Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedad, toitumine, kaalutõus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Rasedad, toitumine, kaalutõus

Postitas:

Tere, nädalaid 20+5 , käisin ämmaka juures, juurde oli kuu ajaga lisandunud 5 kg. Seda on palju 🙁 peaks piirama ( tean,et selle kuu ajaga sõin nagu hobusekoguseid) pluss veel magusat koguaeg. Kas oleks môtet toitumisnôustaja juurde aega panna ?
Tänasest hakkan siis teleka ees koogi asemel porgandit näkaima ja homsest siis söön normaalkogustes hommikut , lõunat ja ka õhtut 🙂
Kuidas teil , kellel kaaluga veel probleeme on olnud ja olete kontrolli alla saanud ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 18:12; 18.10 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka yks kord siin “k6va” kuu.
Ma olen jalutamas käinud. Kuigi see läheb raskemaks ja raskemaks iga nädalaga, hetkel 29+1.
Üritan mitte magusat syya nii palju. Mahla ei joo enam. Vett joon rohkem. Leiba valin sysivesikute sisalduse järgi.
Mina olen juurde v6tnud juba 15 kilo (ärge maha lööge)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.10 19:05; 17.10 09:14; 31.10 19:51; 15.11 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sel kuul üks väljakutse, milles osalen – iga päev juua vett, mille kogus arvutatakse nii, et kaal naeltes jagatud kahega on vee kogus untsides. No mul tuleb siis 2,7 liitrit päevas. Selle kõrvalt ei mahu söök õnneks enam eriti kõhtu ära. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.10 19:29; 16.10 20:35; 16.10 22:17; 17.10 16:41; 17.10 17:10; 14.11 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sel kuul üks väljakutse, milles osalen – iga päev juua vett, mille kogus arvutatakse nii, et kaal naeltes jagatud kahega on vee kogus untsides. No mul tuleb siis 2,7 liitrit päevas. Selle kõrvalt ei mahu söök õnneks enam eriti kõhtu ära. ????

see on ju kogu vedeliku kogus päevas, mis sisaldab õuntes, supis jne sisalduvat vedelikku. Reaalne ainult vee kogus päevas on seetõttu ainult umbes 1.5L. Rasedale juua päevas 2.7L puhast vett on ilmselgelt liiiiiga palju. Ära endale kahju tee….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 20:21; 17.10 06:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on ju kogu vedeliku kogus päevas, mis sisaldab õuntes, supis jne sisalduvat vedelikku. Reaalne ainult vee kogus päevas on seetõttu ainult umbes 1.5L. Rasedale juua päevas 2.7L puhast vett on ilmselgelt liiiiiga palju. Ära endale kahju tee….

Suppi ma ei ole sel kuul söönud, muidu arvestaksin muidugi sisse. Õunu ei saa üldse süüa, kui just pärast ei kavatse terve päeva üksi kodus istuda. Toit on kuivemapoolne, nii et ma ei usu, et ma mujalt kuigi palju vedelikku saaksingi. Ja ära karda, ma ei saa seda 2,7 liitrit tavaliselt täis. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.10 19:29; 16.10 20:35; 16.10 22:17; 17.10 16:41; 17.10 17:10; 14.11 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et 2,7 liitrit vett kûll palju ei ole. Mina joon ka enamjaolt 3*0,75 L pudelit vett + lisaks piima ja vahel teed. Samas joon iga hommiku ka tassi kohvi, mis vedelikku välja viib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.10 21:42; 17.10 14:06; 17.10 17:43; 14.11 18:46; 20.11 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ma kasutan toda väljakutset selleks, et harjuda kogu aeg tassi käeulatuses hoidma, kuna harjumuspäraselt joon ma pigem kaugelt liiga vähe – vahel vaid pool liitrit päevas. Pluss see, et kui süda on rasedusele omaselt paha, siis (kergelt mahlaga maitsestatud vee) joomine aitab sama hästi kui söömine, aga joomise tulemusena ei ole ma end oksendamiseni täis õginud ega võta kaalus liiga palju juurde. Eelmiste rasedustega on probleemiks olnud nii liiga suur kaalutõus kui ka suured tursed, eks ma siis nüüd katsun ennetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.10 19:29; 16.10 20:35; 16.10 22:17; 17.10 16:41; 17.10 17:10; 14.11 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel rasedust 17n ja kaalutõus 0. Eelmise lapse ajal selleks ajaks oli +4kg. Kusjuures 18-21n on lootel korralik kasvuspurt ja sellest ka suurenev söögiisu. Ise ka juba viimased päevad tunnen pidevat nälga, enne polnud üldse eriti isu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.10 23:27; 19.11 23:46; 21.11 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et 2,7 liitrit vett kûll palju ei ole. Mina joon ka enamjaolt 3*0,75 L pudelit vett + lisaks piima ja vahel teed. Samas joon iga hommiku ka tassi kohvi, mis vedelikku välja viib.

piima ei arvestata vedeliku/vee hulka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 20:21; 17.10 06:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ongi rasedustega suurem osa kaalust tulnud raseduse esimesel poolel ning viimasel trimestril tuleb ainult mõni kilo (no umbes lapse kasvamise jagu). Kokku on kaalutõus 10-12 kilo ning kuna lähtepunktis on iga kord olnud mõõdukas alakaal, siis usun, et organism lihtsalt vajab algul mingeid varusid ja polstrit, et koormaga toime tulla.
Staažika perekoolikana olen märganud, et kõhnukeste puhul on see raseduse esimese poole hundiisu ja kiire kaalutõus väga tavaline. Neil, kel juba enne rasedust polster peal, kasvab kaal rohkem raseduse teises pooles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 07:47; 16.11 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erand kinnitab reeglit.
Enne rasedust bmi 23,5 nii et peenike ma polnud. Ja nyyd juurde v6tnud 15 kilo. Suurem kaalut6us oli raseduse alguses.
29+2

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.10 19:05; 17.10 09:14; 31.10 19:51; 15.11 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu olen ka olnud korralik kaalu koguja just alguses.
Ja kahe viimase lapsega 20-22 kilo juurde ahminud, enne seda 15kg. ja esimesega 11.kg
Nüüd on mingi imeline kuus kuud möödunud. nädalaid 26+2.ehk siis 6kuud ja 6kg.????Loodan sama õnneliku tempoga lõpuni jõuda. Ja ûtlen ausalt, söön kõike (sai õnneks pole kunagi mu lemmik olnud) nii pitsat kui šhokolaadi, kui ikka isu peale tuleb. Õnneks mingit loomaisu ei ole, kuna liikumine on hetkel vähene seoses riskirasedusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.10 21:42; 17.10 14:06; 17.10 17:43; 14.11 18:46; 20.11 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et 2,7 liitrit vett kûll palju ei ole. Mina joon ka enamjaolt 3*0,75 L pudelit vett + lisaks piima ja vahel teed. Samas joon iga hommiku ka tassi kohvi, mis vedelikku välja viib.

piima ei arvestata vedeliku/vee hulka.

Oskad sa öelda, et kui ma joon ära kruusitäie vett ja piima pooleks, siis kas see läheb vedeliku hulka, või läheb osaliselt? Ma oletan, et kui ikka juua kruusitäis kohvi tilgakese koorega, siis ei muutu see kohvis olev vedelikuhulk päris olematuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.10 19:29; 16.10 20:35; 16.10 22:17; 17.10 16:41; 17.10 17:10; 14.11 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et 2,7 liitrit vett kûll palju ei ole. Mina joon ka enamjaolt 3*0,75 L pudelit vett + lisaks piima ja vahel teed. Samas joon iga hommiku ka tassi kohvi, mis vedelikku välja viib.

piima ei arvestata vedeliku/vee hulka.

Oskad sa öelda, et kui ma joon ära kruusitäie vett ja piima pooleks, siis kas see läheb vedeliku hulka, või läheb osaliselt? Ma oletan, et kui ikka juua kruusitäis kohvi tilgakese koorega, siis ei muutu see kohvis olev vedelikuhulk päris olematuks.

Kohvi ei tasu piimaga võrrelda. Vesi ei seedi maos, vaid läheb otse edasi. Piim seedib ja läheb “paksuks”, st muutub toiduks. Pane piim happega kokku ja vaata, kuidas see reageerib. Puhast joogivett tasuks ikka juua piisavalt, ma kohvi ei hakkaks ka väga sinna arvestama, aga vedelik seegi, muidugi. Puhas vesi on rasedale väga vajalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 16:46; 20.11 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Minul hetkel 23+5 ja kaalu juurde tulnud 2kg. Enne rasestumist oli ka seda kaalu omajagu. Kehamassiindeks oli piiri peal, seega lähen uue kuu alguses ka GTT-d tegema. Kuna olen esmarase siis ei teagi, kuidas see kaalutõus normaalne oleks, vist ikka nii, et kõikidel inimestel erinev?
Ämmaka juures käies olen siiamaani kiita saanud, et kaalutõus pole suur olnud kuid kardan viimaseid kuid. Äkki siis hakkab mühinal tulema? 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 17:08; 15.11 16:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohvi ei tasu piimaga võrrelda. Vesi ei seedi maos, vaid läheb otse edasi. Piim seedib ja läheb “paksuks”, st muutub toiduks. Pane piim happega kokku ja vaata, kuidas see reageerib. Puhast joogivett tasuks ikka juua piisavalt, ma kohvi ei hakkaks ka väga sinna arvestama, aga vedelik seegi, muidugi. Puhas vesi on rasedale väga vajalik.

Jah, ma tean, mis piimast maos saab, küsimus ongi, et kuidas arvestada vee ja piima segu? Ma tegelikult päris tihti öösel tühja kõhuga ärgates joon sellist asja, et veerand tassitäit külma piima ja teine veerand kuuma vett – kas see läheb täiesti piima arvesse või osaliselt oleksin nagu ikka vett ka joonud, näiteks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.10 19:29; 16.10 20:35; 16.10 22:17; 17.10 16:41; 17.10 17:10; 14.11 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et 2,7 liitrit vett kûll palju ei ole. Mina joon ka enamjaolt 3*0,75 L pudelit vett + lisaks piima ja vahel teed. Samas joon iga hommiku ka tassi kohvi, mis vedelikku välja viib.

piima ei arvestata vedeliku/vee hulka.

Oskad sa öelda, et kui ma joon ära kruusitäie vett ja piima pooleks, siis kas see läheb vedeliku hulka, või läheb osaliselt? Ma oletan, et kui ikka juua kruusitäis kohvi tilgakese koorega, siis ei muutu see kohvis olev vedelikuhulk päris olematuks.

Kohvi ei tasu piimaga võrrelda. Vesi ei seedi maos, vaid läheb otse edasi. Piim seedib ja läheb “paksuks”, st muutub toiduks. Pane piim happega kokku ja vaata, kuidas see reageerib. Puhast joogivett tasuks ikka juua piisavalt, ma kohvi ei hakkaks ka väga sinna arvestama, aga vedelik seegi, muidugi. Puhas vesi on rasedale väga vajalik.

Küsisin just täna ämmaemandalt , et kas 2,…liitrit on päevas palju kui muud vedelikku ka tarbida. Üldiselt väitis ta, et vett pole kunagi rasedale palju, siis pead juba 4-5L endale sisse jooma, et see
ohtlikuks võib muutuda. Ja kui saunatad ja spaatad on vaja kogu aeg kontrollida, et vesi oleks käepärast, pigem rohkem kui vähem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.10 21:42; 17.10 14:06; 17.10 17:43; 14.11 18:46; 20.11 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, aga vahepalad? Hea oleks kaks vahepala juurde lisada, siis ei söö ka toidukordadel (lõuna-õhtu) üle.

Mul käimas 18+ nädalat, kaalu hetkel juurde tulnud pole. Kolmas laps. KMI 21 ehk normkaal. Esimese lapsega olin seal kuskil 19 tuuris. Kaalu on kõigiga lisanduma hakanud just 17.-18. nädalal. Esimese lapsega ei jälginud toitumist, teisega jälgisin. Kokku oli lõppkaal sünnitama minnes põhimõtteliselt sama, ehkki algkaalu vahe oli +7 kg teise korra kasuks. Tean kahe kogemuse näitel, et kui võtan juurde 10 kg, läheb see maha sünnituse ja esimese kümne päevaga. Kõik, mis üle, läheb maha kauem (mitte et see peaks eesmärk omaette olema) ja mida vanus edasi, seda keerulisemalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Mul siis pigem mure selles et töòtan toitlustuses, sega kõiknmis on ahvatlev pistan suhu ja kuna tahan. No muidugi nüüd need 2 päeva peale ämmaka juures käiku, olen tagasi tõmmanud. Pean ikka môtlema kui a ala iga kuu võtan 5 kg juurde mis siis lõpuks saab 🙁 ja söòn nüüd ka koguseliselt vähem. Muidu ikka lõunapraadi sõin nagu kahekordset lõunapeaadi, magustoidust ei hakka rääkimagi 🙂
Raske on , kõik on ahvatlem, aga hoian tagasi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 18:12; 18.10 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedusega on mul kõht kinni jäänud ja selle tulemusena olen juurde võtnud 3 kg (endal ka mega raske olla). Kahjuks peab ka keha sutsu vedelikku kinni (seda näha pahkluudel just, sest soki jäljed jäävad näha). Ja rasedus kestnud vaid 7 nädalat …. Ja ma tõesti ei söö igast jama endale sisse, aga et iiveldust eemal hoida, pean näksima leiba (mida ma varem üldse ei söönud). 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada on täiesti normaalne võtta rasedusega juurde 10-20 kilo. Igaühel on see erinev. Ma tean kedagi, kes võttis raseduse lõpuks juurde peaaegu 30 kilo! Aga tervis oli ok. Sünnitas tütre, muuseas. Täiesti keskmiste mõõtudega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedusega on mul kõht kinni jäänud ja selle tulemusena olen juurde võtnud 3 kg (endal ka mega raske olla). Kahjuks peab ka keha sutsu vedelikku kinni (seda näha pahkluudel just, sest soki jäljed jäävad näha). Ja rasedus kestnud vaid 7 nädalat …. Ja ma tõesti ei söö igast jama endale sisse, aga et iiveldust eemal hoida, pean näksima leiba (mida ma varem üldse ei söönud). ????

Mul oli ka 6-9 nädala paiku selline tunne, et kõht on kuidagi liiga suur ja paistes, justkui gaase täis, aga tegelikult ei olnud rohkem gaasiline kui tavaliselt. Mingil hetkel läks see puhitusetunne üle, kõht muutus väiksemaks (kuigi rasedus oli suurem) ja sealt edasi hakkas täiesti normaalselt vähehaaval suuremaks paisuma. Aga ebamugavustunnet ja puhitust enam ei olnud. See alguse aeg tuleb lihtsalt üle elada, midagi ülemäära meeldivat selles ei ole.

Iiveldus ja kehv enesetunne läks mul esimese trimestri lõpus hoobilt üle, igati tavapärane oli jälle olla, sain kõike süüa, ainus raseduse tundemärk oli, et kõht kasvas vähehaaval. Teine trimester on nagu hingeõnnistus pärast esimest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, see paistes tunne oli mul ka. Läks üle u 8-9.nädalal

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.10 19:05; 17.10 09:14; 31.10 19:51; 15.11 23:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädalaid 28 ja juurde võtnud 5,7 kg. Ei jälgi toitumist. Suht palju satub pirukaid ja kooke ka kõhtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 11+ nädalat ja kaalu juurde tulnud 1,5kg, see tuli 7+ nädalal, ei enne ega pärast pole lisandunud. Minu jaoks väga huvitav.
Aga mäletan, et eelmise rasedusega tuli mingi kuu neli kilo juurde ja sain ikka päris korraliku peapesu ämmaka käest, et nii jäängi paksuks peale sünnitust ja et ma ei tohi nii palju juurde võtta… Kaks nädalat peale sünnitust olin sama sale kui enne (võtsin juurde 20kg)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu rase ei ole, aga teema pani meenutama.
Esimene rasedus võtsin kaalus ainult alla, lõpuks tuli mingi 2,5 kg juurde.
Teine, kolmas ja neljas rasedus olid kaalutõusult suht sarnased, juurde tuli 6-8kilo.
Viimane rasedus oli kaksikutega ja juurde tuli 12 kilo.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 17:45; 14.11 23:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu rase ei ole, aga teema pani meenutama.
Esimene rasedus võtsin kaalus ainult alla, lõpuks tuli mingi 2,5 kg juurde.
Teine, kolmas ja neljas rasedus olid kaalutõusult suht sarnased, juurde tuli 6-8kilo.
Viimane rasedus oli kaksikutega ja juurde tuli 12 kilo.

Esinemise või tähelepanu puudus on kodus või?, et hooplema oma idealistliku kaaluga tulid?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.10 21:42; 17.10 14:06; 17.10 17:43; 14.11 18:46; 20.11 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu rase ei ole, aga teema pani meenutama.
Esimene rasedus võtsin kaalus ainult alla, lõpuks tuli mingi 2,5 kg juurde.
Teine, kolmas ja neljas rasedus olid kaalutõusult suht sarnased, juurde tuli 6-8kilo.
Viimane rasedus oli kaksikutega ja juurde tuli 12 kilo.

Esinemise või tähelepanu puudus on kodus või?, et hooplema oma idealistliku kaaluga tulid?!

Äkki oli tegu raskekaalulisega, siis võttiski alla ning kuna niigi suur on, siis ei läinud rasedusega enam nii drastiliselt raskemaks ????????? Vaevalt, et ta raseduse alguses 50kg kaalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu rase ei ole, aga teema pani meenutama.
Esimene rasedus võtsin kaalus ainult alla, lõpuks tuli mingi 2,5 kg juurde.
Teine, kolmas ja neljas rasedus olid kaalutõusult suht sarnased, juurde tuli 6-8kilo.
Viimane rasedus oli kaksikutega ja juurde tuli 12 kilo.

Esinemise või tähelepanu puudus on kodus või?, et hooplema oma idealistliku kaaluga tulid?!

Kui raseduse ajal kaalus ainult alla võtab, siis on kas väga suur ülekaal või karm rasedustoksikoos, kumbki pole teab mis ihaldusväärne asi, et seda hooplemiseks pidada. Nagu ka eelmine kirjutaja tähele pani, KAALU enda kohta ei kirjutanud too postitaja midagi, ainult kaaluTÕUSU.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.10 19:29; 16.10 20:35; 16.10 22:17; 17.10 16:41; 17.10 17:10; 14.11 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot seda nüüd küll ei arvanud, et keegi mu kommentaari hooplemiseks peab. Lihtsalt vastus küsimusele. Aga kaalust niipalju, et tookord kaalusin kõige enam 70 kilo. Jah, oli ülekaal, aga midagi kohutavat polnud. Raseduse lõpus jamasin pikalt neeruvaagnapõletikuga, mis kippus krooniliseks muutuma. Muretsesime arstiga mõlemad selle kaalulanguse pärast. Laps kaalus sündides 2780g.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 17:45; 14.11 23:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedad, toitumine, kaalutõus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.