Esileht Lapse ootamine Rase, reisimine, corona

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Rase, reisimine, corona

Postitas:

Plaan minna mai keskel reisile Hispaaniasse, Marbella kanti, piletid olemas, lend 0,5 h ja 4,5 h. Rasedust sel ajal 3 kuud täis. Arst soovitas enne lendu paar nädalat verevedeldajat aspirin cardio. Kui enesetunne on hea siis võib aga olla ettevaatlik covidiga seoses.
Aga ämmaemand ei soovitanud üldse minna, oli isegi kuri natuke. Ütles et omal vastutusel. Ja nüüd ma kahtlen kas minna. Seda koroonat üldse ei tahaks saada. Vaktsineerida ka ei taha, pole veel aru saanud kas rasedad võiks või pigem mitte. Samas selle viiruse võib ju saada ka siin? Näitajad seal hullemad ei ole.  Käimasolev rasedus esimene, oli väga oodatud, IVF, vanus 39. Kas tundub nagu mõtetu risk?

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 21:56; 06.05 10:00; 08.05 17:09;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Vabandust, kui nüüd halvasti ütlen, aga oleks sa 10-15 aastat noorem, võiks ämmaemanda soovitustest mitte välja teha. Aga kui käsil esimene rasedus ja juba praegu stressad, et mida teha siis ega sa ei puhka end korralikult välja ja ikkagi võtad ka korraliku riski. Lapse areng on ka hetkel nii ettearvamatu…

Mul endal rasedus peetus umbes 12 n kanti. Enne reisi käisin ka vastuvõtul ja kõik jumalast hästi, isegi nägi südame pulseerimist. Tulin tagasi ja last enam polnud.

Loodan, et kui minek, siis kõik läheb hästi!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tervislikust seisukohast mingit vastunäidustust pole ( trombioht vms), siis lennureis midagi hullu pole. Olen rasedana palju  lennanud ja ka 10+ h (koroona eelsel ajal) lende on olnud aga eks hetkel ongi küsimus koroona riskides. Nii palju kui praegu kuulda, siis lennujaamad on pigem tühjad, sihtkohtades turiste vähe.  Eks sõltub, millised teil sihtkohas plaanid on, praegu saab üsna hästi distantsi hoida. Ma arvan, et see on iga inimese enda sisetunde küsimus, kas praegu reisida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 22:32; 06.05 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin just 12 ndl rasedana reisil, lennud olid 5h. Jälgisin elementarseid reegleid, mida järgima pidi. Reisil olid kadunud kõik need kaebused, mis muidu on kodus ja tohutult mõnus oli lihtsalt puhata. Töö ja kool on nii väsitavad praegu ja ootan, et saaks järgmisele reisile. Mingi toiduga sain üheks päevaks paha südame ja oksendamise, aga see läks kiirelt üle ning ei mõjutanud kuidagi rasedust.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 23:39; 06.05 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma oleksin 39, rasestunud IVF teel, pikalt seda rasedust oodanud, mis pealekauba on veel ka alles esimene rasedus, siis ma isegi ei kaaluks reisile minekut.

Kas sa annaksid endale andeks, kui selle rasedusega peaks midagi juhtuma?

Sellises vanuses pole mu meelest enam väga aega raisatagi?

Reisile saad minna veel terve elu, Hispaania ei kao kuskile.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt selline oli ka minu esimene reaktsioon/mõte kui reisiteema tuli, siis oli 2 kuud rasedust.  Aga kuidagi lasin end ümber veenda. Et milles probleem, saad puhata, kõik rasedad käivad jne. Oleks pidanud endale kindlaks jääma, sisetunnet usaldama. Pole hullu, pilet läheb nüüd raisku, aga absoluutselt pole oluline see reis. Vähemalt ma teen endast kõik, et terve beebi sünniks.

 

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 21:56; 06.05 10:00; 08.05 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa rasestusid läbi ussisellesamuse 39a IVF teel ja ikka nui neljaks on vaja minna koroonakriisi ajal lennukiga lendama???

……

 

no commenets

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 10:35; 06.05 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa rasestusid läbi ussisellesamuse 39a IVF teel ja ikka nui neljaks on vaja minna koroonakriisi ajal lennukiga lendama???

……

no commenets

Ta just kirjutas ju, et ei lähe, kuna isegi kahtles. Enne lahmimist loe ikka eelnevaid postitusi ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 22:32; 06.05 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis osa reisist peaks siis lootele kahjulik olema? Koroona võib Eestist ka saada. Lendamine? Miks peaks lendamine mõjutama või kas on mingid teaduslikud tööd läbi viidud, milles on selgunud, et lendamine kahjustab loodet? Ma tahaks aru saada, mis on reisimise ja endale puhkuse andmise puhul ohtlikum kui näiteks siis, kui lähen bussiga Selverisse ja teen seal oste?

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 23:39; 06.05 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui rasedus kulgeb tüsistusteta, siis pole see reisimiseks vastunäidistus. 39a ja kauaoodatud IVF on aga veidi teine case.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 12:43; 19.05 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis osa reisist peaks siis lootele kahjulik olema? Koroona võib Eestist ka saada. Lendamine? Miks peaks lendamine mõjutama või kas on mingid teaduslikud tööd läbi viidud, milles on selgunud, et lendamine kahjustab loodet? Ma tahaks aru saada, mis on reisimise ja endale puhkuse andmise puhul ohtlikum kui näiteks siis, kui lähen bussiga Selverisse ja teen seal oste?

Mina sain nt lennureisist trombi ja tänu sellele sündis laps 1900g suurena (täiskantut rasedus!).

Aga no muidugi kui suva on, siis lennaku ikka, peaasi, et saaks palmi alt pilte postitada facebooki ja sõbrad kadedad oleks.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 10:35; 06.05 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja? “39 ja IVF ja vaja koroonakriisi ajal minna lennukiga lendama? No comments.” Kas sa mõtled ja uurid ka enne, kui kommenteerid?

Lennureis ei mõjuta sinu beebit mitte kuidagi, kui arst ei ole vastupidist väitnud. Sõltuvalt sihtkohast on kohati koroonanumbrid madalamad kui Eestis, seega variant siin haigestuda on tunduvalt suurem kui sihtkohas. Kui sa oled Eestis 100% kodune ja metsade vahel, siis muidugi alati turvalisem kodus olla, kuid kui elad siin üsna tavapärast elu, siis ei ole see kuidagi põhjendatud.

Minule näiteks ämmaemand soovitas minna reisile, kui see mu stressi ja väsimust kuidagigi parandaks ja parandaski. Ütles, et muretsevale rasedale on keskkonnavahetus ja soe ilm pigem näidustatud ning lennureis pole kuidagi vastunäidustatud.

 

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 14:23; 06.05 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja? “39 ja IVF ja vaja koroonakriisi ajal minna lennukiga lendama? No comments.” Kas sa mõtled ja uurid ka enne, kui kommenteerid?

Lennureis ei mõjuta sinu beebit mitte kuidagi, kui arst ei ole vastupidist väitnud. Sõltuvalt sihtkohast on kohati koroonanumbrid madalamad kui Eestis, seega variant siin haigestuda on tunduvalt suurem kui sihtkohas. Kui sa oled Eestis 100% kodune ja metsade vahel, siis muidugi alati turvalisem kodus olla, kuid kui elad siin üsna tavapärast elu, siis ei ole see kuidagi põhjendatud.

Minule näiteks ämmaemand soovitas minna reisile, kui see mu stressi ja väsimust kuidagigi parandaks ja parandaski. Ütles, et muretsevale rasedale on keskkonnavahetus ja soe ilm pigem näidustatud ning lennureis pole kuidagi vastunäidustatud.

Lennukiga lendamine pole MITTE KUNAGI hea rasedale. Milleks sellist mula ajada?

Kui IVF ja rasekelt tulnud rasedus pole ka piisav motivatsioon lennureis ära jätta, siis…

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka planeeritud ja vägaväga oodatud reis ja sain teada, et olen lapseootel. Me mõlema sisetunne ütles mehega, et jätame ära. Jätsime ära ja tunnen, et oli õige otsus. Kui sul on väikegi kahtlus, et kas ikka minna või mitte, siis ära mine. Neid reise tuleb veelgi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja? “39 ja IVF ja vaja koroonakriisi ajal minna lennukiga lendama? No comments.” Kas sa mõtled ja uurid ka enne, kui kommenteerid?

Lennureis ei mõjuta sinu beebit mitte kuidagi, kui arst ei ole vastupidist väitnud. Sõltuvalt sihtkohast on kohati koroonanumbrid madalamad kui Eestis, seega variant siin haigestuda on tunduvalt suurem kui sihtkohas. Kui sa oled Eestis 100% kodune ja metsade vahel, siis muidugi alati turvalisem kodus olla, kuid kui elad siin üsna tavapärast elu, siis ei ole see kuidagi põhjendatud.

Minule näiteks ämmaemand soovitas minna reisile, kui see mu stressi ja väsimust kuidagigi parandaks ja parandaski. Ütles, et muretsevale rasedale on keskkonnavahetus ja soe ilm pigem näidustatud ning lennureis pole kuidagi vastunäidustatud.

Lennukiga lendamine pole MITTE KUNAGI hea rasedale. Milleks sellist mula ajada?

Kui IVF ja rasekelt tulnud rasedus pole ka piisav motivatsioon lennureis ära jätta, siis…

Kui ei ole riskirasedus (trombiohtu ja veritsust) ja lühike lend, siis on su fakt täiesti vale.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 14:23; 06.05 15:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina samas olukorras ei teinud ühtki asja, mis riskisid tõstaks. Reis tõstab.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina see teemaalgataja, aitäh kõigile arvamuste eest. Jään oma esialgsele otsusele kindlaks – ei lähe.  Tuleb ikka oma sisetunnet usaldada.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.05 21:56; 06.05 10:00; 08.05 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loen ja kuidagi kurvaks võttis lausa seest, et inimene üldse kaalub sellist asja, kui sellises vanuses on IVF rasedus nii alguses alles..

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lendamine on veel ok, aga väljavaade rasedana kuskil teadmata ajaks karantiini jääda või meditsiiniabita jääda võtaks igasuguse isu reisida. Küll jõuad veel kunagi reisile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lendamine on veel ok, aga väljavaade rasedana kuskil teadmata ajaks karantiini jääda või meditsiiniabita jääda võtaks igasuguse isu reisida. Küll jõuad veel kunagi reisile.

Ma ei tea, mis eksootilist maad või konkreetseid näiteid sa silmas pead. Aga EL piires reisimisel need riskid suht minimaalsed – reeglid on ette teada ja kindlustus katab ravikulusid vajadusel. Lihtsalt tänapäeva reisimine nõuab veidi rohkem planeerimist.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 12:43; 19.05 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nendel, kes paikselt elavad, on seda teemat lihtne kommenteerida ja reisivaid inimesi hukka mõista. Aga ma olen aastaid juba elanud osaliselt teises riigis, mees pole ka eestlane aga arvele tahtsin end võtta kindlasti Eestis. Minu jaoks lendamine iga mõne nädala järel on täiesti normaalne igapäevaelu. Naistearst ega ämmaemand pole isegi poole sõnaga kommenteerinud, et ma kuidagi seda muutma peaks või et see kuidagi ohtlik oleks. Vastupidi, uurivad alati, et millal ma nüüd jälle Eestisse tulen, et siis saaks järgmised kontrollid selleks ajaks planeerida. Vanust on ka juba 35+, esimene laps aga rasestusin muidugi ise ja pigem väga kiiresti.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Lapse ootamine Rase, reisimine, corona