Esileht Tööelu, raha ja seadused. Raseda koondamine

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Raseda koondamine

Postitas:

Tere.
Olen tööl koolis ametikohal mis koondatakse 1.07.19, s.t minu tehtavat tööd hakatakse sisse ostma. Olen rase ja sünnitan augustis. Mis on minu õigused? Kas mind tohib koondada? Peavad nad pakkuma muud töökohta? Tööl olen olnud 4,7 aastat selleks ajaks. Minu VH hakkaks olema 12.17-11.18 järgi. Kas mul oleks mõtekas enne koondamist dekreeti minna? Kui ma nüüd tervislikel põhjustel võtan haiguslehe kas seda siis pikendatakse vajadusel iga kuu dekreedini?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.01 20:43; 03.01 21:15; 03.01 21:16; 03.01 21:38; 04.01 09:24; 04.01 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oled tööandjat oma rasedusest teavitanud?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.01 20:48; 03.01 21:34; 04.01 07:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel ei ole. Ametlikku koondamise paberit ka pole saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.01 20:43; 03.01 21:15; 03.01 21:16; 03.01 21:38; 04.01 09:24; 04.01 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekreeti pead nii või naa jääma ju,kas 70 või 30 päeva ennem

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah aga kui koondatakse ära ikkagi juunis siis ma tagantjärgi ju juulis ei saa dekreeti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.01 20:43; 03.01 21:15; 03.01 21:16; 03.01 21:38; 04.01 09:24; 04.01 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt anna siis tööadjale teada

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.01 20:48; 03.01 21:34; 04.01 07:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole nagu vastus mu küsimustele.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.01 20:43; 03.01 21:15; 03.01 21:16; 03.01 21:38; 04.01 09:24; 04.01 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui samal ametipostil on veel inimesi, keda ei koondata, siis on sinul õigus jääda ja nemad peab enne sind koondama. Kui aga koondatakse kõik samad ametikohad (näiteks koristajad), siis võib ka sind koondada. Kui lähed enne koondamist sünnituspuhkusele, siis koondatakse sind alles siis, kui tööle tagasi tulema hakkad. Haiguslehel olijaid koondada ei saa.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedat saab koondada ainult siis, kui firma läheb pankrotti. Seega, kui sa oled rase, siis pead sellest tööandjale teada andma, siis ei saa koondada.

Minul oli niisugune olukord, et mulle oli koondamisteade just äsja antud kui ma ise enda rasedusest teada sain. Käisin võtsin arsti juurest tõendi raseduse kohta, viisin tööle, kirjutasin avalduse koondamise peatamiseks. Seda tehtigi. Olin kaks aastat LHP-l ja vaim valmis, et nagunii kohe koondatakse, aga oh imet, pärast LHP-lt tagasiminekut ei koondatudki, viidi üle teise osakonda, kus töö sarnane mida varem tegin.

Kui tööandja ei tea, et sa oled rase ja sa ei teata sellest koondamisteate saamise järgselt, siis koondamine jõustub.

Loe töölepingu seadust:
§ 93. Rasedaga või väikelast kasvatava isikuga töölepingu ülesütlemise erisus
(1) Tööandja ei või töölepingut rasedaga või naisega, kellel on õigus saada rasedus- ja sünnituspuhkust, või isikuga, kes kasutab lapsehoolduspuhkust või lapsendaja puhkust, üles öelda koondamise tõttu, välja arvatud tööandja tegevuse lõppemisel, tööandja pankroti väljakuulutamisel, kui tööandja tegevus lõpeb, või pankrotimenetluse lõpetamisel, pankrotti välja kuulutamata, raugemise tõttu.
(2) Tööandja ei või töölepingut rasedaga või naisega, kellel on õigus saada rasedus- ja sünnituspuhkust, üles öelda töötaja töövõime vähenemise tõttu.

(3) Käesoleva paragrahvi lõigetes 1 ja 2 sätestatut kohaldatakse üksnes juhul, kui töötaja on teavitanud tööandjat oma rasedusest või rasedus- ja sünnituspuhkuse õigusest enne ülesütlemisavalduse kättesaamist või 14 kalendripäeva jooksul pärast seda. Tööandja nõudmisel peab töötaja esitama rasedust kinnitava arsti või ämmaemanda tõendi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 22:47; 03.01 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinuga peaks siis olema selline lugu, et dekreeti pead ju nagunii minema kuu enne sünnitust, mis mõttega sa praegu jupitama hakkaksid, kui koondamine toimuks alles suvel. Sa saad rahulikult oma tööd teha kuni dekreedini, sul on seda õigus ka varem alustada: sünnituspuhkusele on võimalik jääda 30–70 päeva enne eeldatavat sünnitamise kuupäeva.

Siis oled rahulikult sünnituspuhkusel, saad lapse ja oled lapsehoolduspuhkusel, ega sel ajal tööandja su eest midagi ei maksa. Uuesti on tal õigus sind koondada näiteks siis kui teed avalduse tööle tagasi minemiseks ja siis esimesel tööpäeval. Vahepealse aja jooksul võib aga tööturul olukord muutuda ja nad paari aasta pärast enam ei tahagi koondada. Või siis on sinul plaanid hoopis teised ja leiad endale juba LHP ajal mingi uue töö, lahkud endisest töökohast poolte kokkuleppel.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 22:47; 03.01 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole nagu vastus mu küsimustele.

On nagu küll. Tööandja ehk ei ole nii rumal ( sul on ju vaid perekooli pakett) js teab täpselt, mida edasi teha.
Eestis on olemas ka tööinspektsioon. Võid sinna helistada.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.01 20:48; 03.01 21:34; 04.01 07:27;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Loodan, et sul hakkas parem kui said oma mürki pritsida laiali. Kui sulle need küsimused ja teemad ei meeldi siis äkki lähed hoopis loodusesse ja üritad rahuneda ja oma kibestumust välja saada. Las vastavad need kellel midagi tarka öelda!

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.01 20:43; 03.01 21:15; 03.01 21:16; 03.01 21:38; 04.01 09:24; 04.01 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan, et sul hakkas parem kui said oma mürki pritsida laiali. Kui sulle need küsimused ja teemad ei meeldi siis äkki lähed hoopis loodusesse ja üritad rahuneda ja oma kibestumust välja saada. Las vastavad need kellel midagi tarka öelda!

Mis sul häda on?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja! Kindlasti uuri tööinspektsioonist mis on su võimalused ja kuidas targem toimida. Siin oli ka juba paar päris head vastust. Mina teavitaks rasedusest esimesel võimalusel, enne kui koondamisteate saad.
NB! Kui oled juba koondatud ja leping lõpetatud, siis dekreeti jääda ei saa. Dekreeti jäämise hetkel peab olema kehtiv leping.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ametikoht koondatakse 1. juulist ja tähtaeg on augustis, siis lähed lihtsalt 70p enne tähtaega dekreeti juunikuus. Milles probleem?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks 70p enne? 1.juulist tähtajani on alla 70p.
OLENEB TÄHTAJAST AGA piisAb täiesti, kui rsp-le(dekreeti) jääda 30.juuni. Oluline on, et leht algab enne töölepingu lõppu, kas või viimasel tööpäeval, makstakse ikka Haigekassa poolt kogu leht välja st antud juhul kõik 140p.

Aga rasedusest tuleks tööandjat kindlasti teavitada nüüd kohe ja vajadusel esitada ka arsti kinnitus selle kohta.
Kui asutust ei likvideerita siis rasedat koondada ei saa, tööandjal oleks hea seda infot nüüd omada.

NB!
kui siiski koondatakse, siis arvesta, et sa pole lapsehoolduspuhkusel(nagu ekslikult arvatakse) vaid lihtsalt kodune…

lhp jääb arvestusest välja kui Töötukassalt soovid töötuskindlustushüvitist st need kuud ei lähe loendamisse, kui aga tööleping on lõppenud, siis kodus oldud kuud ei jää- oluline on mitte oodata lapse 3a saamist vms vaid pöörduda Töötukassasse enne kui koondamisest täitub 2 aastat st 24 kuud, muidu kaotad õiguse tkh-le, sest sul pole viimase 36 k jooksul vähemalt 12 kuud, kus sinu eest tööandja on maksud töötuskindlustusmakset.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koondamisteade tuleb kuu enne, max 2 kuud enne. Ma hetkel rase 8 nädalat ja ei tahaks nii vara teatada veel kellelegi. Uurisin maad ainult. Vabandust kui kellestki valesti aru sain.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 03.01 20:43; 03.01 21:15; 03.01 21:16; 03.01 21:38; 04.01 09:24; 04.01 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koondamisteade tuleb kuu enne, max 2 kuud enne. Ma hetkel rase 8 nädalat ja ei tahaks nii vara teatada veel kellelegi. Uurisin maad ainult. Vabandust kui kellestki valesti aru sain.

rasedat saab koondadavaid asutuse likvideerimisel. kui asutus alles jääb, siis tuleb rasedale töökoht tagada kuni dekreedini.
tööinspektsiooni infotelefon on 640 6000, helista ja küsi sealt üle, kuidas käituda, kui tööandja sulle koondamisteate annab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Raseda koondamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.