Esileht Lapse ootamine Rasedus eriolukord kuna laabub

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Rasedus eriolukord kuna laabub

Postitas:
Kägu

Kas on ka teada,kunasest saavad isad UHsse tulla kaasa? Tartus

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei. Veel igatahes mitte. Ma lähen 22 mai uh-sse ja öeldi, et siis veel tõenäoliselt ei tohi kõr alisi isikuid kaasa võtta

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Krt. Mul ka 22.05 Tartus UH ja nii lootsin, et lõpuks saab lapse isa ka oma silmaga ekraanipilti näha ja südamelööke kuulda ☹️

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle öeldi, et mais on visiit telefonis ja juunis on ämmaka visiit kohapeal, kuid mul on siis 28ndl, siis tulebki minna kohapeale, nagu aru olen saanud. Edasi siis ilmselt on jällegi telefonis, kui olud selleks ajaks muutunud pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul endal peaks 13. Juuni olema 12ndl UH ja mees niii tahab kaasa tulla. Loodan, et siis juba võib ehk..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma usun, et esimese raseduse korral tundub mehe kaasa võtmine ultrahelidele hästi oluline, aga lootke parem seda, et sünnitusele saab mehe kaasa võtta, sest üksi sünnitamine on karm.
Nüüd hakati jälle oscareid tegema ja mu ämmakas pani mulle lähiajal juba mitu kontaktvisiiti kirja, selles osas tundub, et olukord hakkab normaliseeruma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma usun, et esimese raseduse korral tundub mehe kaasa võtmine ultrahelidele hästi oluline, aga lootke parem seda, et sünnitusele saab mehe kaasa võtta, sest üksi sünnitamine on karm.

Nüüd hakati jälle oscareid tegema ja mu ämmakas pani mulle lähiajal juba mitu kontaktvisiiti kirja, selles osas tundub, et olukord hakkab normaliseeruma.

No vat kui erinevad on inimesed. Mulle sobib pigem üksi sünnitada, samas UHsse tahaks meest kindlalt kaasa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No vat kui erinevad on inimesed. Mulle sobib pigem üksi sünnitada, samas UHsse tahaks meest kindlalt kaasa.

Ma küll esmarase, aga samuti pigem piinleks sünnitusel üksi, aga mees võiks UH kaasas olla 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saad ikka aru, et sa oledki seal üksi ja väljutuseks tuleb ämmaemand? Ja et pärast sünnitust pead üksi hakkama saama 48 tundi? St ei aidata tualetti ega ulatata vett ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma küll esmarase, aga samuti pigem piinleks sünnitusel üksi, aga mees võiks UH kaasas olla 🙂

Mul olid esimesel sünnitusel 15 tundi kestnud kohutavad avanemise valud ja ma poleks ausalt ilma meheta seda osa üle elanud. Kui läks pressimiseks, siis lõpuks mees hoidis ise natuke kõrvale, sest kahe ämmaka ja arsti juurde väga rohkem ei mahtunudki. Lisaks minu jaoks ei olnud sünnitamine kaugeltki nii valus kui avanemise valud, võrreldes eelnevaga olid sünnitamise valud pigem leebed ja täiesti üleelatavad. Enne kui mul sünnitamise kogemust polnud, arvasin hoopis, et lapse välja pressimise osa on kõige valusam, kindlasti osadel ongi.

Oscar ja LA on nagu tavalised ultrahelid, tore jah, kui mees saab kaasas olla, aga teda pole sinna üldjuhul vaja moraalseks toeks. Aga kuidas kellelegi muidugi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saad ikka aru, et sa oledki seal üksi ja väljutuseks tuleb ämmaemand? Ja et pärast sünnitust pead üksi hakkama saama 48 tundi? St ei aidata tualetti ega ulatata vett ?

Ma olin ka pärast sünnitust paar päeva ühispalatis, aga mees sai vähemalt külastusaegadel käia ja asju ja süüa tuua. Aga praegu on sellised reeglid, et sünnitama minnes peab võtma kõik asjad kohe kaasa, sest külalisi ei lubata ja pakke tuua ka ei tohi. Pärast sünnitust peab sees olema minimaalselt 48h, aga võib ka kauem minna, me olime näiteks nädal aega. Lisaks võib lapse sündimine ka aega võtta, mõned on mitu päeva sees, enne kui laps sünnib. Seega ma igal juhul soovin, et neid reegleid minu teise lapse sünni ajaks leevendatakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, saan aru, ma olen kaks korda enne sünnitanud, ei ole vajanud abi ei tualetti aitamisel ega vee andmisel. Avanemisperioodis meeldis ka üksi olla, nii oli kõige parem keskenduda. Mul on väga hea ja toetav mees, aga seal ärritab mind ükskõik kelle juuresolek. Miks on nii raske uskuda, et inimesed ja nende soovid on erinevad?

Piirangute leevendamist soovin ka mina, just seetõttu, et mees saaks hiljem vaatama tulla ja asju tuua. Olime ka viimasega nädal aega sees. Aga kui mul oleks valida, kas sünnitus või UH ilma meheta, valiksin raudselt sünnituse. Ka pärast ei ole ma füüsiliselt abi vajanud. Vaimselt oli tore, kui mees oli ka, seda muidugi 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen esmarase ning seetõttu kogemustepagas olematu.
Kas TÜK-s on võimalik ultrahelipilte mälupulgale või muul kujul saada? Kuna lapse isa ei saa kaasa võtta ning ta tunneb end seetõttu õnnetuna, siis tahaks teda natukenegi rõõmustada. Ehk on keegi nii lahke ja jagab oma teadmisi/kogemusi. Ca 2 nädala pärast on 20. nädala UH.

Please wait...
Postitas:
Luca

Mul täpselt samamoodi umbes 2 nädala pärast TÜK-s 20. nädala UH. Ja sama küsimus, kas saaks video või pildid mälupulgale. Kui keegi käinud, palun kirjutage.

Please wait...
Postitas:
Kägu

TÜKis saab osta piltidega cd aga tuleb kohe visiidi alguses soovi avaldada. Maksis vist 25€.

Mina tahaks ka mehe kaasa võtta, sest see on hetk kus jõuab päriselt kohale, et kasvabki uus inimene. Ma ise ostan uuringu cd-l kaasa ja siis mees saab seda kodus vaadata 🙂

Ma ise saaksin üksinda sünnitamisega hakkama küll, sest esiklapsega ma saatsin mehe presside ajal välja, sest tema kohalolek ajas mind närvi. Lapse välja pressimine oli nii kohutavalt valus, et seetõttu ma olen uue beebi sünnitusele mõtlemisel suht hirmul ja paanika äärel. Ma lihtsalt olen see inimene kes tahab valutada üksinda ja keskenduda sellel hetkel ainult valule, muud kõrvalised isikud olgu olemata (va. ämmaemand). Sain ise oma joogipudeli kätte ja kui vaja, siis ämmaemand aitas mind ise. Avanemine oli minu jaoks jällegist valutum. Mehega ajasin niisama juttu. Jalutasin ringi ja lihtsalt olin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kodulehelt sain info:
Omal soovil 2D ultraheliuuring on tasuline, hind 22€. Pakume rasedatele ka loote 3D/4D ultraheliuuringu võimalust. Kuna Haigekassa hinnakirjas seda uuringut ei ole, siis on see rasedale tasuline, uuringu hind on 34.50 EUR. 3D/4D uuringuks on sobivaim aeg 24. – 28. rasedusnädalani, kuid ka sellel ajal võib juhtuda, et lapse asendi tõttu ei ole näost pildi saamine võimalik.

Kõiki uuringu ajal tehtavaid pilte on võimalik salvestada CD-le, CD soovist palume sellest uuringu alguses teada anda. CD hind on 25.50 EUR.3D uuring koos piltide salvestamisega CD-le 60 EUR.

Piltide väljatrükke ei tehta, samuti ei ole lubatud uuringu ajal ise pildistada või filmida.

Raha kaasa ning pildid plaadile 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust täiesti absurd, kirjutatakse ainult kuidas tehakse jõusaale jms lahti, et kinod avatakse juulist. Aga isad sünnitusele? UHsse? Kas seda ei peeta siis olulisemaks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust täiesti absurd, kirjutatakse ainult kuidas tehakse jõusaale jms lahti, et kinod avatakse juulist. Aga isad sünnitusele? UHsse? Kas seda ei peeta siis olulisemaks?

See on oluline majandusele, see, et isa käib UH-s ei ole.

Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Lapse ootamine Rasedus eriolukord kuna laabub