Esileht Lapse ootamine Rahutute jalgade sündroom

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Rahutute jalgade sündroom

Postitas:
Kägu

Kui paljudel teist on/on olnud rasedusaegne rahutute jalgade sündroom? Mida olete selle leevendamiseks teinud?

Mul tekib õhtuti diivanil lebades ja eriti just õhtul magama minnes jalgadesse ebameeldiv kihelustunne ja ainult jalgu liigutades saab sellest üle olla. Niipea aga kui jalgu jälle enam ei liiguta, on tunne tagasi. Jube raske on sedasi lõõgastuda ja magama jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, mul oli ka see sündroom. Kurtsin probleemi naistearstile  ja ta lasi kohe kontrollida rauataset veres (hemoglobiini ja ferritiini). Selgus, et rauatase oli madal ja hakkasin võtma Nõgeli superrauda, mille tulemusel rauatase tõusis ja rahutute jalgade sündroom ka kadus.

Seega soovitan ka vereproovid teha ning kuniks tulemusi ootad, aitab õhtuti ka jalgade loputamine külma veega (mind aitas, aga muidugi kõiki ei pruugi aidata), mõnd aitab jalgade venitamine ja neid eri nippe on veel. Mõnel õhtul aga võisin loputada ja venitada, aga ikka ei saanud öösel magada, sest jalad liikusid. Ma loodan, et sa leiad arsti abiga probleemile lahenduse!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on väga sagedane probleem ja viitab magneesiumipuudusele. Ise saad teha selle vähendamiseks nt seda, et käid jalutamas ja oled aktiivne.

Ja teine ja rohkem tuntava mõjuga on magneesiumi juurde manustamine. Kuigi seda on nii tablettidena kui suukaudse pulbrina, siis kõige kiirema mõjuga on need, mis valad jalavannivette. Imendub otse lihastesse ja vähendab vaevusi kiiremini ja pikaajalisemalt kui need eelnevad variandid. Küsi nõu kas või apteekrilt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on väga sagedane probleem ja viitab magneesiumipuudusele. Ise saad teha selle vähendamiseks nt seda, et käid jalutamas ja oled aktiivne.

Ja teine ja rohkem tuntava mõjuga on magneesiumi juurde manustamine. Kuigi seda on nii tablettidena kui suukaudse pulbrina, siis kõige kiirema mõjuga on need, mis valad jalavannivette. Imendub otse lihastesse ja vähendab vaevusi kiiremini ja pikaajalisemalt kui need eelnevad variandid. Küsi nõu kas või apteekrilt.

Minu teada viitavad magneesiumipuudusele pigem jalakrambid, aga mitte rahutute jalgade sündroom. Rahutute jalgade sündroom viitab just rauapuudusele (kuigi mõnel äärmisel juhul ei aita isegi lisaraua võtmine). Aga ma üldse ei väida, et teemaalgajataja ei võiks oma magneesiumitaset ka kontrollida ja vajadusel lisamagneesiumit võtta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kahe rasedusega olnud, teisega juba tekkisid vahetult enne kui sain positiivse testi (mees naeris tookord, et kindlalt rase!) ja rauapuudust pole olnud, raud alati normi piires. Hetkel ootan kolmandat ja tunnen ka aegajalt.. aga jah, magneesium pidi aitama

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen.

Tänan kõiki soovituste eest.

Lasin teha vereanalüüsid ja nende järgi hemoglobiin 127 (norm 121-150), ferritiin 39 (alla 30 peetakse peituvaks rauapuuduseks kuigi ametlik referentsväärtus on 10-150) ja magneesium 0,66 (norm 0,53-1,11). Seega selle järgi kõik justkui normis, kuigi pigem madalama otsa normis. Iga päev jalutan mõõdukas tempos 5-6 km, mistõttu aktiivsuse puudumises ka nagu probleem olla ei tohiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul rahutud jalad tekkisid rauapuudusest. Võib võtta Nõgelit.

Magneesiumi jalavanne võib ka teha, et lihaseid lõõgastada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu puhul aitas ka raua võtmine kuigi raua tase oli normis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin magneesiumitablette, määrisin magneesiumiõli ja pihustasin magneesiumispreid, aga sellest polnud mingit kasu. Alles rauatablettide (Retafer) võtmine hoidis jalad paigal.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Lapse ootamine Rahutute jalgade sündroom