Esileht Koolilaps Rakvere koolid ja I klass

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Rakvere koolid ja I klass

Postitas:

Näib, et peres on tulemas muutused ja laps peab kooli minema hoopis Rakvere linna, mitte meie praeguses elukohas. Täpsemad asjaolud selguvad lähinädalail. Kas siin liigub mõni Rakvere lapsevanem. Kuidas seal asjaolud on? Kas igasugused katsed on juba olnud. Kui meil asjad mai lõpuks selguvad, ei ole tõenäoliselt enam midagi \”valida\” tulevase elukoha vms järgi. Linna tean ammusest ajast küll, aga koolidest mitte midagi, kui selgub, hakkan helistama ja uurima. Äkki keegi oskab valgustada, mis seis seal praegu on? Mõned rongid on juba läinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 18:53; 27.04 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vähegi võimalik, siis väldi Eragümnaasiumit ja Rakvere Gümnaasiumit. Väga hea valik on Reaalgümnaasium ja hea valik on Rakvere Põhikool. Tõenäoliselt oled aga hiljaks jäänud ja viimatimainitutes enam vabu kohti ei ole. Meie ootasime 3 aastat \”järjekorras\”, et saaks lapse Rakvere Põhikooli. See argument, et elame koolist 200 meetri kaugusel ei olnud oluline ja pidime ootama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui vähegi võimalik, siis väldi Eragümnaasiumit ja Rakvere Gümnaasiumit. Väga hea valik on Reaalgümnaasium ja hea valik on Rakvere Põhikool. Tõenäoliselt oled aga hiljaks jäänud ja viimatimainitutes enam vabu kohti ei ole. Meie ootasime 3 aastat \”järjekorras\”, et saaks lapse Rakvere Põhikooli. See argument, et elame koolist 200 meetri kaugusel ei olnud oluline ja pidime ootama.[/tsitaat]

Miks Rakvere Gümnaasium on halb valik? Minu teada eksamitulemused olid küll paremad kui reaalgümnaasiumi omad.
Oma poolt kiidaks väga Rakvere Linnaalgkooli. Väike, hubane, \”kodune\” kool, suurepärased õpetajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Huvitaks ka, miks peaks Rakvere gümnaasiumit vältima? Neil ju omaette algklasside maja, või olen ma valesti aru saanud? Ja eragümnaasiumil ka? Ainus kool, mida ise välistama kipun, on just reaalkool, kuna seal kogu kool ühes majas – see ei ole ilmselt väga algklassilapse-sõbralik. Aga uurin edasi asju siis, kui meie pere asjad selgemad. See võtab paraku vist mai teise pooleni aega. Aga enne ei ole mõtet hakata ringi rabelema ka. Kellel veel infot v ettepanekuid, andke aga teada!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 18:53; 27.04 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Esiteks, kujutan väga hästi ette, mida tunned 🙂 Olin aasta tagasi analoogses olukorras ja meie pere uus elukoht ja lapse kool selgusid alles jaanipäeval. Erinevus oli selles, et meie uues elukohas oli vaid 1 kool ja sinna nad pidid meie lapse vastu võtma. Mina helistasin kõigepealt kooli kantseleisse, rääkisin oma mure ära ja siis sekretär leppis eraldi vestlusaja kooli psühholoogi ja logopeediga. Kontrollisid lihtsalt lapse koolivalmidust.
Nüüd Rakvere koolidest. Mina kolisin just sealt ära, sellepärast tean selle linna koolide kohta natuke kosta. Rakvere Gümnaasium oli aastakümneid tagasi väga kõva tasemega kool, aga viimasel ajal ei ole see tase enam nii ühtlaselt tugev. Sestap selline veidi negatiivne suhtumine paljude poolt. Samas on see täiesti korraliku tasemega kool. Algklasside tunnid toimuvad Vene Gümnaasiumi hoones. Reaalgümnaasium on hästi edasipüüdlik ja tulemustele orienteeritud. Väga tugev klassiväline tegevus. Põhikool ja algkool on jah sellised lapsesõbralikumad. Katsed ilmselt tõesti juba kõikides koolides tehtud. Soovitan helistada linna haridusnõunikule (või lausa sinna jutule minna). Tema teab üldist olukorda, et kuhu saab katsetega ja kuhu saab \”kandideerida\” veel jaanipäeval ning siis kitseneb Sinu valikute ring kindlasti. Tegelikult oleneb palju lapsest (kas on rahulikum ja tagasihoidlikum või selline hakkaja ja iseseisvam tüüp) ning kui võimalus jalutage lapsega koos linnas ja näita talle erinevaid koolimaju 🙂 Ja nüüd 1. klassi lapse vanemana ütleksin, et tegelikult on algklassides kõige tähtsam klassijuhataja. Kui suures koolis on tugev (mitte füüsiliselt:)) ja turvatunnet pakkuv õpetaja, siis tunneb see pisike koolimineja ennast ka suures majas turvaliselt ka kohaneb kõigi ning kõigega. Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed käivad reaalgümnaasiumis. Olen väga rahul, head klassijuhatajad ka sattunud. Klassijuhatajast tõesti oleneb väga palju. Sel aastal on RRG-s kõik 1kl õpetajad head. RG on üks 1kl õpetaja Aime Borissova (minu enda klassijuhataja), tema ka hea õpetaja. Aga kui minu lapsed kooli läksid siis valisime RRG ja Linna Algkooli vahel. Asukoha poolest jääme RRG ja Põhikooli vahele. Algkool on väike ja lapsesõbralik kool. Kiidan seda kooli. Miinuseks on see, et tahetakse liita RG-ga. Peale 6kl viiakse kogu klass RG-sse üle. Põhikool on küll väike ja armas kool, aga nn \”eliitkool\”. Mulle tundub, et õpitakse Tallinna eeliitkoolide programmi järgi. Hinnatakse rangelt ja suurt rõhku pannakse õpitulemustele. Kui on tark laps, siis igati ok, aga kui õppimisega keeruline, siis läheb raskeks. RG maine käib jah kuidagi aastatega alla. Ise olen selle kooli lõpetanud, aga oma lapsi sinna kooli ei paneks. Selline on lühidalt minu arvamus Rakvere koolidest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 23:22; 29.04 18:16; 29.04 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina rakvere elanik ja enamuse Rakvere koolidega oma laste näol kokku puutunud.
Eragümnaasiumiga küll ainult gümnaasiumi osas. Võimalik et kuni põhikoolini on asi parem, aga gümnaasium küll päris kool ei ole, seal pole vastavaid aineõpetajaid ja üleüldse rohkem selline tilu-lilu värk. Kaldun arvama, et ega põhikoolinigi asi parem ei ole.
Algkoolist ei tea midagi, aga olen kuulnud ja lehest lugenud, et too pannakse varsti kinni ja jääb ainult lasteaed… võimalik et lihtsalt jutud, ma ei tea.
Põhikool – nagu öeldud eliitkooli moodi. Tegelikult kõik ok. Aga sinna suure tõenäosusega ei saa. Katsed möödas ja kohad täis.
RRG – suur, suur ja veelkord suur.
RG – seal vist ongi linna lisaklass, kuhu saavad koha need kes kolivad ja nii edasi.
Tuttava laps läks eelmine sügis sinna teise klassi. Sai koha tavaklassi, aga teisest trimestrist viidi üle keelteklassi. Ei ole kuulnud, et kurdaks millegi üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rakveres on ju ka tegelikult olemas Rakvere Vanalinna Kool. See on nüüd siis ühe hooaja tegutsenud.
1kl nimekirjad on koolide kohdulehtedel väljas ka juba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 23:22; 29.04 18:16; 29.04 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg käib Eragümnaasiumis 1.klassis ja kiidan seda kooli taevani 🙂
Ma ei saa aru miks seda nii maha tehakse?
Valisime kooli pojaga koos, minule meeldis väga, et algklassid eraldi majas on. Poiss mul loomult veidi tagasihoidlikum ja seal saab ta piisavalt tähelepanu. Klassiõpetaja on lihtsalt super, noor, ilus, rõõmsameelne ja alati positiivne. Lastega saab väga hästi läbi ja pole ta kuhugi kadunud, et keegi peaks asendama nagu eelkõnelejad arvanud on…??? Õppimine käib riikliku õppekava järgi ja siiamani teevad meie 1.klassi lapsed täpselt samu asju mida Reaalgümnaasiumi omad. (Poja sõber käib seal). Võibolla kunagi ammu oli seal koolis `jamasid` aga mina isiklikult olen kooli valikuga väga rahul!
Kõige tähtsamaks pean ikkagi seda, et minu poeg TAHAB igal hommikul kooli minna 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eragümnaasiumi algklasside kohta olen ka ainult head kuulnud. Eraldi maja on suur pluss. See mis peale algklasse toimuma hakkab on pisut kahtlane, olen ka kuulnud õpetajate puudusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 23:22; 29.04 18:16; 29.04 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.reg.ee/index.php
Täna saab veel avaldust esitada:) Algklasside maja näib hubane ja omapärane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

RRG on jah popiks muutunud, aga mina sinna oma lapsi kindlasti ei pane. Meie pere kogemus oli selline, et kui ei ole aktiivne, ekstravertne ja häälekas, siis juba esimeses klassis tambitakse klassiõpetaja eestvõttel maa sisse. Laps vahetas kooli ja algkoolis miskipärast polnud enam probleeme ei teistega suhtlemisega ega edasijõudmisega.

RG-s on kehalise kasvatuse õpetajaid, kes põhjustavad nii mõnelegi lapsele eluaegse spordivihkamise, aga eks selliseid ole mujalgi.

Põhikool on teine selline kool, mille populaarsuse põhjustest ma aru ei saa. Üks on muidugi selles, et Rakvere koolid üldreeglina on kesklinnas koos ja terve suur linnaosa tahaks Põhikooli oma lapsi panna.

Algkool on tore, nagu eelpool mainisin.

Eragümnaasiumi kohta ütles üks mu lapse hea sõbranna, kes selle kooli lõpetas – kes tahab õppida, saab edukalt õpitud. Kes ei taha, süüdistab kooli. Õppimine käib seal riikliku õppekava järgi, aga tavapärasest suurem osatähtsus on kunstil ja muusikal.

Ja nagu eelpool juttu, esimest aastat töötab Rakvere Vanalinna Kool. Waldorfpedagoogika. Vastu võetakse küll ainult kuni 16 last klassi, aga ma tegelikult arvan, et see arv nagunii täis ei tule. Praegu on vist seitse last esimeses ja ainsas klassis. Nii et individuaalne tähelepanu on tagatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps Rakvere koolid ja I klass

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.