpivad Rahumäe koolis.
Mina ise jäin eelkooliga vägagi rahule. Nt ei näidanud noorim poja mul mingit huvi lugemise vastu. Heal juhul sai 3 tähelise sõna kokku. Mul hakkas juba paanika. Septembris läks eelkooli ja jõuludeks luges vabalt ja soravalt.

Please wait...
Postitas:
erty

[small]mirru kirjutas:[/small]
[tsitaat]katseid ei ole aga kooliküpsustest tehakse , nii mulle vastati kui uurisin:)[/tsitaat]
Eelkoolis vôib ju teste teha, aga haridusamet on see, kes lapsed ühte vôi teise kooli määrab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]mirru kirjutas:[/small]
[tsitaat]katseid ei ole aga kooliküpsustest tehakse , nii mulle vastati kui uurisin:)[/tsitaat]

mille poolest erinevad katsed ja kooliküpsustest? see ja veel mõni eufemism on olnud juba hea mitu aastat kasutusel. katsete kohta muidugi.

teemaalgatajale saan öelda vaid, et jah, kaks last on käinud eelkoolis ja mõlemad on praegu koolis. aga see ei anna tänavuse vastuvõtu kohta küll mitte mingit infot.

Please wait...
Postitas:
Kägu

katsed ja kooliküpsus on täitsa erinevad ju. kui kool leiab, et laps ei ole kooliküps, siis tähendab see seda, et ta saab aasta koolipikendust ja proovib järgmine aasta uuesti . koolipikenduse aluseks ei saa olla aga põhjendus, et ei oska 20 piires arvutada ega soravalt lugeda. kooliküpsus on pigem selline sotsiaalne valmisolek õppimiseks, koolis käimiseks jne. katsete eesmärk on aga välja sõeluda ühtlaste oskuste/teadmistega lapsed.
kooliküpsust ei näita lapse lugemisoskus, vaid valmisolek lugemist õppida…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]katsed ja kooliküpsus on täitsa erinevad ju. kui kool leiab, et laps ei ole kooliküps, siis tähendab see seda, et ta saab aasta koolipikendust ja proovib järgmine aasta uuesti . koolipikenduse aluseks ei saa olla aga põhjendus, et ei oska 20 piires arvutada ega soravalt lugeda. kooliküpsus on pigem selline sotsiaalne valmisolek õppimiseks, koolis käimiseks jne. katsete eesmärk on aga välja sõeluda ühtlaste oskuste/teadmistega lapsed.
kooliküpsust ei näita lapse lugemisoskus, vaid valmisolek lugemist õppida…[/tsitaat]

Kool ei anna küll mingit pikendust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kool ei anna küll mingit pikendust.[/tsitaat]

tean jah, et kool ei anna, nõustamiskomisjonist saab selle pikenduse, kui on vajadus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sel aastal on ju kõik täpselt paika pandud. Uuri haridusametist, mis kuupäevaks hiljemalt pead neile avalduse esitama ja oma 3 koolieelistust kirja panema. Rahumäe põhikool on üsna nõutud ja suurim tõenäosus saada sinna HA poolt määratud on neil, kelle õde või vend juba õpib samas koolis, lisaks asub kodu koolile võimalikult lähedal ja kodule ei ole lähedal ka ühtki teist kooli (kõige parem ongi, kui kõik teised koolid on ikka absurdselt kaugel). Siis polegi HA-l muud varianti, kui see laps Rahumäe põhikooli määrata. Niipea, kui sinu kriteeriumides on midagi teisiti, siis võib HA määrata ka mõne muu kooli. Kooliküpsusteste võib kool teha oma lõbuks eelkoolilastele või siis juba HA poolt kooli määratud lastele, aga selle alusel ei saa kool kedagi kooli võtta või välja jätta. Kui laps pole ikka üldse kooliküps st ta ei vasta eakohasele arengule, siis ilmnevad need probleemid ikka juba varem, lasteaiast suunatakse psühholoogile ja siis nõustamiskomisjoni. Üldiselt ei tehta sellist otsust kergekäeliselt ja suurem enamus lapsi loetakse sobivaks tavakooli ja ei saa ka pikendust. Nii et koolil pole selle küpsustestiga muud peale hakata, kui enda jaoks statistikat teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] kui kool leiab, et laps ei ole kooliküps, siis tähendab see seda, et ta saab aasta koolipikendust ja proovib järgmine aasta uuesti . [/tsitaat]

kooliküpsust kontrollivad alates eelmisest aastast lasteaiad. kool ei puutu siinkohal asjasse, st koolile ei ole pandud ülesannet kontrollida koolivalmidust ega anda koolipikendust. järelikult saab tegemist olla ainult eufemismiga. ma imestan, et on veel inimesi, kes viimaste aastate koolikatsete tralli järel ei oska läbi näha erinevaid skeeme.

Please wait...
Postitas:
Kägu

laps käis eelkoolis 2010 ja sai ka sisse. aga tean päris mitut eelkoolilast, kes sisse ei saanud 🙁
sel aastal on jälle kõik teisiti ja tänan õnne, et oma lapsed juba koolilapsed, ei tahaks enam seda närveldamist üle elada 🙂

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Koolilaps Rahumäe eelkool ja kas saab siis …

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.