Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rasedana töötuna arvele?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Rasedana töötuna arvele?

Postitas:

Tähtajaline tööleping lõppes. Ise olen rase. Sünnitan oktoobris. 4kuud sünnitamiseni. Arvan,et ükski töökoht ei võta mind 2-3kuuks tööle seega soovin töötuna arvele saada. Kas on mõtet proovida kusgile tööle? Kas töötukassa võtab rasedaid töötuna arvele ? Kuidas kõige kasulikum oleks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tähtajalise töölepingu lõppedes on õigus saada töötuskindlustshüvitist! Seega kindlasti töötuna arvele, et seda saada.

Tkh võib saada ka pärast sünnitust edasi st pead vaid väitma, et otsid endiselt sobivat tööd ja ei tohi lasta end töötuna arvelt kustutada.

Rasedus ei tohi olla põhjus töötuna sind mitte registreerida. Kui tunned, et pole selleks valmis, siis ära praegu arvele võta, sest kui lased oma töötustaatuse sünnitusega ikkagi katkestada, siis saamata jäävat (pool aastat) tkh pärast edasi ei saa.

II variant on oodata ära beebi sünd ja töötuna arvele kindlasti enne kui töölepingu lõpust möödas 2a, muidu pole viimase 36k jooksul nõutud 12k töötanud.
St ei oota v-o isegi VH lõppu ära vaid lähed arvele u 1a beebi juutrest…

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.07 21:46; 12.07 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötuna arvel oleku üheks eelduseks on, et oled valmis tööle asuma.

Nad on seal üsna pealekäivad sellega ja eeldavad lausa, et võtad iga suvalise töö vastu, mida neil pakkuda on. Vahet pole, et vahetustega töö ei sobi või palk on väike.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on töötuna arveloleku eeldus, et inimene soovib tööd! teemaalgataja pole ju väitnudki, et ta ei soovi tööd, lihtsalt ta kahtleb, kas tööandjad on lõpprasedast töötajast huvitatud.
Päris iga tööd rase siiski vastu võtma ei pea, tema seisund seab piiranguid ja arstiga tuleb nõu pidada (n öötöö, keelatud sundasend, raskuste teisaldamine jne jne).

Aga, jah, v-o mõistlik sünnitada, pisut last kasvatada ning arvele minna u lapse 1a saamisel? Siis saab veel töötuskindlustushüvitise (90p on see 50%, edasi 40% keskmisest)…kui praegu teada-tunda, et lõpprasedana või vastsündinuga tegelikult tööle ei läheks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.07 21:46; 12.07 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea igat tööd vastu võtma. Kui töö ei vasta su kvalifikatsioonile, siis ei pea. Näiteks kui oled magistrikraadiga, siis koristajakohta sulle peale ei sunnita.

Rasedana saab arvele võtta, aga pead siiski tööd otsima ja vestlustel käima.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 11:18; 13.07 00:26; 13.07 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on töötuna arveloleku eeldus, et inimene soovib tööd! teemaalgataja pole ju väitnudki, et ta ei soovi tööd, lihtsalt ta kahtleb, kas tööandjad on lõpprasedast töötajast huvitatud.

Päris iga tööd rase siiski vastu võtma ei pea, tema seisund seab piiranguid ja arstiga tuleb nõu pidada (n öötöö, keelatud sundasend, raskuste teisaldamine jne jne).

Aga, jah, v-o mõistlik sünnitada, pisut last kasvatada ning arvele minna u lapse 1a saamisel? Siis saab veel töötuskindlustushüvitise (90p on see 50%, edasi 40% keskmisest)…kui praegu teada-tunda, et lõpprasedana või vastsündinuga tegelikult tööle ei läheks.

Siin on eelnevalt juba mitu olulist ja head asja ära mainitud.

Paljud ei tea aga vanemhüvitise saamise ajal, mida hakkad saama alates lapse sünnist kui enne ei tööta, saad samal ajal ka töötuna arvel olla ja töötuskindlustushüvitist saada.

Töötukassa pakub ka koolitusi ja kui on põhjust (nt rinnalapsega vanemapuhkusel olek), siis antakse aega käia koolitusel ja enda CV-d täiendada, et vanemhüvitise lõppedes oleks suurem võimalus sobiv töö leida.

Rasedus ja sünnituspuhkusele saab minna ainult töölt. Muidu jääd rsp rahadest ilma ja vh algab lapse sünnist. Ideaalne oleks kui leiad tähtajalise töölepinguga tööd, kust saad minna rsp-le vahetult enne töölepingu lõppu ja töötuna arvele vh alguses või millal endale paremi sobib ja veel eespool toodud ajalise limiidi sisse mahub.

Head ootusaega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea igat tööd vastu võtma. Kui töö ei vasta su kvalifikatsioonile, siis ei pea. Näiteks kui oled magistrikraadiga, siis koristajakohta sulle peale ei sunnita.

Rasedana saab arvele võtta, aga pead siiski tööd otsima ja vestlustel käima.

Mida ma nii valesti ütlesin? Et kas peab, nui neljaks, igasuguse töö vastu võtma siis? Või et rasedana ei saa arvele võtta?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 11:18; 13.07 00:26; 13.07 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea igat tööd vastu võtma. Kui töö ei vasta su kvalifikatsioonile, siis ei pea. Näiteks kui oled magistrikraadiga, siis koristajakohta sulle peale ei sunnita.

Rasedana saab arvele võtta, aga pead siiski tööd otsima ja vestlustel käima.

Mida ma nii valesti ütlesin? Et kas peab, nui neljaks, igasuguse töö vastu võtma siis? Või et rasedana ei saa arvele võtta?

seda ütlesid valesti, et ei sunnita
esimesed 4 kuud ei sunnita, siis võid otsida endale meelepärast tööd. kui 4 kuuga ei leia, siis saadavad su ka magistrikraadiga kassasse või koristajaks, kraad ei takista lihttöö tegemist

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.07 08:56; 13.07 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea igat tööd vastu võtma. Kui töö ei vasta su kvalifikatsioonile, siis ei pea. Näiteks kui oled magistrikraadiga, siis koristajakohta sulle peale ei sunnita.

Rasedana saab arvele võtta, aga pead siiski tööd otsima ja vestlustel käima.

Mida ma nii valesti ütlesin? Et kas peab, nui neljaks, igasuguse töö vastu võtma siis? Või et rasedana ei saa arvele võtta?

seda ütlesid valesti, et ei sunnita

esimesed 4 kuud ei sunnita, siis võid otsida endale meelepärast tööd. kui 4 kuuga ei leia, siis saadavad su ka magistrikraadiga kassasse või koristajaks, kraad ei takista lihttöö tegemist

Kas sul on mõni reaalne näide? Mul on, mu ema jäi töötuks, sai töötutoetust ligi aasta. Ta on kõrgharitud keemik, ühtegi lihttööd talle ei pakutud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.07 11:18; 13.07 00:26; 13.07 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea igat tööd vastu võtma. Kui töö ei vasta su kvalifikatsioonile, siis ei pea. Näiteks kui oled magistrikraadiga, siis koristajakohta sulle peale ei sunnita.

Rasedana saab arvele võtta, aga pead siiski tööd otsima ja vestlustel käima.

Mida ma nii valesti ütlesin? Et kas peab, nui neljaks, igasuguse töö vastu võtma siis? Või et rasedana ei saa arvele võtta?

seda ütlesid valesti, et ei sunnita

esimesed 4 kuud ei sunnita, siis võid otsida endale meelepärast tööd. kui 4 kuuga ei leia, siis saadavad su ka magistrikraadiga kassasse või koristajaks, kraad ei takista lihttöö tegemist

Kas sul on mõni reaalne näide? Mul on, mu ema jäi töötuks, sai töötutoetust ligi aasta. Ta on kõrgharitud keemik, ühtegi lihttööd talle ei pakutud.

ju tal vedas konsultandiga lihtsalt või siis ei rääkinud ta sulle kõigest

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.07 08:56; 13.07 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea ka mina ühtegi kõrgharidusega inimest, keda oleks kassasse saadetud. K.s ma ise. Isegi ei mainitud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea igat tööd vastu võtma. Kui töö ei vasta su kvalifikatsioonile, siis ei pea. Näiteks kui oled magistrikraadiga, siis koristajakohta sulle peale ei sunnita.

Rasedana saab arvele võtta, aga pead siiski tööd otsima ja vestlustel käima.

Mida ma nii valesti ütlesin? Et kas peab, nui neljaks, igasuguse töö vastu võtma siis? Või et rasedana ei saa arvele võtta?

seda ütlesid valesti, et ei sunnita

esimesed 4 kuud ei sunnita, siis võid otsida endale meelepärast tööd. kui 4 kuuga ei leia, siis saadavad su ka magistrikraadiga kassasse või koristajaks, kraad ei takista lihttöö tegemist

Täielik rumalus. Arvele võttes määrad ise ära ametid/ valdkonnad, mis sulle sobivad. Teistest ametitest ei teha juttugi ja ei sunnita kuhugi kassasse või koristajaks.
Ise olin just koondamise järgselt 6 kuud töötu ja ei soovinudki väga tööle minna, hüvitisteks mul siiki oli õigus. Nimetasin 2 töökohta, kuhu ma tööle läheksin ja nende 6 kuu jooksul ei tulnud kordagi jutuks, et peaksin muid kohti vaatama. Ei saadetud ka ühtegi mittesobivat pakkumist.
Need ajad on ammu möödas, kui töötuid nagu koeri koheldi. Inimesel on õigus nii hüvitisele kui vabale valikule. Kuidas saab kedagi vägisi tööle saata? Müüakse orjaks?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvalisi töökohti pakutakse ikka ainult siis, kui oled juba väga pikalt töötu – et on näha, et kas ei olegi sinu erialale tööd, tulebki midagi muud otsida (see pole vabandus, et ma ei taha midagi muud, siis on vaja ümberõppida ja leida muu eriala). Või ise ei sobi tegelikult sellele tööle (pakkumisi on, aga ei võeta) – ka siis tuleb teemaks ümberõpe. Aga kohe esimese hooga ei hakka keegi midagi sellist peale suruma.

Palju muidugi sõltub, mis taust teemaalgatajal on. tegelikult võib rase väga hästi sobida lihtsamatel töödel puhkuste asendajaks, sõltuvalt, mis on su oskused ja milleks oled ise valmis (sh füüsiline võimekus rasedana). Miks mitte näiteks paar kuud kassas töötada? Isegi kui see pole su eriala, siis sa ei pea hiljem seda cv-s kajastama, kui ei soovi.

Kui su VH tuleb rahuldav ja sul äraelamiseks ei ole tingimata töötuskindlustushüvitist saada, siis ma pigem jätaks selle asja hetkel katki. Pigem “hoia” seda perioodiks, kui VH on lõppenud ja sul ei ole võimalik veel tööle minna – kas ei ole tööd või ei ole lapsel ehoiukohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täielik rumalus. Arvele võttes määrad ise ära ametid/ valdkonnad, mis sulle sobivad. Teistest ametitest ei teha juttugi ja ei sunnita kuhugi kassasse või koristajaks.
Ise olin just koondamise järgselt 6 kuud töötu ja ei soovinudki väga tööle minna, hüvitisteks mul siiki oli õigus. Nimetasin 2 töökohta, kuhu ma tööle läheksin ja nende 6 kuu jooksul ei tulnud kordagi jutuks, et peaksin muid kohti vaatama. Ei saadetud ka ühtegi mittesobivat pakkumist.
Need ajad on ammu möödas, kui töötuid nagu koeri koheldi. Inimesel on õigus nii hüvitisele kui vabale valikule. Kuidas saab kedagi vägisi tööle saata? Müüakse orjaks?

Olen nõus.
Olin aasta töötu, sain aasta tkh. Ei mingit sundimist, jah, lõpupoole avaldati pisut survet ja näidati väljavõtet seadusest, kus kirjas, et pikaajaline töötu peab vastu võtma ka seda ja toda…aga jäin sirgeselgseks ning ei mingit sunniviisilist tööle asumist. Väga, väga harvad on juhtumid, kus lõpetatakse hüvitise maksmine.
Mõtle enda jaoks välja argumendid, miks see x (väidetavalt sunniviisiline) töö sulle ei sobi ja esitadki need argumendid töötukassa konsultandile. Ta võib natuke virised, aga meil on siiski demokraatia ja igaüks võib töötada seal, kus soovib. Halvim, mis saab juhtuda, on see, et lõpetatakse hüvitise maksmine, aga tkh nagunii rohkem ei maksta kui aasta max.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rasedana töötuna arvele?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.