Esileht Lapse ootamine Rasedana vee joomine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Rasedana vee joomine

Postitas:

Kui palju te rasedana tarbite/tarbisite vett? Mu ämmakas ütles,et mina peaksin päevas ära jooma 3-4 liitrit vett. Minu jaoks on see ikka väga palju. Tavaliselt ma ei suuda isegi päevas liitrit ära juua kui pole just palav ilm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll koguseid ei mõõda, aga vett joon palju, sest lihtsalt koguaeg on janu. Mu päev koosnebki suures osas vee joomisest ja pissil käimisest 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joon ka rohkem vett, lihtsalt on janu. Joon külma soolast värskat, vahel panen jääkuubikuid ka sisse, avastasin et see aitab mul ka iiveldust leevendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Segi aetakse vedelik ja vesi. Sõltuvalt kaalust võib olla ca 3 l vedelikku päevas.
Kui suudad kasvõi paar klaasi vett päevas ära juua, on ok. 4 l on idiootsus.
PS süsihappegaas mõjub hammastele sama halvasti kui suhkur.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest see veejoomine on tehtud ikka väga haigeks.
Keegi ei saa öelda kui palju vett pead tarbima. Vedeliku koguse hulka käib ka rohet vett sisalduvad toiduained ( arbuus, supp, kohvi, tee, mahlad, kurk, tomat jne). Neerud töötavad suure koormuse all kui juua liiga palju vett. 4 L vett 24 tunni jooksul
on okei. Aga 4 L vett 8 tunni jooksul on juba liig.

https://tervis.postimees.ee/6690363/5-marki-et-jood-ohtlikult-suures-koguses-vett

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lähtun ikka enda ensetundest, kui ikka juua ei taha, siis kuidagi ei joo 4 l vett ära. Puhast vett 4 l juua on ikka ulmeline kogus ehk arst ikka mõtles vedelikku kokku?
Samas esimese raseduse alguses ma paar nädalat jõingi 2,5-3 l puhast vett, meeletu janu oli, aga see läks üle ja edasi jõin ikka 1-1,5 l päevas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üleliia vett tarbida ei soovita ja ma ei tea miks mõned arstid vee joomist sellisel tohutul hulgal propageerivad. Ise olen vee tarbimisega koguaeg hädas olnud ja päris mitu gastroenteroloogi on öelnud,et liigne veetarbimine ei ole üldse hea ning kui tahate haige olla, siis jooge aga rohkem. Vee päevast normi määratakse mitmete tegurite alusel: vastavalt kaalule, janule, organismi eripäradele jne. Minu keskmine puhta vee norm päevas oli enne rasedust ca. 700ml . Muud vedelikud tulevad puuviljadest, toidust(supid jm), teistest jookidest jne ja minu päevane vedeliku norm tuleb täis sellest kõigest.
Vee liigne tarbimine tekitab tervisehädasid(tursed pehmetes kudedes,mis viivad muude hädadeni välja). Seega tuleks vett tarbida vastavalt sellele kuidas organism nõuab- kui teed trenni ja higistad, siis kindlasti vedeliku tarbmine peab suurenema tvapärasest normist. Samuti ka liigselt higistavad inimesed peaksid vett natukene rohkem tarbima. 4l vett- Ma tõsiselt loodan, et see on mingi eksitus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma joon, kui tunnen, et vaja juua. Niisama joomise pärast nüüd küll ei larbi vett sisse. Eks soojaga niikuinii on janu tihti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Lapse ootamine Rasedana vee joomine