Esileht Pereelu ja suhted Rase, aga Eestist eemal olnud natuke rohkem kui aasta…

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Rase, aga Eestist eemal olnud natuke rohkem kui aasta…

Postitas:

Selline on siis minu lugu. Olin kihlatud, aga kuna oli väga raske lahkuminek, siis otsustasin oma asjad kokku pakkida ning aastaks reisima minna, et kaotusvalust üle saada. Kui olin juba mõnda aega ära olnud, kohtasin ühte väga sümpaatset meest, kellega käisime päris pikalt ka koos ringi. Olime reisisõbrad. Üks asi viis teiseni ja kui tagasi Eesti jõudsin selgus, et olen rase. Kuna aastasest reisimisest sai pea 2, siis nüüd olengi probleemi ees. Palun aidake mind, mis toetusi või hüvitisi on võimalik riigi poolt saada, kui pole pea 2 aastat töötanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 17:20; 21.08 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa ise ka aru saad, kui nõme su teemapüstitus on?
Toetused? Hüvitised? Mille eest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas sa ise ka aru saad, kui nõme su teemapüstitus on?
Toetused? Hüvitised? Mille eest?[/tsitaat]

noh selle eest, et reisil käis 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saabusid Eestisse?
Oled nüüd Eestis?
Oled kuskil ametlikult registris (mingis linnas, vallas on sinu ametlik elukoht)?

Töötad?

Asu tööle või võta end töötuna arvele.
Ja muidugi rasedana arsti juures arvele.

Kui asud tööle, siis saad minna 70-30p enne sünnituse tähtaega rasedus-sünnituspuhkusele
ja miinimumpalga alusel sünnitushüvitise(nn dekreediraha 140 p e 4,6 k eest).Kui töölepingus põhipalga nr vähemalt miinimumpalk st 290
Edasi saad VH. Kui eelmisel aastal pole Eestis töötanud, siis miinimummääras 278,02 bruto/kuus.
Kui pisutki töötanud, siis 290/kuus.
435p e 14,4 k

eelmine aasta =dekreedi lõpule eelnenud aasta (kui dekreet lõpeb 2013 siis 2012.a)

Kui tööle ei saa, töötuna arvele(toetust ei saa aga vähemalt õigus KOV sotsosakonnast toimetulekutoetust küsida annab ametlik töötuna arvelolek)..

Töötuna saad VH lapse sünnist tema 18k saamiseni.

Lisaks saad riiklikud peretoetused:
*lapse sünni järel ühekordne riiklik sünnitoetus 320
*igakuine lapsetoetus 19,18
*kui isadus tuvastamata siis üksikvanema lapse toetus 19,18/kuus

VH lõpust lapse 3a saamiseni lapsehooldustasu 38,35/kuus ka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas sa ise ka aru saad, kui nõme su teemapüstitus on?
Toetused? Hüvitised? Mille eest?[/tsitaat]

Eks selle eest, et käis küla peal hooramas. Ja Eesti maksumaksjad peavad selle lõbu kinni maksma. Miks lapse eostaja maksta ei taha, ei teagi. Ju ei mäleta enam nägugi, kontaktidest rääkimata.

Oi, kuidas ei kannata selliseid parasiite!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 19:05; 21.08 11:23; 21.08 11:50; 21.08 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kade meel on siin jälle paljudel. Mis see teie asi on, kus tüdruk käis ja kaua ära oli?! Tal on palju suurem probleem praegu, kuidas oma eluga järjele saada, igatahes on Eestis parem rasedana arvel olla ja siin sünnitada. Tean isegi mitmeid tüdrukuid, kes on samuti aastaid reisinud/töötanud välismaal, aga sünnitama tulevad ikkagi Eestisse.

Ma soovitaks samuti ennast töötuna arvele võtta ja ka rasedana arvele võtta ning küll kõik läheb kenasti!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh inimestele, kes mind mõistavad, teist oli suur abi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 17:20; 21.08 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kes su rasedaks tegi, peab sind ka ülal pidama, kuni laps on nii suur, et saab lasteaias hakkama. Last peab ta kuni täiskasvanuks saamiseni pidama ülal, aga poole ulatuses, teise poole raha tuleb sinult.

Kui sa enne jalgade laiali ajamist või kondoomist loobumist temalt kirjalikku notariaalselt tõendatud lepingut ei saanud, siis pead enda ülalpidamise kulu ja pool lapse kasvatamise kuludest kandma oma koolirahaks elukoolis.

Tahaks väga loota, et selle loo lugejad siit õpivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]See, kes su rasedaks tegi, peab sind ka ülal pidama, kuni laps on nii suur, et saab lasteaias hakkama. Last peab ta kuni täiskasvanuks saamiseni pidama ülal, aga poole ulatuses, teise poole raha tuleb sinult.

Kui sa enne jalgade laiali ajamist või kondoomist loobumist temalt kirjalikku notariaalselt tõendatud lepingut ei saanud, siis pead enda ülalpidamise kulu ja pool lapse kasvatamise kuludest kandma oma koolirahaks elukoolis.

Tahaks väga loota, et selle loo lugejad siit õpivad.[/tsitaat]

ei usu, et õpivad. siin ju peavad end üksikemad kõik-võimsaks, asendamaks isa. arvavad, et laps ei saa aru või et laps ei jää millestki ilma elus. toetused toetusteks, aga lapsest on siiralt kahju juba ette. aga ka sellest ei saa ilmselt teemaalgataja aru veel aastaid, mida ma mõtlen ja miks ma nii ütlen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.08 10:37; 21.08 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas sa ise ka aru saad, kui nõme su teemapüstitus on?
Toetused? Hüvitised? Mille eest?[/tsitaat]

Kas sa ise ka aru saad, et oled haige inimene?

Võimalik, et enne reisile minekut teemaalgataja käis eestis tööl ja maksis makse nagu sina. Maksis kinni ka sinu lapse toetuse, sinu vanemate pensioni ja sinu lollide tallinna sugulaste tasuta ühistranspordi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.08 10:46; 21.08 10:51; 21.08 11:00; 21.08 11:22; 21.08 11:39; 21.08 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Häbi neile, kes siin ilguvad!
Teemaalgataja: üldiselt läheb raskeks. Kui eelnevalt mingit sissetulekut pole olnud (millest oleks elamisraha kogutud), siis sotstoetused on pisikesed.
Aga alati on võimalik taotleda ka toimetulekutoetust. Seda saab küsida KOV-ist, kuhu oled elanikuna registreeritud. Samuti on võimalik saada ka abipakke (mõned sotskeskused jagavad toidu- ja riideabi).
Oleneb kui kaugel on rasedus. Eestis saab rase töötada kuni 36.nädalani (peale seda ka muidugi, aga siis ‘karistatakse’ teda dekreedipäevade vähendamisega). Kui alles esimeses pooles, siis äkki on võimalik leida kuskil ajutine asenduskoht töötamiseks. Väga paljud asutused otsivad LHP-del olevatele inimestele asendajaid.
Suur abi on ka see, kui lapse isa on nõus toetama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliseid kitsarinnalisi vaateid omavad ainult nõukogude käod, kes pole Riiast kaugemale näinud! Silmas pidades siis neid rumalaid kitsipunge, kes teemaalgatajat mõnitasid.

Olen pehmelt öeldes hämmelduses kaasmaalaste sõnavõtust.
Häbi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.08 10:46; 21.08 10:51; 21.08 11:00; 21.08 11:22; 21.08 11:39; 21.08 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Selliseid kitsarinnalisi vaateid omavad ainult nõukogude käod, kes pole Riiast kaugemale näinud! Silmas pidades siis neid rumalaid kitsipunge, kes teemaalgatajat mõnitasid.

Olen pehmelt öeldes hämmelduses kaasmaalaste sõnavõtust.
Häbi! [/tsitaat]

minu meelest on kordades kitsarinnalisem saada üksikemana laps. mina olen jälle hämmingus, kui ükskõiksed suudavad naised olla oma laste tuleviku suhtes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.08 10:37; 21.08 11:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, andke tuld, vanamutid!

Elan ka välismaal, kasvatan siin aastast last. Ja kui ma peaks tahtma selle lapsega kunagi eesti tagasi pöörduda, väidate teie, anonüümsed käod ja kohtumõistjad, et mul pole õigust mitte ühelegi kodanikuhüvele, kuna ma pole 2 aastat maksnud eesti riigile makse? hoolimata sellest, et enne ära kolimist käisin eestis aastaid tööl? kuhu ja kellele see maksuraha siis läks, huvitav?

ise olete parasiidid, imbetsillid!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.08 10:46; 21.08 10:51; 21.08 11:00; 21.08 11:22; 21.08 11:39; 21.08 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nii, andke tuld, vanamutid!

Elan ka välismaal, kasvatan siin aastast last. Ja kui ma peaks tahtma selle lapsega kunagi eesti tagasi pöörduda, väidate teie, anonüümsed käod ja kohtumõistjad, et mul pole õigust mitte ühelegi kodanikuhüvele, kuna ma pole 2 aastat maksnud eesti riigile makse? hoolimata sellest, et enne ära kolimist käisin eestis aastaid tööl? kuhu ja kellele see maksuraha siis läks, huvitav?

ise olete parasiidid, imbetsillid![/tsitaat]
Sinu vaimsest seisukorrast annab tunnistust juba see, et sa teisi vanamuttideks ja imbetsillideks nimetad. Kõigi jaoks oleks parem, kui sa välismaale jääksidki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sinu vaimsest seisukorrast annab tunnistust juba see, et sa teisi vanamuttideks ja imbetsillideks nimetad. Kõigi jaoks oleks parem, kui sa välismaale jääksidki.[/tsitaat]

ning inimene, kes kutsub teist parasiidiks sest see käis reisimas, on terve mõistusega?
kellele parem? sinule, et sinu maksuraha ikka õigesse kohta jõuaks? 😀

rakendage oma energiat ja õiglustunnet kusagil mujal kui perekoolis, kui te nii ustavad riigiteenrid kõik seal olete.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.08 10:46; 21.08 10:51; 21.08 11:00; 21.08 11:22; 21.08 11:39; 21.08 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nii, andke tuld, vanamutid!

Elan ka välismaal, kasvatan siin aastast last. Ja kui ma peaks tahtma selle lapsega kunagi eesti tagasi pöörduda, väidate teie, anonüümsed käod ja kohtumõistjad, et mul pole õigust mitte ühelegi kodanikuhüvele, kuna ma pole 2 aastat maksnud eesti riigile makse? hoolimata sellest, et enne ära kolimist käisin eestis aastaid tööl? kuhu ja kellele see maksuraha siis läks, huvitav?

ise olete parasiidid, imbetsillid![/tsitaat]

Huvitav, kuhu üldse maksude raha läheb, ah? Või sa mõtled, et sinu osa pannakse eraldi kõrvale ja näidatakse sulle seda aeg-ajalt läbi klaasi?
IGA sellise teema ja sõnavõtuga saan kinnitust, et 90% üksikemadest on mõtlemis- ja õpivõimetud. Kasutavad vaid aju seda poolkera, mis juhib instinkte, suhte hoidmine ja kujundamine on ületamatult raske ja ajule väsitav, parem hangin sotsabi. Parem muidugi, kui perekool info kätte ka tooks, ei pea ise vaeva nägema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 19:05; 21.08 11:23; 21.08 11:50; 21.08 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Huvitav, kuhu üldse maksude raha läheb, ah? Või sa mõtled, et sinu osa pannakse eraldi kõrvale ja näidatakse sulle seda aeg-ajalt läbi klaasi?
IGA sellise teema ja sõnavõtuga saan kinnitust, et 90% üksikemadest on mõtlemis- ja õpivõimetud. Kasutavad vaid aju seda poolkera, mis juhib instinkte, suhte hoidmine ja kujundamine on ületamatult raske ja ajule väsitav, parem hangin sotsabi. Parem muidugi, kui perekool info kätte ka tooks, ei pea ise vaeva nägema.[/tsitaat]

ei, ma ei arva, et minu osa pannakse eraldi. minu jutt oligi mõeldud neile, kes arvavad, et nende maksud lähevad otse kellegi vanemahüvitiseks.

me kõik maksame tegelikult suuremal või vähemal määral makse. ka see, kes elab välismaal, maksab eestis käies näiteks käibemaksu.

eestis on küllalt emasid, kes on noorelt lapse saanud ja polegi tööl käinud aga ikka saavad oma miinimumääras vanemahüvitist. kas neid koheldakse sama kurjalt kui välismaalt naasnuid?

mina ei arva, et 90% üksikemadest on õppimis- ning mõtlemisvõimetud. kuidas saad sa midagi sellist väita? kas üksikemaks jäädes kaotab inimene automaatselt kohe poole oma ajumahust? inimesi ning saatusi on väga erinevaid. sa ei tea millistel põhjustel keegi üksi oma last kasvatab. enamus neist on pidanud õppima ning mõtlema kahe eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.08 10:46; 21.08 10:51; 21.08 11:00; 21.08 11:22; 21.08 11:39; 21.08 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saatusi…saatusi…. jajajh!

Vaata, õppimis- või mõtlemisvõimeline inimene õpibki enne elu ja inimesi tundma, omandab hariduse, seab sihid ja püüdleb nende poole. Õige partneri valik on siinjuures sama suure tähtsusega. Inimesed kohtuvad, õpivad tundma teineteist, luuakse oma väike kindel liit ja alles siis mõeldakse järeltulijate peale.
Üksikemad pahatihti jätavad kõik need \”igavad\” etapid vahele, andutakse mõtlemata suvalisele \”minu mehele\” ja edasist võid siit iga jumala päev lugeda – elatised, petmised, mees joob-ei tule koju, kellel on anda seda ja toda, kuidas 10¤ kuu lõpuni hakakma saada, kuna dekreedirahasid saab jne.
Taipad vahet?

Nii suurest protsendist räägin siinsete ja reaalsete vaatluste põhjal. Ja tõesti-tõesti – ENAMIK neist ei ole viitsinud eeltööd teha, sigimisega oodata, lasta asjadel paika loksuda. Hädad ei lase ka ennast siis kaua oodata lasta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 19:05; 21.08 11:23; 21.08 11:50; 21.08 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Saatusi…saatusi…. jajajh!

Vaata, õppimis- või mõtlemisvõimeline inimene õpibki enne elu ja inimesi tundma, omandab hariduse, seab sihid ja püüdleb nende poole. Õige partneri valik on siinjuures sama suure tähtsusega. Inimesed kohtuvad, õpivad tundma teineteist, luuakse oma väike kindel liit ja alles siis mõeldakse järeltulijate peale.
Üksikemad pahatihti jätavad kõik need \”igavad\” etapid vahele, andutakse mõtlemata suvalisele \”minu mehele\” ja edasist võid siit iga jumala päev lugeda – elatised, petmised, mees joob-ei tule koju, kellel on anda seda ja toda, kuidas 10¤ kuu lõpuni hakakma saada, kuna dekreedirahasid saab jne.
Taipad vahet?

Nii suurest protsendist räägin siinsete ja reaalsete vaatluste põhjal. Ja tõesti-tõesti – ENAMIK neist ei ole viitsinud eeltööd teha, sigimisega oodata, lasta asjadel paika loksuda. Hädad ei lase ka ennast siis kaua oodata lasta.[/tsitaat]

Üldiselt jätab su jutt mulje nagu oleksid ise üksikema olles õppinud väga valusatest kogemustest ning see ilus jutt on kõik see mille sa oleksid teinud teisiti…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.08 10:46; 21.08 10:51; 21.08 11:00; 21.08 11:22; 21.08 11:39; 21.08 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Üldiselt jätab su jutt mulje nagu oleksid ise üksikema olles õppinud väga valusatest kogemustest ning see ilus jutt on kõik see mille sa oleksid teinud teisiti…[/tsitaat]

Detektiivi amet ei sobi sulle.
Mul ei ole õnneks lapsi ja seda täiesti teadlikult. Lihtsalt puudub see \”emainstinkt\”, ka pole trehvanud inimest, keda selleks teiseks pooleks 100% tahakski. Mina olen väga rahul, aga rahul pole üksikemad nagu ma näen oma tutvusringkonna pealt. Baile-bailaa, teeme lapse ja siis selgub, et \”minu mees\” on ikka tavaline kõnts ja nii ta lähebki. Aga KUI targad on nad kaagutama, et miks sul lapsi pole? Ise juba xx aastane!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 19:05; 21.08 11:23; 21.08 11:50; 21.08 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Saatusi…saatusi…. jajajh!

Vaata, õppimis- või mõtlemisvõimeline inimene õpibki enne elu ja inimesi tundma, omandab hariduse, seab sihid ja püüdleb nende poole. Õige partneri valik on siinjuures sama suure tähtsusega. Inimesed kohtuvad, õpivad tundma teineteist, luuakse oma väike kindel liit ja alles siis mõeldakse järeltulijate peale.
Üksikemad pahatihti jätavad kõik need \”igavad\” etapid vahele, andutakse mõtlemata suvalisele \”minu mehele\” ja edasist võid siit iga jumala päev lugeda – elatised, petmised, mees joob-ei tule koju, kellel on anda seda ja toda, kuidas 10¤ kuu lõpuni hakakma saada, kuna dekreedirahasid saab jne.
Taipad vahet?

Nii suurest protsendist räägin siinsete ja reaalsete vaatluste põhjal. Ja tõesti-tõesti – ENAMIK neist ei ole viitsinud eeltööd teha, sigimisega oodata, lasta asjadel paika loksuda. Hädad ei lase ka ennast siis kaua oodata lasta.[/tsitaat]Ma tundsin oma lapse isa 7aastat, enne kui rasedaks jäin. Peaks nagu piisama. Aga ikka astus minema, kui laps 2aastane oli.
Mina jäin ka rasedaks ajal, mil töötasin välismaal, arvele võtsin end siiski Eestis (kuna 6kuu pärast sai tööleping läbi), arstiga sain kokkuleppele, et kontrollis käin iga 1,5kuu tagant. Ühekordse sünnitoetuse sain siit ja miinimummääras vanemahüvitist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Detektiivi amet ei sobi sulle.
Mul ei ole õnneks lapsi ja seda täiesti teadlikult. Lihtsalt puudub see \”emainstinkt\”, ka pole trehvanud inimest, keda selleks teiseks pooleks 100% tahakski. Mina olen väga rahul, aga rahul pole üksikemad nagu ma näen oma tutvusringkonna pealt. Baile-bailaa, teeme lapse ja siis selgub, et \”minu mees\” on ikka tavaline kõnts ja nii ta lähebki. Aga KUI targad on nad kaagutama, et miks sul lapsi pole? Ise juba xx aastane![/tsitaat]
Kokkuvõtvalt – sul puudub ematunne ja ühtlasi oled enda arust väga tark ning mõistlik, teised siis sinu vastandid – ematunnetega ja planeerimisoskuseta. Ja ehk on sul õigus, ehk ongi emainstinkt rumalus. Paraku oled sinagi selle tulemusena sündinud, paraku selle instinkti tõttu on maal intelligentsed eluvormid.
Õige mehe valik ei ole tihti mitte naise mõistlikkuse, vaid hea õnne küsimus. Mõni juba sünnib õigesse seltskonda, hariduse ja rikkuse sisse ja sealt edasi on ka parem valida meest hästi haritud ja rikaste vanemate laste hulgast – see vaid üks näide õnnest.
Ja olen kindel, et kokkuvõtvalt on need üksikemad siiski palju õnnelikumad, kui nii mõnedki head meest ootama jäänud mõistlikud, kes ühel hetkel avastavad, et neil pole head meest, ainult kuivanud munasarjad. Paraku tunnen ka selliseid – ja usu mind, 35-45-aastane lastetu naine, kes nutab taga oma varasemaid otsuseid ja halavad \”mis-meestel-viga-on-et-nad-mind-ei-taha\”, ei seegi ole midagi kena. Ei usu seda ka sinust, kes sa ründad rasedat naist ja leiad, et kuna ta aborti ei tee, siis on ta kanaaju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Pereelu ja suhted Rase, aga Eestist eemal olnud natuke rohkem kui aasta…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.