Esileht Beebi ja mitmikud Rahutu beebi

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Rahutu beebi

Postitas:

Tere!

Olen hullumise äärel, sest mu beebi on rahutu enamus päevast.

Sünnist saati on ärkveloleku ajal rahutu. Alguses küll vähem, sest enamus ajast sõi ja magas. Kusagil nädalaselt aga toimus 360 kraadi muutus. Magab suht rahutult ja korraga vähe päeval. Kui ärkab siis kohe nutt lahti. Vahetan mähkme, annan rinda kui nõuab ja ülejäänud aeg peale söömist lihtsalt nutab ja on rahutu. Mõni päev saan ilusasti ta tegema pikemaid uinakuid, aga õhtuti on alati paras hullumaja. Kusagil kella 17st muutub omakorda veel rahutumaks ja uinub kehvasti. Isegi kätel on rahutu, vigiseb ja nutab. Vahest saan aru, et on gaasid aga vahest nutab ta ilma näilise põhjuseta. Ei vehi ega viskle jalgadega alati. Reaalselt röögib/nutab nii, et silmad tal märjad. Ööunne saamine on paras katsetus iga õhtu. Rinda ei taha, kuigi otsib. Kui võtab vastu, siis hakkab venitama ja kohe nutma. Lõpuks pean autoga 15min sõitma minema, et saada ta magama. Tagasi tulles tõstan ta turvahällikotist voodisse. Üldiselt siis poolunes võtab rinna vastu ja jääb magama.
Täna aga ei saa kuidagi magama. Lihtsalt röögib. Käisime koos sooja dušši all, masseerisin kõhtu selle kõhusalviga, on saanud gaasirohtu. Praeguse seisuga pole ta õhtul kella 17st maganud.. 5x korda nagu korraks uinunud pika röökimise/kussutamise peale aga magab max 10min ja siis ärkab uuesti nutuga üles. Mõistus otsas mida teha :'(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.02 22:18; 02.02 22:48; 02.02 23:49; 18.02 00:14; 02.03 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis perearst ütleb? Analüüsid korras? Välistatud mingite ainete puudus? Keelekida?

Kas imemisvõte on üle kontrollitud? Kuidas enda toidulaud?

Võimalkk, et koolikud, mis tulebki lihtsalt ära kannatada?

Kas lina/kõhukott on proovitud?

Perearsti juurde alles lähen nädala pärast esimese kuu visiidile. Imemisvõte korras. Olen käinud mitu korda nõustaja juures ja isegi koju kutsunud imetamisnõustaja. Kandelinas ei lepi, nutab seal lakkamatult. Olen juba kõike proovinud.
Kohati on tunne, et tal miskit ikka viga, et nii rahutu on. Saan aru, et kui ta niisama ei lepi omaette olemisega aga ta on ka kätel rahutu ärkveloleku ajal. Õnneks siiani öösiti magab ja siiani unetuid öid pole olnud. Praegu tikusun autos,, sest see ainuke koht kus ta õhtuti magama jääb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.02 22:18; 02.02 22:48; 02.02 23:49; 18.02 00:14; 02.03 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juurde võtab?

Kui ikka asi nii hull, siis püüaks varem perearstile saada. Vastsündinitega võetakse enamasti päris kiiresti vastu.

Juurde võtab kenasti. 3nädalaga 800+g.Kirjutasin ka perearstile murest,

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.02 22:18; 02.02 22:48; 02.02 23:49; 18.02 00:14; 02.03 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolikud.
Ja ta tahab lihtsalt ema lähedust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvuspurt? Mina tõmbasin wonderweeksi endale. Meil oli samamoodi järsku väga rahutu.See möödub, ausalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on täpselt sama vana laps ja sama seis. Õnneks või kahjuks olid meil kaks esimest last ka samasugused – sellist asja, et vastsündinu ainult sööb ja magab, ei ole mina veel näinud, alates 2 aasta vanusest on kergemaks läinud.
Aga läheb kergemaks! Esimesed paar kuud on meie lapsed beebina peamiselt süles olnud, sest vajavad palju lähedust ja lohutust (gaaside korral). Praegu võtab seda juba väga rahulikult, sest see on ajutine olukord ja saab läbi. Ega beebi ju meelega ei kiusa. Edaspidi saab järjest rohkem iseseisvalt toimetada 😉

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi vahetada gaasirohtu. Meil aitas Infacol.
B12 vitamiini puudus teeb ka rahutuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lase B12 vitamiini taset kontrollida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi vahetada gaasirohtu. Meil aitas Infacol.

B12 vitamiini puudus teeb ka rahutuks.

B12 sai kontrollitud. See on suhteliselt palju alla normi. Võtame vitamiini juba 4ndat päeva. Õhtused nutud aga lähevad hullemaks iga päevaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.02 22:18; 02.02 22:48; 02.02 23:49; 18.02 00:14; 02.03 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka meil esineb selliseid päevi, mil justkui ükski asi ei aita. Masseerin, pakun lähedust, süüa, proovin tähelepanu mujale viia jne, aga ikka mõni õhtu röögib nagu ratta peal. Aitab käte kinni mähkimine ja lutt suhu. Siis tõepoolest rahuneb. Tulevad ka puuksud välja ning lõpuks uinub. Selline kisarohkem periood on minu meelest ka seotud kasvuspurdiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 09:19; 18.02 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti soovitan proovida kinnimähkimist! Meie paneme tavalise pehme lina sisse nii, et kätega vehkida ei saaks. Aga voodisse tõstan beebi tõesti siis, kui olen kindel, et on sügavas unes. Unekooli silmas pidades ehk pole nii päris õige, kuna öeldakse, et laps peab ärkama seal, kus uinub. Õhtuti kusagil 20 lähme vanni. Lähengi beebiga koos, mõnikord läheb isa. Seal ta juba väsib omajagu. Siis saab süüa, siis mähin kinni ja jääb kaisus unne.
Enne seda aitas õhtuti kussutamine, toas ringi kõndimine ja “tšššššh” või laulmine. Aga seda pidin hullematel aegadel isegi kaheni öösel tegema. Ja samamoodi kusagil 17 ajal hakkas trall pihta ehk siis arvuta ise, kui kaua see kõik kesta võis.
Meie beebi on ametlikult 4 kuud vana, kuid ta sündis 2 kuud enne õiget tähtaega ja kaalus alla kilo. Enneaegsed on eriti tundlikud.

Mis ma veel märkasin, ja seda esineb siiani, et kui beebi tavapärane rütm saab häiritud – võõras keskkond, külalised, kauem kui 1,5h üleval hoidmist, siis see on tihti nagu aamen kirikus, et õhtul pisike kisab. Rutiini väga lõhkuda ei julge ning suuremad tegevused planeerime päeva esimesse poolde. Pika lõunaune teeb vankris. Päeval samamoodi magab lühikest aega, 20-30 min max.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 09:19; 18.02 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene laps nuttis niimoodi sellest, et oli üleväsinud ja kuna ta kuidagi magama ei jäänud, ei osanud ma seda leevendada. Kui võtsin ette sellised päevad, kus panen kogu oma energia sellesse, et ta magama saada, ja ta paar päeva normaalselt päeval magas, läks kohe paremaks! Üleväsinud laps ei jäägi magama ja unetusest see rahutus kasvab.
Kui ta ööunne jääb autos, kas päeval ei saa paar päeva pikki autosõite teha, et ta iga 1,5 h järel vähemalt tunni magaks?
Äkki hakkad liiga pika aja järel proovima magama panna ja siis on ta juba üleväsinud? Proovi nii, et kui ta on tund aega üleval olnud, võtad kohe eesmärgiks ta magama saada, kas siis autos, vankris või kus ta sul kõige paremini magab. Ja nii kogu päeva. Mõne päevaga peaks paremaks minema!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolikud. Mu poisil olid need. Õudsad 2 kuud. Samuti sünnist saati kuni aastani ka päevasel ajal kehva magaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene laps nuttis niimoodi sellest, et oli üleväsinud ja kuna ta kuidagi magama ei jäänud, ei osanud ma seda leevendada. Kui võtsin ette sellised päevad, kus panen kogu oma energia sellesse, et ta magama saada, ja ta paar päeva normaalselt päeval magas, läks kohe paremaks! Üleväsinud laps ei jäägi magama ja unetusest see rahutus kasvab.

Kui ta ööunne jääb autos, kas päeval ei saa paar päeva pikki autosõite teha, et ta iga 1,5 h järel vähemalt tunni magaks?

Äkki hakkad liiga pika aja järel proovima magama panna ja siis on ta juba üleväsinud? Proovi nii, et kui ta on tund aega üleval olnud, võtad kohe eesmärgiks ta magama saada, kas siis autos, vankris või kus ta sul kõige paremini magab. Ja nii kogu päeva. Mõne päevaga peaks paremaks minema!

Hommikul ja päeval uinub nüüd küll paremini ja üldiselt magabki iga tunnikese tagant, vahest tihedaminigi. Päeval vankris ka jääb suht kohe magama kui õue hakkame sättima. Õhtuti juba 2-nädalat magab vaid siis kui auto liigub. Nii kui seisma jääb on silmad lahti ja nutt järgi. Vankris samuti röögib kui seisma jääb.. Seega pole nüüd autoga üritanud teda ööunne saada. Lasengi nutta süles kuni väsib, sest miski enam ei leevenda ja paremaks nagu pole miskit õhtute suhtes muutunud. Kõige põhilisem on see, et ta ei nuta vaid röögib täiest kõrist. Naabrid ilmselt arvavad, et piinan siin oma last. Eile sain ta 10minutiga magama, täna olen juba 3h temaga jauranud ja lõpuka ise ka nutt kurgus, sest see on nii kohutav. Kohe saame 2kuuseks. Ma nii kurnatud juba. Hommikud küll on ilusad kui beebi ärkab puhanuna ja muudkui naeratab. Vahest tunne, et äkki tal miskit muud viga kui gaasid/koolikud. Mul esimene laps ka nuttis palju aga sellist röökimist pole kellelgi kuulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.02 22:18; 02.02 22:48; 02.02 23:49; 18.02 00:14; 02.03 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saage aru, et siin ei aita mingid mähkimisvõtted ega muu selline. Ilmselgelt on lapsel vaktsiinikahjustus. Lugege ja vaadake vaktsiini kahjustuse saanud laste vanemate ühingu kodulehelt neid lugusid. Kas ei tule tuttav ette? Lõpetage see laste piinamine. See laps on reaalselt valudes ja üheltki arstilt te paraku abi ei saa. Uurige ja ehk hakkavad silmad avanema.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Beebi ja mitmikud Rahutu beebi