Esileht Lapse ootamine Rasedana arvele võtmine, arsti/ ämmaemanda valik

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Rasedana arvele võtmine, arsti/ ämmaemanda valik

Postitas:

Tere,

olen esimest korda lapse ootel. Andke nõu, kuidas oleks tark toimetada ennast esimest korda rasedana arvele võttes. Kas saab ise valida, millise arsti ja/ või ämmaemanda juurde minna? Kui on plaanis võtta sünnituseks tasuline ämmaemand, siis kas on lootust, et saab kohe algusest tema juures jälgimisel käia või on need erinevad?

Kas kellelgi on kogemusi ka individuaalse naistearstiga sünnituse juures (nii ITK kui Pelgu kodulehel on selline võimalus olemas)? Kas need on arstid, kes tegelevad ainult sünnitustega või raseduse jälgimisega ka?

Olen tavalisest ärevam, sest just kokkusattumusena on viimase kolme kuu jooksul kahel heal sõbral tulnud ette väga rasked, ühel juhul kahjuks traagiliselt läinud sünnitused. Ma tean, et mõnikord lihtsalt läheb halvasti ja sinna pole midagi parata, aga tahaks neid võimalusi kasutada, mis vähemalt natuke närve rahustavad, et ma oma stressiga asja hullemaks ei teeks.

Suur tänu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 14:58; 11.05 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte keegi ei võta kuskil “rasedana arvele”.
Loomulikult võid ise arsti valida, selle esimene vabs aega võib muidugi 5 kuu pärast olla.
Helistad haiglasse, kuhu tahad ja paned aja raseduse tuvastamiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 19:31; 10.05 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raseduse tuvastamise ja arvelevõtmisega tegeleb ju ämmakas, mitte arst, vähemalt mulle on küll kõigi 3 lapsega itk alati ämmakas antud ja kui on probleeme, siis ämmakas suunab arstile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 19:34; 11.05 08:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ITK, logid sisse, et ise aeg panna. seal paned, et milleks soovid. rasedusega arvele võtmine on täiesti eraldi seal. kui see on määratud, siis pakub ämmaemandaid, kelle juurde on üldse võimalik. valides ämmaemdanda, näed tema vabasid aegasid ja valid kuupäeva, kellaaja. nii on minu meelest kõige parem, siis on aega valida, googeldada, otsida tagasisidesid. telefoni teel on raske seda teha. arstile ei pea eraldi enne üldse minema, kui test positiivne, kohe ämmamendada juurde. vähemalt itk on nii.

mina vaatasin sealt nimesid, paralleelselt googeldasin neid ämmaemandaid ja vaatasin tagasisidet. sünnitusega tegelevad üldiselt teised ämmaemandad. ITK on väga palju erinevaid nö. erinevates osakondades erinevad ja nii ongi nad spetsialiseerunud ka. kes on sünnituseelses, kes sünnituses, kes järgses, kes intensiivis.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.05 19:57; 10.05 20:01; 10.05 20:29; 11.05 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte keegi ei võta kuskil “rasedana arvele”.

Loomulikult võid ise arsti valida, selle esimene vabs aega võib muidugi 5 kuu pärast olla.

Helistad haiglasse, kuhu tahad ja paned aja raseduse tuvastamiseks.

ikka võetakse. itk eraldi lausa vastuvõtu põhjusena välja toodud, kui aega paned.
maakohtades ja väiksemates linnades vist on nii, et esmalt arst, kes tuvastab ja suunab ämmaemanda juurde edasi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.05 19:57; 10.05 20:01; 10.05 20:29; 11.05 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte keegi ei võta kuskil “rasedana arvele”.

Loomulikult võid ise arsti valida, selle esimene vabs aega võib muidugi 5 kuu pärast olla.

Helistad haiglasse, kuhu tahad ja paned aja raseduse tuvastamiseks.

ikka võetakse. itk eraldi lausa vastuvõtu põhjusena välja toodud, kui aega paned.

maakohtades ja väiksemates linnades vist on nii, et esmalt arst, kes tuvastab ja suunab ämmaemanda juurde edasi.

See on ravijärjekord, mitte “arvele võtmine”

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 19:31; 10.05 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte keegi ei võta kuskil “rasedana arvele”.

Loomulikult võid ise arsti valida, selle esimene vabs aega võib muidugi 5 kuu pärast olla.

Helistad haiglasse, kuhu tahad ja paned aja raseduse tuvastamiseks.

ikka võetakse. itk eraldi lausa vastuvõtu põhjusena välja toodud, kui aega paned.

maakohtades ja väiksemates linnades vist on nii, et esmalt arst, kes tuvastab ja suunab ämmaemanda juurde edasi.

See on ravijärjekord, mitte “arvele võtmine”

logisin sinna sisse, et oma mälu värskendada. valisin ämmaemanda, kelle juures ise käisin. ei olnud jah nii, et enne valid miks…aga neil on vabade aega juures kommentaar, et mis vastuvõtuaeg see on. sõnasõnalt on kirjutatud selle ämmaemanda vabade aegade juures “rasedusega arvele”, “sünnitusjärgne kontroll”. mis ravijärjekord, ma ei saa aru. ise valid sealt vastavalt siis aja, milleks lähed. aga väga konkreetselt kirjas, jah mitte “arvele võtmine”, lihtsalt “arvele”.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.05 19:57; 10.05 20:01; 10.05 20:29; 11.05 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis hoopis küsimus, et kas tõesti enamustel naistel ei olegi nn oma günekoloogi, kelle kuures käia? Kas siis rasedus ongi ainuke põhjus arstile minna? Enne pole kontrollis käinud, proove teinud mitte ühegi arsti juures? Mul on küll 12 aastat juba üks arst(mitte küll haiglas, vaid Pärnus Tervises) ja kõik toimingud teebki tema, ta teab ja tunneb mind, ei mingit liigset seletamist. Kõik 4 rasedust tema tuvastatud ja iga kord ka seal sama ämmaka juures käinud. Tehke oma elu ise lihtsamaks ja jäägegi kindlaks ühele arstile, kellega klapib.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis hoopis küsimus, et kas tõesti enamustel naistel ei olegi nn oma günekoloogi, kelle kuures käia? Kas siis rasedus ongi ainuke põhjus arstile minna? Enne pole kontrollis käinud, proove teinud mitte ühegi arsti juures? Mul on küll 12 aastat juba üks arst(mitte küll haiglas, vaid Pärnus Tervises) ja kõik toimingud teebki tema, ta teab ja tunneb mind, ei mingit liigset seletamist. Kõik 4 rasedust tema tuvastatud ja iga kord ka seal sama ämmaka juures käinud. Tehke oma elu ise lihtsamaks ja jäägegi kindlaks ühele arstile, kellega klapib.

Maal võib olla ongi üks arst kõige asjade jaoks. ITK on jälle iga eriala jaoks eraldi arst (naistehaigused, viljatus, rasedus, uuringud, sünnitus jne). Ehk siis see arst kelle juures ma kord aastas niisama kontrollis käin, tegelebki sellega ja rasedusega ei tegele (seega, kuigi mul on sama nasitearst juba 10+aastat, siis pole mul sellest kasu, kuna rasedust tema ei tuvasta, selleks on itk ämmakad). Samamoodi see arst, kes tegeleb rasedustega ei tegele sünnitusega.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 19:34; 11.05 08:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu. Panin digiregistratuuris aja kinni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 14:58; 11.05 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

just, siin ongi erinevad arstid. mind on ITK siseselt suunatud arstide enda poolt edasi, tavaline naistearst, kes kahtlustas PCOS mul. tema ametlikku diagnoosi ei pannud, suunas edasi teisele arstile, kes tegeleb viljatusprobleemidega (tema pani diagnoosi lõplikult), lõpuks tema suunas edasi juba päris viljatusarstile. kui peaksin niisama tavalisse kontrolli minema, siis peaks minema ikka selle täitsa esimese juurde, sest teine ja kolmas tegelevad muude asjadega kui lihtsalt tavaliste analüüside võtmisega.
lõpuks jäin loomulikul teel siiski rasedaks ja siis pidin minema tuvastamiseks kohe ämmaemanda vastuvõtule. minu meelest see ka parim variant, et otse ämmaemanda juurde. miks peab naistearst kõige pealt tuvastama ja siis uuesti ämmaka juurde, kui saab tehtud asja ühe visiidiga.
nüüd rasedana, lõpus on jälle sünnituseks ettevalmistusi tegevad naistearstid. nende juurde ka suunatakse. need ei ole samad arstid, kelle juures muidu käiakse tavalisel visiidil.
ühesõnaga tallinnas on väga tugevalt hierarhiliselt arstide ja ämmaemandate funktsioonid paigas. igas etapis on sellele valdkonnale spetsialiseerunud inimesed. aga jah, kui muidu oleks kõik korras, siis käidki ühe arsti juures, aga siiski rasedust ei tuvasta ikka tema. eks ta võib seda teha, aga see ei ole nii mõeldud siin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.05 19:57; 10.05 20:01; 10.05 20:29; 11.05 08:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis hoopis küsimus, et kas tõesti enamustel naistel ei olegi nn oma günekoloogi, kelle kuures käia? Kas siis rasedus ongi ainuke põhjus arstile minna? Enne pole kontrollis käinud, proove teinud mitte ühegi arsti juures? Mul on küll 12 aastat juba üks arst(mitte küll haiglas, vaid Pärnus Tervises) ja kõik toimingud teebki tema, ta teab ja tunneb mind, ei mingit liigset seletamist. Kõik 4 rasedust tema tuvastatud ja iga kord ka seal sama ämmaka juures käinud. Tehke oma elu ise lihtsamaks ja jäägegi kindlaks ühele arstile, kellega klapib.

Maal võib olla ongi üks arst kõige asjade jaoks. ITK on jälle iga eriala jaoks eraldi arst (naistehaigused, viljatus, rasedus, uuringud, sünnitus jne). Ehk siis see arst kelle juures ma kord aastas niisama kontrollis käin, tegelebki sellega ja rasedusega ei tegele (seega, kuigi mul on sama nasitearst juba 10+aastat, siis pole mul sellest kasu, kuna rasedust tema ei tuvasta, selleks on itk ämmakad). Samamoodi see arst, kes tegeleb rasedustega ei tegele sünnitusega.

Vabandust, aga Tallinn ei ole ainus linn ja Pärnu ei ole küla. Jaa, ka mina käisin oscarit tegemas teise arsti juures, sest selles erakas minu arst seda ei tee, aga ta andis saatekirja ja ma ei pea iga kord ise nuputama, kuhu ja milleks ma pean minema. Kui on oma arst, siis tema teebki kõik, mis tema saab ja ülejäänu tegemiseks suunab vastavasse kohta. Pealegi eraarst ei tee liinitööd, vaid on südamega asja juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Lapse ootamine Rasedana arvele võtmine, arsti/ ämmaemanda valik

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.