Esileht Koolilaps RaM eelkooli süsteem

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: RaM eelkooli süsteem

Postitas:

Tahtsin jagada infot lapsevanematele, kes plaanivad seda eelkooli valida.

Selles koolis eeldatakse, et lapsevanem tegeleb pidevalt eelkooli kodulehe jälgimisega. St uueks tunniks tehtavad tööd, kaasavõetavad asjad, päheõpitav – kõik on kirjas vaid seal. Lastele räägitakse ka, kuid mitte alati. Kirjalikult lapsele endale mitte midagi eelinfot ülesannetest kaasa ei anta, üles kirjutada ei lasta (nagu päevikusüsteem – võta kaasa beebipilt, õpi pähe kevadluuletus vms). Rõhk on ikka vanema tegelemisel, vanema kodulehe kaudsel teavitamisel.

Kui ei ole selline lapsevanem, kes soovib-peab vajalikuks-tahab oma lapse õppetööga ise tegeleda, selmet lasta lapsel olla oma õppetöö eest vastutaja, siis ei soovita seda eelkooli (kooli?) valida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.03 15:47; 23.03 16:35; 23.03 16:39; 23.03 16:43; 23.03 19:31; 24.03 00:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei vasta tõele
õpetaja kirjutab iga kord töövihikusse K tähe nende ülesannete juurde, mis on vaja kodus teha. Laps teab täpselt ise, mida ta peab kodus tegema. Ja peale tundi seletab õpetaja alati vanematele, kes on huvitatud, mida tunnis tehti ja õpiti, ning mis on vaja järgmiseks korraks kaasa võtta.
Meie oleme väga rahul eelkooliga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 16:02; 23.03 17:12; 23.03 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps käis eelmisel aastal seal, jäin rahule. polnud probleemi kord nädalas kodulehte vaadata, pealegi tahtis laps samal õhtul selle nn ‘kodutöö’ ära teha. õpetaja ikka alati ütles ka tunnis ,kui midagi vaja teha. Ma isiklikult ei eeldagi, et mu 6aastane oleks ise oma tööde eest pidanud ‘vastutama’, ei suuda ta seda vastutusekoormat veel praegugi 1. klassis kanda:)) usaldan teda, aga ka kontrollin, tihtipeale tema teadmata… tahab küll olla suur ja tubli, aga vot ei tule alati hästi välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei vasta tõele
õpetaja kirjutab iga kord töövihikusse K tähe nende ülesannete juurde, mis on vaja kodus teha. Laps teab täpselt ise, mida ta peab kodus tegema. Ja peale tundi seletab õpetaja alati vanematele, kes on huvitatud, mida tunnis tehti ja õpiti, ning mis on vaja järgmiseks korraks kaasa võtta.
Meie oleme väga rahul eelkooliga.[/tsitaat]

Jah, töövihiku ülesannetega on nii aga kassavõetavad asjad, kodusõpitav?

Selles osas vastab ikka küll.

Sa pole võib-olla lihtsalt seal kodulehel käinud, ja ei teagi, et on veel ülesaneid lisaks töövihikule 🙂 http://www.ramkool.edu.ee/eelkool/avaleht
palun: laul, muinasjutt…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.03 15:47; 23.03 16:35; 23.03 16:39; 23.03 16:43; 23.03 19:31; 24.03 00:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil, eelmine aasta, saatis õpetaja mailiga ülevaate, et mida tunnis tehti ja mis järgmiseks korraks teha jäi. See oli väga mugav ning vajadusel sai mailitsi ka üle küsida kui midagi arusaamatuks jäi. Tervitusi õpetaja Margitile! Meenutame teda väga sooja tundega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel, kuna lehel on adressaat justkui laps ise, oleks õige teks trükitähtedes kirjutada – nad ju ei tohiks eeldada, et kuueaastane loeb kirjatähti.

Nii ongi, lapsevanematele mõeldud aga teevad nägu, et lastele. Seda võiks neile isegi öelda …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.03 15:47; 23.03 16:35; 23.03 16:39; 23.03 16:43; 23.03 19:31; 24.03 00:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]mäu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil, eelmine aasta, saatis õpetaja mailiga ülevaate, et mida tunnis tehti ja mis järgmiseks korraks teha jäi. See oli väga mugav ning vajadusel sai mailitsi ka üle küsida kui midagi arusaamatuks jäi. Tervitusi õpetaja Margitile! Meenutame teda väga sooja tundega.[/tsitaat]

Aga laps? Lapse vastutstune arendamine? See jäid siis tegemata.
Siin üks ema kirjutabki, laps ei suuda esimeses klassis oma asjade eest vastutada – kui eelkoolis, kus võiks ju harjutamise paik olla, hakata lapsi ise oma asjade eest vastutamisele suunama, oleks lootust neil varem ise hakkama saada! Aga harjutaks pooleks on RaM koolis paraku lapsevanem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.03 15:47; 23.03 16:35; 23.03 16:39; 23.03 16:43; 23.03 19:31; 24.03 00:28;
To report this post you need to login first.

??? Mis mõttega püstitada see teema siia Perekooli, kui võiks otse õpetajaga rääkida. Praegu on juba märtsi teine pool, õppeaasta hakkab lõppema. Kas varem see ei häirinud? Minu laps on käinud nii mängu- kui väikekoolis ning me jätkame sügisest eelkoolis ja senine kogemus on küll ääretult positiivne. Lapsevanemate ettepanekuid on alati arvestatud ning õpetajaga on võimalik vestelda ka peale tundide lõppu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jah, töövihiku ülesannetega on nii aga kassavõetavad asjad, kodusõpitav?

Selles osas vastab ikka küll.

Sa pole võib-olla lihtsalt seal kodulehel käinud, ja ei teagi, et on veel ülesaneid lisaks töövihikule 🙂 http://www.ramkool.edu.ee/eelkool/avaleht
palun: laul, muinasjutt…[/tsitaat]

käin ikka vahest kodulehte vaatamas. Minu laps rääkis ise, et järgimseks korraks on vaja muinasjutt jutustada

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 16:02; 23.03 17:12; 23.03 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma väga vabandan, aga selline teemaalgatus jätab küll ääretult totaka mulje.

Esiteks ei saa eelkooli lapselt veel kuidagi mingit ise vastutamist oodata.

Teiseks on RAM Kool aegade algusest väga tugevalt rõhutanud kooli ja kodu koostöö olulisust. Seega ei ole sellistel vanematel, kes oma lapse kuhugi eest ära tahavad saata ja arvavad, et edasine on ainult lapse ja õpetaja vaheline asi, mõtet sinna trügida.

Kolmandaks jääb vägisi mulje, et teemaalgataja laps on sügisest saati eelkoolis käinud ja vanem avastas alles nüüd, et on olemas kodulehekülg koos vajaliku infoga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hmm.. meie käime praegu seal eelkoolis (nohjah, laps käib:) ) ja pole kordagi kodulehelt pidanud infot otsima. Ju siis on õpetajate lähenemine seal erinev. Meie saame koduse töö kohta tagasisidet lausa 3-kordselt: peale tundi seletab õpetaja ise kõik lahti, mis tunnis tehti ja mis järgmiseks korraks kodus teha jääb, lastele on seda ka tunnis räägitud, laps mul teab täpselt ,mis tööd vaja teha v ette valmistada, töövihikus on samuti märge ül-tel juures ning meiliga saadetakse info veel üle. Pole üldse probleemi tekkinud…Meil õpetaja Margit ja kiidame igatpidi:)!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püstitasin teema, sest inimesed on erinevad ja nende suhtumine on erinev, nende soov last eluks ettevalmistada on erinev.

Mõni vanem võib antud süsteemi üllatavaks pidada, näiteks Kullos ja GAG-is ei ole kuuldavasti midagi sellist.

Ma küll, ei saa aru, miks info jagamine laitust väärib – teadmine valgus, mitteteadmine pimedus: ikka niipidi – aga olge lahked, kui see teid õnnelikuks teeb, laitke!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.03 15:47; 23.03 16:35; 23.03 16:39; 23.03 16:43; 23.03 19:31; 24.03 00:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik sõltub eelkoolis õpetajast. Meil alati õpetaja rääkis peale tundi, mis täna õpiti ja kuidas läks ning mis kodus järgmiseks korraks teha ja kaasa võtta. Lisaks saatis veel meilile teate. Huvi pärast küsiks, kes oli teie õpetaja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei mõista teemapüstitust
võiks arvata, et panid lapse eelkooli ja nüüd \”pesed oma käed puhtaks\”, las nüüd teised tegelevad sinu lapsega, sinu töö on nüüd tehtud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 16:02; 23.03 17:12; 23.03 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama \”jõhker\” nagu GAG ja Kullo meelest kõik lapsevanemad 🙂
Ma pole, muide, oma isiklikku käitumist ja kasvatusmeetodit siin avaldanudki. Nii üldisem jutt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.03 15:47; 23.03 16:35; 23.03 16:39; 23.03 16:43; 23.03 19:31; 24.03 00:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen küll väga rahul, et kodused ülesanded on eelkooli kodulehel. Lastel üldjuhul jääb meelde, mida kodus vaja teha või lõpetada. Meie poiss ei jõuaks ilmaski oma koduseid ülesandeid ise üles kirjutada … Ja neid koduseid ülesandeid teeme ka lapsega koos. Leian, et see on mõistlik ja mitte midagi ebaharilikku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

to teemaalgataja. kas laps ei saanud RAM kooli sisse, et nüüd sappi lennutad? oma teemapüstitusega annad igati märku, et see kool teie perele ei sobigi, sest seal eeldatakse, et lapse arendamine on nii kooli kui kodu ühine asi ja pereüritusi vähemalt algklassides toimub iga kuu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga teemaalgataja, äkki oli nii, et sinu laps lihtsalt ei kuulanud, mida õpetaja tunnis rääkis ja kodus teha palus? et see info edastati lastele siisku suuliselt ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käis eelmisel aastal RaM eelkoolis ja väga meeldis ning sobis see süsteem, et kõik tunniks vajalik pandi kodulehele üles. Kui oli vaja miskit kaasa võtta, siis anti lapsele kaasa kirjake. Ei eeldanud, et esimest korda kooliga tutvuv laps peaks kohe kõik õpitava meelde jätma või kuskile üles kirjutama. See oligi rohkem minu mure ja mul polnud seda raske teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tahtsin jagada infot lapsevanematele, kes plaanivad seda eelkooli valida.

Selles koolis eeldatakse, et lapsevanem tegeleb pidevalt eelkooli kodulehe jälgimisega. St uueks tunniks tehtavad tööd, kaasavõetavad asjad, päheõpitav – kõik on kirjas vaid seal. Lastele räägitakse ka, kuid mitte alati. Kirjalikult lapsele endale mitte midagi eelinfot ülesannetest kaasa ei anta, üles kirjutada ei lasta (nagu päevikusüsteem – võta kaasa beebipilt, õpi pähe kevadluuletus vms). Rõhk on ikka vanema tegelemisel, vanema kodulehe kaudsel teavitamisel.

Kui ei ole selline lapsevanem, kes soovib-peab vajalikuks-tahab oma lapse õppetööga ise tegeleda, selmet lasta lapsel olla oma õppetöö eest vastutaja, siis ei soovita seda eelkooli (kooli?) valida.
[/tsitaat]

Mis teema? Meil möödunud aastal saatis õpetaja iga nädala lõpus meili ja samas vaatasime ka kodulehte, milles ma küll mignit probleemi ei näe, sest selles vanuses last peabki aitama. Vahest andis õpetaja vaid lastele töö, et vaadata, kuidas neil meelde jääb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastan, et õpetajaid on seal palju ja erinevaid, osad ei suhtle vanematega pea üldse ja ei anna päevast aru, mõni üksik teeb seda. koduste ülesannete vaatamine kodukalt ei tohiks vanematele muidugi üle jõu olev koormus olla…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps RaM eelkooli süsteem

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.