Esileht Lapse ootamine Rase ning krooniline haigus + muud jamad

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Rase ning krooniline haigus + muud jamad

Postitas:

Nii, sellest tuleb nüüd pikk jutt ning ma ei teagi kust alustada.
Sain nädal tagasi teada, et olen rase. Püüdsin aastaid rasestuda. Nüüd lõpuks viljatusravi arstil käies õnnestus esimese korraga.
Mure selles, et eelnevalt on mind vaevanud pidevad neerupõletikud. Vähemalt arvan, et see nii on, sest valu oli külgedes, selline tuim ja pisted ka kohati. Perearstil ribaanalüüsi tehes oli seal kõike, nii valku , verd jne. Kirjutati etinevaid antibiootikume. Külvi perearst ei võtnud. Nüüdseks on mul see aastas 2 korda vähemalt. + aeg ajalt ka niisama külgedes valud.
Samuti on mul 5 aastat tagasi koos aneemiaga tekkinud kiire pulss ja kõrge vererõhk. Kuidagi need sattusid ühel ajal tulema. Enesetunne oli niii kehva. Võimalik et need omavahel seotud. Üks kahjustas kuidagi teist organit vms. Ühesõnaga võtan juba 5 a metozoki. EMOS kirjutati, kuna oli pulss rahulolekus 130. Ja nii oli mul 24/7. Enam ei kannatanud välja, sest perearst kuskile ei suunanud ja nii läksingi emosse. Aeg ajalt siiani ka vahelöögid südames. Samuti vererõhk ikkagi 130/85. Harva ka 140/95.
Mure ongi nüüd selles, et kuhu ma täpselt pöörduma pean, et oma rohtusid vahetada nende vastu mida raseduse ajal tohib võtta. Samas lõi jälle välja neeruvalu ja põieprobleemid.. Perearst külvi võtta ei taha ja vastas sellise lause ” Mina küll ei kavatse uriinist külvi võtta, sest olgem ausad, rasedana ma teid ravida ei saa. Ei ole olemas selliseid antibiootikume mida rasedana kasutada tohib ” . Ja jättiski külvi võtmata. Samuti ei saa ma ju metozoki võtmata jätta kuna pulss on kohe laes. Miski asi peab neid põhjustama, sest need tulid nii äkki ja ühel ajal. Rasedana on see kõik ju ohtlik. Lähen esialgu tasulisele kardioloogile, et kontrollida süda ära ? SIis lasen teha tasulised uuringud neerude kohta et kas on ikka korras ? Kõik tasuline ? Või ootan ämmaemanda visiidini mis on 9.sept ja räägin temaga nendest asjadest ? Kas ämmaemand saab uued ravimeid kirjutada või suunata saatekirjaga kuskile ? Laps on väga oodatud kuid olen mures oma tervise pärast 🙁
Kardan hirmsasti kuidas metozok lootele mõjuda võib. 🙁 Olen nii mures nende jamade pärast.
Oleks siis üks asi.. aga mitu..

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga halb perearst, võimalusel tuleks välja vahetada. Ma saan su postitusest aru, et neeruhädad pole ametlikult kinnitust leidnud? Kas ureaplasmale on analüüs võetud? Ka see võib põhjustada kestvaid põiehädasid sh. põletikke. Valud külgedes näiteks seedesüsteemist või närvivalu (endal olnud mitmeid kuid)? Kui neerud juhtuvad korras olema, siis tasuks neile asjadele tähelepanu pöörata. Südame kohta ei oska kahjuks midagi arvata, ilmselt jah tasuline arst, sest teemaga on kiire. Kas viljatusravi tohter oli probleemidest teadlik ja millised soovitused olid temalt. Loodan väga, et saad oma hädadele lahenduse ja suudad rasedust ka nautida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värske uudise tõttu peabki olema pulss kõrge.
Ärge metozoki infolehte lugege, seal pole midagi kirjutatud rasedana ravimi tarvitamisest.
Endal mitmed südamevead ja opid jne, aru ei mõista, miks need tasulised kardioloogid paremad on, kui tasuta? Ei suuda perearstile kurja emaili saata, et tema kätes on kahe inimese elu, palun saatekirja (ärge helistage ega kohapeal küsige)?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jummel, kui nõme perearst! Ämmaemanda juurde ikka alustuseks, kes suunab edasi eriarsti juurde. On lootust saada aeg kiiremini kui tava olukorras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks sellise perearsti juures käia?
Rasedana saab vajadusel küll mõningaid antibiootikume võtta, olen isegi võtnud. Muidugi, ma ei tea, kas need lubatud antibiootikumid aitavad ka neerupõletiku korral, kuid seda enam oleks vaja teha külvid ja analüüsid, et selgeks saada mis täpselt häda on.
Vaheta kiiremas korras perearsti ja kindlasti kiiremas korras naistearstile. Ka naistearst saab eriarstide juurde suunata ja naistearstid üldiselt on pareminigi kursis raseduse ajal sobivate ravimitega kui perearstid.
Mõnel erakliinikul on ka günekoloogia osas Haigekassaga leping, ehk seal käimine ei lähe kallimaks kui riiklikus käimine. Nii et kui riiklikus kiirelt aega ei saa, tasub erakliinikutest uurida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 22:43; 27.08 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise kannatan krooniliste neeruvaagna põletike all. Aastas vähemalt 3-6 korda. Raviks alati AB. Rasedana aga ei põdenud kordagi, samas peale sünnitust lõi väga raske põletiku. Olin 39C maas ja sain kohe AB peale. Seega on olemas küll AB mida võib raseduse ja imetamise ajal võtta, perearst peksab sul korralikult kelbast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina selle perearsti juurde ei oleks enam nõus minema ja isegi esitaks kaebuse vist. Minu perearst teeb IGA KORD külvi kui ribatest põletikku näitab. Kohutav, milliseid arste ikka leidub…

Kui võimalik, vaheta perearsti või pöördu tõesti naistearsti juurde, kasvõi valvekabinetti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen juba aasta jooksul korra perearsti vahetanud. Eelmine oli samasugune. Teiste juurde siin on võimatu saada kuna uusi patsiente nad juurde ei võta endale. Kohad täis.
Palusin perearstil oma neerusid kontrollida, et näha kas pidevad põletikud on oma jälje jätnud. Perearst keeldus, kuna seda ei pidavat vaja olema. Kui oleks neerupuudulikkus siis pidavat uriin täitsa metsas olema.. Niisiis käisin ise tegemas oma raha eest seda kontrolli. Oleks teadnud, et see nii odav on 6 euri, oleks ammu teinud. Õnneks vist on korras, niipalju kui ise oskasin vaadata. Perearsti täna enam kätte ei saanud. Telefonile ei vastanud.
Olen ka varem olnud neerupõletikuga hädas ja kirjutas vaid erinevaid antibiootikume. Küll ühte ja siis teist. Abi ei saanud. Edasi keeldus saatmast ja käskis vaid valuvaigistite kuur teha. Emos käisin korduvalt. Seal öeldi ka, et kuna rohkem ravimeid kirjutada ei ole enam, siis pole midagi teha.. Ja nii jäingi oma valudega ja asjadega üksi. Julm oli see aeg. Mõtlesingi, et kuhu ma lähen nüüd ? Lõpuks 3 kuu möödudes läks ise üle. Aeg ajalt annab siiani tunda valu külgedes. Ja kardangi et kui jälle põletiku saan mis ma siis teen. Isegi rasedus ei pannud arsti teisiti mõtlema.
Ootan oma ämmaemanda aega mis on 24 sept.Joon ohtrasti jõhvikamahla ja urinal tablette. Hoian end soojas. Tasapisi tundub nagu oleks parem. 🙁 naistearsti juurde saan juba 4 päeva pärast. . kuid tundubki et põlepõletikud on ju perearsti teema mitte naistearsti ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuid tundubki et põlepõletikud on ju perearsti teema mitte naistearsti ?

Pidamatusega seotud probleemidega tegeleb näiteks just naistearst, nii et põie-teemadega peaks naistearst igati kursis olema. Kuse- ja suguelundkond on omavahel üpriski seotud, kuigi täpselt põie ja neeru teemadega tegeleb uroloog. Naistearstid teavad raseduse ajal sobivast ravist tihti paremini kui perearstid ja naistearst saab vajadusel eriarstile edasi suunata, kui tema pädevusest välja jääb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.08 22:43; 27.08 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uhh, ma läksin korralikult närvi.. Ma olen küll ise arst, aga sellise perearsti peale esitaks ma Terviseametile kaebuse.

Rasedatel tuleb ENNE ja PÄRAST kuseteede infektsiooni A-L-A-T-I teha uriinikülv!!!! Ribatest ei näita nende infektsioonide puhul eriti midagi, nii et üldiselt on olenevalt patsiendist mõistlik kas: 1) panna sümptomite põhjal ravi või 2) teha külv ja selle põhjal ravi. Kindlasti on vaja teha külv, kui antibiootikumkuur ei aita, sest niisama pimesi antibiootikumidega laksimine on täiesti vastutustundetu!
Lisaks on raseduse ajal absoluutselt kriitiline igasugused põletikud välja ravida. Kui ei ole just meeletult antibiootikumallergiaid, on teatud antibiootikumid raseduse ajal lubatud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neeru ja põie probleemide taga võivad ka kurgumandlid olla. Olen ka hetkel rase ning kuseteedega probleeme, enne rasedust sai mul juba selgeks, et mandlid haiged, kuid joudsin enne midagi ette võtmist rasedaks jääda. Samuti tekkisid kuseteede probleemid umbes sama aegu, kui olid mitmed angiinid järjestikku. Nüüd elangi lootuses, et kui mandlitest saan lahti, siis lõppevad pidevad kuseteede põletikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Lapse ootamine Rase ning krooniline haigus + muud jamad