Esileht Lapse ootamine Rase 40+

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Rase 40+

Postitas:

Tere, pole siin väga ammu enam aktiivne olnud. Praegune olukord tõi mu siia tagasi. Olen 44ja 3 lapse ema. Nüüd olen 4 lapse ootel ja tunded on ausõna segamini. Laps on meie poolt väga oodatud. Tean, et paljud ei kiida enam heaks sellises vanuses sünnitada, kuid tervisega minul mingeid probleeme ei ole. Kes mind ei tunne, ei usu mu tegelikku vanust. Suitsu ega alkoholi pole kunagi tarbinud. See selleks, ärge siis maha tegema hakake, hormoonid on olemise niigi nii tundlikuks teinud.
Arstile sain aja 30.01 praegu on jooksmas 6+5nädal. Muidugi on hirm, kas kõik hästi läheb. On siin veel saatusekaaslasi, kes samas olukorras või juba õnnelikult sünnitanud? Oleks tore tagasisidet saada.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii äge, palju õnne!!
ise vist enam ei viitsiks nii vanas eas titendusega tegeleda, mees 10a minust vanem.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pere sind toetab, siis on ülimalt lahe!
Ma ise sain paar aastat nooremana lapse, kes nüüd juba hakkab kooli minema. Muud midagi, kui et viimasel ajal on hakanud tunduma, et igasugused toimetused võtavad rohkem aega kui vanasti. Võiksin osata oma aega vist paremini planeerida. Ei kipu jääma aega, et ka tööpäevade õhtutel nt lapsega kuhugi minna ja midagi ette võtta, ainult nädalavahetustel. Aga sina oma suure perega kindlasti saad kodustes toimetustes kõvasti abi.
Ka minu ema oli minu sündides juba neljakümnene ja selleks ajaks, kui mina teismeline olin, oli ta ennast pisut käest lasknud. Tõenäoliselt polnud tal ka menopausi tõttu väga kerge. Ja mina oma lapsikus rumaluses tegin talle mingeid märkusi tema välimuse kohta, mida ta võttis väga südamesse. Siit õpetus endale: esiteks katsuda ka väliselt nooruslik ja värske püsida, teiseks mitte oma verisulis võsukese iga sõna peale solvuda. Ja kui näiteks mõni lapse lasteaiakaaslane nimetab sind vanaemaks (lapsed on vanuse suhtes vahel hästi terased, isegi kui tõepoolest väga hea välja näed), siis seda ka mitte südamesse võtta. No tõesti, mõnel minuvanusel ongi ju sama vana lapselaps kui minu laps, ja mis siis, inimeste elud ongi erinevad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 42-aastane ning meie pere neljas laps on kuuaega vana.
Rasedus läks kenasti, sünnitus samuti (olen loomuliku sünnituse pooldaja). Olin tip-top terve rase. 🙂

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise olen küll veel 30.ndate esimesel poolel, aga ega lastele tundun ikka vanana. Enda arust näen siiski hea välja. Nii et ei tasu arvata, et lapsed õigesti vanust näevad.
Mu ema sai 40 ja 42-aastaselt veel kaks last ja ta oli nendega hoopis kannatlikum ja toredam ema.
Nagu üks eelnev kommenteerija ütleski, siis soovitan mina ka, et ei tasu end käest lasta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmanda lapse sünnitasin 41 aastaselt. Mitte niivõrd vanust ega üldist tervist, aga just enda organismi mingit veidrat kalduvust enneaegselt sünnitada (kahel varasemal lapsel enneaegsus) pidasin enda puhul riskiks.

Muidu kõik ilus, (rasedus-sünnitus kerged), aga enneaegsust oli veel rohkem kui eelmiste laste puhul (aga mitte ka kriitilise piiri lähedal, õnneks). Lapsele tuli alguses piima välja lüpsta ja sondiga sisse sööta (piima väljalüpsmine oli muidugi palju tüütum kui imetamine, aga juba eelnevast tuttav olukord), aga saime ta mingi aja pärast rinnast sööma ja kasvas-arenes ilusti.

Muidu, tutvusringkonnas on 40+ lapsesaajaid olnud mitmeid. Nagu ikka elu väikelapsega – lasteaiast korjavad nad viirushaigusi, tuleb laste põetamiseks töölt puududa. Muud pole nagu laste kasvatamisega seoses kurdetud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ootan kolmandat ja saan kohe 40, ja suitsetanud pole kunagai, kehakaal alati korras ja alkoholi pole tilkagi paar aastat joonud.Enda eest hoolitsen, seega ei pakuks mulle paljud, et olen 40. Töölt puudumist ei karda, kuna olen ise ettevõtja ja tööandja.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan paari kuu pärast 45 ja sain just oma triibud. Nädalaid siis 4. Samuti tulemas 4 laps ja olemine väga rahutu. Ühelt poolt rõõm, teiselt poolt hirm.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma 43, rasedust 21 nädalat. Minul on varasemast 3 last (23, 18 ja 15), abikaasal mitte ühtki, temal on oma esimese poja üle eriti hea meel.
Tervise üle ka ei kurda, emotsionaalselt tunnen, et mul on praegu sellele lapsele palju rohkem anda (aega, rahu, kannatlikkust jne). Usun, et tuleb üks õnnelik laps 🙂
Edu sullegi, teemaalgataja, ja kõigile teistele 40+ emmedele!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Lapse ootamine Rase 40+

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.