Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Rasedakaart?

Postitas:

Tere, olen 16 nädalat rase ja tekkis küsimus kui lugesin altpoolt üht postitust, nimelt: mis ajal väljastab arst rasedale rasedakaardi? Olen käinud arstil selle aja jooksul 2 korda ja tehtud ka 2 UH. Samas mu vanus ja tõenäoliselt viljastumise aja sisse jäänud muud terviseuuringud panid mind riskiraseda rühma, ei ole mulle arst rääkinud ei KV uuringust jne. Alates raseduse algusest kuni käesoleva ajani ei ole mingit tunnet et rase olen (tervis on täpselt samasugune nagu enne rasedust) ja pole ka arst väljastatud mingit paberidt mis nagu kinnitaks, et olen rase. Hetkel on tekkinud kõhule ainult rasvavolt. Kas rase ise peab küsima rasedakaarti ja KV uuringu vastust jne? Kuna mul on juba 3 last siis tekkiski küsimus, kas aeg on nii palju edasi läinud, et tänapäeval ei väljastata mitte kui midagi rasedale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuri igaks juhuks ise arsti käes need Kv jne aga kas sa raseduse kaardi said???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedakaart peab enne 12. nädalat ju kindlalt käes olema, sest 12. nädalal tehakse OSCAR või kuklavoldi mõõtmine, olenevalt siis kliinikust. Ma ei kujuta ette, kui sa nüüd tallinlane oled, kas siis arst vastutab ka nagu, kui rahadest ilma jääd?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mm, mina sain rasedakaardi peale 12 rasedusnädalat ja ei takistanud see ei KV ega muude protseduuride tegemist.
Kägu 12:03, ära tekita paanikat 🙂 Rasedakaardi olemasolul ei saa mingeid rahasid. Rasedus PEAB OLEMA TUVASTATUD enne 12 nädalat, et rahasid saada (seda võib teha ka perearst näiteks, minu tegi).

Teemaalgataja – natuke kummalisena tundub küll, et sulle pole siini väljastatud rasedakaarti! Küsi järgmisel visiidil kindlasti. Minu arst soovitab seda igalpool kaasas kanda, et oleks i g a k s j u h u k s info saadaval.

Üldiselt peaks arst ilma küsimata nendest asjadest rääkima. Kui su arst tundub nii tuim, siis ma soovitan võimalusel küll arsti vahetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain alles 16.nädalal. Arstil ei olnud aega varem vormistada. Ütles, et arvutis on nagunii kõik olemas ja see on vaid paberimäärimine.
Ma ei teagi, kas on mingi kindel aeg, mis ajaks peab kaart olema vormistatud. Loodetavasti sünnituse ajaks ikka saab 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvel olen Tartus Naistekliinikus dr Klaari juures ja ametlikult pean ka olema arvel. Järgmine nädal lähen arstile, siis küsin endale rasedakaarti ja ka KV uuringu ja muud andmed. Kokkulepe arstiga jäi meil esimesel visiidil, et kui näeb Uh või analüüsidelt et näit hakkab piiripeale kiskuma, katkestab ta raseduse ära koheselt. Jäin mõtlema, ehk ta ongi ootel mingi aeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuklavoldi mõõtmine (KV) jaoks on 16.nädalal juba hilja. Loode liiga suur.

Mis ultrahelid need sul olid? Ehk sa ei saanud lihtsalt aru, et mõõdeti kuklavolti? Kuklavoldi mõõtmine tehakse ultraheliga..

Rasedakaardi väljastamise aeg pole küll oluline. Mingisugust hilisemat toetuste saamist see ei mõjuta ning arvele võtmisega pole kuidagi seotud.
Ega sel rasedakaardil muud mõtet ju üldse polegi, kui see, et kui midagi juhtub ja kuskil haiglasse sattud, siis oleks rasedusega seotud andmed kirjas ja esitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tehti ka KV nii ära, et ei saanud arugi 🙂 Arst nagu ka midagi ei maininu..nii ma siis praadisin, kas on ikka tehtud. Lõpuks helistasin haiglasse ja sain teada, et kõik ok 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et algataja 1 kahest uh-st oligi kuklavoldi mõõtmine.

Mina sain rasedakaardi Tartus 15n. 12n käisin uh-s kv-d mõõtmas ja siis ütles arst, et ups, ta unustas mulle öelda, et ma paberid registratuurist küsiks, et teeme siis järgmine kord. Arvel olin alates 9+, kui käisin esimesel visiidi ja rasedus tuvastati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.