Esileht Väikelaps Rahutu uni

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Rahutu uni

Postitas:

Tere!

Laps on 2,3. aastane ja tema ööd on muutunud väga rahutuks. Elukorralduses muutusi pole olnud ja märgatavaid emotsioone ja uusi oskuseid pole samuti suurelt olnud. Öösel ärkab läbi une nutuga ja vahel pean tal aitama magama jääda, kuid vahel jääb kohe ise uuesti magama. Ta nagu näeks unes koguaeg midagi, mis teda ärataks. Nii on see öö jooksul iga tunni tagant. Ma ei oska kuidagi oma last aidata. Kui ta ärkab, siis olen ta magama pannud tema enda voodisse, siis olen võtnud enda kaissu, kuid asi ei parane. Ta on väga varajane ärkaja, umbes kella 5-6 ajal algab meie hommik. Voodi läheb kell 21, siis loeme unejuttu ja uinub kenasti ise.
Kuidas ma saan oma last aidata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ta sul kodune laps? Mõtle järele, mis teda võib häirida:
1) uued erutavad elamused päeval (nt mingi uus mänguväljak, külaskäik, mingi uus mäng vms)
2) õhtune multikavaatamine või üldse mingi ekraani vaatamine)
3) paar tundi enne magamaminemist ei tohiks olla kodus segajaid (telekas, raadio)
4) enne magamajäämist ei tohiks olla möllamist
5) tuba on liiga palav/jahe, õhku vähe, tekk ebamugav vms
6) laps pelgab pimedat
7) lasteaiaga harjutamine
8) sada miljon muud asja

See võib olla lihtsalt mingi periood. On ta muidu rahulik laps, enamasti ilusti maganud? Ehk on sellise ergu närvikavaga? Kas ta ise räägib, mis teda vaevab, nt pahad unenäod või tühi kõht või janu?

Ega ma miskit tarka soovitada ei oska, kõik sõltub sellest, milles probleem on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tagumised purihambad lõikuvad?
Pissihäda?
Oled uinumiseni kõrval ja lähed siis ära, laps ärkab poolunes ja leiab, et on üksi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps oli hästi rahutu unega sinnamaani kuni me kolisime uude koju. (oli sel ajal 3-aastane + paar kuud). Uues kodus praktiliselt päevapealt oli uni parem. Olen ise mõelnud, et äkki eelmises kodus oli liiga palav, umbne. Magamistuba oli üsna pisike ja magasime seal kolmekesi, köeti ka palju. Kuigi palavuse üle ta ei kurtnud ise, nägi nagu rahutuid unenägusid…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps iga tund ei ärganud, aga 1-2 korda öösel kindlasti ja kolis samuti. Oli ka väga varajane ärkaja ja naturaalne unevajadus väiksest peale olnud pigem väike. Saime asja korda 3,5 aastaselt, kui palusime lasta lasteaiaõpetajal tal mitte üle tunni lõunaund magada. Õhtul hakkas magama minema 21.00 asemel 22.00. Nüüd magab hommikul umbes 7ni ja öösiti enam ei ärka ega koli. Sobib nii meile kui talle. Korda sai asi umbes nädalaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 3,4. Ikka on selliseid perioode, kus ärkab öösel iga tunni tagant. Enamasti stressirohketel perioodidel (lasteaiaga alustamine, haigused, ema igatsus päeval jne) aga märkasin ka seost päevaunega (mida paremini magab päeval, seda paremini ka öösel. Kõige hullemad on päevad kui päevauni jääb ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Rahutu uni

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.