Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rase ja avastati klamüüdia

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Rase ja avastati klamüüdia

Postitas:

Tere, olen suures mures, nimelt käisin reedel arstil rasedust 10+2, ja arst ütles et mul on klamüüdia.
Varasematel kontrollidel pole seda avastatud, arst käskis teha antibiootikumi kuuri. Mõtlesin et uurin kas keegi on samas olukorras olnud ja kuidas see kõik võib loodet mõjutada, ehk on teistel kogemusi jagada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oleks tunduvalt suuremas mures sellepärast, miks mees mind vahepeal petnud teise naisega on ja sulle suguhaiguse toonud koju. Klamüüdia rasedale hea pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 11:10; 03.02 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arstiga seda ei arutanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka avastati see raseduse algusjärgus. Antibiootikumidega sain korda ning laspega ka kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klamüüdial pole pikka peiteperioodi. Kahju, aga suure tõenäosusega on su mees selle kuskilt korjanud vahepeal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klamüüdia on suguhaigus, keegi peab selle sulle andnud olema.

Muide, mul oli sellega seoses veel IVF ajal täiesti närvivapustuse äärele ajav olukord: arst teatas mulle telefoni teel, et on klamüüdia. Mina lendasin mehele peale, keda ma elu sees ei uskunud petvat, peaaegu oleksime lahku läinud, sest ta raip ei võtnud omaks! Väga “tore” sõbrapäeva tähistamine oli. Lõpuks läksin ise arsti ukse taha, et kuidas siis nii… arst vaatas paberitest- pole! Oli hoopis ureaplasma, mis on bakterite düsbalanss ja võis mul juba ammu olla. Oli teine segamini ajanud telefonis. Oi ma lahistasin kabinetiski nutta suurest kergendusest 🙂

Mees peab ka kuuri tegema, seda ravitakse mõlemal, korraga, kehtib seksikeeld ravi ajal. Ja üks tõsine jutt tuleb ka teha.

https://www.kliinik.ee/rasedus-ja-sunnitus/id-3/noustamine?question=62019
https://www.kliinik.ee/rasedus-ja-sunnitus/id-3/noustamine?question=15040
https://www.arst.ee/et/Kusimused-ja-vastused/view_question/12152/rasedus-ja-klamuudia

Nendest vastustest tuleb välja, et rasedusega võib aktiveeruda juba varem kehas peidus olnud (e testidega ei tulnud välja) klamüüdia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raseduse ajal tuleb kindlasti välja ravida, siis last ei mõjuta. Sünnitusteedest saaks ta selle muidu endale ka. Mehega rääkima muidugi peab, kuid pigem tulevikku suunates, mitte minevikus sorides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klamüüdial pole pikka peiteperioodi. Kahju, aga suure tõenäosusega on su mees selle kuskilt korjanud vahepeal.

Vastupidi, klamüüdia võib kulgeda pikki aastaid täiesti asümptomaatiliselt (naistel valdavalt just nii kulgebki), ning kui teema autorit ega tema meest pole varem (nende kooselu ajal) kumbagi testitud, oleks eriti mõttetu ja rumal järele mõtlemata partnerile kallale karata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvi pärast googeldasin ja leidsin:
“Äge klamüüdianakkus ei põhjusta naistel tavaliselt mingeid sümptomeid. Mõnikord võivad naised tunda veega kokkupuutel kerget valulikkust või torkimist, kuid nad ei pea seda haiguse sümptomiks. Kusiti ägedale nakkusele on iseloomulik kusiti sügelemine ning valulikkus ja eritis. Ka krooniline klamüüdianakkus jääb naistel tavaliselt märkamata.
Meestel on klamüdioos kõige sagedasem kusiti nakkushaigus. Sümptomid on sage ja valulik urineerimine. Kusiti võib olla valulik ja sügeleda ning esineda võib mädast eritist. Umbes neljandik nakkustest meestel jäävad aga märkamata.”
Saan aru, et eriti naistel, aga sageli ka meestel võib see tõepoolest tükk aega olla märkamata ja kui pole eraldi testitud ka, siis ei pruugigi teada… Võib-olla on teemaalgatajal endal juba ammusest ajast krooniline klamüüdia ja tema mees pole seda perre toonud. Seega ei tasu rasedat naist ka ilmaasjata paanikasse ajada jutuga, et tema mees on teda kindlasti petnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

13a tagasi avastati ka minul raseduse ajal klamüüdia. Kaebusi ei olnud ei minul ega elukaaslasel, kuid takkajärgi kahtlustan, et tõenäoliselt sain parasiidid eelmisest suhtest (ca 1-1,5a enne rasestumist) enesele teadmata ja seega nii elukad perre tõin. Sain antibiootikumid nii endale kui elukaaslasele, ravi oli õnneks edukas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tuttav 61-aastane mees, kellel avastati ka klamüüdia (sest wc’s käimine muutus probleemseks). Elavad naisega väga normaalset pereelu ning mingi naistemees pole kunagi olnud. Täiskarsklane ega suitseta. Hakkas ka arvama, et tema naine (ka 60 kümbine) on ehk siis kusagilt saanud! :)) Naine arvas, et paar aastat tagasi oli haiglas, võibolla sai sealt!

Ehk siis, uurige netist, klamüüdiat avastatakse ainult 50% juhtudel!! See võib jääda organismi peitu aastateks. No arvake ise, kaua selle 60 kümbiste ontliku abielupaari, kes on abielus olnud aastakümneid, organismis see peidus võis olla. Nende täiskasvanud lapsed said päris korralikult naerda selle loo peale.
See on sama, et võid olla palju aastaid herpese kandja, aga välja lööb see jumal teab kus ja millal kui organism on nõrgem.

Seega ennem, käod, kui kellegi meest süüdistama hakkate, tehke palun asjad endale eelnevalt selgeks!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 05:04; 03.02 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tuttav 61-aastane mees, kellel avastati ka klamüüdia (sest wc’s käimine muutus probleemseks). Elavad naisega väga normaalset pereelu ning mingi naistemees pole kunagi olnud. Täiskarsklane ega suitseta. Hakkas ka arvama, et tema naine (ka 60 kümbine) on ehk siis kusagilt saanud! :)) Naine arvas, et paar aastat tagasi oli haiglas, võibolla sai sealt!

Ehk siis, uurige netist, klamüüdiat avastatakse ainult 50% juhtudel!! See võib jääda organismi peitu aastateks. No arvake ise, kaua selle 60 kümbiste ontliku abielupaari, kes on abielus olnud aastakümneid, organismis see peidus võis olla. Nende täiskasvanud lapsed said päris korralikult naerda selle loo peale.
See on sama, et võid olla palju aastaid herpese kandja, aga välja lööb see jumal teab kus ja millal kui organism on nõrgem.

Seega ennem, käod, kui kellegi meest süüdistama hakkate, tehke palun asjad endale eelnevalt selgeks!!

Ja sa usud kõike mida sulle ju räägitakse eks?
60 aastane ontlik abielupaar ju ei seksi ei omavahel või veel vähem petaks? Tahad ma räägin sulle pikemalt mida need “ontlikud 60-aastased” meil tööjuures nooremate kolleegidega teevad? Ära ole nii naiivne!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 11:10; 03.02 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sa usud kõike mida sulle ju räägitakse eks?
60 aastane ontlik abielupaar ju ei seksi ei omavahel või veel vähem petaks? Tahad ma räägin sulle pikemalt mida need “ontlikud 60-aastased” meil tööjuures nooremate kolleegidega teevad? Ära ole nii naiivne!

Usun küll jah, sest mu enda mees samas vanuses (jaa tean, potents parem kui mõnel poole nooremal) ja tegemist tema sõbraga. Ja arvad tõesti, et keegi hakkaks sellest enda perekonnas ja isegi lähemate sõprade ringis kõva häälega arutama, kui see oleks hiljutise kõrvalehüppe tagajärg?? Siinkohal vähem naiivsust :))

Pooltel juhtudest võib klamüüdia esineda kaebusi tekitamata. Arsti juurde pöördumata võib haigus jääda avastamata. Ka arst ei pruugi alati klamüüdia analüüse kaebusteta patsiendilt võtta, nii võib nakkus püsida aastaid. Allikas: http://inimene.ee/k/klamuudiainfektsioon

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 05:04; 03.02 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minul oli juhus u 5 aastat tagasi kui avastati klamüüdia. Mina kui korralik neiu, kes teadis väga hästi kus käis ja kellega oli olnud, läksin ja heast südamest ütlesin sellele “usaldusväärsele” noormehele, et kuule selline värk on. Vaja rohtusid võtta jne. Lõpuks väitis, et tema käis arsti juures ja tal pole mitte midagi viga. Sain muidugi pange solki ka kaela. 😀 Seda ta ei mõelnud, et nii loll ma ikka poleks, et lambi inimest süüdistama läheks, kui ma ise ringi tõmbaks. 😛 Eks ta selle ravikuuri tegi ikka läbi.
Võta siis nüüd kinni kas eksiti minu analüüside vastustega või tema tulemused polnud õiged… mida iganes ühesõnaga. Või siis lihtsalt valetas mulle, et tal midagi polnud.
Nii et ehk tõesti osadel inimestel see peiteaeg pikk vms. Ei oska kommenteerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rase ja avastati klamüüdia

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.