Esileht Ajaviite- ja muud jutud Raplakad – teil on seal nii odavad korterid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Raplakad – teil on seal nii odavad korterid?

Postitas:
Kägu

Huvi pärast vaatasin Rapla korterite hindasid. Uskumatu. Alla 20 tuhande Euro on väga palju pakkumisi.
Rongiühendus Tallinnaga peaks ju seal ka okei olema, et tööl käia.
Ma isegi ei saa aru, miks on korterite hinnad Raplas nii madalad? Suisa alla 15tuh saab 2 toalise.
Minu arvates võiks see ju olla suurepärane võimalus tööjõus inimestele, kellel on näiteks mure oma vanemate pärast, kes mingil põhjusel kodust ilma jäänud või jäämas. Või naistele, kes sooviksid iga hinna eest põgeneda oma vägivaldse elukaaslase juurest. Osta 15tuh ¤ maksev korter kasvõi laenuga peaks olema jõukohane ju ka kõige madalama sissetuleuga inimestelegi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Raplakad – teil on seal nii odavad korterid?

Müügil on jah, aga vot üürida pole selle eest kohe mitte kui midagi:(
Kui osta pole võimalik, siis polegi midagi teha…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommunaalid on kallid, kohapeal tööd pole, Tln käia on kallis jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh, aga kui ma ostaks selle 16 tuhhise ära, kas sa üüriks? Mis hinnaga näiteks?

http://www.city24.ee/kinnisvara/korter/855010

Ma oleks täitsa võimeline selle kohe ostma. Kas Rapla on nii perspektiivitu tõesti? Minu arvates on see ju tore väikelinn. Ise käid Tallinnasse rongiga tööle. Samas lastel tore turvaline koolis käia. Seal peaks ju ka laulu, tantsu jm tegevust lastele jätkuma.
Mingi konks on kindlasti, mis rääkimata jäetakse.

Please wait...
Postitas:
talent

Avastasid nüüd Ameerika?
Paljudes väiksemates kohtades on korterid ülimadala hinnaga, tuttav soomlane ostis kuskile Pärnu maakonda tuhande (!) euroga mingi kolhoosiaegse korteri, ise maru õnnelik oma tehingu üle. Üldse nagu ei mõtle, mida ta seal tegema hakkab või kui palju tegelikult raha läheb mõttettule edasi-tagasi saalimisele, sest seal ei ole isegi korraliku toidupoodi. Ei näe niisugusel investeeringul mõtet, aga noh kui talle sobib, mis ma siis ikka targutan..
Pahatihti need pisikohtade korterid on üldjoontes üsna eakad ja amortiseerunud kütte-, elektri- ja torusüsteemidega, ehituskvaliteedist ei räägigi. Kokkuvõttes ei tulegi see ost nii soodne vist, kui kõike ümber tegema hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rapla ei ole ju ometi suva koht Pärnu maakonnas, kus poleks toidupoodigi?

Please wait...
Postitas:
talent

Ei ole, selge see. Lihtsalt pisemates kohtades on omadele võludele miinuseks paljud niisugused asjad, mida ei oska kohe ette aimatagi.
Kas näiteks rongiga edasi-tagasi sõita, et koju ainult magama jõuda on ikka väga mõnus variant. Autoga sama. Kohapeal ju vist eriti laia töövalikut ei ole. Lisaks nees vanemad kortermajad…

Please wait...
Postitas:
Kit-Kat

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Huvi pärast vaatasin Rapla korterite hindasid. Uskumatu. Alla 20 tuhande Euro on väga palju pakkumisi.
Rongiühendus Tallinnaga peaks ju seal ka okei olema, et tööl käia.
Ma isegi ei saa aru, miks on korterite hinnad Raplas nii madalad? Suisa alla 15tuh saab 2 toalise.
Minu arvates võiks see ju olla suurepärane võimalus tööjõus inimestele, kellel on näiteks mure oma vanemate pärast, kes mingil põhjusel kodust ilma jäänud või jäämas. Või naistele, kes sooviksid iga hinna eest põgeneda oma vägivaldse elukaaslase juurest. Osta 15tuh ¤ maksev korter kasvõi laenuga peaks olema jõukohane ju ka kõige madalama sissetuleuga inimestelegi.

[/tsitaat]
Kuidas võtta, kui iga päevasele töölkäimisele kulutada umbes 4 tundi ainult sõiduks…
Ehk 1 tund 15 min üks ots, lisandub veel töökohta jõudmine Tallinnas, juhul muidugi, kui töökoht ei ole just Balti jaama piirkonnas või vanalinnas ja lisaks ka Raplas rongijaama sõit/minek.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rongiga Tallinnas tööl käimine tähengab 12tunnist kodust eemalolektu. Lapsi peaaegu ei näegi. Lasteaiast toomise-viimisega on probleeme.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
yxikmees

Üldiselt,ega need hrusjovka korterid eriti hinnas pole.Vets vannitoaga koos,pisike köök läbikäidav elutuba jne.
Aga Rapla elukohana on väga hea,kõik käe-jala juures.Haigla,politsei,tuletõrje,ARK,KOV,2 pangakontorit,kindlustusseltsid,säästukas,Maxima,kohtumaja,lisaks Selver ka tulemas jne.Kahjuks küll sünnitusosakond suleti.
Aga vahemaad on suht väikesed,tõsi raudteejaam,politse ja ARK on linna teises otsas,aga käib ju buss ja suvel jalgsi,jalgrattaga pole see 2km ka mingi vahemaa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojah, aga kui palju on siitsamasti loetud teemasid, kuid mees peksab ja kusagile minna pole.
Kas siis pigem lasta ennast mehel klohmida, kui alustada kaks sammu tagantpoolt, tehes kompromiss ebamugavusega rongisõidul.
Kui kaua rong sinna sõidab? Tund, ma pakun.
Kell 17 Tallinnas töö lõpetada ja ca 18.30 koju jõuda – see on ju enamike töölkäijate argipäev.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Rongiga Tallinnas tööl käimine tähengab 12tunnist kodust eemalolektu. Lapsi peaaegu ei näegi. Lasteaiast toomise-viimisega on probleeme.[/tsitaat]

Aga kui on suuremad lapsed, näiteks 10+ ? Elu käib edasi ka siis kui lapsed on lasteaiaeast väljas. Ja need tüüpilised kooseluprobleemid ei lahene ju ka tihti laste lasteaiaeast väljakasvamisega.

Kindlasti on alati probleeme. Kuid samas kes otsib oma ellu just lahendusi, siis selline variant oleks küll ebamugav, kuid siiski lihtsamini korraldatav selmet võtta eesmärgiks jääda ilmtingimata Tallinnasse, elada üürikas (või ei jõua sedagi teha).
Kui töötad näiteks õpetajana, jõuad kenasti 16.36 rongile ja oled 17.32 Raplas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rong väljub 17.26, saabub 18.40, kui sellega ei jõua, siis järgmine väljub 18.40 ja saabub 19.52.

Ja 17.26 rongile ei pruugi jõuda ka 17.00 lõppeva tööpäeva puhul, kui see töökoht asub kesklinnast kaugemal.

18.40 Raplasse jõudes oled lapsele lasteada järgi minemisega juba hiljaks jäänud. Seega üksikemale ei ole see küll eriti lahendus.

Minule pakuti tööd kesklinnas 9-18.00.
See oleks tähendanud koju jõudmist kella 20 paiku.
Hommikul läbeb rong 6,57, järgmine rongiga oleksin juba hiljaks jäänud.
Rautejaam asub enamiki elanike jaoks umbes 0,5h jalgsikäigu kaugusel. Kui raha on vaja kokku hoida, kulub ka Raplas jala käimisele 2×0,5h, kokku 1h. Kui raha on, saab raudtejaama ka bussiga, aga see pilet on päris kallis.

Igal juhul mina leidsin, et niimoodi Tallinnas tööl käies ma peret ei näegi ja loobusin. Kalliks läks ka veel, kuna lisaks bussi ja rongi piletitele tuli laste lastaeais käimine kuidagi organiseerida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kit-Kat

Mina olen siia Raplasse kolinud Tallinnast umbes 10 a tagasi ja tean, kui vaevaline oli siinsete oludega harjumine. Mina isiklikult ei näe väikelinnas mitte mingit võlu, juhul muidugi, kui tegemist ei ole sünnilinna või muul moel koduse kohaga, mille suhtes on nostalgilised tunded.
Minu jaoks oli kohutavalt raske harjuda, sest:
* siin puudub täielikult teenindus- ei ole kingseppa, keemilist puhastust, lukuabi. *Pankadest on ainult SEB ja Swed, ei ole Elisa esindust.
*Kommunaalkulud tunduvalt kõrgemad, kui mujal.
* Ei ole ühtegi keskmisest kobedamat kinga ega riidepoodi, ainult sekendhänd ja Poola-Leedu turukaup.
* traditsiooniline turg, kui selline puudub- pole võimalik osta ei värsket puu ega köögivilja, suvel maasikaid, kurki jne
* toidupoed on piiratud sortimendiga ja kõrgemate hindadega.

Please wait...
Postitas:
IrenaK

Njaa, jutt ju ilus, alla ¤20000 kortereid hulgi seal väikelinnas. AGA. Kui tahad ikka perega kolida (nt ema, isa, laps ehk siis vaja oleks reaalselt kolmetoalist korterit), siis alla ¤40000 on hetkel valida 3 korteri vahel. Pane sinna juurde veel Tallinnas tööl käimise ‘võlud’ ja enam ei tundugi see koht nii odav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

poolel teel Rapla ja Tallinna vahel on Kohila.
korterid küll kallimad aga kiirrongiga saab 35 minutiga Tallinnasse. Alev on korras, kool hea, lasteaiakohti on küll vähe aga lasteaedu palju nii et ehk see ka laheneb, eralastead on ka, kaubandus hea, teenindus asutusi tuleb juurde, alevis käib suur vee,kütte ja kanalisatsioonitorustike väljavahetamine, enamus korrusmaju on ilusad.
Üürikortereid tõesti on väga vähe liikvel ja need vähesedki lähevad kohe rebimisega ära ning hinnad on mustamäe hindadega samast klassist.
Samas korterite ostu müügihinnad on Tallinna omadest tunduvalt odavamad, tasub osta.
Ise ostsin ka ühe korteri Kohilasse, praegu küll seal ei ela, see on rohkem tagavaravariant, üürin hetkel välja. Ja veel, korralikes majades on kommunaalid pea poole odavamad kui tavalistes korrusmajades, nii et kui remondifond+kommunaalid kokku liita tuleb ikka odavam kui samasuguse naabermaja kommunaalid.

Please wait...
Postitas:
Kit-Kat

Aga seda ikka tead, mis kell need nn kiirrongid sõidavad? Minu teada tuleb üks Tallinnast suunaga Rapla kusagil 3-4 paiku päeval välja. Hea mugav ja sobilik kella-aeg töölt koju tulla, eks?

Please wait...
Postitas:
talent

[tsitaat]Nojah, aga kui palju on siitsamasti loetud teemasid, kuid mees peksab ja kusagile minna pole.
Kas siis pigem lasta ennast mehel klohmida, kui alustada kaks sammu tagantpoolt, tehes kompromiss ebamugavusega rongisõidul.
Kui kaua rong sinna sõidab? Tund, ma pakun.
Kell 17 Tallinnas töö lõpetada ja ca 18.30 koju jõuda – see on ju enamike töölkäijate argipäev.
[/tsitaat]

ENAMASTI on vägivaldse pereisa eest pagev naine kas lastega kodune või mitte eriti tasustataval tööl. Pole küll reegel, aga see kipub suurem % olema. Kuidagi kahtlane, et talle nii nobedalt laenu antakse. Lisaks veel need amortiseerunud süsteemid, mööblit oleks vaja (millist poodi vist Raplas pole?), iga kolimine eeldab aega ja raha. Lisaks siis hilisem lasteaia-kooli paigutamised, töökoht… See kõik sööb raha ja mitte vähe.

Idee on sul muidugi õilis, paraku vist kõigil mitte teostatav.

Ma olen ise kahe väikesaare vahet traalinud paar aastat ja no see oli ikka täiesti tüütu. Sama oli vennaga, kes lõpuks loobus suht heast kohast Tartus, kuna ise elas Elvas ja isegi see ~ 25km igapäevaselt maha sõita on kulukas, aeganõudev ja tüütu.

Please wait...
Postitas:
IE

raplas on mitu mööblipoodi. vist ka kasutatud mööbli koht on olemas.

Please wait...
Postitas:
talent

Ahah, ok.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pigem siis juba Rapla lähedal talus elada, kui seal alevis. Korterielul ei näe küll mingit mõtet. Vähemalt kasvatad midagi värsket oma aias.
Aga siin oli jutt jah odavalt saadud elamisest. Ehk on seal puuküttega kortereid ka. Need on ehk odavamate kommunaalidega.
Perega inimesel aga IGA päev Tallinna tööl käia. Minu jaoks on see liig, mis liig. Kui tõesti muud võimalust ei ole, siis tuleb muidugi nii teha.

Rapla on strateegiliselt üsna heas kohas. Arusaamatu, miks sinna rohkem elu sisse ei puhuta. Ju siis ei ole keegi piisavalt patrioot või ei näe seal suurt kullaauku, et töökohti luua.
Samas peaks ikka püüdma ka sellistesse kohtadesse rohkem eluvaimu sisse puhuda. Ilmselt on asi selles, et seal on lihtsalt liiga vähe inimesi, et midagi suuremat teha.
Kahju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Rapla on strateegiliselt üsna heas kohas. Arusaamatu, miks sinna rohkem elu sisse ei puhuta. Ju siis ei ole keegi piisavalt patrioot või ei näe seal suurt kullaauku, et töökohti luua.
Samas peaks ikka püüdma ka sellistesse kohtadesse rohkem eluvaimu sisse puhuda. Ilmselt on asi selles, et seal on lihtsalt liiga vähe inimesi, et midagi suuremat teha.
Kahju. [/tsitaat]

Just seda ma imestangi, et no tegelikult on see ju kõigest 50 km Tallinnast, miks see peab siis selline koht olema kuhu üldse minna ei taheta. Ei loomulikult ma ei räägi terve perega sinna kolimisest, aga no jumala ausõna selline kiire ja odav elukoha lahendamise teema või pensionäride ümberasustamiseks vms.
Kahju.

Please wait...
Postitas:
Kit-Kat

Just- liiga vähe inimesi, et midagi suuremat ette võtta.
Üks suur miinus on ka see, et puudub nö linnasüda, ehk ajalooline keskus, mille ümber siis oleks kõik muu koondunud-kasvanud. Rapla kui alev tekkis-kasvas-kujunes ju alles pärast sõda, kui loodi Rapla rajoon,mis tehti kunstlikul teel, võttes ümberkaudsetelet maakondadelt igalt tükk ära.

Please wait...
Postitas:
Kit-Kat

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Just seda ma imestangi, et no tegelikult on see ju kõigest 50 km Tallinnast, miks see peab siis selline koht olema kuhu üldse minna ei taheta. Ei loomulikult ma ei räägi terve perega sinna kolimisest, aga no jumala ausõna selline kiire ja odav elukoha lahendamise teema või pensionäride ümberasustamiseks vms.
Kahju. [/tsitaat]
Vana inimene ei lähe oma kodust, kus ta on aastakümneid elanud, lihtsalt niisama ära, kuhugi tema jaoks võõrasse linna. Selle kohaga peab siis teda miski siduma.

Please wait...
Postitas:
IE

[small]Kit-Kat kirjutas:[/small]
[tsitaat]Just- liiga vähe inimesi, et midagi suuremat ette võtta.
Üks suur miinus on ka see, et puudub nö linnasüda, ehk ajalooline keskus, mille ümber siis oleks kõik muu koondunud-kasvanud. Rapla kui alev tekkis-kasvas-kujunes ju alles pärast sõda, kui loodi Rapla rajoon,mis tehti kunstlikul teel, võttes ümberkaudsetelet maakondadelt igalt tükk ära.[/tsitaat]

hollivuudi ümber ju mingine \”city\” siiski on. ainult jaamapoolne ots jääb kuidagi \”pildilt\” välja. peale selel tunnen ma mitut tallinna ja tartu vanaprouat, kes on just suurest linnast veel vanuigi raplasse kolinud, et hea rahulik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Liiga vähe inimese, et midagi ette võtta. Ja inimesed ei tule, sest midagi ei toimu 🙂
Veel kord, on ikka kahju, et me kõik just Tallinnas elama peame.
Ja seda mõtlemist, et 50km on ju pisike vahemaa, meie väikeses riigikeses ei ole üldse.

Kui vanal inimesel on kodu, siis ta jah ei lähe. Aga mõnedel pole ju kodu vanuigi. Alles oli teema kellegi isast, kes oli emast lahku läinud ja sada aastat hiljem see kelle juurde kolis, tahab ka välja tõsta. Aga pole kuhu tõsta. No siis olekski lihtne ju lastel näiteks pigem osta see 15tuhhine korter Raplasse kui enda koju elama võtta.
Või näiteks üks mu tuttava ema elab tagastatud majas üürnikuna. ÜÜri enam maksta ei jõua, Tallinnasse uut korterit osta ei jõua, laps enda juurde võtta ei taha, ema Raplasse ka kolida ei taha. No mis see siis olgu?

Please wait...
Postitas:
Kit-Kat

50 km on siis lühike, kui on hea ühendus city`ga. Kui see puudub, on pikk maa.Olukord, kus 50 km vahemaad läbib rong 1 tund ja 20 min, ei ole mugavusest juttugi.
Muidugi, mõnele kõrvaltvaatajale on ehk jah vana inimese ümberasustamine nagu sõrmenips. Aga vaatame nüüd asja Rapla poole pealet- linn saab lihtsalt kaela peale omale ühe järjekordse maksejõuetu kodaniku. Oleme ausad, maksejõuetud vanainimesed ei edenda ega elavda kohe kuidagi linna arengut.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kit-Kat kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga seda ikka tead, mis kell need nn kiirrongid sõidavad? Minu teada tuleb üks Tallinnast suunaga Rapla kusagil 3-4 paiku päeval välja. Hea mugav ja sobilik kella-aeg töölt koju tulla, eks?[/tsitaat]

mina tean küll millal kiirongid käivad, aga paistab, et sina ei tea
http://www.edel.ee/piletikassa/

õhtul 16.36

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas mõne meelest on Tallinnas kallid korterid?

Please wait...
Postitas:
Kit-Kat

[tsitaat] [small]Kit-Kat kirjutas:[/small]

mina tean küll millal kiirongid käivad, aga paistab, et sina ei tea
http://www.edel.ee/piletikassa/

õhtul 16.36
Ei tea jah peast, aga tean, et see väljub tunduvalt varem, kui tööpäev lõpeb.
[/tsitaat]

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Raplakad – teil on seal nii odavad korterid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.