Esileht Koolilaps Rahumäe PK – kuidas õppetöö tase?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Rahumäe PK – kuidas õppetöö tase?

Postitas:

Tere, palun vastake need, kelle lapsed käivad Rahumäe Põhikoolis. Kuidas on seal inglise ja vene keele õpetamise tase? Ja samuti matemaatika ja eesti keele. On see tugev kool?

Meile tuleb see ilmselt määramisega. Varianti pole, sest elame ilmselt kõige lähemal üldse soovijatele 🙂 Nii et kõik kes sinna fiktiivselt ümberkaudu sisse kirjutanu,d – ilmselt edestame ka teid 🙂

Kool iseenesest on sümpaatne ja tundub, et juhtkonnal organiseerimisvõimet on, et on sisse viidud KKK õpe, millega koolile raha juurde teenitakse ja õpetajaid motiveeritakse, ruumid korralikud. See KKK on kõik väga tore, aga kuidas on põhiainete õpetamise tasemega? Kuidas gümnaasiumisse sisse saamise võimalused. Olen igati nõus selle lisamaksuga, aga veitsa kripeldab, et meie laps peab just kunsti süvendatult õppima. Minu arust võiks üks klass olla keele süvaõpe ja teine KKK. Kõik ei mahu ju TIK, TPL ja 21.kk. Mõlemad tasulised. Suur tänu vastajaile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 09:47; 16.02 12:49; 17.02 11:22; 17.02 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no keegi ei saa sundida last sinna kooli panema, eriti kui on veel tasuline variant ja vanem ei soovi, sealkandis on ju nõmmel paar kooli + pääsküla oma, aluseks on ikka vanema avaldus ja põhjendus.
küsimusele raske vastata – mille alusel seal koolis käivate laste vanemad peaksid teadma, mis tase on? selleks oleks vaja võrdlust mõne teise kooliga 🙂 a ju ta eesti keskmine on…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega sundida jah ei saa, aga kui elame 200 m koolist siis ma ei näe küll mõtet hakata bussiga kuskile kaugemas Nõmme koolis käima. Need ju suht sarnase tasemega tavakoolid ja Pässa jääb ikka päris kaugeks. Lihtsam oleks juba linnas käia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 09:47; 16.02 12:49; 17.02 11:22; 17.02 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on üks laps rahumäe pk-s 5. klassis ja ma olen viimasel ajal (sest algklassides ei olnud nagu mõtet) väga hoolikalt hakanud jälgima hindamist. ja minu meelest rõhuv enamus õpetajatest hindavad üle, st liiga leebelt. samas puudub mul võrdlus teiste koolidega, mis ei oleks eliitkoolid ja kahtlustan, et ma ise olen ka üsnagi range hindamise pooldaja. aga. kontrolltöö, milles on nt kaks viga – hinne 5 või 5-. ja ei ole tegemist nt komavigadega matatöös, on ikka sisulised vead õpitud teemades. korduvalt on olnud töid, mida mina oleksin hinnanud kindlalt kolmega, kuid erinevad õpetajad on pidanud 4 vääriliseks. isegi mitte 4- ei ole olnud. suht tihti jätab eesti keele ja kirjanduse õpetaja nt kirjandis parandamata 3-4 viga. nii on mul viimase õppeaasta jooksul tekkinud päris tõsine hirm selle ees, et põhikooli lõpetades tekib seis, kus puhtaviieline või paari neljaga kooli lõpetav laps ei saagi oma valitud gümnaasiumisse sisse. see, et hinded tugevamasse kooli (kas 9. või ka 7. klassi) minnes kukuvad, on suht sage ja sellega tuleb arvestada.

inglise keelest. rahumäel annavad alg- ja keskastmes inglise keelt klassiõpetajad. minu lapse klassis on õpetajad pea iga aasta vahetunud, sel aastal õnnestus lapsel saada esmakordselt õpetaja, kelle eriala ongi inglise filoloogia. seda, et nad ebareeglipäraseid sõnu ei õpi, on mul aga kummaline lugeda. minu oma alustas ebareeglipäraste verbide lihtminevikuga sel veerandil ja on neid praeguseks paarikümne jagu õppinud. inglise keel algas 3. klassist, see ongi ju õppekavajärgselt nii?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 13:20; 16.02 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu üks laps on lõpetanud Rahumäe PK ja teine käib seal veel. Räägin siis sellest, kes on lõpetanud. Nende klassis, kõik kes soovisid eliitkoolidesse saada, sinna ka sisse said. Paljud isegi mitmesse ja said valida, kuhu minna. Saadi sisse ka Inglise kolledzisse. Minu laps sai sisse inglise süvaõppega klassi (tema esimene eelistus) ja seal on ta suutnud saada inglise keeles hinded 4 ja 5, sama käib inglise keeles õpetatavate õppeainete kohta. 5-d isegi on isegi rohkem kui 4. Seega ei saa see Rahumäe inglise keele tase ikka nii nõrk olla, kõik oleneb õpilasest endast.
Vene keelega näeb ta küll gümnaasiumis kõva vaeva, sest ütleb, et see oli Rahumäel nõrk. Siiski on ka vene keeles tal hinded 4 ja 5. Samas teise vene keele õpetaja kohta ei tea midagi kosta.
Matemaatika kohta ütleb laps, et kui tal poleks Rahumäel õpitud tugevat põhja all, siis ta gümnaasiumis hakkama ei saaks, sest praegune õpetaja ei õpeta hästi. Ta laskvat vana rasva peal. Minu poolne kommentaar siin, et matemaatika õpetaja oli neil tõesti erakordselt tugev. Kahjuks kuulduste järgi hetkel see õpetaja mate tunde ei anna.
Ka need, kes eliitkoolidesse ei tahtnud saada, said gümnaasiumitesse sisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.02 20:17; 17.02 10:59; 17.02 11:38; 17.02 11:55; 17.02 12:08; 17.02 12:48; 17.02 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ka laps RPKs 5. klassis ja meie oleme ingl keele ]petajaga v’ga rahul. teine grupp vist nii rahul ei ole, aga ei oska t’psemalt kommenteerida. meie laps on k[ll p’ris kaugel juba, just jutustas mulle ette ja v]ib rahule j”da.

muus osas ei oska eriti kommenteerida taset, sest ei oska v]rrelda. naabrilapsed said sealt Westholmi sisse, paljud l’hevad ka GAGi, nii et ilmselt piisavalt hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna paistab, et siin rahumäe pk lõpetanute vanemaid ikka liigub, siis kas kellelgi on kogemust ka progümnaasiumi saamisega? lugesin just täna, et nt merivälja algkooli lapsed saavad eliitkoolidesse sisse ja tean, et ka rahumäelt on nt gag-sse mindud, aga kui mõni päev tagasi 7. klassi vastuvõtu kohta kesklinna koolide kodukatelt otsisin, siis olnud kuskil progümnaasiumi kohta midagi. gag kodukal oli, et vastuvõttu 7. klassi sel kevadel üldse ei toimu. mujal oli, et vastuvõtt vabade kohtade olemasolul ja vabu kohti ei ole. no kuidas peakski need vabad kohad (va väga üksikud) tekkima, aru ma ei saa. kas gag on tõesti ainus, kes on ühe 7. klassi mujalt tulijatele juurde teinud?

kägu 20:17, kuidas su laps süvaõppega klassi sai? tase peaks olema ju väga erinev. õppis keeltekoolis juurde? keegi siin ükspäev kirjutas näite sellest, milliseid tekste 21. koolis 4. klassis läbi töötatakse. no minu laps, ma pakun, ei saaks neist muhvigi aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 13:20; 16.02 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina see kägu 20.17
Ei õppinud otseselt midagi juurde. Ühel aastal käis sellel Rahumäe kooli poolt pakutaval 1-nädalasel keeleõppereisil Inglismaal. Rahumäe koolil on ka sõpruskool Norras, seetõttu on tal msn-listis hulgaliselt norrakaid, kellega suhtleb inglise keeles. Ja no eks internet ka tõenäoliselt abiks. Loomulikult on tase erinev, aga ega neid uusi, kes mujalt koolidest tulid, ei pandud ühte keelegruppi koos juba seal koolis varem käinutega. Uutest tehti uued keelerühmad (katsetel näidatud taseme põhjal). Ja katsetel tehtigi selgeks just see, et kas see noor on võimeline õppima nende koolis pakutava keeleprogrammi järgi, mitte kas ta on samal tasemel kui nende kooli õpilased, kes õpivad keelt juba alates II klassist ja rohkemate tundidega. Seega see asi nii hull ei ole, kui välja paistab 🙂 Tõenäoliselt ongi 7-ndas klassis palju raskem süvaõppega keeleklassi üle minna kui gümnaasiumis. Sest 7-ndas ei tule uusi nii massiliselt ja ta peabki hakkama sammu pidama kohe vanade olijatega. Katsetelt tagasi tulles oli tütar muidugi näost kaame ja ütles, et ta pole elu sees nii rasketel katsetel veel käinud 🙂 Pinniti nii mis kole, aga talle öeldi tegelikult kohe peale inglise keelset vestlust, et teda oodatakse sinna kooli. Samas 21 KK ta sisse ei saanud ja tema hinnangul olid 21 KK katsed palju kergemad. Päevad pole vennad, katsetel ka suht palju oleneb ikka õnnest. Samas mulle meenub, et paralleelklassist said ka 2 poissi sinna sisse, aga vähemalt üks neist on nüüdseks välja langenud. Paralleelist tüdruk sai TIK sisse, minu teada tema ka spets midagi juurde ei õppinud. Samas olen kuulnud kõlakaid, et ta ei ole seal väga rahul. Keegi sai veel TIK sisse, aga valis Reaalkooli. Ja GAG-i mindi nende lennust lausa massiliselt. Tütre kõik parimad sõbrantsid läksid GAG. Teine koht, kuhu massiliselt minnakse, on Nõmme gümnaasium. Praegu juba on Rahumäe koolil Nõmme Gümnaasiumiga ju kokkulepe ka sõlmitud. Mingid kriteeriumid täitnud õpilane Rahumäelt saab Nõmmele ilma katseteta sisse. Ma neid kriteeriume ei tea, sest meie ajal seda kokkulepet veel ei olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.02 20:17; 17.02 10:59; 17.02 11:38; 17.02 11:55; 17.02 12:08; 17.02 12:48; 17.02 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vabandust, viimane vastaja, et sekkun (olen teema algataja). kas sinu laps läks Mustamäe Gümaasiumisse? sa ei maini, mis koolis ta süvaõppe klassis käib? mulle on ka see MG tegelikult hästi sümpaatne ja kui saaks paneks kohe 1 klassi sinna (olen juba aasta seda mõtet mõlgutanud), aga kahjuks sel aastal nad katseid teha ei tohi ja kool määramisega (milleks me ei kvalifitseeru).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 09:47; 16.02 12:49; 17.02 11:22; 17.02 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]vabandust, viimane vastaja, et sekkun (olen teema algataja). kas sinu laps läks Mustamäe Gümaasiumisse? sa ei maini, mis koolis ta süvaõppe klassis käib? mulle on ka see MG tegelikult hästi sümpaatne ja kui saaks paneks kohe 1 klassi sinna (olen juba aasta seda mõtet mõlgutanud), aga kahjuks sel aastal nad katseid teha ei tohi ja kool määramisega (milleks me ei kvalifitseeru).[/tsitaat]

Jätsin vist tõesti mainimata, et tütar käib Mustamäe Gümnaasiumis. Inglise keelt süvendatult saabki minu teada õppida ainult TIK, GAG, 21 KK ja Mustamäe Gümna. Vähemalt meie rohkem variante ei leidnud ja see Mustamäe oma sobis meile ka asukoha poolest ja oligi tütre esimene valik. Eks sel koolil on ka omad puudused 😛 Kas te ikka teate, et tegemist on tasulise kooliga? Mina näiteks ei teadnud, sain selle teada esimesel klassikoosolekul, kui laps oli juba nädal-paar seal koolis käinud. Aga kõik, mis puudutab inglise keele õpet, sellega on mu tütar väga väga rahul. Kuna tal on tuttavaid nii GAG inglise klassis kui ka TIK, siis ta on võrrelnud õpetatavat (nt õpikud jmt) ja tema arvamus on, et Mustamäe kool kasutab palju paremaid (st ka raskemaid) õppematerjale kui näiteks GAG. Samas reaalainete õpetusega ei jää ta üldse rahule seal koolis. Matast juba kirjutasin varem ka. Ühesõnaga ta nutab siiani taga Rahumäe kooli 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.02 20:17; 17.02 10:59; 17.02 11:38; 17.02 11:55; 17.02 12:08; 17.02 12:48; 17.02 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lihtsalt asjaga kursis oleva inimesena nendin, et mingit Rahumäe Põhikoolist GAG massilist minemist ei ole olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]lihtsalt asjaga kursis oleva inimesena nendin, et mingit Rahumäe Põhikoolist GAG massilist minemist ei ole olemas. [/tsitaat]

Võiks siis ju mainida ka, kuidas olete asjaga kursis? Minu lapse Rahumäe kooli lennust said väga paljud GAG sisse. See veel ei tähenda, et kõik, kes sisse said, GAG ka läksid. Tehti ka muid valikuid, juhul kui GAG ei olnud esimene valik näiteks. Ja no loomulikult GAG poole pealt vaadatuna, kui neil on lennu peale (tegemist on ju 5 paralleelklassiga) 5-7 Rahumäe õpilast, on see vaid käputäis 🙂 Oleneb, kust otsast asja vaadata. Rahumäel oli varem vaid 2 paralleelklassi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.02 20:17; 17.02 10:59; 17.02 11:38; 17.02 11:55; 17.02 12:08; 17.02 12:48; 17.02 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]lihtsalt asjaga kursis oleva inimesena nendin, et mingit Rahumäe Põhikoolist GAG massilist minemist ei ole olemas. [/tsitaat]

Võiks siis ju mainida ka, kuidas olete asjaga kursis? Minu lapse Rahumäe kooli lennust said väga paljud GAG sisse. See veel ei tähenda, et kõik, kes sisse said, GAG ka läksid. Tehti ka muid valikuid, juhul kui GAG ei olnud esimene valik näiteks. Ja no loomulikult GAG poole pealt vaadatuna, kui neil on lennu peale (tegemist on ju 5 paralleelklassiga) 5-7 Rahumäe õpilast, on see vaid käputäis 🙂 Oleneb, kust otsast asja vaadata. Rahumäel oli varem vaid 2 paralleelklassi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.02 20:17; 17.02 10:59; 17.02 11:38; 17.02 11:55; 17.02 12:08; 17.02 12:48; 17.02 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]lihtsalt asjaga kursis oleva inimesena nendin, et mingit Rahumäe Põhikoolist GAG massilist minemist ei ole olemas. [/tsitaat]

Võiks siis ju mainida ka, kuidas olete asjaga kursis? Minu lapse Rahumäe kooli lennust said väga paljud GAG sisse. See veel ei tähenda, et kõik, kes sisse said, GAG ka läksid. Tehti ka muid valikuid, juhul kui GAG ei olnud esimene valik näiteks. Ja no loomulikult GAG poole pealt vaadatuna, kui neil on lennu peale (tegemist on ju 5 paralleelklassiga) 5-7 Rahumäe õpilast, on see vaid käputäis 🙂 Oleneb, kust otsast asja vaadata. Rahumäel oli varem vaid 2 paralleelklassi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.02 20:17; 17.02 10:59; 17.02 11:38; 17.02 11:55; 17.02 12:08; 17.02 12:48; 17.02 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

to 17/02/2012 11:38

mina olen kursis, et tasuline (sest süvaõpe) ja seda mainis juba ka eelkooli õpetaja meile, et kas te ikka teate ? et paljud vanemad 2.klassist on nii üllatunud olnud. aga mis see summa seal on? kas sama mis TIK ja TPL 4000-5000 vanas rahas vms?

samas, rahumäel ju avatakse ainult KKK klassid ja tasu ca 680 vanas raha, no see on ju rohkem kui TIK-s? miks ma pekas maksma mingi süvendatud kunsti õppe eest, kui oleks võimalik sama raha eest inglise keelt õppida.

sellega olen ka kursis, et mata MG-s nõrk, aga mul laps suht humanitaar ka ja arvan, et keeli läheb rohkem vaja elus. me ei tea, mis trikiga me sinna MG ennast sebime. selle a süsteemiga on kõik võimalused ära võetud, läksime isegi eelkooli. asukoha mõttes ka jube hea meil nr 36-ga minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.02 09:47; 16.02 12:49; 17.02 11:22; 17.02 13:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]to 17/02/2012 11:38

mina olen kursis, et tasuline (sest süvaõpe) ja seda mainis juba ka eelkooli õpetaja meile, et kas te ikka teate ? et paljud vanemad 2.klassist on nii üllatunud olnud. aga mis see summa seal on? kas sama mis TIK ja TPL 4000-5000 vanas rahas vms?

samas, rahumäel ju avatakse ainult KKK klassid ja tasu ca 680 vanas raha, no see on ju rohkem kui TIK-s? miks ma pekas maksma mingi süvendatud kunsti õppe eest, kui oleks võimalik sama raha eest inglise keelt õppida.

sellega olen ka kursis, et mata MG-s nõrk, aga mul laps suht humanitaar ka ja arvan, et keeli läheb rohkem vaja elus. me ei tea, mis trikiga me sinna MG ennast sebime. selle a süsteemiga on kõik võimalused ära võetud, läksime isegi eelkooli. asukoha mõttes ka jube hea meil nr 36-ga minna.

[/tsitaat]

Sel aastal oli 150¤ MG-s. Selle süvaõppe taha nad poevad jah. Tegelikult läheb sellest rahast suurem enamus lihtsalt kooli nn üldkulude katteks. Kas summat muudetakse, seda ma öelda ei oska. MG-l on nõrk direktor, Rahumäel seevastu väga tugev direktor.
No ma ei imesta, et paljud vanemad üllatunud on. Kui gümnaasiumisse vastu võttes mitte kordagi seda raha teemat ei mainitud. Kuna enamikes süvaõppega koolides on õppemaks, siis käisin spetsiaalselt kooli kodulehelt uurimas, aga seal polnud sõnakestki õppemaksu (annetuse nagu nemad seda nimetavad) kohta. Võib-olla praegu on sellekohane info kodulehel olemas, ma ei tea.
Minu lapsed on Rahumäe KKK-ga väga rahul. Seal saab ka ise valida, mida õppida, mida mitte. Kallim on ta tõesti, kuigi on võimalik ka soodustusi saada. Samas see summa sisaldab ka kõiki materjale kunstis, keraamikas jmt.
Mulle meeldib ka Rahumäe kool rohkem kui MG. Rahumäe koolis on õpilastesse hoopis teine suhtumine kui MG-s. MG peab ennast eliitkooliks ja käitub ka vastavalt. Aga see uus koolisaamise süsteem on mulle küll arusaamatu. Kuidas saab mingi suva ametnik kusagil laua taga määrata lapsi tasulistesse klassidesse? Võib-olla pole lapsevanemal üldse võimalustki seda raha tasuda… Ja näiteks muusikaklassid? Seal ju ikka oleks vaja lapse musikaalsus välja selgitada. Õnneks on minu kolmanda lapse kooliminekuni veel aega, ehk muudetakse asjad normaalsemaks vahepeal.
Aga teil ehk ongi see võimalus, et paljud, kes MG määratakse, ei taha sinna minna maksu pärast ja siis kohad vabanevad… Vabadele kohtadele saab kandideerida…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 16.02 20:17; 17.02 10:59; 17.02 11:38; 17.02 11:55; 17.02 12:08; 17.02 12:48; 17.02 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas saad sa hinnata õppetöö taset, kui on kogemus ühe kooliga ja ei ole võrdlusmomenti?
Kuna minul aga on, siis saan valgustada:
Minu laps läks sealt Reaalkooli 7. klassi. Rahumäe koolis oli viieline.
Nüüd:
matemaatika: 4 või 5
eesti keel: 5
vene keel: 4 või 5
inglise keel: 3
Seda, et võõrkeeltega nii läheb, arvasin juba ette. Vene keelega ei ole asi hull, kuna suvel enne Reaalkooli saatsin poisi 3-ks nädalaks Venemaale keelepraktikale. Ilma selleta oleks vist 3.
Inglise keel – Rahumäe koolis algab see KKK tõttu vist aasta hiljem. Taseme vahe on meeletu. Ma näen, kuidas laps iga päev inglise keelt õpib, kuid seni on saanud jooksvalt ainult ühe 4. Sai ka oma elu esimesed kahed.
Nt ei olnud nad Rahumäel õppinudki ebareeglipäraseid sõnu. Reaalis aga oli see juba läbitud teema. Tehti siis meeldetuletuseks nende peal töö. No ei olnud poiss suuteline ühe õhtuga 120 uut sõna koos kolme vormiga pähe ajama.[/tsitaat]
Ma saan aru, et laps läks Reaali lisaklassi. Sinna tulevad ju üle linna lapsed kokku. Kas näiteks keeleõppe puhul mingit keskmist taset välja ei selgitata uue klassi puhul? Tunniplaani järgi hakkab inglise keel Reaalis kolmandas klassis ja vene keel viiendas. Võib-olla on tundide arv erinev? Uurin, sest plaan ka oma laps aasta pärast reaali katsetama suunata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 20:02; 17.02 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

150¤ õppeaastas? no selle oleksin küll nõus maksma korraliku keeleõppe eest. eks nad muidugi teevad remonti jne ka selle eest, aga keeletunde on ka oluliselt rohkem ja kes selle eest siis maksma peaks? kursustel käimine pole odavam ja samas tülikas, lisaks ei saavuta sama taset, sest see suht lillutamine, ei ole kontrolltöid jne.

ma olen seal juba rääkinud, neile oeldi, et ümber kooli on sissekirjutatud 150 last!!! nii et nad vist peavad 5 klassi võtma. siis määratute hulgast teevad testid, kes tugevamad ja soovivad süvaõppesse. nii et meil erilist lootust pole. eks näis.võib-olla see aitab midagi kaasa, kui juunis seal midagi rääkimas käia, et käisime eelkoolis ja kui eelkooli õpetaja soovitab ka. eks näis.

tegelt minu lapsele meeldib kunst ka, aga tean, et tahan ta siis kohe ka lisaks inglise keelde panna + mingi trenn niikuinii. lisaks veel KKK päevad nii pikad. igati tundub MG mõistlikum. üks kool, üks trenn.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kris888 kirjutas:[/small]
[tsitaat]
ma olen seal juba rääkinud, neile oeldi, et ümber kooli on sissekirjutatud 150 last!!! nii et nad vist peavad 5 klassi võtma. siis määratute hulgast teevad testid, kes tugevamad ja soovivad süvaõppesse. nii et meil erilist lootust pole. eks näis.võib-olla see aitab midagi kaasa, kui juunis seal midagi rääkimas käia, et käisime eelkoolis ja kui eelkooli õpetaja soovitab ka. eks näis.
[/tsitaat]
5 klassi nad vaevalt võtavad, ikka nii palju kui mahub nii palju ka määratakse. See number on ilmselt lihtsalt väljavõte rahvastikuregistrist mingi piirkonna kohta. Kas kõik 150 last on üldse eestikeelsed? Ja mis tähendab ümber kooli? Kõrvalmajades? Või kilomeetri raadiuses? Mustamäe koolid on üksteisele suht ligidal, vahe on neil 1-2 trollipeatust. Olenevalt elukohast võib enam-vähem samale kaugusele 3-4 kooli jääda. Kindlasti tasub pärast määramist vabade kohtade olemasolu uurida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 20:02; 17.02 23:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koolilaps Rahumäe PK – kuidas õppetöö tase?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.