Esileht Koroonaviirus COVID-19 Randa palja nokuga

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Randa palja nokuga

Postitas:
Kägu

Tegemist on koroonaviirusest ja maskikandmisest ajendatud teemaga!

Varro Vooglaid ja EKRE väidavad, et distantsi mittehoidine, maski mittekandmine, koroonapassi mittenäitamine ja mittevaktsineerimine on põhiseaduslikud õigused ja vabadused.

Oletame, et Varro Vooglaiul tekib soojal suveilmal mõte minna ennast randa jahutama. Püksid jätab jalga panemata, nii et noku ripub ning käies kõlksub paremale ja vasakule. Tuleb politsei ja käsib Varrol püksid jalga panna. Kas politsei rikub Varro põhiseaduslikku õigust ja vabadust?

+11
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et Varro ei meeldi paljudele aga teha tema palja tilli kohta eraldi teema Perekooli…see on juba omaette tase.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et Varro ei meeldi paljudele aga teha tema palja tilli kohta eraldi teema Perekooli…see on juba omaette tase.

Kas esitatud küsimusele oskad vastata?

+7
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Alasti viibimine avalikus kohas on seadusega keelatud. Tehke endale selgeks, mis on seadus, määrus ja korraldus ja kellele need mõeldud on. Ükski seadus ei kohusta maski kandma ega koroonapassi esitama.

+4
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tegelikult ei ole mingit vahet, millise õigusaktiga üks või teine asi keelatud/lubatud/kohustatud on, need kõik on meile siiski järgimiseks kohustuslikud.

Ses suhtes igati asjakohane teemapüstitus. Ma ei usu et ühelegi inimesele meeldiks, kui lastega rannas viibides seal palja tilliga mehed ringi jalutaksid – selleks ei pea isegi äärmuslik konservatiiv olema.

+13
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult ei ole mingit vahet, millise õigusaktiga üks või teine asi keelatud/lubatud/kohustatud on, need kõik on meile siiski järgimiseks kohustuslikud.

Ses suhtes igati asjakohane teemapüstitus. Ma ei usu et ühelegi inimesele meeldiks, kui lastega rannas viibides seal palja tilliga mehed ringi jalutaksid – selleks ei pea isegi äärmuslik konservatiiv olema.

ah mine ja arene veidi, nudism on tore ja meeldiv liikumine.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ah mine ja arene veidi, nudism on tore ja meeldiv liikumine.

Minu arust ei ole. Mulle ei meeldi, kui mingid vanamehed mulle oma suguelundeid näkku topivad. Meie kultuuriruumis on kombeks oma teatud kehaosi katta, seega on nende paljastamine ebasobivas kohas häiriv tegevus.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alasti viibimine avalikus kohas on seadusega keelatud. Tehke endale selgeks, mis on seadus, määrus ja korraldus ja kellele need mõeldud on. Ükski seadus ei kohusta maski kandma ega koroonapassi esitama.

Mis seadus nudismi keelab?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korrakaitseseadus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks maski kandmise kohta tehtud korraldus kehtib erandkorras siis, kui see on teaduspõhine. Mitte ükski uuring pole viimase 40 aasta jooksul näidanud maski lauskasutamise efektiivsust, järelikult selline korraldus pole teaduspõhine ja on kehtetu. Eelmisel nädalal küsiti Kaja Kallaselt infotunnis, millistele teadusandmetele on tuginetud ja tema vastus oli, et Bangladeshis kahes külas tehti uuring, ühes kanti maski, teises mitte ja siis seal maske kandvas külas olevat olnud nakatumisi 10% vähem. See ongi siis kogu teadus, mille alusel kogu eesti rahvas kannab maske. Pole siis ime, et mõned keelduvad. Koroonapassist ei hakka üldse rääkimagi, kolmeaastane saab ka aru, et see ei näita nakkusohutust.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ükski uuring pole viimase 40 aasta jooksul näidanud maski lauskasutamise efektiivsust, järelikult selline korraldus pole teaduspõhine ja on kehtetu.

Miks arstid kannavad operatsiooni ajal maski?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ükski uuring pole viimase 40 aasta jooksul näidanud maski lauskasutamise efektiivsust, järelikult selline korraldus pole teaduspõhine ja on kehtetu.

Miks arstid kannavad operatsiooni ajal maski?

Et nad patsiendi kõhtu ei tastikaks. Ja ära tule väitma, et arstid ei räägi opi ajal või et süljepritsmeid ei eraldu rääkides.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ükski uuring pole viimase 40 aasta jooksul näidanud maski lauskasutamise efektiivsust, järelikult selline korraldus pole teaduspõhine ja on kehtetu.

Miks arstid kannavad operatsiooni ajal maski?

Et nad patsiendi kõhtu ei tastikaks. Ja ära tule väitma, et arstid ei räägi opi ajal või et süljepritsmeid ei eraldu rääkides.

ka seda, aga mitte ainult ja isegi mitte esimeseks.

samas sobib see nüanss illustreerima praegust üldist maskikandmise nõuet. väljahingamisel, rääkimisel, köhimisel, aevastamisel eraldub massiliselt (tati)pritsmeid, mille seljas hingamisteedes olevad pahalased rõõmsalt välisõhku purjetavad. koroona-pahalane on veelgi osavama, tema suudab ka aerosoolidel püsida.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Operatsioon on midagi muud. Seal kantakse ka kindaid, kitlit ja mütsi. Soovite neid ka tänaval kanda? Epidemioloogilistes eeskirjades pole kunagi nõutud seda, et maski kannaksid terved, haigustunnusteta isikud. See pole teaduslikult põhjendatud. Nii nagu pole põhjendatud tervete, haigustunnusteta inimeste sundimine karantiini. See on ennekuulmatu.

+3
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Epidemioloogilistes eeskirjades pole kunagi nõutud seda, et maski kannaksid terved, haigustunnusteta isikud.

Kust sa sellist rumalust võtad? Kas arstid on sinu arvates haiged, haigustunnustega isikud? Arst kannab operatsiooni ajal maski, kuna mask pidurdab haigustekitajate levikut. Isegi väliselt terve arst võib edasi kanda haigusi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Epidemioloogilistes eeskirjades pole kunagi nõutud seda, et maski kannaksid terved, haigustunnusteta isikud.

Kust sa sellist rumalust võtad? Kas arstid on sinu arvates haiged, haigustunnustega isikud? Arst kannab operatsiooni ajal maski, kuna mask pidurdab haigustekitajate levikut. Isegi väliselt terve arst võib edasi kanda haigusi.

Kas operatsioon on epideemiline olukord? Operatsioonil on tegemist aseptikaga. Neid kaht ei saa võrrelda.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Epidemioloogilistes eeskirjades pole kunagi nõutud seda, et maski kannaksid terved, haigustunnusteta isikud.

Kust sa sellist rumalust võtad? Kas arstid on sinu arvates haiged, haigustunnustega isikud? Arst kannab operatsiooni ajal maski, kuna mask pidurdab haigustekitajate levikut. Isegi väliselt terve arst võib edasi kanda haigusi.

Totu arvab, et operatsioon on epideemia?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alasti viibimine avalikus kohas on seadusega keelatud. Tehke endale selgeks, mis on seadus, määrus ja korraldus ja kellele need mõeldud on. Ükski seadus ei kohusta maski kandma ega koroonapassi esitama.

Järgmine kord, kui sa poes proovikabiinis riideid proovima lähed, tõmbab sul keegi kardina eest ja pärast toidupoes võtab ta sul korvist endale meelepäraseid asju. Sest ükski seadus ei keela tal seda teha.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgmine kord, kui sa poes proovikabiinis riideid proovima lähed, tõmbab sul keegi kardina eest ja pärast toidupoes võtab ta sul korvist endale meelepäraseid asju. Sest ükski seadus ei keela tal seda teha.

Jah, see on viisakuse ja heade kommete teema, seda tõesti seadus ei reguleeri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida haiget teemat. Ükski nudist ei jäta pükse jalga lihtsalt seaduse pärast, vaid ikka muudel põhjustel. Mina olen paljalt ujumas käinud ja kavatsen ka edaspidi mõnikord seda teha. Seejuures on mul sügavalt suva mida seadus selle kohta ütleb. Loodan et inimkonna terve mõistus ikka säilib.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida haiget teemat. Ükski nudist ei jäta pükse jalga lihtsalt seaduse pärast, vaid ikka muudel põhjustel. Mina olen paljalt ujumas käinud ja kavatsen ka edaspidi mõnikord seda teha. Seejuures on mul sügavalt suva mida seadus selle kohta ütleb. Loodan et inimkonna terve mõistus ikka säilib.

Pole kahtlustki, et säilib. Koroonaviiruse alafoorum annab väga hea ülevaate sellest, et missugused ajugeeniused meil ühiskonnas on.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida haiget teemat. Ükski nudist ei jäta pükse jalga lihtsalt seaduse pärast, vaid ikka muudel põhjustel. Mina olen paljalt ujumas käinud ja kavatsen ka edaspidi mõnikord seda teha. Seejuures on mul sügavalt suva mida seadus selle kohta ütleb. Loodan et inimkonna terve mõistus ikka säilib.

Mis on paljalt ujumas käimisel pistmist nudismiga? Kui temperatuuri kõrvale jätame, siis ma arvan küll, et just seadus ja üldlevinud tavad on see, miks nudistid riides ringi käivad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Epidemioloogilistes eeskirjades pole kunagi nõutud seda, et maski kannaksid terved, haigustunnusteta isikud.

Kust sa sellist rumalust võtad? Kas arstid on sinu arvates haiged, haigustunnustega isikud? Arst kannab operatsiooni ajal maski, kuna mask pidurdab haigustekitajate levikut. Isegi väliselt terve arst võib edasi kanda haigusi.

Kas operatsioon on epideemiline olukord? Operatsioonil on tegemist aseptikaga. Neid kaht ei saa võrrelda.

Kas ma saan õigesti aru, et kui pole epideemiline olukord, siis on kaitsevahendid  vajalikud, aga kui on epideemiline olukord, siis neid kasutama ei peaks? Ma antud valdkonda ei tunne, kuid selliseid väited on küll kõike muud kui loogilised. Ja mis epidemioloogilistest eeskirjadest jutt käib  ja kus nende eeskirjadega tutvuda saaks?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arstiõppe esimesel kursusel ja ka õeõppes.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka 2010. aastal ajakirjas “Epidemioloogia ja Infektsioon“ ilmunud ülevaates tõdetakse, et puudub teaduslik tõestusmaterjal selle kohta, et näomaskid oleksid efektiivseks vahendiks viiruste edasikandumise vältimisel. Artiklis tõdetakse, et kuigi on olemas mõningane eksperimentaalne tõestus selle kohta, et maskid vähendavad kontrollitud tingimustes nakkuse edasikandumist, on siiski vähe tõendusmaterjali, et maskide kandmine loomulikes tingimustes efektiivse abinõuna töötaks.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka 2010. aastal ajakirjas “Epidemioloogia ja Infektsioon“ ilmunud ülevaates tõdetakse, et puudub teaduslik tõestusmaterjal selle kohta, et näomaskid oleksid efektiivseks vahendiks viiruste edasikandumise vältimisel. Artiklis tõdetakse, et kuigi on olemas mõningane eksperimentaalne tõestus selle kohta, et maskid vähendavad kontrollitud tingimustes nakkuse edasikandumist, on siiski vähe tõendusmaterjali, et maskide kandmine loomulikes tingimustes efektiivse abinõuna töötaks.

Polegi vist väidetud, et mask on efektiivne kaitsevahend? Sama on ravimtaimedega. Tegemist on vähe efektiivsete ravimitega, kuid kasutus on laialdane.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ravimtaimi ei sunni keegi tarbima ja keegi ei tee trahvi, kuu jätad oma kummelitee joomata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ravimtaimi ei sunni keegi tarbima ja keegi ei tee trahvi, kuu jätad oma kummelitee joomata.

Aga keegi ei keela sul juua kummeliteed. Maski kandmine pole kohustuslik, lihtsalt pead jälgima, et kus sa viibid. Võid olla kodus või jalutada metsas, seal sa ei nakata teisi inimesi. Vaba valik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alasti viibimine avalikus kohas on seadusega keelatud. Tehke endale selgeks, mis on seadus, määrus ja korraldus ja kellele need mõeldud on. Ükski seadus ei kohusta maski kandma ega koroonapassi esitama.

Kui sa arvad, et valitsuse korraldused sinu kohta ei kehti, siis ära palun vingu, kui trahvi saad poes oma rumaluse tõttu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Randa palja nokuga