Esileht Lapse ootamine Rasedus ja arsti aeg

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Rasedus ja arsti aeg

Postitas:

Tere!

Kuidas olete teie rasedusest teada saamisest vastu pidanud kuni arsti ajani? Sellessuhtes, et endal peaks hetkel olema 3+6 nädalat alles, eile sain aja arstile 2.juuniks- siis peaks rasedust olema 7+4. Seljataga üks peetumine mitu aastat tagasi.

Nüüd ongi küsimus, kas olete käinud vahepeal näiteks erakas ultrahelis (kas 4+/5+ nädalal on sellel mõtet?) või olete käinud tegemas vereanalüüse hcg jälgimiseks? Või olete lihtsalt mõelnud, et niikaua kui määrimist ei ole, on ehk kõik korras?
Hetkel nagu ei tahaks synlabi ka minna (arvestades seda viirust jne).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.05 10:29; 07.05 12:42; 07.05 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kahtlustasin alguses emakavälist, sest rasedustest oli heledalt positiivne, aga mul hakkas pruunikalt määrima, seetõttu käisin erakas visiidil (Qvalitasse sain kiirelt aja), rasedust oli sel hetkel 4+3 ja ultrahelis polnud veel midagi näha. Mõõdeti hcg-d, mis tol hetkel oli 353.
Süda ei andnud rahu ja käisin kahe päeva pärast itk-s uuesti hcg-d mõõtmas, mis selleks hetkeks oli 839 ning see rahustas mu veidi maha, et ehk ikkagi ei ole emakaväline (kuna sel puhul peaks hcg üsna aeglaselt tõusma).

Siiski ma ei saanud rahu ja 5+5 käisin ämmaemanda vastuvõtul, kus oli loode ilusti näha emakas arenemas ning südametöö alget samuti. Oli küll eriolukord, kuid ämmaemand oli väga vastutulelik ja vaatas mu siiski üle.

Hetkel on rasedust 13+1 nädalat ja kõik tundub korras olevat. Kuna mul enne seda rasedust on olnud katkemine, emakaväline ja peetumine, siis ma olin ikkagi väga mures pidevalt ja ekstra kontroll rahustas mu natukeseks vähemalt maha. Seega kui sul võimalus on erakasse kontrolli minna, siis ma seda ka kindlasti kasutaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 10:45; 07.05 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt ootasin – ega see käimine või mittekäimine niikuinii midagi ei muuda, raiskab vaid raha…

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 11:32; 07.05 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kahtlustasin alguses emakavälist, sest rasedustest oli heledalt positiivne, aga mul hakkas pruunikalt määrima, seetõttu käisin erakas visiidil (Qvalitasse sain kiirelt aja), rasedust oli sel hetkel 4+3 ja ultrahelis polnud veel midagi näha. Mõõdeti hcg-d, mis tol hetkel oli 353.

Süda ei andnud rahu ja käisin kahe päeva pärast itk-s uuesti hcg-d mõõtmas, mis selleks hetkeks oli 839 ning see rahustas mu veidi maha, et ehk ikkagi ei ole emakaväline (kuna sel puhul peaks hcg üsna aeglaselt tõusma).

Siiski ma ei saanud rahu ja 5+5 käisin ämmaemanda vastuvõtul, kus oli loode ilusti näha emakas arenemas ning südametöö alget samuti. Oli küll eriolukord, kuid ämmaemand oli väga vastutulelik ja vaatas mu siiski üle.

Hetkel on rasedust 13+1 nädalat ja kõik tundub korras olevat. Kuna mul enne seda rasedust on olnud katkemine, emakaväline ja peetumine, siis ma olin ikkagi väga mures pidevalt ja ekstra kontroll rahustas mu natukeseks vähemalt maha. Seega kui sul võimalus on erakasse kontrolli minna, siis ma seda ka kindlasti kasutaks.

Olen teemaalgataja.
Kas määrimise vastu kirjutati duphastoni või kadus määrimine ise?

Mul endal seis selline, et mingit määrimist ei ole olnud ja nii 10-se kui ka 25-se tundlikkusega testi triibud on pm sama tugevad kui kontrolljoon, ilmuvad juba sekunditega. Võibolla panen siis lihtsalt järgmise nädala lõpupoole erakasse aja, et vahepeal südamerahu saaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.05 10:29; 07.05 12:42; 07.05 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kahtlustasin alguses emakavälist, sest rasedustest oli heledalt positiivne, aga mul hakkas pruunikalt määrima, seetõttu käisin erakas visiidil (Qvalitasse sain kiirelt aja), rasedust oli sel hetkel 4+3 ja ultrahelis polnud veel midagi näha. Mõõdeti hcg-d, mis tol hetkel oli 353.

Süda ei andnud rahu ja käisin kahe päeva pärast itk-s uuesti hcg-d mõõtmas, mis selleks hetkeks oli 839 ning see rahustas mu veidi maha, et ehk ikkagi ei ole emakaväline (kuna sel puhul peaks hcg üsna aeglaselt tõusma).

Siiski ma ei saanud rahu ja 5+5 käisin ämmaemanda vastuvõtul, kus oli loode ilusti näha emakas arenemas ning südametöö alget samuti. Oli küll eriolukord, kuid ämmaemand oli väga vastutulelik ja vaatas mu siiski üle.

Hetkel on rasedust 13+1 nädalat ja kõik tundub korras olevat. Kuna mul enne seda rasedust on olnud katkemine, emakaväline ja peetumine, siis ma olin ikkagi väga mures pidevalt ja ekstra kontroll rahustas mu natukeseks vähemalt maha. Seega kui sul võimalus on erakasse kontrolli minna, siis ma seda ka kindlasti kasutaks.

Olen teemaalgataja.

Kas määrimise vastu kirjutati duphastoni või kadus määrimine ise?

Mul endal seis selline, et mingit määrimist ei ole olnud ja nii 10-se kui ka 25-se tundlikkusega testi triibud on pm sama tugevad kui kontrolljoon, ilmuvad juba sekunditega. Võibolla panen siis lihtsalt järgmise nädala lõpupoole erakasse aja, et vahepeal südamerahu saaks.

Võib juhtuda, et saad hoopis muret juurde – sel ajal ei pruugi ikkagi süda veel lüüa ning siis on sul muret veelgi rohkem 🙁

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 11:32; 07.05 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei kirjutatud jah duphastoni, sest ämmaemand ütles, et seda väga tihti enam ei kirjutata, kuna pole teada kuidas see lapse tervist ja viljakust tulevikus võib mõjutada. Et kui ikkagi on määratud katkema/peetuma, siis duph ei aitaks :/ Õnneks lõppes mul määrimine ise 9.-10. nädalal.
Aga mina sain kindlasti südamerahu kui nägin et rasedus ilusti emakas ja pärast ka südamelööke (käisin veel korra peale seda ämmaka juures eraviisiliselt).
Eelnevalt peetumise üle elanuna saan ma 100% aru kui rasked on need esimesed kuud ja mina sain alati rahu peale UH, muidu olekski vist hulluks ennast paanitsenud.
Mõistev ämmaemand/arst on kindlasti siinpuhul ka ülitähtis!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 10:45; 07.05 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlesin, et suudan kannatada, aga kuu aega teadmatust on päris hull. St mul on esialgne arstiaeg 28.mai. Seega vaatasin erakad üle ja lähen teen esmasvisiidi juba homme (6+2). Saab ehk veidi hingerahu

Miska

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 13:41; 07.05 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kuni 6.-7. nädalani ei näita ju UH veel midagi. Pigem panustada verenäidule.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega sain triibud, siis kui enam ei oodanudki (püüdsime kaua) ja oli juba 5+6 ja arstini vähe aega oodata. Samuti läks rasedus kõik ilusti ja hirme nagu polnudki. Teised triibud algasid kohe määrimisega ja mõtlesin, et äkki koniseeritud emakakaelast, sest õel oli samamoodi olnud, aga siiski peetus 5+6. Nüüd kolmandate triipudega olin nagu nõeltel koguaeg. Käisin korduvalt hcg’d mõõtmas, võtsin duphastonit ja 5+6 sattusin suure verejooksuga emosse. Õnneks beebiga kõik hästi ja hematoom jooksis ka lõpuks 10+2 välja. Südametöö tuvastati 6+3. Seega eelmine kägu 6-7 nädalal näitab UH juba ilusti beebialge ära ja ilmselt ka südametöö on olemas

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlesin, et suudan kannatada, aga kuu aega teadmatust on päris hull. St mul on esialgne arstiaeg 28.mai. Seega vaatasin erakad üle ja lähen teen esmasvisiidi juba homme (6+2). Saab ehk veidi hingerahu

Miska

Olen teemaalgataja.
Kas tegid täitsa alguses (mõtlen nt 4+ nädal) vereanalüüse ka hcg teada saamiseks või ongi homme nö täiesti esimene kord?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.05 10:29; 07.05 12:42; 07.05 14:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa esimene aeg, vereanalüüse pole teinud.

Miska

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 13:41; 07.05 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka varem olnud emakaväline ja mitu katkemist ja praeguse rasedusega palju hirme. Imeõrna teise triibuga rasedustesti sain 3+3 ja sealtmaalt kuni 6+1 käisin üle päeva veretesti tegemas. Siis läksin Fertilitasse, nägin südametöö ära ja rahunesin maha. Esimene ÄE visiit oli 8+2. Praegu on rasedust 28+1 ja kõik hästi. Ma usun, et 4.-5. nädalal pole veel uh-sse mõtet minna, aga vereteste võid teha küll. Kui Synlabi pelgad, siis nt ITK Tõnismäe korpuses oli vähemalt talvel, kui ma ennast testimas käisin, hommikul kohe pärast avamist väga vähe rahvast.
Ma arvan, et kui mul neid eelnevaid kurva lõpuga kogemusi olnud poleks, siis ma poleks ennast torkida lasknud ja kui hcg polekski piisava tempoga tõusnud alguses, siis ega see tegelikult midagi muutnud poleks, aga mingi südamerahu see kindlasti andis mulle. Kui rahast kahju pole, siis pigem soovitan käia, enda terved närvid maksavad ka midagi 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olnud üks peetumine. Kui uuesti rasedaks jäin, siis tundsin et kõik on hästi, kuigi vahel ikka mõtlesin et äkki.. Aga matsin selle mõtte kohe maha ja olen suutnud rahulikult oma arstiaegu oodata. 🙂 Kui katkeb/peetub, siis nii on, ma ei saa endast kõike ja enamat anda, et see ei juhtuks, seega püüan olla positiivselt realistlik.
Ma tean, et lähen võiduka lõpuni seekord!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teinud 48h vahega 2 hCG proovi- kui see näit on duubeldunud, on prognoos eluvõimeliseks raseduseks hea. Samuti ühe korra progesterooni määranud, see on samuti hea ennustusväärtusega analüüs.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan raha raiskamise asemel enese mõtetega tegeleda. Omast kogemusest.
Veretestid ega UH ei hoia ära peetumist. Veretest küll annab infot, et miski areneb, ja UH annab infot, et tol hetkel süda lõi ja kõik oli korras.
Peale peetumist on loomulikult hirm, kuid ma ütlesin endale, et need uuringud ei muuda midagi. Tõestuseks olid omast käest asjaolud, et eelmise rasedusega tõusis hCG kenasti ja nägin ka südametöö ära, kuid peetus siiski. Kusjuures verenäit jätkas kena tõusu.
Suutsin end veenda, et varasema kogemuse pealt ma rahu niikuinii ei saaks. Seega polnud mõtet raha raisata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Lapse ootamine Rasedus ja arsti aeg