Esileht Koolilaps Ram vs Tik

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Ram vs Tik

Postitas:

Kumba kooli eelistaksite ja miks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 22:57; 06.03 12:17; 06.03 21:58;
To report this post you need to login first.

Minu eelistus kuulub kindlasti RAM-le, just õhkkonna poolest. Tahan, et laps tahaks minna kooli ka peale kolmanda veerandi lõppu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks jälle on raha kallis ja ma valiksin Tiki. Eks sealgi on inimesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis juhtus esimese kolme veerandi ajal? Mõlemad koolid on head. Üks õhkkonna poolest teine traditsioonide poolest. Kui Rocas satub klass kus nõrgemad õpilased siis Tikis seda hirmu ilmselt ei ole. Kas Rocas moodustatakse klassid katsete tulemuste põhjal? Tugevamad ühte klassi ja natuke nõrgemad teise?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti TIK. Traditsiooniline, tugev, hinnatud, lugupeetud, supertulemustega kool. Teine on ikkagi äriettevõte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Sipsik111 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis juhtus esimese kolme veerandi ajal? Mõlemad koolid on head. Üks õhkkonna poolest teine traditsioonide poolest. Kui Rocas satub klass kus nõrgemad õpilased siis Tikis seda hirmu ilmselt ei ole. Kas Rocas moodustatakse klassid katsete tulemuste põhjal? Tugevamad ühte klassi ja natuke nõrgemad teise?[/tsitaat]

Mis mõttes tugevad ja nõrgad? Krt, saage üle juba üks kord. See lokkav snobism ajab südame pahaks. Poes nõuad ka endale erikassat või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äriettevõttena on RaM siis väga edukas, sest 6. klasside tasemetöödes oli parim kool Tallinnas. 🙂 Mina valiksin sõltuvalt lapsest — kui väga tugev juba kooli minnes nii kirjutamises jne, siis ehk TIK, kuigi omal kogemus puudub, seega linnalegende ei taha juurde toota. Omal nn keskmine laps RaMis ja edasiminek märgatav, samuti väga toetav õhkkond, üritused jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 08:46; 11.03 21:43; 12.03 12:49; 12.03 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiks sellised võrdlused juba lõpetada, need on nii mõttetud, inimestena oleme erinevad ning hindame lapsevanematena erinevaid asju. Selge see, et neile kes arvavad et laste hariduse eest pole mõtet endal rahaliselt panustada erakoolid ei sobi. Sõltumatult millisest koolist jutt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiks sellised võrdlused juba lõpetada, need on nii mõttetud, inimestena oleme erinevad ning hindame lapsevanematena erinevaid asju. Selge see, et neile kes arvavad et laste hariduse eest pole mõtet endal rahaliselt panustada erakoolid ei sobi. Sõltumatult millisest koolist jutt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiks sellised võrdlused juba lõpetada, need on nii mõttetud, inimestena oleme erinevad ning hindame lapsevanematena erinevaid asju. Selge see, et neile kes arvavad et laste hariduse eest pole mõtet endal rahaliselt panustada erakoolid ei sobi. Sõltumatult millisest koolist jutt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolis valitseva õhkkonna poolest on need koolid ilmselt võrdsed. Mul on 2 head tuttavat RAMis õpetajad, mõlemad räägivad kui ühest suust, et nii hulle lapsi vist ei õpi kusagil mujal kui RAMis. Mõlemad kurdavad, kuidas õpetajal lihtsalt ei ole võimalik tundi andes enam rahulikuks jääda. Tegemist algklassidega.
Kui õhkkond on sarnane, siis milleks valida kool, kus hariduse eest tuleb kõvasti peale maksta ja siis ka on see teise kooliga võrreldes küsitav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.03 11:35; 06.03 11:41; 12.03 00:44; 12.03 11:06; 12.03 11:15; 12.03 11:39; 12.03 12:17; 12.03 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Sipsik111 kirjutas:[/small]

Mis mõttes tugevad ja nõrgad? Krt, saage üle juba üks kord. See lokkav snobism ajab südame pahaks. Poes nõuad ka endale erikassat või? [/tsitaat]

Tugevate eristamine nõrkadest on ju täiesti põhjendatud tegevus. Tugevate ja nutikate õpilastega saab õpetaja kiiremini materjaliga edasi minna ja neile üle jääva aja arvelt anda lisaülesandeid. Miks peaks tugevad õpilased klassis jorutama ja ootama, kuni need vähese taibuga ja aegalsed lapsed oma asjad kord valmis saavad. Küsimus on jõudluses ja selles, kuidas õpiaega ratsionaalselt kasutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.03 11:35; 06.03 11:41; 12.03 00:44; 12.03 11:06; 12.03 11:15; 12.03 11:39; 12.03 12:17; 12.03 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kellegil on laps lõpetamas 1 klassi Tikis? Kuidas on õhkkond seal-kas pole liiga \”sõjaväekooli\” reziim? Kas õpetajad on toredad ja kuidas on suhtlusega klassijuhataja ja lapsevanema vahel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 22:57; 06.03 12:17; 06.03 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga head otse suhted on 🙂 Lapsele meeldib, talle on jõukohane!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.03 13:32; 06.03 16:00; 11.03 23:53; 12.03 11:05; 12.03 11:13; 12.03 11:24; 12.03 12:04; 12.03 12:37; 12.03 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

RAM.
Mees mul TIK-i lõpetanud ja keelas oma lapsi sinna panna. Endal mul kogemus puudub TIKi osas, aga RAMis lapsed õnnelikud. Üks praeguseks lõpetanud, padu viieline ta ei olnud, aga ülikooli sai väga ilusti tasuta kohale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 15:00; 12.03 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kõik sõbrad, kes ise on lõpetanud TIK-i jällegi tahavad oma lapsi sinna panna.
No, ja kelle lapsed juba käivad siis need kiidavad taevani – ikka sport ja inglise keel ja reaalained ja õpetajad kõik väljavahetatud uute ja heade vastu ja 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.03 13:32; 06.03 16:00; 11.03 23:53; 12.03 11:05; 12.03 11:13; 12.03 11:24; 12.03 12:04; 12.03 12:37; 12.03 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on loobunud Tiki kohast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.03 22:57; 06.03 12:17; 06.03 21:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laps RAM-s ja meie oleme loobunud ka Tiki kohast, seda küll 10a tagasi 🙂 mind hakkas täitsa huvitama, missugune õpetaja väidab et Ram-s nii hullud lapsed. endal vastupidine kogemus. õpetajatega suhtlen ka väljaspool kooli ja kõik kiidavad sisekliimat ja lapsi. vaadates oma lapse klassikaaslasi, tundub mulle, et valik on tehtud just empaatia ja üldse isikuomaduste järgi. kõigist neist ei tule teadlased aga head inimesed kindlasti

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 17:19; 11.03 19:01; 12.03 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Algklassides oleneb väga palju klassijuhatjast, kes annab kõik olulisemad tunnid ja on lastele nn ema eest. Kui mul rahaliselt võimalik oleks ja seisaks sama valiku ees, siis algklassides võib olla tõesti valiks RaMKooli. samas Viimsist nt peaks kaugeks.

Aga viimane Kägu- mina küll ei julgeks luua stereotüüpe sel baasil. Olen ise ühe huviringi juhendaja, kus käib lapsi üle Tallinna ja Tallinnast eemaltki ning võib olla on see juhus, aga nii mõnedki / muidugi mitte kõik/ RaMKooli õpilased on silma jäänud \”mina tulen, tehke mulle kohe tee vabaks\” suhtumise poolest, me omavahel juba muigame. Empaatiast sama kaugel nagu sultani saadik kõrbekuust. Samas on nende emad väga meeldivad inimesed ja head suhtlejad. Lihtsalt selline tähelepanek. [/tsitaat]
aga minu tähelepanek oli vaid oma lapse klassikaaslaste kohta, kes on empaatilised ja toredad noored inimesed. ma ei oska hinnata kogu koolipere :)ega arvagi, et kõik klassid seal sama nägu on. klassi nägu tekib paljuski (ükskõik mis koolis) esimese õpetaja ning klassi liidrite järgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 17:19; 11.03 19:01; 12.03 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Algklassides oleneb väga palju klassijuhatjast, kes annab kõik olulisemad tunnid ja on lastele nn ema eest. Kui mul rahaliselt võimalik oleks ja seisaks sama valiku ees, siis algklassides võib olla tõesti valiks RaMKooli. samas Viimsist nt peaks kaugeks.

Aga viimane Kägu- mina küll ei julgeks luua stereotüüpe sel baasil. Olen ise ühe huviringi juhendaja, kus käib lapsi üle Tallinna ja Tallinnast eemaltki ning võib olla on see juhus, aga nii mõnedki / muidugi mitte kõik/ RaMKooli õpilased on silma jäänud \”mina tulen, tehke mulle kohe tee vabaks\” suhtumise poolest, me omavahel juba muigame. Empaatiast sama kaugel nagu sultani saadik kõrbekuust. Samas on nende emad väga meeldivad inimesed ja head suhtlejad. Lihtsalt selline tähelepanek. [/tsitaat]

Ma arvan, et sellise suhtumisega on igas koolis lapsi, eriti muidugi eliitkoolides. Olen kuulnud tuttavaid kurtmas seda mitmete koolide puhul. RaMis sellist suhtumist kooli poolt küll ei toetata, pigem vastupidi. Teiste koolide puhul ei oska öelda, aga eks kõik on algklassides sõltuv esimesest õpetajast ja tema väärtushinnangutest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 08:46; 11.03 21:43; 12.03 12:49; 12.03 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpptulemus, ehk see mis tasemel on laps, keskmine selle kooli lõpetaja, kui lõpetab kooli on näitaja. TIK-il on see tase kindlasti kõrgem kui RaM-il.
Näitena http://www2.archimedes.ee/amk/index.php?leht=83 pole MITTE ÜHTEGI RaM kooli lõpetajat. Mida veel lisada?! Ülikooli sissesaanute statistika ehk?! See räägib sama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.03 13:32; 06.03 16:00; 11.03 23:53; 12.03 11:05; 12.03 11:13; 12.03 11:24; 12.03 12:04; 12.03 12:37; 12.03 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma arvan, et sellise suhtumisega on igas koolis lapsi, eriti muidugi eliitkoolides. Olen kuulnud tuttavaid kurtmas seda mitmete koolide puhul. RaMis sellist suhtumist kooli poolt küll ei toetata, pigem vastupidi. Teiste koolide puhul ei oska öelda, aga eks kõik on algklassides sõltuv esimesest õpetajast ja tema väärtushinnangutest. [/tsitaat]

Kui laps tuleb kooli, siis ei sõltu tema väärtushinnagud kuidagi esimesest õpetajast, vaid ainult ja ainult kodustest väärtushinagutest, suhtumisest ja kasvatusest. RAM ei tee valikuid kuidagi empaatia põhjal, RAM otsustab õpilaste üle ainult vanemate jõukuse põhjal ehk siis kooli pääsevad kergemini need, kelle puhul on enam-vähem ette teada, et pere maksevõime ei lange. Mõned eriti andekad saavad ka kooli stipendiumi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.03 11:35; 06.03 11:41; 12.03 00:44; 12.03 11:06; 12.03 11:15; 12.03 11:39; 12.03 12:17; 12.03 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui laps tuleb kooli, siis ei sõltu tema väärtushinnagud kuidagi esimesest õpetajast, vaid ainult ja ainult kodustest väärtushinagutest, suhtumisest ja kasvatusest. RAM ei tee valikuid kuidagi empaatia põhjal, RAM otsustab õpilaste üle ainult vanemate jõukuse põhjal ehk siis kooli pääsevad kergemini need, kelle puhul on enam-vähem ette teada, et pere maksevõime ei lange. Mõned eriti andekad saavad ka kooli stipendiumi.[/tsitaat]
Mina jällegi ei julgeks väita, et RaM valib õpilasi vanemate jõukuse põhjal. Kool eeldab, et vanematel on endil piisavalt arukust hindamaks oma finantsvõimekust lapse koolitamisel erakoolis.

Jah, tõepoolest on lapse sisseastumiskatsetel ka vestlus vanematega, kuid seal on rahalise poole kohta vaid üks küsimus: \”Kas õppetoetus on teie puhul vajalik?\”.
MITTE ÜHTKI küsimust vanemate töökohtade, sissetulekute jm kohta. Ma eriti ei usu, et nad hakkavad lapsevanemaid üle googeldama. RaM ootab vanematelt kooliga sarnast maailmavaadet ning kool-kodu koostöövalmidust.

Ja palun mitte väita, et rikkuri laps ei saa probleemideta sisse mõnda kesklinna eliitkooli, kui tema ema/isa teeb koolile helde rahalise kingituse (ntx aitab remonti vm hädavajalikku finantseerida). Neid näiteid on piisavalt, et laps võetakse sellisel puhul vabalt vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui laps tuleb kooli, siis ei sõltu tema väärtushinnagud kuidagi esimesest õpetajast, vaid ainult ja ainult kodustest väärtushinagutest, suhtumisest ja kasvatusest. RAM ei tee valikuid kuidagi empaatia põhjal, RAM otsustab õpilaste üle ainult vanemate jõukuse põhjal ehk siis kooli pääsevad kergemini need, kelle puhul on enam-vähem ette teada, et pere maksevõime ei lange. Mõned eriti andekad saavad ka kooli stipendiumi.[/tsitaat]
olen nii palju kursis RAM kooliga, et julgen sulle vastu vaielda. just nimelt empaatia, koostöö oskus ja loovus on peamised valiku kriteeriumid. ülesanded lugemise ja arvutamise kohta on lihtsad ja jõukohased peaaegu kõigile katsetajatele. vanema rahakott mängib ehk nii palju rolli, et kindlasti ei valitaks klassitäit lapsi, kes kõik sooviks stipendiumi. sinu viimane lause näitab, et sa ei tea sellest koolist midagi, stipendiumi ei määrata üldse andekuse alusel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.03 17:19; 11.03 19:01; 12.03 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole võimalik terve mõistuse juures olles väita, et katsetel käinud lastest on ainult need, kes sisse said, empaatilised, koostöövalmid, loovad jms. Täpselt 3 x 24 last ja teised mitte 🙂
Ilmselgelt on seda antud eas ikka väga paljud, ka neist, kes välja jäävad – seega tulevad mängu ikka hoopis muud kriteeriumid … See mille alusel reaalselt valitakse ei ole ei teadmised (kirjalikult vormistatud vestlus, khm-khm) ega empaatia-koostöö.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.03 13:32; 06.03 16:00; 11.03 23:53; 12.03 11:05; 12.03 11:13; 12.03 11:24; 12.03 12:04; 12.03 12:37; 12.03 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

olen nii palju kursis RAM kooliga, et julgen sulle vastu vaielda. just nimelt empaatia, koostöö oskus ja loovus on peamised valiku kriteeriumid. ülesanded lugemise ja arvutamise kohta on lihtsad ja jõukohased peaaegu kõigile katsetajatele. vanema rahakott mängib ehk nii palju rolli, et kindlasti ei valitaks klassitäit lapsi, kes kõik sooviks stipendiumi. sinu viimane lause näitab, et sa ei tea sellest koolist midagi, stipendiumi ei määrata üldse andekuse alusel.[/tsitaat]

Ma tean sellest koolist rohkem, kui sa arvata oskad. Üks jutt on see, mida räägitakse lapsevanematele ja teine see, mida räägivad kooli juhtkond ja õpetajad omavahel. Ühelegi nõrkade õpitulemustega, aga maksejõuetust perest pärit lapsele stipendiumi ei määrata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.03 11:35; 06.03 11:41; 12.03 00:44; 12.03 11:06; 12.03 11:15; 12.03 11:39; 12.03 12:17; 12.03 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Ma tean sellest koolist rohkem, kui sa arvata oskad. Üks jutt on see, mida räägitakse lapsevanematele ja teine see, mida räägivad kooli juhtkond ja õpetajad omavahel. Ühelegi nõrkade õpitulemustega, aga maksejõuetust perest pärit lapsele stipendiumi ei määrata.[/tsitaat]

Sel juhul on see kooli juhtkond ja õpetajad natuke mõistetega segaduses – stipendiumi tähendus on abiraha (õpinguiks, teadus v. loometööks (korrapäraselt) makstav abiraha). Milleks maksta maksejõus pere lapsele abiraha?!
Selle nimi võiks ju vabalt olla preemia?! Mida see sel juhul, nagu kirjeldad siseinfo põhjal, ju on!

Mõistete segadus on, nagu mainitud, ju ka mujal – vestlus lõpeb paki paberitega. Mitte ainult kuulaja märkmed, vaid laste enda kirjalikult tehtud tööd!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.03 13:32; 06.03 16:00; 11.03 23:53; 12.03 11:05; 12.03 11:13; 12.03 11:24; 12.03 12:04; 12.03 12:37; 12.03 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina jällegi ei julgeks väita, et RaM valib õpilasi vanemate jõukuse põhjal. Kool eeldab, et vanematel on endil piisavalt arukust hindamaks oma finantsvõimekust lapse koolitamisel erakoolis.

Jah, tõepoolest on lapse sisseastumiskatsetel ka vestlus vanematega, kuid seal on rahalise poole kohta vaid üks küsimus: \”Kas õppetoetus on teie puhul vajalik?\”.
MITTE ÜHTKI küsimust vanemate töökohtade, sissetulekute jm kohta. Ma eriti ei usu, et nad hakkavad lapsevanemaid üle googeldama. RaM ootab vanematelt kooliga sarnast maailmavaadet ning kool-kodu koostöövalmidust.

Ja palun mitte väita, et rikkuri laps ei saa probleemideta sisse mõnda kesklinna eliitkooli, kui tema ema/isa teeb koolile helde rahalise kingituse (ntx aitab remonti vm hädavajalikku finantseerida). Neid näiteid on piisavalt, et laps võetakse sellisel puhul vabalt vastu.[/tsitaat]

Kindlasti saavad ka üksikud rikkurite lapsed keskklinna koolidesse sisse, aga suures osas on siin esmaseks eelduseks siiski lapse enese võimekus, kuna kesklinna koolid on orienteeritud headele õpitulemustele, konkurentsile ja võistlusmomendile.
Ükski kool ei eelda tänapäeval enam, et lapsevanematel on piisavalt arukust oma maksejõu hindamisel, eriti taoline finantsgeeniusest kooliomanik nagu Tamjärv – tal on piisavalt elus tulnud kokku puutuda vastupidiste näidetega. Loomulikult tehakse perede taustauuringuid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.03 11:35; 06.03 11:41; 12.03 00:44; 12.03 11:06; 12.03 11:15; 12.03 11:39; 12.03 12:17; 12.03 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] …. kooliomanik nagu Tamjärv … [/tsitaat]

osanik, mitte omanik. SUUR vahe!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 06.03 13:32; 06.03 16:00; 11.03 23:53; 12.03 11:05; 12.03 11:13; 12.03 11:24; 12.03 12:04; 12.03 12:37; 12.03 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ole võimalik terve mõistuse juures olles väita, et katsetel käinud lastest on ainult need, kes sisse said, empaatilised, koostöövalmid, loovad jms. Täpselt 3 x 24 last ja teised mitte 🙂
Ilmselgelt on seda antud eas ikka väga paljud, ka neist, kes välja jäävad – seega tulevad mängu ikka hoopis muud kriteeriumid … See mille alusel reaalselt valitakse ei ole ei teadmised (kirjalikult vormistatud vestlus, khm-khm) ega empaatia-koostöö.
[/tsitaat]
Kindlasti ei valita seal puhtalt empaatilisi lapsi, vaid loevad ka katsete tulemused + näiteks eelistatakse õdesid-vendi – nagu suuremas osas teisteski koolides.
Samas on rumal väita, et lapsed valitakse sinna kooli vaid vanemate rahakoti põhjal.

Seal koolis ei käi ainult väga jõukate vanemate lapsed, vaid ka täiesti keskmised pered, kes peavad õppemaksu tasumiseks üsna kõvasti pingutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Koolilaps Ram vs Tik

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.