Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Rahvapension

Postitas:

Kas sellelt võetakse ka tulumaks maha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sellelt võetakse ka tulumaks maha?

Pension on tulumaksuga maksustatav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 00:10; 18.06 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

rahvapension on nii väike, et jääb nagunii maksuvaba piiri alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

rahvapension on nii väike, et jääb nagunii maksuvaba piiri alla.

No kui müüb samal aastal näiteks miljoni eest kinnisvara, läheb ka pisike rahvapension täie rauga maksustamisele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 00:10; 18.06 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

rahvapension on nii väike, et jääb nagunii maksuvaba piiri alla.

No kui müüb samal aastal näiteks miljoni eest kinnisvara, läheb ka pisike rahvapension täie rauga maksustamisele.

sama kehtib ka nt väärtpaberite dividendide saamisel. kusjuures kõige jaburam veel see, et kuigi dividendid ise on tulumaksuvabad, lähevad nad arvesse maksuvaba tulu arvestusel.
nt kui pensionär saab kuu algul tallinna veelt 1500€ dividende (maksuvabad!), siis on see info pensionipäervaks juba maksuametis olemas ja pensionilt läheb TM juba täie rauaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 23:26; 26.06 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele
Mis lolli juttu ajad. See arvestus tehakse ikka tuludeklaratsiooniga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

rahvapension on nii väike, et jääb nagunii maksuvaba piiri alla.

No kui müüb samal aastal näiteks miljoni eest kinnisvara, läheb ka pisike rahvapension täie rauga maksustamisele.

sama kehtib ka nt väärtpaberite dividendide saamisel. kusjuures kõige jaburam veel see, et kuigi dividendid ise on tulumaksuvabad, lähevad nad arvesse maksuvaba tulu arvestusel.

nt kui pensionär saab kuu algul tallinna veelt 1500€ dividende (maksuvabad!), siis on see info pensionipäervaks juba maksuametis olemas ja pensionilt läheb TM juba täie rauaga.

Tegelt ei ole dividendid sugugi tm vabad. Ettevõte maksab nende pealt tm ära.
Aga sissetulekuna lähevad nad arvesse küll, sest nad ON sissetulek ja sellepärast lähebki pensionilt tm täie rauaga. Ma ei näe siin mitte midagi imestamisväärset.
ja arvestatakse tm ümber tõesti alles tutludeklariga, mitte ei jõua kellegi kontole laekuva raha kohta info pesnioniametisse. Kes seda Sinu arvates saadab sinna? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja arvestatakse tm ümber tõesti alles tutludeklariga, mitte ei jõua kellegi kontole laekuva raha kohta info pesnioniametisse. Kes seda Sinu arvates saadab sinna?

Börsifirmad saadavad Maksuametisse, Maksuamet haldab samaaegselt nii dividendide arvestust kui ka tulumaksuarvestust! Kõikvõimalikke väljamakseid tehes (pension, palk) tuleb väljamakse tegijal täita vastav vorm ning kui kuu tulu on liiga suur, siis väheneb tulumaksuvaba summa.
Kui ma login id-kaardiga sisse emta lehele, siis nupu “minu sissetulekud” all on minul küll jooksvalt kirjas (lisaks palgale) kõik need dividendid, mis ma sel aastal erinevatest eesti börsifirmadest juba saanud olen. (ja see nimekiri pikeneb pidevalt!).
Kindlasti on sul ka, kui oled saanud.

Eesti börsifirmade dividendide ja osakapitali väljamaksete andmed lähevad Maksuametisse otse, jooksvalt, aga tuludeklarit esitades tulevad lisaks veel välismaalt saadud dividendid ning väärtpaberite müügist saadud kasum või kahjum.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 23:26; 26.06 11:13;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.