Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rase ja puhkuse saamine täies ulatuses

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Rase ja puhkuse saamine täies ulatuses

Postitas:

Tere!

Ei leidnud kehtivat puhkuseseadust, kuid vanas on kirjas:

Sõltumata töötatud ajast, on esimesel tööaastal õigus saada puhkust täies ulatuses:
1) alaealisel;
2) isikul, kellele on määratud töövõimetuspension või rahvapension töövõimetuse alusel vastavalt riikliku pensionikindlustuse seadusele;
3) naisel enne või pärast rasedus- ja sünnituspuhkust;
4) tööga seotud tervisekahjustuse järgselt töövõime osaliselt kaotanud töötajal;
5) muudel seaduse, muu õigusakti, kollektiiv- või töölepinguga ettenähtud juhtudel.

(3) Poolte kokkuleppel võib esimesel tööaastal anda puhkust täies ulatuses, sõltumata töötatud ajast.

Minu küsimus: Kas see seadus kehtib veel endiselt,et mul on rasedana olles taodelda täies ulatuses puhkust, kuigi olen uues kohas töötanud alla poole aasta?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 15:44; 01.11 17:02; 01.11 18:02;
To report this post you need to login first.

siin on mõeldud seda, et kui tulid augustis tööle, siis jah võid minna novembris puhkusele (millele järgneb RSP). Puhkuse kestus on ikka nende kuude eest, mil töötad (ehk siis mitte jaanuari-juuli eest).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 16:18; 01.11 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rase ei saa ikka puhkust rohkem kui välja teenitud saab kuni aasta lõpuni või töölepingu peatumiseni sel aastal st rsp lõpu e lhp alguseni (lhp ajaks tööleping peatub ja selle aja eest puhkust ei kogune), küll aga saab ta tõesti võtta puhkuse (kui soovib) ka varem kui alles pärast 6k töötamist. Aga mitte rohkem kui aasta lõpuni koguneb, järgmise aasta eest ette nõuda ei saa.
St rasedal on õigus saada oma puhkus (kui soovib) vahetult enne rsp, küll aga ei saa ta nõuda rohkem puhkust kui tal konkreetse aasta eest saada on st kui ikka ei asunud tööle kohe aasta algusest, siis aasta eest ka tervet puhkust ei kogune.

Puhkuseaseadus lõpetas kehtivuse 31.08.2007.a, nüüd on puhkus reguleeritud TÖÖLEPINGU SEADUSES
https://www.riigiteataja.ee/akt/119032019094

§ 69. Puhkuse ajakava
(7) Õigus nõuda põhipuhkust sobival ajal on:
1) naisel vahetult enne ja pärast rasedus- ja sünnituspuhkust või vahetult pärast lapsehoolduspuhkust;

2) mehel vahetult pärast lapsehoolduspuhkust või naise rasedus- ja sünnituspuhkuse ajal;
3) vanemal, kes kasvatab kuni seitsmeaastast last;
4) vanemal, kes kasvatab seitsme- kuni kümneaastast last, – lapse koolivaheajal;
5) koolikohustuslikul alaealisel – koolivaheajal.

§ 68. Põhipuhkuse andmine
(1) Põhipuhkust antakse töötatud aja eest.

(2) Põhipuhkuse andmise õiguse aluseks oleva aja hulka arvestatakse lisaks töötatud ajale ajutise töövõimetuse aeg, puhkuse aeg (välja arvatud lapsehoolduspuhkuse ja poolte kokkuleppel antud tasustamata puhkuse aeg), samuti aeg, kui töötajal on seaduse alusel õigus tööst keelduda käesoleva seaduse § 19 punktis 3 nimetatud juhul, ning muu aeg, milles pooled on kokku leppinud.
[RT I, 10.02.2012, 1 – jõust. 20.02.2012]

(3) Iga töötatud kalendriaasta eest on töötajal õigus saada põhipuhkust täies ulatuses. Kui kalendriaastas on ajavahemikke, mida ei arvestata käesoleva paragrahvi lõikes 2 nimetatud aja hulka, antakse põhipuhkust võrdeliselt puhkuse andmise õiguse aluseks oleva ajaga.

(4) Tööle asumise kalendriaastal arvutatakse kalendriaastast lühema aja eest põhipuhkust võrdeliselt töötatud ajaga. Töötaja võib nõuda puhkust, kui ta on tööandja juures töötanud vähemalt kuus kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin on mõeldud seda, et kui tulid augustis tööle, siis jah võid minna novembris puhkusele (millele järgneb RSP). Puhkuse kestus on ikka nende kuude eest, mil töötad (ehk siis mitte jaanuari-juuli eest).

Tahan jääda rsp-le 30 päeva enne tähtaega (mitte 70) ja see algab 23.12. Tööl olen alates 1. augustist, millal mul oleks sellisel juhul võimalik koju jääda/mitu päeva ma kindlasti olen välja teeninud? On ka alla 3a laps, saaksin kasutada ka 6 päeva lapsepäevade eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 15:44; 01.11 17:02; 01.11 18:02;
To report this post you need to login first.

Kui tavaline 28-päevane puhkus, siis 1.08-23.12 on 11 päeva, ja RSP eest ka 11 päeva, kokku 22.
Lapsepuhkuse 6 ka juurde, kokku siis 28p enne võid puhkusele minna.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 16:18; 01.11 17:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja RSP eest ka 11 päeva, kokku 22.

Ei ole nii. Ega RSP eest ei saa puhkusepäevi ju topelt 😀 Aasta lõpuni kogunebki ca 12 päeva puhkust.
RSP 140 klp eest teenib tõesti 11 klp, aga kui RSP algab alles 23.12., siis järgmise kalendriaasta eest ette puhkust nõuda ei saa. Ainult kokkuleppel tööandjaga on võimalik. Kindlasti tuleks ära kasutada lapsepuhkus, see muidu aegub.
Väljateenitud puhkus alates 01.08.19 kuni 31.12.19 = (31+30+31+30+31) : 365 x 28 = 11,74 klp.
Lisaks 6 lapsepuhkuse päeva.
See on kõik, millele sel aastal on õigus.
Siis jääks kasutamata veel puhkus 131 klp RSP eest, mis jääb järgmisesse aastasse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 18:00; 01.11 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tavaline 28-päevane puhkus, siis 1.08-23.12 on 11 päeva, ja RSP eest ka 11 päeva, kokku 22.

Lapsepuhkuse 6 ka juurde, kokku siis 28p enne võid puhkusele minna.

Tegelikult on puhkus isegi rohkem kui 28 päeva, aga hea teada, et siis vähemalt 1.detsembrist saan ma kindlasti puhkusele minna, kui soovin (isegi ilma lapsepäevi kasutamata). Jah?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 15:44; 01.11 17:02; 01.11 18:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tavaline 28-päevane puhkus, siis 1.08-23.12 on 11 päeva, ja RSP eest ka 11 päeva, kokku 22.

Lapsepuhkuse 6 ka juurde, kokku siis 28p enne võid puhkusele minna.

Tegelikult on puhkus isegi rohkem kui 28 päeva, aga hea teada, et siis vähemalt 1.detsembrist saan ma kindlasti puhkusele minna, kui soovin (isegi ilma lapsepäevi kasutamata). Jah?

Ta vastas veidi valesti.
Arvuta oma 2019. aasta eest saadaolevad päevad valemi järgi, mis ma kirjutasin kell 18.00 (ja korruta oma TLs kokkulepitud puhkusepäevade arvuga, mitte 28-ga), siis liida 6 lapsepuhkuse päeva.
See on su 2019. aasta puhkus.
Kui tööandja on nõus puhkust ka 2020. aastasse jäävate RSP päevade eest ette andma, siis saad rohkem (131 / 365 x sinu TLs lepitud puhkusepäevade arv).

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 18:00; 01.11 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll ei lugenud kusagilt välja, et teemaalgatajal üleüldse mingit lapsepuhkust saada oleks, liiatigi veel 6 päeva. Ega sündimata lapse eest ju mingit lapsepuhkust saa.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll ei lugenud kusagilt välja, et teemaalgatajal üleüldse mingit lapsepuhkust saada oleks, liiatigi veel 6 päeva. Ega sündimata lapse eest ju mingit lapsepuhkust saa.

1.11 17.02 on teemaalgataja postitus ja kirjutab, et on alla 3-aastane laps.

Teemaalgatajale- Kui sa nii väga puhkusele tahad minna, siis lisaks lapsepuhkusele (6 tööpäeva) saab ju ka 10 päeva tasustamata puhkust võtta lisaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Ei leidnud kehtivat puhkuseseadust, kuid vanas on kirjas:

Sõltumata töötatud ajast, on esimesel tööaastal õigus saada puhkust täies ulatuses:

1) alaealisel;

2) isikul, kellele on määratud töövõimetuspension või rahvapension töövõimetuse alusel vastavalt riikliku pensionikindlustuse seadusele;

3) naisel enne või pärast rasedus- ja sünnituspuhkust;

4) tööga seotud tervisekahjustuse järgselt töövõime osaliselt kaotanud töötajal;

5) muudel seaduse, muu õigusakti, kollektiiv- või töölepinguga ettenähtud juhtudel.

(3) Poolte kokkuleppel võib esimesel tööaastal anda puhkust täies ulatuses, sõltumata töötatud ajast.

Minu küsimus: Kas see seadus kehtib veel endiselt,et mul on rasedana olles taodelda täies ulatuses puhkust, kuigi olen uues kohas töötanud alla poole aasta?

Taodelda?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rase ja puhkuse saamine täies ulatuses