Esileht Lapse ootamine Rasedana tarkusehamba eemaldamine

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Rasedana tarkusehamba eemaldamine

Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on tehtud? Pool aastat tagasi sai kontrollis käidud ja hambaarst arvas, et millalgi peaksin ühe eemaldama, kuna kasvab vales suunas ja ei mahu ära. Kuna kardan seda meeletult, siis mõtlesin, et lükkan edasi, mingeid vaevuseid ka ei olnud. Ise olin rumal. Nüüd on aga valutama hakanud. Nukid on väljas ja ige on sealt ümbert punane. Mõtlen, et kas see valu võib olla ajutine ja kaob ikkagi ära? Hetkel on rasedust 12+ nädalat.

Ja juhul, kui see valu ära ei kao. Opereeritakse? Lokaalne tuimestus on lubatud, saan aru. Aga kindlasti on vaja ju antibiootikume, valuvaigisteid? Kuidas need lapsele mõjuvad?

Tegelikult soovikski lihtsalt teiste kogemusi lugeda… hirm on nii suur 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on sul veel täielikult lõikumatta? Kui nii, siis peaks see valu kestma mõned päevad ja siis ära kaduma. Ühel hetkel tuleb muidugi tagasi kui hammas jälle järjekordselt lõikuma hakkab (mul on 1 tarkusehammas juba terve aasta lõikunud, selline tunne, et jääbki lõikuma)

Muidu on väga individuaalne see eemaldamine. Minul soovitati edasi lükata, sest juured kõverad ja eemaldama peab näo- ja lõualuukirurg. Peale seda oleks mul kindlasti ab kuuri vaja ja arst seda praegu pigem ei soovitanud. Minu loo vaates oleks eemaldamine ise ka  füüsiliselt traumeeriv ja rasedana seda läbi teha ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovituslik on planeerida hambaarsti juures käigud II trimestrisse. II trimestri ajal on lubatud kasutada valu vastu nii ibuprofeeni kui ka paratsetamooli (mõju koos võttes on ka parem, I ja III trimster on lubatud ainult paratsetamool, mis paljudel üldse ei mõjugi), lisaks on olemas ka AB-d, mida võib tarvitada nii raseduse kui ka imetamise ajal. Lokaalne tuimestus on okei, lokaalselt on tuimesti mõju lootele väiksem ka. Mina läheks hambaarsti juurde ja konsulteeriks kõigepealt arstiga. Kui tahad võid nõu küsida ka oma ämmaemandalt. Kui põletik tekib, siis on valu veel hullem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täielikult lõikumata jah. Loodan siis väga, et see on nii, et valu kaob ja ei pea seda raseduse ajal ette võtma. Lohutav, kui tõesti on olemas AB-d mis raseduse ajal ohutud. Kindlasti konsulteerin äe/hambaarstiga, paanika oli nii suur, et tahtsin siit esimesena küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui “nukid on väljas”, siis ikka ju lõikub juba? Täielikult lõikumata tähendab, et on täielikult igeme sees veel ja siis on jah, et valutab paar päeva, siis võib olla kuid rahu majas ja siis jälle tuleb hoog, ma “hambusin” nii mitu aastat.

Loodan, et sul valu läheb mõne päevaga üle, kui ei lähe, tuleb ikka ka rasedana hambaarstile minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On eemaldatud rasedana tarkusehammas. Valuvaigistav süst, tõmbamine ja valu ning põletiku vastu võetud paracetamooli. Mingeid antibiootikume küll võtma pole pidanud.
Kui tarkusehammas hakkab valutama, siis minul ei aitand üksi valuvaigisti. Õnneks tookord polnud ma rase.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui “nukid on väljas”, siis ikka ju lõikub juba? Täielikult lõikumata tähendab, et on täielikult igeme sees veel ja siis on jah, et valutab paar päeva, siis võib olla kuid rahu majas ja siis jälle tuleb hoog, ma “hambusin” nii mitu aastat.

Loodan, et sul valu läheb mõne päevaga üle, kui ei lähe, tuleb ikka ka rasedana hambaarstile minna.

Jah, sain valesti aru küsimusest. Ikka lõikub jah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On eemaldatud rasedana tarkusehammas. Valuvaigistav süst, tõmbamine ja valu ning põletiku vastu võetud paracetamooli. Mingeid antibiootikume küll võtma pole pidanud.

Kui tarkusehammas hakkab valutama, siis minul ei aitand üksi valuvaigisti. Õnneks tookord polnud ma rase.

Saan aru, et kui valutas, siis polnud rase. Aga miks teisel juhul rasedana tarkusehammas eemaldati?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!
Minul tõmmati tarkusehammas välja. 8 ndl hakkas valu tegema, siis öeldi et ootame esimese trimestri lõpuni ära, et juhul kui antibiootikume vaja võtta siis on kehvasti. Õnneks valu möödus ja tõmbama läksin alles 17 nädalal, kuna teada oli, et hammas on põletikuline ja ei saa oodata. Pluss palju ebamugavam oleks olnud seal toolis istuda suuuure kõhuga.

Hammas oli täielikult lõikunud aga kasvas viltu, pluss hästi suur auk sees ja põletik hamba all. Süst tehti rasedatele sobilik, toimis kenasti, tõmbamist ei tundnudki. Mingihetk hakkasin toolis pisardama, arst ûtles et mis sa enam nutad, hammas ammu käes 🙂  Olenemata põletikust ei pidanud antibiootikume võtma, kuigi ka need olid rasedatele täitsa ohutud. Retsept oli olemas igaks juhuks.

Hästi tähtis on hiljem kûlma peale panna ja korralik järelhooldus. Nii saad ise aidata kaasa põletiku mitte tekkimisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Minul tõmmati tarkusehammas välja. 8 ndl hakkas valu tegema, siis öeldi et ootame esimese trimestri lõpuni ära, et juhul kui antibiootikume vaja võtta siis on kehvasti. Õnneks valu möödus ja tõmbama läksin alles 17 nädalal, kuna teada oli, et hammas on põletikuline ja ei saa oodata. Pluss palju ebamugavam oleks olnud seal toolis istuda suuuure kõhuga.

Hammas oli täielikult lõikunud aga kasvas viltu, pluss hästi suur auk sees ja põletik hamba all. Süst tehti rasedatele sobilik, toimis kenasti, tõmbamist ei tundnudki. Mingihetk hakkasin toolis pisardama, arst ûtles et mis sa enam nutad, hammas ammu käes ???? Olenemata põletikust ei pidanud antibiootikume võtma, kuigi ka need olid rasedatele täitsa ohutud. Retsept oli olemas igaks juhuks.

Hästi tähtis on hiljem kûlma peale panna ja korralik järelhooldus. Nii saad ise aidata kaasa põletiku mitte tekkimisele.

Ja mul eemaldati eelmise aasta jooksul 3 tarkusehammast. 2 neist osaliselt lõikunud, st opereeriti. Kõik 3 eemaldatud kirurgi poolt ning ei olnud ükski kord tarvis antibiootikume ja valuvaigisteid võtsin ka ainult oppide järgselt 1 tableti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on juba lõikunud, siis on palju lihtsam see eemaldamine (haav on väiksem) ja peaks ka ilma antibiootikumideta hakkama saama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on juba lõikunud, siis on palju lihtsam see eemaldamine (haav on väiksem) ja peaks ka ilma antibiootikumideta hakkama saama.

Isegi kui ainult nukid on väljas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hirmul on suured silmad. Lasin tarkusehamba eemaldada eelmise aasta suvel, hambaarst andis saatekirja näo ja lõualuu kirurgile. Kartsin ka, tuttavad jagasid oma hirmulugusid. Reaalsuses tehti tuimestavad süstid, oodati mõjumist ja tõmmati välja. Kirurgi sõnul juured olid kõverad, aga siiski lihtne eemaldamine, polnud haava õmmeldagi vaja. Vahetult pärast eemaldamist oli veidi ebamugav, võtsin ibuka ja verd immitses haavast ikka 5-6 tundi. Muus osas täiesti talutav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Lapse ootamine Rasedana tarkusehamba eemaldamine