Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedana kergemale tööle üleviimine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Rasedana kergemale tööle üleviimine

Postitas:

Tere
Kuidas selle kergemale tööle üleviimise paberi saamine käib?
Kas naistearst või perearst peaks mulle selle kaasa andma ja mina siis oma tööandjale viin? Ning siis tööandja vaatab, kas saab rahuldada selle või mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst või ämmaemand väljastab töötavale rasedale naisele haiguslehe põhjusega „terviseseisundile vastava töö andmine või üleviimine kergemale ametikohale“.
Kuni sünnituspuhkuse alguseni väljastab arst rasedale iga 30 kalendripäeva järel uue töövõimetuslehe.

Kui tööandjal on töötajale pakkuda kergemat tööd, vormistab ta töötaja ajutiselt kergemale tööle.

Kui tööandjal ei ole kergemat tööd pakkuda, võib töötaja ajutiselt keelduda tööülesannete täitmisest. Tööandja märgib töövõimetuslehele kuupäeva, millest alates töötaja keeldus «Töölepingu seaduse» § 18 lõike 2 alusel ajutiselt tööülesannete täitmisest või «Avaliku teenistuse seaduse» alusel vabastati teenistuja ajutiselt teenistuskohustuste täitmisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 11:17; 10.12 13:27; 11.12 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul just sama teema praegu käsil. Ämmaemand ütleski, et kirjutab mulle lehe, mille siis oma tööandjale viin ja tema selle omakorda haigekassasse peab esitama.
Minu puhul aga ei ole tööandjal mulle kergemat tööd pakkuda. Kuna sünnituspuhkusele saan jääda alles jaanuari lõpus, siis peaksin seniks koju haiguslehele jääma. Nüüd aga tööandja hädas, sest väidetavalt ei saa ta minu tulevast dekreedi asendajat, selleks ajaks kui haiguslehel olen, tööle vormistada. Et kuni minu dekreedini peavad praegused töötajad omavahel minu tööulesanded omavahel ära jagama aga seda nad ei taha jällegi teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 11:17; 10.12 13:27; 11.12 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja saab kohe kindlasti asendaja tööle vormistada, esialgu töövõimetuslehel oleva töötaja asendajaks(haiguslehel oled nüüd ja oled ka rsp st dekreedi ajal, mõlemad on töövõimetuslehed)
ning edasi lhp-l oleva töötaja asendajana.

Seega see “väidetavasti” ei ole tõsi ja teised ei pea sinu tööülesandeid ära tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh viimasele Käole. Nüüd julgem edasi minna ja oma õigust nõuda. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 11:17; 10.12 13:27; 11.12 09:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedana kergemale tööle üleviimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.