Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: .

Postitas:

.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle soovitati kõige enam Elevit ja see oli vist hoopis 9 eurot?

PS! kui veri on korras, st kui sa saad toidust asjad kätte, millegi puudust ei ole arst määranud, siis ei ole tarvis neid vitamiine võtta. siis piisab foolhappest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nojah, lõpuks ma selle Elevit-i ostsingi, maksis selle apteegist 8.70 umbes.
Aga lihtsalt hämmastus oli nii suur, et mis imetabletid need siis on, et lausa 30 euri maksavad :O
Või maksabki ainult kaubamärk?![/tsitaat]

Apteekrina võin sulle ausalt vastata, et maksabki kaubamärk 😉
Kallimad vitamiinid on pärit Inglismaalt või Saksamaalt, kus nii tooraine kui ka totmine on juba kallim kui nt. Poola päritoluga sarnased vitamiinid. Eleviti puhul on aga tegu hoopis ravimiga (ainuke rasedate vitamiinpreparaat, mis on registreeritud ravimina), seega käibemaks on sellel 9% (mitte 20% nagu teistel toidulisanditel) ning seetõttu juurdehindlus väiksem kui teistel rasedate vitamiinidel. Elevit on hea, AGA seal on megasuur raua sisaldus (60mg), mis tekitab enamusel kõhukinnisust ning iiveldust. Minule Elevit ei sobinud ei esimese ega ka teise rasedusega. Olen enda jaoks välja valinud uued Soome vitamiinid Minisun Mama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kasutan eleviti maksab 8,69 valisin sisu järgi, ilma hindasid vaatamata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ka Elevit ei sobinud megasuure rauasisalduse tõttu. Nii suurt kogust rauda pidid paljud inimesed kehvalt taluma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kõik tarbivad vitamiine kogu raseduse ajal(see ju ka ikkagi keemia)? Olen mitmelt arstilt uurinud, kas raseduse ajal on vitamiini võtmine kohustuslik ja nad on kõik öelnud, et mitmekülgse toitumisega pole vaja. Foolhapet võtsin kuni 12 nädalani. Tahaks teada, mis on rasedate hulgas tavapraktika selles osas või parim lahendus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ylikooli apteegis hetkel Pregnacared 12¤

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlesin et võtan ehk seda Pregnacare New Mum vms vitamiine peale sünnitust… 28 päeva ja 28 euri… ulme ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuleb võtta just neid vitamiine, mille puudus Sul on. Seda näitab ju veretest, mida arst teeb. Sellega määrataksegi foolhappe, B12 jt oluliste vitamiinide sisaldust organismis. Kui miski on puudu, siis tasub juurde võtta. Sügis-talvisel ajal aga võiksid KÕIK, sh ka rasedad juurde võtta D-vitamiini (mina võtan D-pärlid, mis imenduvad väga hästi)ning ka magneesiumi. Muude vitamiinide osas võiks mitmekesiselt toituda ja piisavalt liikuda, siis pole vaja keemiat sisse süüa 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtsin enne foolhapet ja Mamaviti, kokku tuli ca 3 kuud foolhapet 800. Nüüd arst ütles, et võib foolhapet vähendada 400 peale. Leidsin apteegist Ladee PregnaPro – vitamiinide, mineraalainete ja oomega-3 rasvhapete kompleks. Apteeker ütles, et seda võib võtta nii raseduse ajal kui imetamise ajal. On keegi veel seda võtnud? Maksis 13 EUR.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kus apteegis sa käsisid aga nii kalleid pole mina näinud. Tartus on nt selle inglismaa nr 1 brändi Pregnacare vitamiinid 16 eurot. Ja see on kallim, teised on odavamd. 1 kuu jagu siis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kavatsen kuni 12-nda nädala lõpuni võtta (praegu on Elevit) ja siis edasi panna toitumisele rohkem rõhku. Üritan praegu ka, aga paha on olla ja ei saa eriti midagi süüa. Rauapuudus on mul niikuinii, nii et Elevit ei tohiks liiga teha. Eelmise rasedusega oli muidugi kogu aeg paha, pa peale 25 nädalat, ei tea, ehk läheb seekord paremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin ka mingi aeg raseduse alguse poole vitamiine. Esimese lapsega ei teadnud sellistest asjadest ja ei tarbinud ka midagi ja laps sündis täiesti tervena. Päris 12-nda nädalani ma ei võtnudki neid tablette, kuna olid suht suured ja nende neelamine hakkas mulle vastu. Nõuandlas ei soovitatud foolhappe kohta mitte kui midagi, soovitati D vitamiini ja rõhutati mitu-mitu korda kui tähtis see on. Hetkel mul rasedus suhteliselt lõpus juba, 34+3 nädalat, ja ainuke toidulisand mida ma võtan raseduse algusest saadik on rauapreparaadi tilgad. 130-lt langes 112-ni ja nüüd tänu raua tilkadele püsibki seal 112-114 piires. Vahepeal ei võtnud 2-3 nädalat ja langes kohe 109-ni ja 2 nädalat võtsin ning tõusis taas 112-ni. Seda ma jällegi esimese rasedusega ei võtnud, kuigi raua sisaldus veres oli raseduse keskpaigas langenud 112-ni ja päris lõpus oli meeletu väsimus peal koguaeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ajab Elevit kohe kõhu kinni ja junni mustaks (vabandust väljenduse pärast) 🙂

ma võtan seega eraldi – foolhapet, magneesiumit, rauda ja kaltsiumit, erinevatel aegadel päeva jooksul, sest osasid pole mõtet koos võtta (ntx kaltsium ja magneesium). Piimatooteid ma suurt ei tarbi, pole lapsest saati meeldinud, nii et mul on D vitamiiniga kaltsiumitabletid.

Proovisin võtta pool elevitti, aga ikka on rauda selles liiga palju. Arst soovitas mul mingit rauda juurde võtta, olen võtnud Ferromaxi.

Kuna seda Eleviti karpi päris raisku lasta ka ei taha, siis mõnel päeval võtan ainult pool seda ja teisi ei võta, ja üldiselt ma teen kodus kõik toidud ise, tean täpselt mida sinna sisse panen, olen raseduse ajal sagedamini teinud ühepajatoitu, hernesuppi, hapukapsabor¨i (hoolimata sellest, et suvi oli soe ja need pigem talvetoidud).

Kodus on üks kapipealne nagu keemialabor, aga üle ma siiski ei pinguta, mul on selle Eleviti karbi näol võrdlustabel silmade ees – kui ma võtan kõike eraldi, siis on seda ikkagi mõnevõrra lahjemalt kui ühes Elevitis 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.11 11:07; 02.11 13:40; 04.11 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina käisin Kristiines ÜlikooliAptegis, küsisin vitamiini, kus on foolhapet, st. rasedale. Mulle pisteti kätte Folicia, ja kui küsisin, et kas see on ainuke varjant,öeldi, et see on ainuke.. Pettumus missugune. Aga oli odav, ja sisaldabki vist ainult foolhapet 400. peaks ikka vahetama millegi muu vastu , kus omega3 ka sees …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina käisin Kristiines ÜlikooliAptegis, küsisin vitamiini, kus on foolhapet, st. rasedale. Mulle pisteti kätte Folicia, ja kui küsisin, et kas see on ainuke varjant,öeldi, et see on ainuke.. Pettumus missugune. Aga oli odav, ja sisaldabki vist ainult foolhapet 400. peaks ikka vahetama millegi muu vastu , kus omega3 ka sees …[/tsitaat]

Neid multivitamiine, mis sisaldavad ka foolhapet on ikka rohkem. kasvõi näiteks multivitamiin mineraalainetega A-Zni (seal on foolhapet 200, juurde võid veel ühe 400se puhta foolhappe võtta).

Järgmine kord küsi MULTIvitamiini, siis saad ka suurema valiku

Üks artikkel ka:
http://www.sudameapteek.ee/raseda-vitamiinivajadus/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.11 11:07; 02.11 13:40; 04.11 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin nii esimese kui ka teise raseduse lõpuni Elevit vitamiine. Lisaks võtsin Diasporali magneesiumi pulbrit (seljavalude vastu). Võtsin Eleviti, sest mu toitumine oli suht kehv- liha ei võtnud suu sissegi. Sõin vaid jogurtit, kartulit ja juustusaia. Kartsin, et sellise toitumise juures jääb vitamiinidest puudu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ütles arst ja ka ämmaemand, et kui proovid kõik korras/ pole vaja võtta igaks juhuks. Küsisin, et mida võtta, nad ütlesid, et mitte midagi. Vot. Foolhape jah alguses ja nüüd Mg, aga muud polevat vaja. Ja ei võtagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan väga sellist vitamiinikompleksi nagu FORMULA IV ja seda müüb tervisliku eluviisiga tegelev firma GNLD. Purgis on 100 kapslit (seega jagub enamaks kui 3 kuud) ja ta sisaldab kõiki vajalikke aineid, välja arvatud magneesiumi. Purgi hind on 40 eur.

Lisainfo siit: http://www.gnld.com/store/Product.aspx?STORE_ID=13&CATEGORY_ID=3791&NAV_CATEGORY_ID=3768&product_id=10972

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka seda meelt, et kui ei ole tuvastatud konkreetse aine puudust organismis siis ei võta mitte midagi tableti/pulbri/vedeliku kujul nii igaks juhuks sisse. Pärast raseduse peetumist sõin küll vapralt foolhapet, mis tegi lihtsalt südame pahaks ja otsustasin pärast ühekuulist enesepiinamist sellega lõpetada. Ni ipalju ku ma foolhappe kohta uurinud olen, siis on seda soovitatud just seetõttu, et pärast pillide kasutamist on organismis täheldatud just foolhappe puudust. Mina pole aga elu sees ühtegi rasestumisvastast peale vahendit peale kondoomi kasutanud ja seepärast julgesin ka enda foolhappe sööjate sihtgrupist välja arvata. Ka ämmaemand arvas, et kui ikka läheb süda pahaks siis ei ole mõtet edasi süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, mis vitamiinid need olid , mis nii palju maksid ? Mina olen märganud ca. 15 ¤ , mis on minu jaoks kulukad.
Ise viimati ostsin Bio-Multi , 30 tabletti oli ca. 7¤ ja kolme kuu varu ca. 20¤.
Kuna foolhapet soovitatakse rasedale päevas 800ühikut, siis võtan iga päev lisaks yhs foolhappe tableti.
Ning umbes poolteist kuud tagasi hakkasid mul jalad öösiti krampi minema , nii , et ma sõna otseses mõttes karjatasin valust iga öö, seega võtan veel ühe magneesiumi (Magne B6)

Ning viimasel ajal on mul meeletu vitamiini nälg , seega joon koos oma 3 vitamiini tabletiga ühe lahustuva C vitamiini joogi.
Tundub palju , aga samas ma olen harjunud. Rasedaks jäädes tundus juba see foolhappe söömine ajuvaba, sest \”vanasti ju polnud sellist asja\”. Isegi mu sõbranna, kel on tütar vaid 5a. ei ole sellest midagi kuulnud, nagu ka glükoositaluvustestist. 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma eelistan mingeid vitamiine siiski profülaktika mõttes võtta, mitte oodata seda, et nende ainete puudus juba vereproovis kajastub ja siis neid tagajärgi likvideerima hakata.

Raseda vitamiinides on neid mu jaoks liiga palju, ja seepärast võtan lihtsalt eraldi: foolhapet 400, rauda, kaltsiumi, magneesiumi. Nende asjade puudust väga ei tahaks, et tekiks. Kui ikka hambad lagunema ja küüned rabedaks juba lähevad, siis on hilja tagantjärele kaltsiumi sööma hakata. Neid jalakrampe ka eriti ei tahaks ära oodata, et noh nüüüd ma hakkan magneesiumit sööma 🙂

Aga ülemäära pole vaja võtta, kui mingi asi südame pahaks ajab või kõhu kinni/lahti lööb, siis seda tasuks võtta märgina, et tagasi tõmmata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.11 11:07; 02.11 13:40; 04.11 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soodsalt vitamiine Iherb.com. Sooduskoodiga CJF371 veelsoodsamalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas on rasedatele vitamiine, mis ei oleks kapslid või ülisuured prussaka suurused tabletid?!?
Kunagi 2010a tarbisin vitamiinimahlajooki vms, mida käisin ostmas maaletooja käest dll vms laost, kuna seda sai ainult nende käest otse.
Kas on tänasel ajal veel midagi taolist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma soovitaks looduslikku, Solgari brändi toodet, mis mõeldud spetsiaalselt raseduse toetamiseks. seal on kõik olulised asjad ühes kompleksis koos ning normaalsetes kogustes. jätkub 2-ks kuuks.

http://www.iherb.com/solgar-prenatal-nutrients-multivitamin-mineral-240-tablets/9157?rcode=ddm577

kuidas iHerbist tellida:

http://www.iherb.com?rcode=ddm577 tellimine on imelihtne, valik on suur ja saab kätte paljusid asju, mida siin ei olegi. reeglid on sellised, et tellimuse hind (ilma saatmiskuludeta) ei tohi ületada 21.98 EUR (hinnad on dollarites, pange tähele, tuleb lehel muuta eurodeks). Kui selle summa ületab, siis tuleb maks juurde. ehk et kui rohkem asju tahate tellida, siis tuleb eri pakkidesse paigutada. saatmiskulude hinnad kõiguvad 2-7$ juures. Kohale tulevad asjad paari nädalaga. tellimisel tasub teada häid brände (nt Solgar) või siis lugeda toote juurest inimeste kommentaare juurde. Jagan oma sooduskoodi ka – esimesel korral saab sellega 5$ allahindlust – DDM577

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 21:07; 06.03 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laske günekoloogil või perearstil vereanalüüsist kõigepealt vaadata, kas teil üldse on vitamiinipuudus. Niisama ei tasu neid vitamiine võtta. Mõne vitamiini üledoos on kahjulikum kui selle puudus.
Ise pole ma ühegi raseduse jooksul muud võtnud, kui lõpus ühe 2-nädalase magneesiumikuuri ja ühe pudeli rauasiirupit. Raseduse alguses muidugi igaks juhuks foolhapet ka. Mitmekülgne toitumine on kõige alus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laske günekoloogil või perearstil vereanalüüsist kõigepealt vaadata, kas teil üldse on vitamiinipuudus. Niisama ei tasu neid vitamiine võtta. Mõne vitamiini üledoos on kahjulikum kui selle puudus.

vitamiinidest on üledoosi oht vaid A- ja E-vitamiiniga, neid tavaliselt väga kõrgetes kogustes ei võeta. muud on vägagi ohutud ning üldiselt on need normid suhteliselt suvaliselt paika pandud, organismi tegelik vajadus võib palju suurem olla, seda eriti stressirohkel ajal või nt rasedusega.

ohtlik on üle doseerida mineraalidega. nt rauda ei tohi liiga suuri koguseid korraga võtta. mõnede mineraalidega on oluline, et oleksid õiged tasakaalud, nt tsink-vask, magneesium-kaltsium.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 21:07; 06.03 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Südame apteegis on nende enda ‘sildiga’ foolhapet… hästi mõnusad väikesed tabletid. Võtsin ka pool rasedust neid folicaid.. jube raske neelata.
Hetkel 32näd rase, võtan foolhapet, d3, E-d, mg+calc ja tänasest rauda lisaks. Kuu ajaga raud 121-lt 109-le kukkunud :O

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ei sobinud Elevit ja Biomulti. Tellin ViaNaturalest BioCare Pregnancy&Lactation Formula vitamiine. Lisaks võtan d-vitamiini, omega3 ja vajadusel magneesiumi.

Solgari ja Lambertsi tooted on ka ilmselt ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin I trimestril kuu aega Eleviti, hiljem Strong B-vitamiini (käsi suri koguaeg ära vana trauma tõttu)ja magneesiumi (krampide vastu) Lisaks võtan kaltsiumi kuna mul on tugev sümfüüs ja aitab liiduseid tugevdada. PS! Soovitan kaltsiumi kindlasti, kuna kui beebi ei saa piisavalt kaltsiumi, hakkab ta seda ema luude/hammaste arvelt “võtma”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.