Esileht Lapse ootamine Rase ja vaktsineerimine (samal ajal kuulumine riskirühma)

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Rase ja vaktsineerimine (samal ajal kuulumine riskirühma)

Postitas:

Tere!

Sooviksin kuulda kogemusi, kes on ennast raseduse ajal vaktsineerinud. Millise vaktsiini olete saanud ja kas on esinenud ka komplikatsioone?
Info rasedate vaktsineerimise kohta on väga vastuoluline ja lisaks sellele ei saa ma aru, kuidas riskirühma kuuluvaid rasedaid, kelle haiguse kulg on kaks korda suurema tõenäosusega raske, ei ole tõstetud prioriteetsete vaktsiini saajate hulka. Mulle perearst ütles, et AZ ei soovita vaktsineerida ei raseduse ega imetamise ajal, samas PFizerit ega Modernat mulle pakkuda ei ole… Ennast isoleerida teistest pereliikmetest (kes siiski igapäevaselt puutuvad kokku teiste inimestega) ei ole ka võimalik.

Tänud ette vastamast

E.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 13:20; 06.04 14:46; 07.04 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasin ennast vaktsineerida AZ vaktsiiniga raseduse 9. nädalal, töötan haridusvaldkonnas.
Perearstil ei olnud kindlat seisukohta, arvas, et ise peab otsustama ja uuringuid ning analüüse sellisele grupile nagu rasedad pole ravimi väljatöötamise käigus tehtud. Samas naistearstid nii riiklikust kui erakliinikust soovitasid kindlasti teha. Seega tegingi, sest koroona läbipõdemist ei soovi.

Otsisin ka ise palju erinevat informatsiooni inglise keeltest allikatest aga teadusuuringutega on alles hiljuti algust tehtud ja nende andmed saadakse siis mõne aasta jooksul.

Kõrvaltoimetest oli pärast vaktsiini palavik 38 ja nõrkus, süstekoha valulikkus aga seda on ilmselt paljudel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 14:03; 06.04 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan ka haridusvaldkonnas ja tegelikult soovisin vaktsineerida, et saavutada “vabadus” suvel liikuda ja soovi korral ka reisida ja hoida ära covid19 hullem versioon. (Ma väga harva haige, aga kui olen haige, põen tugevalt)

Hetkel püüan ka rasestuda, vaktsiini sain eelmisel nädalavahetusel. Vaktsiinisaamisele järgneval ööl oli võimatu magada, külmavärinad, palavik max 38 ja jube lihasvalu. Järgmiseks päevaks oli parem, aga alles normaalne oli olla 2 päeva hiljem. (Süstikoht ikka valus)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ainult AZ vaktsiini on pakutud?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 13:20; 06.04 14:46; 07.04 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel hetkel ei antud valida, oligi ainult üks võimalus ja see oli AZ.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 14:03; 06.04 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jätsin vaktsineerimata. Töötan haridusvaldkonnas ja pakuti AZ vaktsiini. Otsus tuli teha väga kiiresti ning ma ei leidnud endas sel hetkel julgust seda sammu astuda. Olin sel hetkel alles lapseootuse alguses ja võtsin komplikatsioonide tõttu peoga erinevaid ravimeid  Naistearst ja ämmaemand ei soovitanud tol hetkel vaktsineerida, viidates, et uuringuid on vähe ja nad ei saa seda soovitada. Lähen varsti uuele visiidile ja plaanin uuesti uurida, mida ämmaemand asjast arvab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan ka osalt haridusvaldkonnas ja samamoodi pakuti vaktsiini, otsustama pidi kiiresti nädalavahetusega ja loobusin. AZ pole uuringuid rasedatega ega imetavate emadega, ma pole kursis, kas tiinete laboriloomadega on. Kuna haridustöötajatele ainult AZ, siis ei julgenud teha. Välismaine kirjandus ei soovita ka kõigile rasedatele teha, kuigi nt Iisrael tegi. Soovitatakse kaaluda sõltuvalt nakatumise riski suurusest.

Moderna ja Pfizeri kohta on nüüd üks väiksel grupil tehtud uuring olemas, kus olid imetavad emad ja rasedad, ning leiti, et oli ohutu antud sihtgrupile ja antikehasid leiti ka nabaväädi verest, mis lubab oletada, et antikehad lähevad ka lapsele. https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.03.07.21253094v1

Kuna vaktsiinide kõrvaltoimena võib tekkida ka palavik, siis olen näinud väliskirjanduses soovitust, et mitte vaktsineerida raseduse esimeses trimestris.

Praeguste teadmistega vaktsineeriks Pfizeri või Modernaga, aga kuna valida ei saa, siis seni ei vaktsineeri. Perearstilt küsisin, kas oleks võimalik saada varunimekirja Pfizerile ja Modernale, et töötan hariduses ka, aga kuna doose on nii vähe, siis ei pandud, soovitati kuu aja pärast küsida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Otsustasin, et raseduse I trimestril ma ennast vaktsineerida ei lase.

Ämmaemanda vastuvõtul oli meil vaktsineerimisest juttu. Minu ämmaemand igatahes väga soovitas võimalusel ennast siiski vaktsineerida ja saatis meilile ka uuemat infot uuringute kohta.
Endal oli veidi keeruline siiski see otsus teha, et kas jah või ei. Samas, keda ma siis sellisel hetkel ja olukorras usaldama peaks. Usaldasin oma ämmaemandat ja arste ning olen nüüdseks vaktsineeritud.  Kõrvalnähtudeks oli tundlik nahk, 38,5 palavik ja valutav käsi.

 

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötan ka haridusvaldkonnas ja mina jätsin vaktsineerimata, sest põdesin raseduse alguses selle läbi ja väga kergelt. Sümptomiteks oli vaid 3 päeva ninakinnisus ja sedagi vaid hommikuti. Tugevdasin immuunsust sügisest saadik ja nii kui sain lähikontaktse smsi, hakkasin ohtralt C ja D vitamiini tarbima ja tegin õunaäädikast sidruniga vett. Vb seepärast põdesin kergelt, ei oska öelda. Aga töökaaslased, kes vaktsineerisid, siis neil olid kahjuks palju raskemad need süsti järgsed päevad. Oksendasid ohtralt mitu päeva, kõrge palavik jne.

Aga ma ei hakka ütlema, et ära tee, ise otsustad, kuidas sulle ja kõhubeebile võiks parem olla.

Et alati ei tasu ka karta, aga kindlasti enda sisetunnet kuulata.

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas AZ-ga vaktsineerisite? Kui mitmendal rasedusnädalal vaktsineerisite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 13:20; 06.04 14:46; 07.04 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan meedikuna. Sain esimese süsti Pfizerit raseduse 6. nädalal ja teise süsti 9. nädalal. Peale teist süsti oli väsimus ja iiveldus. Ööseks võtsin igaks juhuks paracetamoli, et kõrget palavikku vältida. Süstekoht oli ka valus. Kõrvalnähud algasid umbes 12 h peale süsti ja kestsid  u 24 h. Peale seda oli kõik korras.

Mina sain vaktsineeritud juba jaanuaris. Tol ajal ei olnud mu perearst üldse toetav raseda koroonavastase vaktsineerimise suhtes. Lugesin välismaiseid vähegi kättesaadavaid allikaid ja tegin otsuse vastavalt oma tõekspidamistele. Arvestasin ka sellega, et vaktsiin ei pruugi rasedusele hästi mõjuda, sest tol hetkel infot eriti polnud. Õnneks on senimaani rasedusega kõik hästi, loode areneb ilusti ja analüüsid on kõik seni korras.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei vaktsineeri end oma õrnas olekus. Suvi on ees, synnitan sygisel, söön rohelist kraami suve jooksul ja katsun terve olla.  Synnib terve ja tugev laps, puhas nagu jumal on loonud.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei lasknud vaktsineerida, aga mul on olnud võimalik ennast ära isoleerida. Lapse võtsin aiast ära juba eelmise aasta märtsis. Mees töötab 95% kodukontoris. Suhtleme ainult veel minu emaga, kes on samuti kodune. Maja ostsin täis õhupuhasteid/niisuteid, et viirused elimineerida. Esimesed kolm raseduskuud ikka hoidsin ennast väga.

Esialgu kaalusin vaktsineerimist, aga kui nägin, kuidas minu tuttavad noored inimesed pärast vaktsineerimist 38-39 palavikuga maadlesid ja minu ämmaemand mitu nädalat pärast vaktsineerimist haige oli, siis loobusin.

Samas, kui ma oleksin eesliinitöötaja, mu valik oleks võinud olla täiesti teine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte iial ei laseks sellisel õrnal ajal ennast testimata mūrgiga mūrgitada.Pärast ei jõua ära kahetseda kui laps sünnib vääraarenguga või rasedus katkeb.  Kahjuks paljudel maailmas nii on läinud.Sellest meedia loomulikult vaikib.

Iisraeli uuringute kohaselt see nn. vaktsiin on  40 korda tapvam kui korona.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iisraeli uuringute kohaselt see nn. vaktsiin on 40 korda tapvam kui korona.

Milliste uuringute? Ei leia selliseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte iial ei laseks sellisel õrnal ajal ennast testimata mūrgiga mūrgitada.Pärast ei jõua ära kahetseda kui laps sünnib vääraarenguga või rasedus katkeb. Kahjuks paljudel maailmas nii on läinud.Sellest meedia loomulikult vaikib.

Iisraeli uuringute kohaselt see nn. vaktsiin on 40 korda tapvam kui korona.

Kõik Israeli rasedad on seega surnud?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 15:47; 24.04 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun ärge uskuge neid kellegi välja mõeldud-öeldud uuringuid, millel pole mitte mingit viidet juures. Täiesti valiidseid meditiinilisi uuringuid on avalikes andmebaasides kogunenud päris korralikult. Vaktsiin ei ole tappev raseda jaoks ja ei ole tappev ka loote jaoks. Haigus võib aga paraku olla ja neid näiteid, kus hilises staadiumis noorel inimesel kõhubeebi sureb, sest ema põeb raskelt koroonat, on ka Eestis juba olnud.
Minu arst, kes paraku Tartu Ülikooli kliinikus just nende õnnetute naistega peabki tegelema, soovitas mul kohe väga vaktsineerida. Tõi mulle näiteid, mis antud osakondades toimub ja toetus oma väidetes meditsiinilistele uuringutele. Iialgi ei soovitaks ta oma patsiendile teha süsti, mis võib mind või last kuidagigi ohustada (samas võin võrdluseks tuua, et toorest kala ta mul süüa ei luba :D!).

Minul on Pfizeri vaktsiin tehtud. Mina tunnen end suurepäraselt ja ka minu kõhulaps areneb ilusti ja tunneb end hästi. Veelenam aga annab mu vaimsele tervisele see rahu, et ma ei karda kõiki liikuvaid ja hingavaid inimesi enda ümber, sest tean, et suuuuuure-suure tõenäosusega mina raskelt ei haigestu.

Loomulikult on õigus kahelda ja mõelda, mida raseduse ajal oma kehaga teed ja milliste valikute kasuks otsustad, kuid uuri 100x enne võimalusi. Ära toetu Perekooli kommentaariumile või Facebooki kuvatõmmistele. Ja usu ja usalda arste, sest tõesti ei ole maailmas ühtegi põhjust, miks nad peaks sulle halba tahtma.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedatel on oht koroonat raskemalt põdeda kui mitterasedal. Kui oled lisaks riskigrupis ka, siis ju oht veelgi suurem.

Kui peaksid raseduse ajal raskelt põdema ja vajad haiglas ventileerimist, tähendab see et eelnevalt rasedus lõpetatakse. Kui laps on juba elujõuline, siis tuleb enneaegne laps, kes läheb kuvöösi, samaks ajaks kui ema koroonaosakonnas toru kõris on. Kui laps veel pole elujõuline, siis kaotad lapse.

Kui keegi pakub sulle vaktsiini, siis on see kas selle pärast et oled riskigrupp või selle pärast et oled eesliinitöötaja – mõlemal juhul on targem vaktsineerida, kui sa just päriselt üksikule saarele ei saa kolida terve raseduse ajaks.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iisraeli uuringute kohaselt see nn. vaktsiin on 40 korda tapvam kui korona.

Milliste uuringute? Ei leia selliseid.

Kas tervest moistusest ja loogilisest motlemisest pole abi et uuringuid vaja? Dziisas.  Rasedatele ei soovitata isegi energiajooki juua, ja enamus siin systib endasse eksperimentaalvaktsiini.  Omal ajal ei lubatud  isegi antibiootikume ja tavavaktsiine. Kui loll peab ikka olema.. aga noh, see on ju kõigest sinu elu ja su loote tervis, küta täiega

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iisraeli uuringute kohaselt see nn. vaktsiin on 40 korda tapvam kui korona.

Milliste uuringute? Ei leia selliseid.

Kas tervest moistusest ja loogilisest motlemisest pole abi et uuringuid vaja? Dziisas. Rasedatele ei soovitata isegi energiajooki juua, ja enamus siin systib endasse eksperimentaalvaktsiini. Omal ajal ei lubatud isegi antibiootikume ja tavavaktsiine. Kui loll peab ikka olema.. aga noh, see on ju kõigest sinu elu ja su loote tervis, küta täiega

Me kõik sureme kunagi ära. Tundub, et sina siiski varem ( kuna sulle meditsiin ei sobi)

Energijooki ei soovitata siiski mitte kellegil juua. Ega fentanüüli süstida.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 15:47; 24.04 10:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Lapse ootamine Rase ja vaktsineerimine (samal ajal kuulumine riskirühma)