Esileht Lapse ootamine Rasedus ja covid-19

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Rasedus ja covid-19

Postitas:

Kas siin on keegi rase, kes on saanud koroonatestis positiivse tulemuse?

Huvitab, kas Eestis kirjutatakse ka kõikidele rasedatele automaatselt verd vedeldavad süstid (Fragmin või muu vastav) mida peab ise kodus tegema?

Väidetavalt nii koroona kui ka rasedus lisavad tromboosi ohtu ja seetõttu riigis, kus ma elan, kirjutatakse need automaatselt kõikidele koroonapositiivsetele rasedatele välja.. Ise olen väga kahtleval seisukohal, muidugi kui risk on suur, tuleb süste teha, kuid tundub kummaline, et teistes riikides sellist kommet pole.. või on?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koroona lisab tromboosi riski ja rasedus lisab samuti, siis igati loogiline, eriti kui on kaal ka veidi normist suurem. Ilmselt igaks juhuks. Olen ka seda kuulnud Soome kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin koroonapositiivne just hiljaaegu, rasedust selleks hetkeks 32 nädalat umbes. Mulle midagi eraldi välja ei kirjutatud, kuid asi võis olla ka selles, et võtan juba igapäevaselt südameaspiriini preeklampsia ennetamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain koroona positiivse diagnoosi novembri lõpus. Rasedust oli siis ca 16 nädalat. Arst küll soovitas preeklampsia riski tõttu (1:88) aspririini võtta, kuid ma ei teinud seda. Mõni päev pärast diagnoosi saamist rääkisin telefonis ka ämmaemandaga ja ta nentis, et ikka oleks pidanud aspriini võtma, kuid ei maininud kordagi, et ma seoses haigusega nüüd seda tegema peaks hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põdesin aasta lõpus rasedana ning mitte mingit eriravi ei saanud. Mul oli natuke köha (ravisin auruga) ja 1 päev palavik.

Nüüd lihstalt üks lisa ultraheli määrati lõpu poole aga see oleks vist nagunii tehtud muidu ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Lapse ootamine Rasedus ja covid-19