Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rahvaloendus ja saamata jäänud lisatasu

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Rahvaloendus ja saamata jäänud lisatasu

Postitas:

Nagu kindlasti paljud juba ajakirjandusest lugenud on, on rahvaloendajatel segadus töötasudega. Meile kõigile oli määratud kindel kuupalk ning kindlad objektid, mis tuli loendada. Lisaks lubati meile koolitusel suusõnaliselt, et kui tuleb juurde mingil põhjusel lisaobjekte, siis need makstakse eraldi. Lepingus seda kirjas ei ole.

Mina tegin ära enda objektid ja hulga lisaobjekte. Peale rahvaloendust tuli mulle nimeline meil, kus lubati listasu. Natuke aega hiljem tuli meil, kus öeldi, et see on eksitus.

Küsimus targematele, kas sellise asjaga on mõtet pöörduda töövailduskomisjoni? See suuline lubadus koolitusel ei ole vist siduv? Või on? Mingi suulise lepingu teema on vist olemas?
Ja see meil, milles mulle lisatasu lubasid (minu nimi oli peal, ei olnud eklikult valele aadressaadile läinud!), kas see on siduv? Kas töövaidluskomisjoni pöördudes on lootust midagi saavutada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

E – meilis fikseeritud kokkulepe on vägagi sobiv töövaidlusse, samuti kui tegemist töödega mida polnud lepingus, kas sul on midagi mis tõendab lisatööde tegemist, lisaobjektide and,ise e-meilid, töögraafikud , tulemuste andmete E,meilid vms.
Samuti on siduv suuline kokkulepe, aga hea oleks kui sul oleks keegi veel peale sinu tunnistajaks et selline väljaütlemine oli, teine rahvaloendaja sobib ka. võta näiteks temalt kirjalik tunnistus- millal, kes millise ürituse raames lubas. Ja tunnistaja ja kontaktid. Voimalik et sinu piirkonna juht teeb isetegevust, koonda mat kokku ja esita esmalt tema ülemusele, siis hiljem lähed töövaidlusse.
Piirkonna juht andis sulle ülesanded ja leppis kokku töö tasustamise- seega kui tegi lollusi on see tema ja tema ülemuste vaheline probleem mitte sinu ja stat ameti vaheline probleem.

Tasuta lisatööd ei pea kindlasti tegema

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii nagu mina meedias ilmunud artiklitest ja kommentaaridest aru sain, siis peakontor ei pidanud piirkonnajuhtide arvamusi lisatasude osas millekski. Kasutamata jäänud palgafondi saab nüüd vist aasta jooksul \”omadele\” välja maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööinspektsioonil on tasuta juristi telefon. Helista sinna ja uuri järgi. Anna meile ka teada, mida vastati.

Minu meelest tuleks küll uurida, kuhu kadus lubatud lisatasude raha. See jutt, et e-loenduse protsent oli nii suur, on täielik jama. MInul oli e-loendatuid 35% ja lisati veel teise loendaja objekte pluss II järk ehk e-loenduse praak. Lisatöö on konkreetselt tõestatav ja see tuleb tasustada. Tõestamine on nüüd muidugi natuke keerulisem, kuna arvutid on ära korjatud. On sul märkmed alles?

See, et SA lubas lisatasu maksta ja lihtsalt ei maksnud seda, tundub nii uskumatuna, nagu oleks tegemist mingi Soome ehitajaid vahendava väikefirmaga, mitte riigiametiga. Kangesti tahaks, et keegi (riigikontroll või kasvõi Pealtnägija) kontrolliks, kas tegemist oli pettusega või kulutati raha mujale (juhtkonna preemiateks).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rahvaloendus ja saamata jäänud lisatasu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.