Esileht Ilu ja tervis Rahutud jalad – nii hädas!

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Rahutud jalad – nii hädas!

Juba aastaid on mul õhtuti hirmus suur häda rahutute jalgadega. Päeval on kõik ok, aga nagu õhtul end teleka ette sätin, hakkab pihta: mitte üheski asendis ei saa rahulikult olla, kogu aeg on talitsematu vajadus jalgu liigutada. Sama asi on ka magama minnes, jalad on nii rahutud, et see segab uinumist. Natuke aitab, kui jalad külma veega üle loputada ja voodis pean ka jalad kindlasti teki alt välja jätma. See probleem on nii väsitav ja häiriv 🙁 Kas kellelgi on õnnestunud sellisest asjast vabaneda?

+4
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Jah, olen saanud abi. Mine arstile ja saad ka. Ühe raseduse ajal olin jalgade pärast mitu ööpäeva üleval, ei aidanud ei soe vann ega magneesium. Lõpetasin kliinikus. Jälgi oma toitumist, ära söö õhtuti, võta kaalust alla, võimle. Midagi surub sul kuskile ja lisaks on ka ärevus. Lase välja kirjutada rahusteid, võta magneesiumi, proovi korsetilihaste harjutusi teha igal vabal hetkel, jälgi rühti. Ühesõnaga – ära muretse, tegele endaga.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine räägi oma perearstiga või helista perearsti nõuande numbrile 1220 või mine räägi apteegis.

Üldiselt peaks õhtuti magneesiumi võttes üle minema. Minule meeldib enim magneesium “Diasporal”.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See probleem on nii väsitav ja häiriv ???? Kas kellelgi on õnnestunud sellisest asjast vabaneda?

Jah, on.
Jalgu tuleb päeva jooksul mõistlikult koormata.
Kui päev otsa lamada/toolil istuda, siis ongi rahutud.
Kui õhtul 5km jalutada, ei ole enam mitte miski rahutu.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnikord on vaevanud. Kellel on mõlemaid olnud, teevad kergesti vahet krampidel ja rahutute jalgadel.

Magneesium (ja elektrolüüdid) aitavad/võivad aidata krampide vastu. Rahutute jalgade rahustamiseks võib olla abi rauakuurist. Kui rauavaegus on välistatud, siis imeväike annus pramipeksooli on see, mis kõige kangekaelsemadki koivad taas tasaseks teeb. Retseptiravim, off label kasutus. Perearst aitab.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, olen saanud abi. Mine arstile ja saad ka. Ühe raseduse ajal olin jalgade pärast mitu ööpäeva üleval, ei aidanud ei soe vann ega magneesium. Lõpetasin kliinikus. Jälgi oma toitumist, ära söö õhtuti, võta kaalust alla, võimle. Midagi surub sul kuskile ja lisaks on ka ärevus. Lase välja kirjutada rahusteid, võta magneesiumi, proovi korsetilihaste harjutusi teha igal vabal hetkel, jälgi rühti. Ühesõnaga – ära muretse, tegele endaga.

Sina räägid rasedusaegsetest jalakrampidest, mitte rahututest jalgadest.

Kõik need soovitused, mida jagad – hoia kaal korras, ära õhtul söö, võta magneesiumit, võimle jne, on üldises plaanis väga head soovitused, kuid ei puutu mitte kuidagi rahututesse jalgadesse või nende ära hoidmisse. Sa ilmselt ei ole seda seisundit üldse kogenud, mida teemaalgatajat silmas peab.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.10 09:49; 26.10 09:57; 29.10 20:01; 22.11 16:37; 23.11 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul käivad rahutud jalad periooditi “peal”. Viimati ketsid lausa mitu kuud. Läksin perearsti juurde, ja…. Uskumatu, aga ma sain lahenduse.

Kõige tavalisemalt hakkab rahutute jalgade jant siis, kui vere rauasisaldus on madal. Ma teadsin, et mul on koguaeg madal, aga ausalt, ma ei uskunud nii lihtsasse lahendusse. Mul oli tegelikult rauasisaldus lausa olematu (mitte ainult hemogloobin, vaid tingimata tuleb ferritiin määrata), sest mul on üli vererohked päevad. Seda ma teadsin ja tarvitasin tegelikult koguaeg mingeid raua preparaate, aga need ei olnud piisavad.

Arsti soovitusel hakkasin võtma Retaferi. Kõik siirupid ja muud tabletid käskis arst ära unustada, sest need ei toimi piisavalt. Lisaks kirjutas ta mulle mingi muu rohu välja alguseks, kui Retafer ei ole mõjuma veel hakanud, aga see on rohi, mis nii öelda kohe, samal õhtul toimib. Ja tunnistan ausalt! Ma sain sellest jamast lahti. Juba mitu kuud olen normaalse inimese elu elanud. Seda retseptirohtu saingi vist mõned korrad võtta, kuni hullem häda taandus Aga Retaferi võtan üle päeva. Viimased vereanalüüsid olid raua koha pealt juba ilusad ka.

Infoks lisan, et olen sale, õhtuti ei söö, võtan magneesiumit, koorman jalgu, võimlen. Teen kõiki asju. Aga see kõik ei hoidnud mul ära rahutute jalgade sündroomi. Kui sul on ikka tõsine raua puudus, siis võimlemine rahutuid jalgu ära ei võta. Mul oli hullul ajal ikka nii, et ka pärast 10-kilomeetrist jalgsimatka või päev läbi veekeskuses möllamist ja mitme basseiniringi ujumist, oli õhtul voodisse heites ikka see jama vaevamas.

 

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.10 09:49; 26.10 09:57; 29.10 20:01; 22.11 16:37; 23.11 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitab magneesium(pulber otse suhu pakendist) rasvane kreem ja padi jalgade alla, et need kõrgemal oleks.
Ja kui ikka kuidagi ei saa, olen sokid jääkülma veega märjaks teinud ja need jalga pannud. Jahutab ja rahustab ning kergem uinuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rauapuudusesse mina ei usu. Mul mehel on rahutud jalad. Rauda aga liiga palju (150+ kandis hemoglobiin, ferritiini praegu peast ei mäleta). Ehk siis enne teha kindlaks, et on rauapuudus. Ei saa öelda, et see igas vanuses naistel oleks.

Lugesin hiljuti, et magneesium aitab, ja temal aitab küll. Magneesiumil ja magneesiumil on vahe ka. Tuleb tarvitada tsitraadina. Temal piisas juba kahest õhtust (2-3 tabletti MagneCiti võtab; 2 tbl on 300 mg), et see õudne siplemine ära jääks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rauapuudusesse mina ei usu. Mul mehel on rahutud jalad. Rauda aga liiga palju (150+ kandis hemoglobiin, ferritiini praegu peast ei mäleta). Ehk siis enne teha kindlaks, et on rauapuudus. Ei saa öelda, et see igas vanuses naistel oleks.

Lugesin hiljuti, et magneesium aitab, ja temal aitab küll. Magneesiumil ja magneesiumil on vahe ka. Tuleb tarvitada tsitraadina. Temal piisas juba kahest õhtust (2-3 tabletti MagneCiti võtab; 2 tbl on 300 mg), et see õudne siplemine ära jääks.

Jah, magneesium hobuseannustes aitab mingil määral.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See probleem on nii väsitav ja häiriv ???? Kas kellelgi on õnnestunud sellisest asjast vabaneda?

Jah, on.

Jalgu tuleb päeva jooksul mõistlikult koormata.

Kui päev otsa lamada/toolil istuda, siis ongi rahutud.

Kui õhtul 5km jalutada, ei ole enam mitte miski rahutu.

See on täpselt sama rumal jutt, nagu soovitus unetutele, et tuleb end ära väsitada.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rauapuudusesse mina ei usu. Mul mehel on rahutud jalad. Rauda aga liiga palju (150+ kandis hemoglobiin, ferritiini praegu peast ei mäleta). Ehk siis enne teha kindlaks, et on rauapuudus. Ei saa öelda, et see igas vanuses naistel oleks.

Lugesin hiljuti, et magneesium aitab, ja temal aitab küll. Magneesiumil ja magneesiumil on vahe ka. Tuleb tarvitada tsitraadina. Temal piisas juba kahest õhtust (2-3 tabletti MagneCiti võtab; 2 tbl on 300 mg), et see õudne siplemine ära jääks.

Seda, et rahutud jalad tekivad rauapuudusest, on mulle kaks erinevat arsti öelnud. Ja tähtis on just see, et ferritiini tase oleks korras.

Aga võimalik, et inimesed on erinevad. Minule näiteks magneesium ei mõjunud üldse. Võtsin igal õhtul kaks magneesium-tsitraadi tabletti ja abosluutselt ei vähenenud rahutud jalad. Asi sai korda alles pärast rauataseme ja ferritiini korda saamist.

 

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.10 09:49; 26.10 09:57; 29.10 20:01; 22.11 16:37; 23.11 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen rahutute jalgadega hädas olnud üle 20 aasta, algas 25. eluaasta paiku. On olnud kergemaid aegu, kus need pole peaaegu märku andnud ja väga rakseid aegu, olukord ei sõltunud kehakaalust, koormusest päeval, kontsa kõrgusest, menüüst… Olen väga tähelepanelikult aastate jooksul jälginud ennast, aga kindlat süsteemi, miks vahel raskemaks läheb, ei suuda välja tuua. Eriti hull oli raseduste aegu, kui ka krambid lisaks olid. Ainuke nö kodune vahend, mis aitab, on külm. Hoida jalgu külma vee all nii kaua, kui vähegi kannatad, lausa valuni. Mul oli alati ka kapsapea külmikus. Käisin jalgadega jääkülma vee all ära, keerasin kapsalehed elastiksidemega jalgade ümber ja kiiresti voodisse, püüdes uinuda enne, kui asi jälle hulluks läheb. Magneesium võib pisut leevendada, aga ei pruugi. Kahju see ei tee. Soovitan proovida rauda lisaks võtta. Mul on raua tase küll alati hea, aga kui rauda lisaks võtsin, siis oli umbes nädal-kaks kergem periood. Minul tekkis kaks-kolm aastat tagasi allergia, võtan allergiarohtu ja see teeb rahutud jalad hullemaks, lõpuks olid ikka väga tõsised unetuse probleemid. Surusin end arstide juurde ja lausa anusin, et ometi mingi lahendus leitaks! Ja hurraaa! Juba kaks kuud magan kui inimene!!!! Mulle määrati Parkinsoni tõve ravim, kõige lahjem variant, see tõesti toimib. Nüüd sooviks kuulda nende kogemusi, kes seda rohtu pikemat aega võtnud. Kas ja kuidas siis mõjub? Sellist ravi vist veel pole, et see sündroom välja ravida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 16:28; 23.11 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle määrati Parkinsoni tõve ravim, kõige lahjem variant, see tõesti toimib. Nüüd sooviks kuulda nende kogemusi, kes seda rohtu pikemat aega võtnud. Kas ja kuidas siis mõjub? Sellist ravi vist veel pole, et see sündroom välja ravida?

Meil on vist sama arst 🙂 See, mida mulle kirjutati, on ka Parkinsoni ravim.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.10 09:49; 26.10 09:57; 29.10 20:01; 22.11 16:37; 23.11 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle määrati Parkinsoni tõve ravim, kõige lahjem variant, see tõesti toimib. Nüüd sooviks kuulda nende kogemusi, kes seda rohtu pikemat aega võtnud. Kas ja kuidas siis mõjub? Sellist ravi vist veel pole, et see sündroom välja ravida?

Meil on vist sama arst ???? See, mida mulle kirjutati, on ka Parkinsoni ravim.

Ei ole mingit sama arsti teil. Pregabaliin ja gabapentiin on sellel puhul täitsa tavalised ravimid, mida proovitakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Perekool.ee Foorumis on keelatud:

4.8 omavoliline kooskõlastamata reklaam.

Perekooli Moderaator

0
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Meil on vist sama arst ???? See, mida mulle kirjutati, on ka Parkinsoni ravim.

Kui kaua oled kasutanud ja kuidas mõjub? Kas doosi on vaja suurendada aja jooksul?

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 16:28; 23.11 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on vist sama arst ???? See, mida mulle kirjutati, on ka Parkinsoni ravim.

Kui kaua oled kasutanud ja kuidas mõjub? Kas doosi on vaja suurendada aja jooksul?

Tõttöelda, ma olen väga vähe võtnud. Kuna mu arst arvas, et minu puhul on tegemist rauapuudusega. Et siis, kui rauatase normi saab, siis pole vaja enam seda parkinsoni rohtu kasutada. Nii ma olengi võtnud väga vähe. Aga kohe aitas. Ja siis tundus, et juba rauaravi hakkas ka mõjuma ja enam ei võtnud. Terve suvi oli olemine ok. Aga, ehkki nüüd söön regulaarselt Retaferi, siis viimastel nädalatel justkui tunnen jälle vastikut tunnet jalgades, aga õige õrnalt. Nii, et pole uuesti enam rohtu võtnud. Aga ilmselt varsti siis jälle peaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 26.10 09:49; 26.10 09:57; 29.10 20:01; 22.11 16:37; 23.11 19:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis Rahutud jalad – nii hädas!